archiv aktualit - 2008 / 2009

29.7.2009

Po vítězství s Velimí nás čekají v poháru otroci z Hradce. Čtěte v rubrice A mužstvo.

23.7.2009

Příprava mladšího dorostu zahajuje v pondělí 3.8.2009 od 17 hodin - viz rubrika mladší dorost A.

20.7.2009

*Třetí místo na turnaji v Berouně
*Prohra s Voticemi, jasné vítězství nad Tachovem
*Ve středu hostíme Řevnice - v Hovorčovické!
*V neděli I. kolo Poháru ČMFS – také v Hovorčovické!
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Jednoznačné prvenství v Turnaji Tempa
*Šest vítězství, jediná plichta
Více v rubrice Vikingové


19.7.2009

Slovo trenéra k přípravě najdete v nové rubrice B mužstvo


16.7.2009
Admira hledá správce,

nabízíme volné místo správce areálu FK Admira Praha, Na Pecích 46, Praha 8. Forma pracovního vztahu - živnostencký list, k dispozici je ubytování přímo v objektu (upřednostněn bude zájemce, který využije nabídky bydlení na Admiře) - bližší informace a konkrétní finanční podmínky a pracovní náplň u ředitele klubu mgr. Jana Martinice (tel. 608703293, e-mail: fkadmira@seznam.cz)


8.7.2009

*Plán letní přípravy - sehrajeme sedm přípravných utkání
*První trénink se koná v pondělí 13. července
*Jeden soupeř z ČFL, pět divizních, jeden z 1. A třídy
*V Poháru ČMFS přivítáme doma Velim
*Postoupíme-li, utkáme se s vítězem Chrudim – Hradec Králové
Najdete v rubrice A-mužstvo


2.7.2009

Všem admiračkám a admirákům přejeme krásné léto!

Redakce webových stránek děkuje svým spolupracovnicím a spolupracovníkům za součinnost ve skončeném ročníku 2008 - 2009 a přeje všem hráčům, trenérům, funkcionářům, rodičům našich mládežníků, sponzorům a příznivcům krásné léto!

Stránky nyní budou aktualizovány operativně podle důležitosti dění.

(api)

1.7.2009

Fotbalová Praha už zná podzimní los

V pomyslném osudí jsme měli při losovacím aktivu PFS konaném 1. července celkem dvanáct týmů.
Zde jsou výsledky losu – s kým sehrají admiráci první utkání nadcházejícího ročníku 2009 - 2010?

Muži – 1. B třída, skupina B
Admira Praha B – Junior Praha B

Starší dorost – Pražský přebor
Admira Praha – Slavoj Vyšehrad

Starší dorost – 1. A třída, skupina A
Admira Praha B – PSK Union Praha

Mladší dorost – Pražský přebor
Admira Praha – Slavoj Podolí

Starší žáci – Pražský přebor
Admira Praha – Bohemians 1905 C

Starší žáci – 2. třída, skupina B
Kyje – Admira Praha B

Mladší žáci – Pražský přebor
Admira Praha – Motorlet B

Mladší žáci – 1. A třída, skupina A
Újezd nad Lesy – Admira Praha B

Starší přípravky – Pražský přebor
Viktoria Žižkov – Admira Praha

Starší přípravky – 1. A třída, skupina A
Háje SOS – Admira Praha B

Mladší přípravky – Pražský přebor
Tempo Praha – Admira Praha

Mladší přípravky – 1. A třída, skupina B
Admira Praha B – Motorlet C

30.6.2009

Budeme hrát béčko, startujeme ve Vilémově

PRAHA (api) – Dva roky hrál náš A-tým divizní skupinu A. Nyní se přesune do béčka. Místo soupeřů z jižních a západních Čech nás nyní čeká severozápad a sever republiky. Odpadá derby s Meteorem VIII – ten zůstal ve skupině A. Rozhodl o tom losovací aktiv, jenž se konal v úterý 30. června v Praze.

Dvanáct týmů v B-skupině zůstává. Přibyli tři nováčkové – vítěz Pražského přeboru, vítěz přeboru Karlovarského kraje a vítěz přeboru Ústeckého kraje. Náš tým pak doplňuje počet týmů na šestnáct. Z Prahy je spolu s námi ve skupině jen Přední Kopanina.

Odstartujeme v sobotu 8. srpna v 17.00 na hřišti týmu SK STAP-TRATEC Vilémov, což je nováček divize, vítěz přeboru Ústeckého kraje. Čeká nás zájezd do Šluknovského výběžku téměř k německé hranici na trase Mělník, Česká Lípa, Nový Bor, Krásná Lípa a Vilémov. Přesně 138 kilometrů tam, 138 kilometrů zpět.
Dovedeme si představit atmosféru, nováčkovské nadšení, nabitý stadionek v divizní premiéře – prostě, nečeká nás nic snadného!

Los Admiry v divizní skupině B – podzim 2009

I.
II.
III.
IV.
V.
VI.
VII.
VIII.
IX.
X.
XI.
XII.
XIII.
XIV.
XV.
kolo: SK STAP TRATEC Vilémov – Admira
kolo: Admira – SK Viktorie Jirny (nejlepší tým na druhých místech divizních skupin)
kolo: Spartak Chodov (obsadil konečné 13. místo, zachránil se na úkor Blšan) – Admira
kolo: Admira – FK ŘEZUZ Děčín (obsadil konečné 5. místo)
kolo: SK Český Brod (obsadil konečné 7. místo, trénuje jej Jan Vlček) – Admira
kolo: Admira – SK Kladno B (obsadil konečné 12. místo)
kolo: FK Teplice B (obsadil konečné 4. místo) – Admira
kolo: Admira – SK Union Čelákovice (obsadil konečné 6. místo)
kolo: FC Přední Kopanina (vítěz Pražského přeboru) – Admira
kolo: Admira – Baník Sokolov B (jednoznačný vítěz přeboru Karlovarského kraje)
kolo: Sokol Brozany (obsadil konečné 9. místo, ekonomicky silný klub) – Admira
kolo: Admira – FK Litvínov (obsadil konečné 8. místo)
kolo: Baník Most B (obsadil konečné 10. místo) – Admira
kolo: Admira – FC Chomutov (obsadil konečné 3. místo, jeden z favoritů skupiny)
kolo: SK Rakovník (obsadil konečné 11. místo) – Admira

29.6.2009

Oslavili jsme sto let kopané v Kobylisích

Dlouho očekávaný den, sobotu 27. června, kdy vyvrcholily oslavy století kopané v Kobylisích, máme zdárně za sebou. Počasí vyšlo, svítilo slunce, déšť přišel až večer, a to už nikomu nevadilo.

Oslava začala v 10.00 hodin utkáním starých gard Admira – Loko Vltavín. Čestný výkop obstaral náš sponzor a příznivec Pepík Přitasil – a to originálně: patičkou. A pak už se hrálo. Našich „kluků“ bylo víc, a tak mohli operativně střídat. To borců z Holešovic se sešlo jen dvanáct, a navíc byl věkový průměr „Lokády“ o něco vyšší. Celkově byli admiráci v utkání lepší, ale hosté jim byli důstojným soupeřem.
Jak padaly branky? Vedení 1:0 zajistil domácím hlavičkou Mirek Muška. Na 2:0 zvýšil Zdeněk Černý. Po přestávce sice Michal Hrbek snížil na 2:1, ale Admira komplikace nepřipustila. Petr Chalupník navýšil vedení opět na dvoubrankové – 3:1. Pak se trefil ještě Boris Sedláček – 4:1. A konečné skóre stanovil na 5:1 František Novotný.

V černobílých dresech Admiry si zahráli: Mirek Fanta, Zdeněk Černý, Jirka Hřebačka, Tonda Pexa, Mirek Muška, Jirka Muška, Franta Novotný, Petr Chalupník, Ivan Dolejš, Jirka Muhr, Honza Mach, Milan Baloun, Ota Rak, Pepík Novotný, Boris Sedláček a Láďa Venta. Mužstvo z lavičky vedl Pepík Forejt mladší.

Za „Lokádu“ nastoupili: Hladík, Šulc I, Holčák, Zevel, Vodička, Roubíček, Vojta, Šulc II, Moravec, Janků, Hrbek a Douša. Manažerem týmu byl nám dobře známý Jirka Pixa. Dost ho mrzelo, že mu chyběli čtyři hráči, kteří slíbili, ale nakonec nepřišli. S nimi by prý byl zápas o dost vyrovnanější.

Dalším utkáním byl mač našich Buldoků (2002) proti našim Panterům (2003, 2004). Kluci se na obou stranách hodně snažili, věkový rozdíl a zkušenosti hrály ve prospěch Buldoků, kteří zvítězili 5:0. Ale Panteři si zaslouží velké uznání. Taky za to, jak po zápase stříleli penalty – tady jsme výsledek ani nepočítali. Však o něj taky nešlo. Po utkání dostali kluci obou týmů po krásném dortu za úspěšnou reprezentaci Admiry. Buldoci totiž vyhráli MINI CUP, Panteři zase turnajovou „miniligu“. Každý hráč byl jmenovitě představen – Buldoci se o to prostřednictvím mikrofonu postarali sami, u Panterů představování obstarala vedoucí týmu Martinka Sochorová za dohledu svého muže a trenéra týmu Dušana Sochora.

V průběhu dne byli oceněni bývalí hráči, trenéři, funkcionáři a příznivci Admiry – před tribunou převzali pamětní list a jako věcný dar knihu. Stejně byli oceněni současní funkcionáři i funkcionářky, kteří v Admiře působí již řadu let.

Na Admiře jsme přivítali milé hosty. Přijeli k nám až z Hané. V ČR existují jen dva kluby s názvem Admira – ten náš a pak FK Admira Hulín. Hulínskou Admiru, která letos postoupila do 1. B třídy jako vítěz přeboru okresu Kroměříž, na našich oslavách zastupovali předseda Honza Horáček, místopředseda Tonda Huťka, sekretář Tomáš Kadeřábek a asistent trenér Pavel Vlha. Ukázali se jako velmi dobří parťáci – rádi jsme jim poblahopřáli k postupu a pořádně jsme zapili i naši budoucí spolupráci. Předběžně jsme se domluvili, že v roce 2013, na oslavách dvacetiletí FK Admira Hulín, sehrajeme v Hulíně utkání dvou Admir!
Předseda Honza Horáček nám řekl: „Závidíme vám práci a úspěchy s mládeží. Jestliže máte čtrnáct mládežnických družstev, a pět z nich vyhrálo své soutěže, to tedy klobouk dolů! Taky skutečnost, že váš A-tým dokázal ze čtrnáctého místa po podzimu vyskočit díky účelnému doplnění kádru až na konečné čtvrté, svědčí o velmi dobré práci výkonného výboru. Je znát, že vám to v klubu funguje. Máte velmi pěkný fotbalový stánek, jen mě mrzí, že dnes nepřišlo víc diváků. Asi je to tím, že v Praze je spousta klubů a diváci svou přízeň dělí mezi ně. U nás je to tak, že na divizní Spartak chodí menší návštěvy než na Admiru! Za Spartak totiž hrají legionáři z různých míst, kdežto my máme tým složený výhradně z domácích hráčů, které místní lidé osobně znají, a tak jim chodí fandit. Například na derby se Záhlinicemi byla doslova hlava na hlavě. To byl hezký pohled!“

A další postřehy ze soboty? V prodeji byly almanach vydaný ke 100. výročí vzniku kobyliského fotbalu a fotbalová literatura. Zájemci o podpis autora Aleše Pivody si po utkání A-mužstva přišli pro autogram. Byli mezi nimi i hosté z Hulína.

Na stadion přijeli pánové Syrový a Slavík v uniformách americké armády a s historickými vozy značek Jeep Willis a Dodge. „Jsou to originál dochovaná americká vojenská auta z období druhé světové války, dodge dokonce prodělala invazi Spojenců v Normandii,“ řekli nám. Jak pánové Syrový a Slavík, tak i jejich auta budili pozornost přítomných – mnozí návštěvníci se s nimi rádi vyfotili.

Vyvrcholením oslav bylo utkání A-týmu FK Admira proti výběru FK Admira/Slavoj Old Timers.
Čestný výkop připadl panu Františku Novotnému staršímu, který za Admiru, tehdy za Dynamo Kobylisy, hrával v šedesátých letech minulého století. Do kronik se zapsal brankou vstřelenou ve II. lize nejlepšímu brankáři naší historie po druhé světové válce Ivo Viktorovi.
Pod vedením trenérské trojice František Adamíček, Jan Vlček, Petr Roubík se v brance Old Timers vystřídali Petr Králíček a Lukáš Fišer, v poli pak nastoupili Martin Mašek, Petr Pfeifer, Ríša Margolius, Franta Jakubec, Petr Růžička, Láďa Houzar, Láďa Prošek, Dan Smejkal, Zdeněk Houštecký, Karel Sluka, Vláďa Pokorný, Honza Fíček a Aleš Deré. Co jméno, to osobnost nedávné admirácké historie! A to ještě na střídačce usedli i gólman ligové Mladé Boleslavi Míra Miller a náš bývalý zadák Lukáš Hodan, kteří ale nehráli.
Domácí Admiře vedené trenérem Karlem Jeřábkem a asistentem Frantou Peřinou chybělo několik hráčů (Majer, Kubice, Kurek, Kejha, Kopřiva).
Přesto se ujala vedení 1:0 Kocingerovou hlavičkou. Za hosty ale srovnal z rychlého úniku, pro něj tak typického, Fíček. Tentýž útočník vstřelil „do šatny“ těsně před poločasem svůj druhý gól – 1:2. Po přestávce se nádherně trefil z dálky Deré bombou do břevna, která se odrazila do sítě – 1:3. Sailer sice také povedenou střelou k tyči snížil na 2:3, ale nakonec se potřetí radoval Fíček – jeho gól na 2:4 byl ukázkový! Za hosty skórovali dva kanonýři, kteří v Admiře získali prémii pro nejlepšího střelce. V roce 2002 to byl Honza Fíček, v roce 2007 pak Aleš Deré. Všichni pak prokázali, že jsou ještě stále výbornými hráči!
Naši hosté nastoupili v červených dresech se znakem Admiry a se jmenovkami na zádech. Dres každému z nich zůstává – bude jim připomínat století našeho klubu, za který v minulosti úspěšně hrávali.
Náš bývalý dlouholetý kapitán Ríša Margolius po utkání řekl: „Vůbec jsme neuvažovali o nějaké kavalírské remíze. Chtěli jsme vyhrát a věřím, že vyhrát chtěla i současná Admira. Podařilo se to nám a potěšilo nás to. I když většina z nás už hraje jen nižší soutěže, ukázali jsme, že jsme fotbal ještě nezapomněli. Celkově se oslavy vydařily, byl to opravdu hezký den.“

Tři utkání ve slavnostní den řídila trojice rozhodčích Miroslav Izera, Petr Vlček, Miloslav Frajdl.

1-Sto let kobyliského fotbalu.gif, 21kB 2-Stará garda Loko.gif, 19kB 3-Stará garda Admiry.gif, 19kB
4-Čestný výkop Josefa Přitasila.gif, 17kB 5-Garda Admiry střílí gól.gif, 19kB 6-Ocenění bývalých hráčů.gif, 21kB
7-Buldoci střílejí branku.gif, 17kB 8-Panteři přebírají dort.gif, 19kB 9-Rodina Forejtových - kobyliská legenda.gif, 22kB
10-Předseda Bedrlík blahopřeje oceněným admirákům.gif, 17kB 11-Admira Slavoj Old Timers.gif, 19kB 12-FK Admira Praha.gif, 19kB
13-Pozdrav před utkáním.gif, 17kB 14-Čestný výkop Františka Novotného.gif, 17kB 15-Sekretář Vavruška a bývalý zadák Pfeifer.gif, 21kB
16-Admiráčtí předsedové - pražský Bedrlík, hulínský Horáček.gif, 20kB 17-Smejkal je odchovancem Admiry.gif, 19kB 18-Ocenění přebírá Čadský.gif, 20kB
19-Věrné admiračky Jiřka a Maruška.gif, 21kB 20-Sladké století.gif, 22kB 21-Společné foto před utkáním.gif, 17kB

Po zápase FK Admira – FK Admira/Slavoj Old Timers přišla na řadu volná zábava, pohoštění, pečené prasátko, pivko, výtečná moravská slivovička z Hulína, a taky setkání dávných kamarádů. Prostě – posezení, vzpomínání, a jak jinak, debatování o fotbale. Ti nejvěrnější odcházeli ze stadionu kolem jednadvacáté hodiny.
A protože na Admiře je kam se schovat, nikomu nevadilo, že krásný slunečný den přešel v deštivý večer.
Admiře jistě pršelo do dalšího století štěstí!

(api)


22.6.2009

Oslavy století FK Admira vyvrcholí 27. června!

?h5Na sobotu 27. června je připraven následující program, kterým na našem stadionu vyvrcholí oslavy století kopané v Kobylisích::h5

• 10.00 hod.: utkání starých gard Admira – Loko Vltavín
• 12.00 hod.: utkání našich nejmladších nadějí Panteři (2003) – Buldoci (2002)
• 13.00 hod.: exhibiční utkání FK Admira Praha – bývalá Admira/Slavoj (účast přislíbili například Králíček, Pařízek, Mašek, Pfeifer, Margolius, Kuneš, Jakubec, Hodan, Růžička, Vlček, Houzar, Prošek, Smejkal, Houštecký, Kubányi, Mojžíš, Filinger, Sluka, Jiráň, Fíček a Deré)
• 15.00 hod.: projev předsedy FK Admira Praha Ing. Bedřicha Bedrlíka, uvítání a gratulace zástupcům partnerské FK Admira Hulín, která postoupila do 1. B třídy, předání pamětních listů bývalým hráčům a funkcionářům
• 16.00-20.00 hod.: pohoštění, hudba, autogramiáda publicisty a tiskového mluvčího FK Admira Praha Aleše Pivody, volná zábava.

Slavnostní položení kytice na Admiře v měsíčníku Osmička

Najdete na adrese:
http://www.praha8.cz/(5nfrha450pib3b3upzucfg55)/files/=22990/06_2009.pdf
(strana 26)

Vyšel almanach ke 100. výročí kopané v Kobylisích!

FK Admira vydal ve Vydavatelství MAC, spol. s r.o., almanach zahrnující historii i současnost klubu.

Textovou část připravil Aleš Pivoda ve spolupráci s Josefem Vavruškou, Milanem Balounem, Ladislavem Čadským, Václavem Doležalem, Josefem Forejtem st., Pavlem Křečkem, Františkem Novotným, Petrem Roubíkem, Jiřinou Roubíkovou a Václavem Zamazalem.
Fotografie poskytli Sanjin Mirič, Blanka Mikulová, Olga Ambruzová, Michal Myška, Aleš Pivoda. Další použité snímky: archiv FK Admira a archivy soukromých osob.

Almanach v ceně 60 Kč je k dostání u sekretáře FK Josefa Vavrušky a u ředitele klubu Jana Martinice.


*V konečné tabulce divize A jsme čtvrtí!
*Nejlepší umístění po postupu z Pražského přeboru
*Müller a Majer nastříleli celkem po devíti brankách
*Patnáct utkání na Admiře vidělo 3399 diváků
*Průměr na zápas činí 227 lidí
*Největší zájem byl o Motorlet, nejmenší o Milevsko
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Prosex své závěrečné utkání na Tempu prohrál 1:4
*Historicky poslední gól za dobu existence klubu dal Hrib
*Vítáme ty, kteří zůstanou u nás v Admiře
*Ostatním přejeme hodně zdarů v nových působištích
Naposledy najdete v rubrice 1. FC Prosex

*Slovo na závěr sezony
*Trenéři Kostrba a Gröschl přecházejí k B-mužstvu
*Povedená rozlučka, poděkování paní Roudnické a panu Demlovi
Podrobnosti v rubrice Mladší dorost A

*„Bramborová medaile“ na turnaji v Dubči
*V boji o bronz jsme podlehli Dukle 0:1
*Zaslouženě vyhrál Mělník, byl nejlepší
Více v rubrice Panteři

Poděkování všem, kteří spolupracují při naplňování našeho webu

Soutěže skončily, začíná období dovolených, blíží se prázdniny. Naše stránky teď budeme aktualizovat v „letním režimu“, tedy nikoli nutně každý týden, ale podle důležitosti událostí. A to do té doby, než odstartuje nový ročník soutěží.
Dík bych rád vyslovil a hezkou dovolenou bych rád popřál vám všem, kteří spolupracujete při naplňování tohoto webu. Je vás víc, a tak si dovolím jmenovitě uvést hlavně ty, kteří tvoří opravdu „páteř admiráckého zpravodajství“. Alespoň z mého pohledu. Toto jsou admiráci, kteří spolupracují přímo se mnou a na které je opravdu spolehnutí.
Takže, napřed dámy: díky zejména Blance Mikulové, Vlaďce Zamrazilové, Evě Froubové, Martince Sochorové.
A pánové: díky Jirkovi Hlávkovi, Honzovi Kostrbovi, Jurovi Mamurovovi, Stanislavu Krejzovi, Robertu Zárubovi, Milanu Másílkovi, Miroslavu Bednářovi, Zbyňku Sovíkovi, Josefu Vavruškovi, Michalu Myškovi a našemu externímu spolupracovníku Pavlu Slavíčkovi.
Pokud jsem na někoho zapomněl, omlouvám se – ozvěte se, srovnáme to v naší „vipce“! :-)
Další parta „zpravodajů“ úspěšně spolupracuje s Láďou Čadským. Také jim patří velký dík, uznání a přání hezké dovolené!

Aleš Pivoda
mediální pracovník FK Admira Praha


20.6.2009

*Admira Praha – Meteor Praha VIII 6:1
*Na debakl 1:5 jsme odpověděli kanonádou!
*Tři branky padly z penalt
*Vyšvihli jsme se na konečné 4. místo
Čtěte v rubrice A-mužstvo

19.6.2009

Našly se doklady na jméno Stanislav Sklenář

Osobní doklady na jméno Stanislav Sklenář byly nalezeny v našem fotbalovém areálu Hovorčovická v Kobylisích. Pan Sklenář si pro ně může dojít na stadion v ulici Na Pecích 46 po předchozí domluvě s panem sekretářem Josefem Vavruškou na telefonním čísle 284 681 722. Doklady mu budou vydány poté, co prokáže svou totožnost.

17.6.2009

*Triumf Buldoků před zraky prezidenta republiky!
*Admira – Čechie Dubeč 5:0
*MINI CUP si admiráci „pronajali“ pro sebe!
*Bilance dosavadních tří ročníků nemá chybu:
    2007 – 1. místo FK Admira Praha
    2008 – 1. místo FK Admira Praha
    2009 – 1. místo FK Admira Praha
Podrobnosti v rubrice Buldoci

15.6.2009

Pozor: Derby s Meteorem už v sobotu!

Derby Prahy 8 mezi Admirou a Meteorem, kterým bude zakončen nynější divizní ročník, se po dohodě obou klubů hraje již v sobotu 20. června v 10:15 na našem stadionu. Soupeři máme oplácet podzimní porážku 1:5.
Pokud Admira tento zápas vyhraje, obsadí v konečné tabulce bez ohledu na ostatní výsledky výtečné 4. místo.
Když si připomeneme, že jsme přezimovali s 15 body na 14., tedy sestupovém místě, a na Meteor jsme ztráceli osm bodů, musíme náš tým v čele s trenérem Karlem Jeřábkem za jaro opravdu ocenit a pochválit.
Všichni chceme věřit, že mužstvo i derby s Meteorem zvládne a že 4. příčku v tabulce skutečně vybojuje! Vytvořme proto Admiře opravdu domácí prostředí!

*Remíza 0:0 na hřišti postupující Loko Vltavínu
*Byli jsme favoritu naprosto vyrovnaným soupeřem
*Domácí trenér Kronďák bral plichtu všemi deseti
*Müller, Majer, Kubice – kdo dosáhne na střeleckou prémii?
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Osm branek v Hovorčovické
*Hýř se blýskl čistým hattrickem
*Poslední domácí zápas v historii Prosexu
Najdete v rubrice 1. FC Prosex

*Výhra 3:1 na Unionu Strašnice
*Dvakrát se trefil Farkaš, vždy z penalty
*Skoro se nechtělo věřit, co jsme zahodili
Podrobnosti v rubrice Mladší dorost A

*Loko Vltavín si odvezl sedmičku
*Dva body chyběly k 3. místu
*Zdařilá rozlučka s trenérem Krejzou – děkujeme!
Více v rubrice Starší dorost B

*Obhájili jsme prvenství na turnaji v Sedlčanech
*Konečné 4. místo v přeboru je úspěchem!
Čtěte v rubrice Vikingové

*Nad Motorletem vítězíme hokejově 5:4
*Zápas jsme otočili ve druhé půli
*Také 4. místo a také úspěch!
Najdete v rubrice Tygři


10.6.2009

Vážíme si i „rejpalů“, pokud jsou slušní

Přesto, že do skončení sezóny chybí ještě jedno, respektive dvě kola (áčko), chtěl bych se svým pohledem podívat na právě končící ročník a možná i trochu odpovědět na některé řízné poznámky na naší diskusní stránce.

Áčko se po nepříliš povedeném podzimu vzchopilo, na jaře předvedlo skvělou jízdu a nikoho nenechalo na pochybách o tom, že o spadnutí do přeboru nemůže být ani řeč. Po Loko Vltavínu (postupujícím do ČFL) jsme druhý nejúspěšnější tým jara.

A-dorost nezvládl svůj souboj o postup zpět do divize, škoda, protože zápasy s předními celky zvládl celkem solidně, ale cestu výš si zavřel nepochopitelnými zkraty s mužstvy z konce přeborové tabulky.

Starší dorost B a ml. dorost A odehrály sezónu v poklidných vodách středu tabulky a zvláště ml. dorost čekal na případný postup „A-dorostu do divize.

Na to vlastně doplatil ml. dorost B, který svou soutěž vyhrál, ale nemůže postoupit, protože mu v přeboru „překáží“ áčko. Tady se trochu zastavím. Trenéra Kolmana znám hodně dlouho a nastupovali jsme proti sobě jako trenéři mockrát. Ne vždy byly naše vztahy ideální, spíše naopak, ale můžu o něm říci, že je to velice kvalitní trenér, který hrál vždy v popředí soutěží, a i u nás to prokazuje. Vloni postup a letos opět první místo! Fotbalu rozumí a má klukům co dát. To, že zvýší hlas a jeho slovník není zrovna na úrovni diplomatického protokolu, souvisí také s tím, že udržet v normě družstvo 16-17letých adolescentů není zrovna jednoduché. Každý má svou metodu a měřítkem je úspěch, nebo neúspěch.

A-žáci jsou nakonec zachráněni v přeboru a vězte, že to nebylo jednoduché. Trenér Rambousek se se situací musel vyrovnat a zvládl to. Jen on ví, v jakém vztahu byl s vedením klubu, a co vše se dělalo pro to, aby se žáci zachránili. A jestli z vás někdo zaslechl poznámky k hodnocení konkrétního zápasu (třeba s Motorletem 0:9), kdy se vlastně hraje tzv. „o život“, tak to není o tom, že někdo mávl rukou a „necháme je spadnout“. Příspěvek v diskusi, že je povinností vedení sledovat zápasy, je k pousmání. Není to povinnost, ale náš zájem, proto jsme tady a děláme do fotbalu, ale naše kapacita jak fyzická, tak psychická je, věřte nevěřte, omezená. Máme totiž 16 družstev.

Za sebe můžu říci, že jsem viděl všechna naše družstva v akci.

B-žáci taktéž odehráli svou soutěž v poklidném středu a bez problému. Klobouk dolů před panem Randáčkem, který se celou sezónu potýkal s nedostatkem hráčů na trénincích, i v zápasech.

Mladší žáci A a B - skvělý tandem. Oba týmy suveréně vyhrály své soutěže a postupují výše. Áčko – ztráta pouhých tří bodů a impozantní skóre 143:7.
Béčko – ztráta čtyř bodů a skóre 153:18.
Obě družstva a jejich trenéři po celou sezónu spolupracovali (i když to občas zaskřípalo a musel jsem zasáhnout), ale nakonec je výsledkem parádní postup do přeboru, respektive do 1. třídy.

Přípravky – starší A – přebor. Těžká soutěž a před nimi vítězný Bráník a pak už jen Sparta, Slavia a Viktorka. To mluví za vše.

Starší B. Souboj „béček“ na čele zvládl nejlépe Motorlet, pak Dukla a nám patří výborné třetí místo. Trenér Tichai odvedl skvělou práci a navíc si ještě přibral tréninkové jednotky brankářů.

Mladší přípravka A – Ríša Lapka udělal z kluků skvělou partu, která táhne za jeden provaz. Je to vidět třeba při tom, když ukládají další a další poháry za vítězství v turnajích a v kantýně při tom zpívají své bojové písně. Také oni hrají nejvyšší soutěž a před ně se dostala jen Sparta, Slavia a Bohemka. Nebýt slabšího začátku na podzim, mohlo to být ještě lepší. Jejich „béčko“ je také čtvrté a v posledním kole může ještě bojovat „o bednu“.

Buldoci a Minicup – vynikající následníci svých předchůdců (Vikingů a Tygříků), kteří první dva ročníky této soutěže vyhráli. Pokud v posledním kole zaváhá náš největší konkurent – Benešov (který Buldoci mimochodem dvakrát porazili), bude na poháru opět, již potřetí, jméno FK Admira Praha.

Panteři, naši nejmenší, pro ně je vlastně soutěží tzv. mini liga – systém tří velkých turnajů. Všechny vyhráli naši kluci. Není co dodat.

Chci touto cestou poděkovat všem funkcionářům, trenérům, vedoucím, hráčům a rodičům dětí za obětavou práci pro klub.

A chci poděkovat i těm „rejpalům“, pokud je to ve vší slušnosti a nikoho ho to neuráží. To slušné rejpání totiž přináší kroky vpřed, jak všichni víme, tak bez opozice není žádný vývoj směrem dopředu.

Takže všechny zdravím a jen do nás.

Mgr. Jan Martinic – ředitel FK Admira Praha


8.6.2009

Vyšel almanach ke 100. výročí kopané v Kobylisích!

FK Admira vydal ve Vydavatelství MAC, spol. s r.o., almanach zahrnující historii i současnost klubu.

Textovou část připravil Aleš Pivoda ve spolupráci s Josefem Vavruškou, Milanem Balounem, Ladislavem Čadským, Václavem Doležalem, Josefem Forejtem st., Pavlem Křečkem, Františkem Novotným, Petrem Roubíkem, Jiřinou Roubíkovou a Václavem Zamazalem.
Fotografie poskytli Sanjin Mirič, Blanka Mikulová, Olga Ambruzová, Michal Myška, Aleš Pivoda. Další použité snímky: archiv FK Admira a archivy soukromých osob.

Almanach v ceně 60 Kč je k dostání u sekretáře FK Josefa Vavrušky.


*Porážíme Příbram B s pěti ligovými pendly 1:0
*Krásný gól vstřelil hlavou Kubice
*Proti profíkům jsme vydrželi celých 90 minut
*Gólman Michal vychytal už pátou jarní nulu
*Poprvé jsme v tabulce před Meteorem VIII
*Střelci: vede Müller před Majerem a Kubicem
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Derby s Bohnicemi jsme proměnili v exhibici
*Výsledek 8:0 mluví jasnou řečí
*Hrálo se ve sportovní atmosféře, křiklouni nepřišli
*Už podruhé „pomstěna“ podzimní prohra 0:3
Najdete v rubrice Starší dorost A

*Porážíme Čafku jen tak tak 3:2
*Vyhráli jsme mezinárodní turnaj v Drážďanech
*Ve finále jsme zdolali Lichtenfelder FC 1:0
*Tomáš Hybeš vyhlášen nejlepším hráčem
*Admira to dokázala - fotografie z Drážďan
Podrobnosti v rubrice Mladší dorost A

*Prosex venku už pošesté prohrál
*Výsledek 2:5 na Žižkově neodpovídá poměru sil
*Čtyři góly z rychlých brejků…
Více v rubrice 1. FC Prosex

*Vyhráli jsme miniligu!
*Prvenství jistila výhra 4:1 nad Meteorem
*Pěkný úspěch našich benjamínků
Čtěte v rubrice Panteři

*Bronz z turnaje v Mladé Boleslavi
*V boji o 3. místo jsme udolali Motorlet
Najdete v rubrice Tygři


1.6.2009

Hledáme trenéry mládeže – zajímavé podmínky!

FK Admira Praha přijme trenéry mládežnické kopané. Nabízíme perspektivní práci v tradičním klubu s širokou mládežnickou základnou – v minulém ročníku celkem šest mládežnických týmů vyhrálo své soutěže!
Nabízíme působení ve sportovním areálu s přírodní i umělou trávou, který patří k nejmodernějším v Praze.
Zajímavé podmínky!
Máte-li zájem, kontaktujte ředitele klubu Mgr. Jana Martinice – mobil 608 703 293, nebo vedoucího úseku mládeže Ing. Ladislava Čadského – mobil 602 939 810. Volat lze i na pevné linky 284 682 821 a 284 681 722. Mailová adresa: fkadmira@seznam.cz.


*Pořadí klubových střelců vede Müller
*Na paty mu šlape Majer
*Jak viděl mač ve Vejprnicích Plzeňský deník?
Více v rubrice A-mužstvo

*Vítězství 4:0 ve Vokovicích nad Aritmou
*V dešti jsme byli lepší a výhra je zasloužená
Čtěte v rubrice Starší dorost A

*Klánovice jsme vyprovodili hokejově 8:2
*Konečně jsme dokázali proměňovat šance
Najdete v rubrice Starší dorost B

*Infarktový závěr v Hovorčovické
*Dvě branky v samém závěru – a výhra 2:1
Více v rubrice 1. FC Prosex

*Čtvrté místo na turnaji Vyšehradu
*Na Chodově jsme prohráli 1:3
Podrobnosti v rubrice Tygři

*Vítězíme nad JM Háje 3:2
*Penalta byla jasná – odhalilo to video
Čtěte v rubrice Vikingové


29.5.2009

*Tři cenné body z Vejprnic za výhru 4:0
*Západočechům jsme oplatili podzimní porážku
*Müller si upevnil pozici nejlepšího střelce
*Vítězství narozeninovým dárkem manažerovi Kubicemu

27.5.2009

Naši dorostenci vyhráli Pohár PFS! Blahopřejeme!
FK Admira Praha – Slovan Bohnice 4:0 (4:0)

VYŠEHRAD (api) – Jasným vítězstvím 4:0 v prestižním derby nad sousedy z Bohnic vybojovali naši starší dorostenci Pohár Pražského fotbalového svazu. Finálový mač na umělé trávě Slavoje Vyšehrad rozhodli už v první půli.

Branky vstřelili Štefan, Jakl hlavou, Ondrůšek a Rambousek.

„Na soupeře jsme vlítli hned od začátku, hodně brzy jsme šli do vedení, které jsme ještě do přestávky zvýšili až na čtyřbrankové. Pak už se finále jen dohrávalo. Asi nikdo nepochybuje o tom, že jsme zvítězili zaslouženě,“ zhodnotil finálovou výhru trenér dorostenců Admiry Jiří Mamurov.

„Kluci hráli opravdu dobře a soupeře přehráli. Hrálo se ve sportovní atmosféře, kterou rozhodně nemohla pokazit hrstka křiklounů v hledišti, která se o to marně snažila. Poděkování patří i hráčům soupeře za slušný a bojovný výkon. Vše proběhlo hladce, což je pozitivní. Naši dorostenci mě výkonem a ziskem poháru hodně potěšili,“ konstatoval předseda našeho klubu Ing. Bedřich Bedrlík.

Vítězství v Poháru PFS je pěkným úspěchem našeho týmu, který zapadá do slavnostního rámce oslav 100. výročí kobyliského fotbalu.

Admira Pohár 2009.gif, 15kB Admira pohár 2009 2.gif, 18kB Admira pohár 2009 3.gif, 15kB
Admira pohár 2009 4.gif, 20kB Admira pohár 2009 5.gif, 17kB


25.5.2009

Sparta nakonec o gól šťastnější
Admira – Sparta 4:5 (1:4)

KOBYLISY (api) - Přátelské utkání otců našich Vikingů a tátů stejně starých sparťanů, které jsme zahrnuli do rámce oslav stého výročí vzniku našeho klubu, se po předchozí průtrži mračen muselo v pátek 22. května odehrát na umělé trávě. Přesto však na fotbal už zase svítilo sluníčko. Hosté vyhráli o gól - 4:5.
Sparta se ujala vedení 0:1 brankou Fišla. Náš Hradil srovnal skóre na 1:1, ale pak přišla sparťanská patnáctiminutovka a s ní tři branky. Na 1:2 se trefil Štochl, na 1:3 zvýšil opět Fišl a na hrozivých 1:4 před poločasovou přestávkou upravil Soukup.
Ve druhé půli se ale začaly dít věci! Náš Pfeifer snížil na 2:4, záhy i na 3:4. Pak zapískal sudí Kutiš proti Admiře penaltu za ruku, ovšem gólman Admiry Šrámek, který po celý zápas chytal skvěle, ji Štochlovi kryl! Pak se prosadil už potřetí Pfeifer, který propálil gólmana Sparty Adámka, a místo 3:5 byl stav rázem 4:4!
Hattrick ale nakonec zaznamenal i sparťan Fišl, když chvíli před koncem zápasu vstřelil vítězný gól hostí – 4:5. Na ten už Admira odpovědět nedokázala.
Zápas měl překvapivě dobrou úroveň a ukázalo se, že mezi fotbalovými tatínky je i řada fotbalistů – u nás i ve Spartě.

Máte syna či vnuka ročník 2004? Přiveďte ho na Admiru!

Tatínkové, maminky, dědečkové, babičky! Máte doma klučinu, který se narodil v roce 2004 a už objevil kouzlo fotbalového míče? Proč by měl kopat jen doma o zeď, když může hrát skutečná utkání v opravdovém týmu! Třeba v něm společně objevíme budoucí posilu národního týmu!
Kontaktujte trenéra našich Panterů Dušana Sochora – mobil 602 299 815, či vedoucí týmu Martinu Sochorovou – mobil 606 923 213.
V rubrice Panteři se navíc dozvíte vše, co potřebujete vědět!
Přijďte se synkem (vnoučkem) mezi nás!


*S Prachaticemi jako na podzim – 2:2
*Kurek zachránil bod v 90. minutě
*Šimáček neproměnil penaltu
*A teď do Vejprnic – sobota 30. května
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Pátý jarní výjezd, pátá prohra
*Tlak ve druhé půli aspoň bod nepřinesl
*V neděli 31. května přijede Hostivař
Najdete v rubrice 1. FC Prosex

*Porazili jsme Braník těsně 3:2
*Jsme druzí před střížkovskou Bohemkou
Čtěte v rubrice Starší dorost A

*Háje porážíme těsně 1:0
*Rozhodl Máca, snad ze čtyřicet metrů
Více v rubrice Mladší dorost A

*Z Řeporyjí bez bodu a s porážkou 1:3
*Nelze hrát naplno jen pár minut
Najdete v rubrice Starší dorost B

*V Třeboradicí jsme si s chutí zastříleli
*Výhra 4:1 na krásném trávníku potěšila
*Inkasovali jsme patnáct vteřin před koncem
Více v rubrice Tygři

*Zahráli jsme si na sparťanské Letné
*Sledovalo nás přes sedm tisíc diváků!
Čtěte v rubrice Buldoci


21.5.2009

Bomba! Na oslavu století Admiry přijede do Kobylis Sparta!

Neopakovatelné utkání, které se uskuteční v rámci oslav 100. výročí organizovaného fotbalu v Kobylisích, se uskuteční zítra, v pátek 22. května v 17:30.
Domácí Admira se utká s týmem AC Sparty Praha!

V sestavě hostí lze čekat slavná jména. Přinejmenším slavná jména v budoucnosti! Například: Veniger, Trávníček, Průša, Pařízek, Studený, Nečas, Ullman, Kováč a další.

Domácí se možná představí v sestavě s fotbalisty opravdu par excellence - Lapkou, Čadkem, Bergmannem, Budařem, Herelem a dalšími.

Předpokládá se, že v každém týmu nastoupí jedna mediálně hodně známá osobnost, ale to uvidíme až na místě. Zatím je to TOP SECRET!

Půjde o utkání otců našich Vikingů a mladých sparťanů (ročník narození 2000), hrát se bude 2 x 35 minut.

Podle neověřených zpráv přijede Sparta na utkání přímo ze soustředění na Panenských ostrovech, kdežto domácí se připravují v uzavřeném tréninkovém kempu na „ Tichonovově báze“ v okolí Moskvy, kam není přístup umožněn ani rodinným příslušníkům, natož zástupcům médií.

Přesto se jednomu z paparazzů podařilo do střeženého prostoru proniknout a než byl dopaden a zatčen, stačil mobilem odeslat aspoň jediné foto z náročné přípravy našich Vikingů - seniorů – viz níže.

Příprava našeho týmu, jak vidno, se řídí heslem vojevůdce Suvorova: „Těžko na cvičišti, lehko na bojišti!“

Protože lze tušit, že borci v černobílých i rudých dresech dají do hry všechny své síly, budou je posléze hojně čerpat v naší klubovně a také u stánku s pitím a občerstvením. Hojné zásoby jsou proto připraveny!

Přijďte i vy a nenechte si ujít toto „nervydrásající“ měření sil dvou pražských velkoklubů!

Věřte, nebudete litovat!

Admira do toho!

P7261320.JPG, 44kB

19.5.2009

Připomněli jsme si památku zakladatelů klubu

Bývalí hráči Admiry z minulých let, pánové Forejt, Zamazal, Novotný, Němeček, Ouředníček, Hřebačka, Čáp, Forejt ml., Hodboď a Baloun, dále současní funkcionáři klubu a jeho příznivci si v úterý 19. května připomněli založení SK Meteor Kobylisy, předchůdce naší Admiry, k němuž došlo 17. května 1909.

Slavnostní projev přednesl předseda FK Admira Ing. Bedřich Bedrlík, který stručně shrnul historii kobyliské kopané, její úspěchy a připomněl i jednotlivá hřiště, kde se v Kobylisích kdysi kopaná hrávala. Podotkl také, že 17. května 2009 uplynulo 45 let ode dne, kdy byl slavnostně zahájen provoz na našem nynějším stadionu.

Přítomní uctili minutou ticha památku zakladatelů klubu a sekretář Admiry Josef Vavruška pak položil jménem všech přítomných na hrací plochu našeho stadionu kytici se dvěma stuhami a nápisy SK Meteor Kobylisy 1909 - FK Admira Praha 2009.

Zazněly verše ruského básníka Konstantina Vanšenkina, který před více než půlstoletím oslavil krásnou hru zvanou kopaná, když napsal:

Ještě dnes, jak bych měl duši mladou,
v žilách krev se prudce zapění,
když slyším v dáli za ohradou
kopacího míče dunění.

Přímo na hrací ploše byli přítomni A-mladší žáci Admiry, kterým se dostalo této cti jako v současnosti nejúspěšnějšímu mládežnickému týmu našeho klubu.

Účastníci slavnostního aktu v závěru symbolickým potleskem uctili úspěchy bývalých fotbalistů našeho klubu, kteří zdárně hájili čest kobyliské kopané na hřištích v Praze, v Čechách, na Moravě i v zahraničí.

Průvodní slovo patřilo mediálnímu pracovníkovi FK Admira Praha Mgr. Aleši Pivodovi.

DSC_0067.gif, 14kB DSC_0068.gif, 14kB DSC_0069.gif, 15kB
DSC_0074.gif, 17kB DSC_0094.gif, 12kB DSC_0097.gif, 16kB
DSC_0100.gif, 14kB DSC_0103.gif, 12kB DSC_0107.gif, 11kB
DSC_0110.gif, 13kB DSC_0113.gif, 13kB DSC_0114.gif, 17kB
    Foto Sanjin Mirič - FK Admira Praha


Milé překvapení - blahopřání od admiráků z Hulína

Kromě Admiry Praha působí v české kopané ještě další fotbalisté, kteří hájí čest názvu klubu Admira – a sice Admiry Hulín. Naše hanácká jmenovkyně momentálně vede o devět bodů tabulku přeboru okresu Kroměříž a je již jednou nohou v 1. B třídě.

Hulínští admiráci nám v minulých dnech zaslali dopis, s jehož zněním vás nyní seznámíme, a s dopisem také skvělý dárek ke 100. výročí vzniku naší Admiry – láhev pravé moravské slivovice! Za tuto milou pozornost hulínským admirákům od srdce děkujeme a zveme zástupce jejich klubu na oslavu 100. výročí vzniku pražské Admiry, která se uskuteční 27. června na našem stadionu. Pevně věříme, že při této příležitosti společně oslavíme a ve vší počestnosti zapijeme hned tři významné události:
- 100 let existence našeho klubu
- uchování divizní příslušnosti naší Admiry a také
- postup Admiry Hulín do 1. B třídy

Text dopisu, který jsme obdrželi z Hulína:

Vážená Admiro,

dovolte, abychom se i my připojili k dlouhé řadě gratulantů a popřáli vám hodně úspěchů do vaší další sportovní činnosti. Vaše stoleté výročí je opravdu pozoruhodné a zasluhuje ocenění. Přestože spolu máme společný jen název klubu, mimochodem velmi libozvučný, a v celé naší velké zemi jsou pouze dva kluby pyšnící se názvem Admira, tak nás od samého počátku pojily vzájemné sympatie a podpora. Prostřednictvím vašich velmi zdařilých web stránek pozorně sledujeme vaše výkony v divizní soutěži, které letos zřejmě nejsou úplně podle vašich představ, ale o tom je fotbal. Věříme, že co nejdříve získáte body potřebné k umístění v klidném středu tabulky.
Nikdo nezná univerzální lék na lepší výkony. Nicméně my na Moravě ho vlastníme! Doufáme, že vás neurazí malá láhev tohoto medikamentu. Jsme si jisti, že vám přijde k duhu a ještě trošku vyšperkuje již tak důstojné oslavy založení FK ADMIRA Praha.
Ještě jednou vám přejeme všechno nejlepší.

Se sportovním pozdravem

Jan Horáček – předseda

Antonín Huťka – místopředseda

Tomáš Kadeřábek – sekretář

Za tento dopis i dárek upřímně děkujeme a slibujeme, že Admira Hulín se stane naším partnerským klubem, s níž budeme nadále v trvalém kontaktu a o jehož činnosti budeme pravidelně informovat na našich webových stránkách.


Zemřel Otto Margolius

Náš dlouholetý kapitán Richard Margolius nás požádal, abychom zveřejnili následující smutnou zprávu.

V pátek dne 15. května zemřel ve věku 73 let pan Otto Margolius, otec našeho bývalého hráče, dlouholetý fanoušek a věrný návštěvník utkání Admiry, který měl mezi příznivci našeho klubu řadu kamarádů.

Čest jeho památce!


*Tři cenné body ze Strakonic
*Vítězný gól na 2:1 v 90. minutě!
*Branky vstřelili Kocinger a Müller
*Příště hostíme Prachatice
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Derby sousedů skončilo výhrou Prosexu 2:1
*Oba góly vstřelil Pomahač
*Za týden jede Prosex na ČAFC B
Najdete v rubrice 1. FC Prosex

*Na trávě lídra přeboru porážka 2:3
*Bojujeme dál o druhé místo
Čtěte v rubrice Starší dorost A

*Debakl ve Střešovicích - 0:7…
*Svěsili jsme hlavy a přestali jsme hrát
Více v rubrice Mladší dorost A

*Kačerov porážíme 7:1, ale …
*Chyběla motivace zahrát si fotbal pro radost
Najdete v rubrice Starší dorost B

*Plichta 1:1 s Tempem
*Hosté brzy vedli šikovnou patičkou
*Remíza byla zasloužená
Více v rubrice Tygři

*Cenná remíza na Bohemce
*Byli jsme rádi za bod…
Čtěte v rubrice Buldoci


11.5.2009

Uctíme památku zakladatelů našeho klubu

FK Admira Praha uspořádá v úterý 19. května v 17.00 hodin slavnostní vzpomínkový akt u příležitosti 100. výročí vzniku klubu. Na našem stadionu Na Pecích 46 v Praze 8 položí zástupci klubu na hrací plochu kytici a uctí tak památku těch, kteří před sto lety stáli u zrodu organizovaného fotbalu v Kobylisích.
Předseda FK Admira Praha Ing. Bedřich Bedrlík připomene nejdůležitější data v historii klubu.
Zúčastní se jak významní hráči Admiry z minulých desetiletí, tak i současní admiráčtí mládežníci.

Všichni příznivci Admiry jsou zváni.

Výkonný výbor FK Admira Praha


*Nad Milevskem vítězíme 2:0
*Branky vstřelili Jehlička a Majer
*Naši zaslouženou výhru uznal i trenér hostí
*Příště jedeme do Strakonic
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Na jaře pořád stejné, zápas venku = porážka…
*Příště doma derby s Bohnicemi!
Najdete v rubrice 1. FC Prosex

*Vyhráli jsme na hřišti ABC Braník
*Po vedení 3:0 zbytečné nervy
Čtěte v rubrice Mladší dorost A

*Na vedoucí Duklu B jsme nestačili
*Ostudu jsme ale určitě neudělali
Najdete v rubrice Starší dorost B

*V Hervis Cupu čtvrté místo
*Fotografie z turnaje pořídila Lucka Mamurovová
*Ve Střešovicích čestná porážka 1:3
Více v rubrice Tygři

*Zápas na Loko Vltavín byl cennou školou
*Čtvrté místo na turnaji FK Meteor VIII
Čtěte v rubrice Panteři


5.5.2009

Máte syna či vnuka ročník 2003? Přiveďte ho na Admiru!

Tatínkové, maminky, dědečkové, babičky! Máte doma klučinu, který se narodil v roce 2003 a už objevil kouzlo fotbalového míče? Proč by měl kopat jen doma o zeď, když může hrát skutečná utkání
v opravdovém týmu! Třeba v něm společně objevíme budoucí posilu národního týmu!
Kontaktujte trenéra našich Panterů Dušana Sochora – mobil 602 299 815, či vedoucí týmu Martinu Sochorovou – mobil 606 923 213.
V rubrice Panteři se navíc dozvíte vše, co potřebujete vědět!
Přijďte se synkem (vnoučkem) mezi nás!


*Prohráli jsme derby na Motorletu 1:3
*Zápas rozhodla penalta, které se sami domácí smáli
*I objektivnímu novináři vyrazil „výkon“ rozhodčího dech
*Musíme zatnout zuby a porazit Milevsko
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Prosex porazil 2:0 Klánovice, lídra tabulky,
*Hýř vstřelil svou desátou branku
Najdete v rubrice 1. FC Prosex

*Zdolali jsme Bohemians Praha 4:3!
*Čtvrthodinu před koncem jsme prohrávali 1:3
*V tabulce už jsme druzí!
Více v rubrice Starší dorost A

*Porážka 2:4 od Bohemians Praha
*Čtvrtý gól nás zlomil
Čtěte v rubrice Mladší dorost A

*Vítězné rozloučení s naší UMT
*Zdolali jsme Třeboradice 2:1
*Odteď už budeme doma v Hovorčovické
Najdete v rubrice Starší dorost B

*Plichta 0:0 s Vršovicemi
*Skvělé stříbro z turnaje v Říčanech!
Více v rubrice Buldoci

*Remíza s Braníkem 5:5
*Z Ústí nad Labem se čtvrtým místem
Čtěte v rubrice Tygři

*Uspořádali jsme IV. ročník Assa Abloy Cupu
*Nedávali jsme branky, skončili jsme sedmí
Najdete v rubrice Vikingové


27.4.2009

*A-mužstvo sehraje ve středu 29. dubna v 18 hodin přátelský mač v Ďáblicích s domácím SK
*A-dorost přivítá v semifinále poháru Pražského svazu Slavoj Vyšehrad
*Hraje se ve středu 29. dubna v 17 hodin na našem stadionu


26.4.2009

*I v deseti jsme otočili vývoj mače s Domažlicemi!
*Vítězství 2:1 je nejcennějším jarním úspěchem
*Postaraly se o něj zimní posily – Šimáček a Sailer
*Od 50. minuty jsme hráli o deseti, Kolín viděl ČK
*Klobouk dolů, admiráci vybojovali zaslouženou výhru
*A teď derby na Motorletu – sobota 2. května v 17 hodin
Čtěte v rubrice A-mužstvo


21.4.2009

*Z Tachova vezeme tři body za výhru 2:0
*Branky vstřelili Majer a Müller
*Gólman Michal chytil penaltu!
*Na jaře jsme vybojovali už 13 bodů
*V tabulce pravdy máme -2 body
*V neděli 26. dubna hostíme Domažlice
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Cenná výhra nad béčkem Horních Měcholup 3:1
*Góly padaly hlavně ze standardek
*Pomahač už „šlape na paty“ Hýřovi
*V sobotu 25. 4. do Újezda nad Lesy!
Najdete v rubrice 1. FC Prosex

*FC Zličín porážíme doma 5:0
*Na jaře už 15 bodů a skóre 28:2!
*Bodově jsme dostihli střížkovskou Bohemku
*Ondrůšek se blýskl hattrickem!
*Za týden hrajeme ve Stodůlkách
Více v rubrice Starší dorost A

*Porážíme Sokol Stodůlky 4:2
*Vyhráli jsme, ale žádná velká sláva
*Za týden jedeme na Viktorku Žižkov B
Více v rubrice Mladší dorost A

*Vydřená výhra 3:2 nad Podolím
*Dvakrát jsme prohrávali, ale body zůstaly doma
Najdete v rubrice Vikingové

*Porážka 0:2 od Bohemky z Vršovic
*Naše bojovnost na fotbalovost klokanů nestačila
Najdete v rubrice Tygři

*Nad Tempem výhra 5:0, v první půli „vymalováno“
*Porazíme-li Kolovraty, zase povedeme tabulku
Najdete v rubrice Buldoci

*Třetí místo na turnaji v Králově Dvoře
*Ke stříbru scházel jediný gól…
Najdete v rubrice Panteři


15.4.2009

*První jarní porážka – doma 0:4
*Na Třeboň to asi neumíme…
*Celkem nám Jiskra nastřílela deset branek
*Kurek trefil břevno, pálili jsme „slepými“
*Zkomplikovali jsme si situaci v tabulce
*V sobotu 18. dubna hrajeme v Tachově
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Prohra 1:2 v Chodově
*Skóroval jen Pomahač
*Další vyloučený, tentokrát Průša
*Za týden přijedou Horní Měcholupy B
Najdete v rubrice 1. FC Prosex

*JM Háje porážíme 5:0
*Udrželi jsme opět čisté konto!
*Nadále jsme třetí závěsu za vedoucí dvojicí
*Za týden hostíme FC Zličín
Více v rubrice Starší dorost A

*V Podolí vítězíme „hokejově“ 6:4
*Velký den Davida Procházky!
*Pět branek vstřelil, na jednu nahrál
Více v rubrice Starší dorost B

*V Krči se zrodila remíza 4:4
*V sobotu hostíme Bohemians 1905
Najdete v rubrice Tygři


6.4.2009

*Vyhráli jsme 2:1 v Benešově!
*Druhé vítězství venku v tomto ročníku divize
*Rozhodla Vnoučkova branka v 86. minutě
*Hráli jsme dobře, měli jsme víc šancí
*Dostali jsme zcela zbytečný gól…
*V neděli 12. dubna hostíme Třeboň
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Body z utkání s Dubčí B zůstaly doma
*Skórovali Pomahač a Průša
*Tři vyloučení, z domácích Chaloupka
*Za týden se hraje v Chodově na Jižním Městě
Najdete v rubrice 1. FC Prosex

*Sedm zásahů do branky Viktorky Žižkov B
*Udrželi jsme čisté konto!
*Nadále jsme třetí závěsu za vedoucí dvojicí
*Za týden hrajeme v Hájích na Jižním Městě
Více v rubrice Starší dorost A

*Jaro začalo výhrou 2:1 nad Horními Měcholupy
*Překvapivě početné publikum oslavilo tři body
*Přesnou střelou rozhodl Pícha, posila z Bohnic
Čtěte v rubrice Mladší dorost A

*Porazili jsme 2:1 Bohemku ze Střížkova
*V závěru hosté víc faulovali, než hráli
Více v rubrice Starší dorost B

*Úder v poslední minutě
*Velmi cenný bod z mače se Slavií
Čtěte v rubrice Vikingové

*SK Horní Měcholupy porážíme vysoko 8:1
*Patří nám třetí místo v tabulce
Najdete v rubrice Tygři

*MINICUP: Vydřené vítězství 1:0 na Aritmě
*Nadále držíme skvělou bilanci – co zápas, to výhra!
Více v rubrice Buldoci


30.3.2009

*Porážíme FK Hořovicko 1:0
*Rozhodla Martinicova branka v 86. minutě
*Byli jsme bojovnější, výhru jsme si zasloužili
*Brankář Michal udržel první čisté konto
*V neděli 5. dubna jedeme do Benešova
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Špatný start jara – porážka 1:4 na Junioru B
*Čestný gól vstřelil Hýř
*Za týden hraje v Hovorčovické Dubeč B
Najdete v rubrice 1. FC Prosex

*Na Vyšehradě vyhráváme „tenisově“ 6:2
*Domácí ve druhé půli nestačili se silami
*Držíme dál třetí místo
*Za týden hostíme Žižkov B
Více v rubrice Starší dorost A

*Porazili jsme starší dorost Klíčan 4:2
*Ve středu od 17.00 hod hrajeme v Klecanech
*Jaro začne v neděli proti Horním Měcholupům
Čtěte v rubrice Mladší dorost A

*Z Řep vezeme tři body za výhru 5:3
*Hattrickem se blýskl Pavel Lajda
Více v rubrice Starší dorost B

*S Veltrusy jsme prohráli 2:6
*Vyhráli jsme aspoň druhou dvacetiminutovku
Najdete v rubrice Tygři


23.3.2009

*Aspoň bod za remízu z Votic
*Pomýšleli jsme na výhru, domácí byli proti
*Remízu nakonec bereme
*Podržel nás brankář Petr Michal
*V neděli 29. března hostíme Hořovicko
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Dvě přípravná utkání – dvě vítězství
*Mistrovské jaro začne v sobotu 28. března
Najdete v rubrice 1. FC Prosex

*Na úvod jara tři body s Čafkou
*Nastříleli jsme pět branek, udrželi čisté konto
*Za týden jedeme na Vyšehrad
Více v rubrice Starší dorost A

*Porážíme starší dorost Klecan
*Bohužel nás trápí nemoci a zranění
Čtěte v rubrice Mladší dorost A

*Jaro jsme zahájili porážkou
*Podlehli jsme 3:5 Tempu
Více v rubrice Starší dorost B

*Vítězíme v turnaji na Tempu
*Neztratili jsme ani bodík!
*S o rok staršími kluky z Bohnic těsná prohra 4:5
Najdete v rubrice Tygři

*Cenná výhra 4:2 nad Slavií
*Zasloužená děkovačka po vítězném mači
Čtěte v rubrice Buldoci


16.3.2009

*Jarní premiéra vyšla na výbornou
*Porazili jsme Klatovy 6:1
*První divizní gól vstřelil novic Šimáček
*V tabulce jsme poskočili na 12. místo
*Za týden jedeme do Votic
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Z posledního halového turnaje vezeme ZLATO!
*Ve Zličíně jsme nenašli přemožitele!
Najdete v rubrice Tygři

*Stříbro z halového turnaje v Dobřichovicích
*Prohráli jsme jen s nejlepší Slavií
Více v rubrice Panteři


10.3.2009

*V generálce na divizní jaro jsme hráli v Rakovníku
*Na překvapivě kvalitní trávě jsme prohráli 2:3
*Naše branky stříleli Kučera a Kubice z penalty
*Testovaný gólman Stakoski nepřesvědčil a skončil
*V neděli 15. března přijedou Klatovy!
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Nová soupiska A-týmu pro jaro 2009
Najdete v rubrice Soupiska

*Porazili jsme muže Klecan 5:2
*Kazíme spoustu přihrávek
*Vázne přechod do útoku
Více v rubrice Starší dorost A

*Páté místo na Esprit cupu v Tanvaldu
*Před námi skončily Slavia, Sparta, Brumov a Nitra
*Naším nejlepším hráčem vyhlášen Matěj Bergmann
Čtěte v rubrice Vikingové

*Stříbrné a „bramborové“ medaile z Dobřichovic!
*Bez jediného hráče na střídání podali kluci obdivuhodný výkon!
Najdete v rubrice Tygři

*Vítězíme na turnaji v Liberci!
*Nenašli jsme přemožitele
*Ve finále jsme zdolali na penalty Braník
Více v rubrice Buldoci


9.3.2009

Upozornění!!!

Z technických důvodů budou stránky výjimečně aktualizovány v úterý 10. března.

Děkujeme za pochopení.


4.3.2009

Generálku na divizi sehrajeme v Rakovníku!

Admiráci, pozor! Poslední plánované přípravné utkání s SK Rakovník, které má prověřit připravenost našeho týmu na divizní jaro, se mělo odehrát v neděli 8. března v 10.15 na našem stadionu.
Po dohodě obou soupeřů se ale toto utkání neuskuteční v Kobylisích, nýbrž v Rakovníku. Hrát se bude v sobotu 7. března od 10.15 hodin.


2.3.2009

Valná hromada rozhodla: Obnovíme béčko mužů!

KOBYLISY (api, čad) – Valná hromada členů FK Admira Praha, která se sešla v pátek 27. února ve společenském sále vozovny Kobylisy, se konala za solidní účasti hráčů áčka i dorostenců. Měla slavnostní ráz, což dokumentovalo i heslo „Sto let kopané v Kobylisích“ nad předsednickým stolem.
Jednání řídil sekretář klubu Josef Vavruška, se zprávou o činnosti klubu v roce 2008 vystoupil klubový předseda Ing. Bedřich Bedrlík.
Přítomní byli informováni, že pokud jde o usnesení loňské valné hromady, byly všechny stanovené úkoly splněny, bohužel kromě záchrany dorostu v divizi.
Valná hromada vyslovila souhlas se sloučením našeho FK se zanikajícím 1. FC Prosex Čimice. Prosex vyslovil svůj souhlas se sloučením již dříve.
Pokud ČMFS náš projekt schválí, měl by v soutěžním ročníku 2009-2010 v 1. B třídě místo Prosexu hrát tým FK Admira Praha B.
1. FC Prosex má od podzimu 2008 zázemí v areálu Admiry Hovorčovická, kde hraje svá domácí utkání. Dokončí soutěžní ročník 2008-2009 v 1. B třídě a poté se stane součástí FK Admira. Jeho fotbalisté se ovšem automaticky nestanou našimi hráči, budou mít možnost rozhodnout se, zda budou nadále pokračovat v Admiře, nebo jinde. Samozřejmě že je rádi v Admiře uvítáme!
Podle záměru klubu by naše béčko tvořili hráči Prosexu, kteří se rozhodnou pokračovat u nás, naši hráči, kteří dosud v Prosexu hostují, někteří další kmenoví hráči Admiry, kteří nyní hostují v jiných klubech, a dorostenci, kteří v létě přejdou do mužské kategorie.

Na valné hromadě byli oceněni nejlepší hráči Admiry roku 2008, kteří převzali věcné ceny. O ocenění rozhodli trenéři jednotlivých týmů.

Vyhodnoceni byli:

A mužstvo - Jan Martinic

Starší dorost - Jakub Lupínek

Mladší dorost - Robin Beránek

Starší žáci - Daniel Škoda

Mladší žáci – celý kolektiv

Starší přípravka - Jaroslav Jardeki

Mladší přípravky - Viktor Záruba

Blahopřejeme a ať se všem na jaře daří!


Před startem fotbalového jara

Příbram B potrestána - co to udělalo s tabulkou?

Jak už fotbalová veřejnost dobře ví, béčko fotbalové Příbrami přišlo v tabulce divize A o sedmnáct bodů. Klub tak přišel o všechny body, které získal během sedmi utkání podzimní části soutěže, ve kterých útočník Vítězslav Škácha nastoupil se špatným názvem klubu na registraci.

Příbram původně za administrativní chybu z úvodu soutěže, kdy Škácha hrál na registrační průkaz se starým názvem klubu FK Marila Příbram místo nového 1. FK Příbram, dostala od sportovně-technické komise ČMFS (STK) pokutu 21 tisíc korun. Trest se však nelíbil pěti klubům (Vejprnicím, Klatovům, Loko Vltavínu, Motorletu a Strakonicím), které se odvolaly. Odvolací a revizní komise (ORK) poté pokutu zrušila a kontumovala Příbrami B výsledky všech zápasů, v nichž útočník nastoupil. Tým tak v tabulce spadl z druhého místa na čtrnáctou příčku.

"S tímto rozhodnutím se nemohu ztotožnit. Víťa Škácha byl vždy naším hráčem a při přejmenování klubu se nová společnost 1. FK Příbram stala samozřejmě majitelem všech fotbalových práv. Tuto situaci bude náš klub řešit tak, že se odvolá k civilnímu soudu a bude věřit a čekat na spravedlnost," řekl příbramskému webu sportovní sekretář Petr Soucha. Jinou možnost než zamířit k civilnímu soudu příbramský klub nemá, protože proti rozhodnutí ORK se nelze odvolat.

Pokuty až do výše pěti tisíc korun dostali od STK také všichni rozhodčí, kteří pískali inkriminované zápasy a neprovedli dostatečnou kontrolu průkazů.

(čtk)

O které zápasy konkrétně šlo?

1. kolo: Příbram B – Benešov 6:1, kontumováno na 0:3
2. kolo: Tachov – Příbram B 1:1, kontumováno na 3:0
3. kolo: Příbram B - Motorlet 0:0, kontumováno na 0:3
4. kolo: Strakonice – Příbram B 1:2, kontumováno na 3:0
5. kolo: Příbram B – Vejprnice 5:1, kontumováno na 0:3
6. kolo: Loko Vlt. – Příbram B 1:4, kontumováno na 3:0
7. kolo: Příbram B – Klatovy 11:0 (!!!), kontumováno na 0:3.

Příbram B tak přišla o zmíněných 17 bodů. V úvodních sedmi zápasech si připsala skóre 29:5!
Podle rozhodnutí ORK však prohrála sedmkrát 0:3 (to znamená, že Klatovy, které v Příbrami dostaly ostudných jedenáct branek a žádnou nevstřelily, Benešov, který dostal šest, a Vejprnice, které inkasovaly pět gólů) nyní mají navíc 3 body a skóre 3:0). To znamená v sedmi zápasech skóre 0:21!
Protože jde vesměs o kluby bojující s námi o záchranu, nebudeme verdikt ORK nijak komentovat.

Upravená oficiální tabulka z webu ČMFS

1. Tatran Prachatice 15 10 3 2 38: 12 33 ( 9)
2. Motorlet Praha 15 10 3 2 31: 7 33 ( 12)
3. Domažlice 15 9 2 4 30: 17 29 ( 5)
4. Loko Vltavín 15 9 1 5 35: 16 28 ( 7)
5. Strakonice 1908 15 8 2 5 26: 22 26 ( 5)
6. Tachov 15 8 0 7 30: 28 24 ( 3)
7. Hořovicko 15 7 3 5 17: 22 24 ( 0)
8. Meteor Praha 15 6 4 5 22: 22 22 ( -2)
9. Votice 15 6 2 7 23: 34 20 ( -1)
10. Třeboň 15 5 4 6 27: 23 19 ( -5)
11. Benešov 15 6 1 8 30: 34 19 ( -2)
12. FC ZVVZ 15 4 4 7 13: 22 16 ( -8)
13. Admira Praha 15 3 6 6 25: 33 15 ( -6)
14. Příbram B 15 4 2 9 15: 30 14 (-10)
15. Klatovy 15 3 1 11 13: 37 10 (-14)
16. Vejprnice 15 3 0 12 15: 31 9 (-12)

23.2.2009

Ples se bez debat vydařil!

BOHNICE (api, mar) – Náš slavnostní ples, druhý v moderní historii klubu, oficiálně odstartoval oslavy 100. výročí kopané v Kobylisích. S úvodním slovem vystoupil předseda FK Admira Ing. Bedřich Bedrlík. A pak už byl čas na tanec a zábavu.
Do KD Krakov v Bohnicích dorazilo více než 200 návštěvníků, kteří se perfektně bavili díky výborné kapele Březovanka z Čáslavi.
Bavila se i většina hráčů A-mužstva, které v sobotu po poledni porazilo na zimním turnaji Meteor VIII 3:2, a tak hráči mohli s klidný srdcem vyrazit na ples. S potěšením jsme kvitovali fakt, že na opravdu vydařený ples se přišli podívat i někteří bývalí hráči našeho mužstva (Martin Ondrík, Honza Vlček, Petr Michal, Petr Vobořil, Ríša Margolius, Michal Mičko, Dan Smejkal, Láďa Houzar), což dokazuje, že v nich Admira něco zanechala.

Snimek_035.gif, 16kB Snimek_055.gif, 15kB Snimek_056.gif, 13kB
Snimek_060.gif, 13kB Snimek_072.gif, 17kB Snimek_075.gif, 14kB
Snímky z webu www.brezovanka.cz. Kapele Březovanka za její účinkování upřímně děkujeme. Bylo by nám potěšením, kdybychom ji mohli přivítat na našem plese i v roce 2010!


Pozor! Nové sazby za pronájem UMT!

Výkonný výbor FK Admira upravil nově ceny za pronájem naší UMT.

Aktuální ceník:

2900 Kč za utkání
2000 Kč za tréninkovou jednotku (90 minut)
1600 Kč za tréninkovou jednotku (60 minut)

Valná hromada se koná v pátek 27. února

Valná hromada FK Admira Praha konaná v roce 100. výročí vzniku kobyliské kopané se uskuteční v pátek 27. února od 18.00 hodin. Místem konání je už tradičně společenský sál vozovny Kobylisy.
Mimo jiné půjde i o projednání a schválení návrhu na ustavení B-mužstva mužů.
Pohoštění zajištěno!
Zveme všechny členy i příznivce Admiry!


*Porazili jsme Meteor 3:2
*Aspoň zčásti jsme mu vrátili podzimních 1:5
*Zvládli jsme to i bez zraněných opor
*Přítomní diváci se shodli – Admira byla lepší
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Přípravné a mistrovské zápasy - jaro 2009
*Starší dorost Pragy jsme porazili 5:1
*Zimní soustředění – pořádná porce dřiny!
Najdete v rubrice Mladší dorost A

*Zdolali jsme Meteor (92) 3:1
*Branky stříleli Jakl, Špaček a Másílko
*Pořád nás trápí marodka – přišlo jen 12 hráčů
Více v rubrice Starší dorost A

*Slavia Cup v Hradci Králové
*Obsadili jsme druhé místo
*Zlato uniklo „o vlásek“ – o skóre
Čtěte v rubrice Tygři

*Naše žákovské turnaje budou zakončeny v úterý 10. 3.
*Předání cen a vyhodnocení - od 17.30 na stadionu
Více v rubrice Turnaje


19.2.2009

Vážení příznivci Admiry!

Stojíme na prahu fotbalového jara. Divize mužů pro náš tým začne už 15. března a poté se rozběhnou i soutěže mládeže, v nichž máme celkem 13 týmů. Tak, jako se světová ekonomická krize dotýká i celého českého hospodářství, a také české kopané, začali jsme i my v Admiře částečně pociťovat její důsledky.
Nejsme v situaci, kdy by bylo nějakým způsobem ohroženo samo fungování klubu, nicméně právě v roce 100. výročí vzniku Admiry nás okolnosti nutí k určitým úsporným krokům. Proč?
Jeden příklad za mnohé. Ač se to zdá paradoxní, faktem je, že jsme nuceni platit za pronájem sportovního areálu Hovorčovická i v zimních měsících, ačkoli hřiště ležící pod sněhem a zázemí samozřejmě nijak nevyužíváme.
Jistě uznáte, že by byla velká škoda, kdybychom z ekonomických důvodů například museli ukončit činnost některého mládežnického týmu.
Proto chceme touto cestou požádat všechny příznivce Admiry, podnikatele z Kobylis i přilehlých čtvrtí i věrné fanoušky. Pokud Vám záleží na dalším bezproblémovém chodu našeho i Vašeho fotbalového klubu a pokud je to ve Vašich možnostech, uvítáme Vaši spolupráci a pomoc, a to jakoukoli formou.
FK Admira samozřejmě dále žije, reprezentuje Prahu 8, vyvíjí sportovní činnost a nepochybně tomu tak bude i nadále. Bylo by skvělé, kdyby se tak dělo třeba právě s Vaším přispěním.
Pokud se rozhodnete pomoci, kontakty na klub najdete na těchto stránkách.
Za Vaše pochopení Vám předem děkujeme.

Vedení FK Admira

16.2.2009

Zbývající přípravná utkání A-mužstva

11. 2. Středa 18.30 Sokol Královice na stadionu
15. 2. Neděle 17.00 Motorlet turnaj Meteoru
18. 2. Středa 17:45 Slavoj Řevnice ve Štěrboholech
21. 2. Sobota 13.00 Meteor turnaj Meteoru
28. 2. Sobota 10.15 Slavia lig. dorost v Edenu
1. 3. Neděle 19.00 Sokol Zápy turnaj Meteoru
8. 3. Neděle 10.15 SK Rakovník na stadionu
15. 3. Neděle 10.15 Klatovy zahájení divize doma


*Prohráli jsme s Motorletem 1:2
*Špička divize je něco jiného než chvost přeboru
*Naši branku vstřelil Kubice z penalty
*Ve středu 18. února hrajeme s Řevnicemi
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Po dvou nakládačkách cenné vítězství
*Výhra nad Spartakem Kbely 1:0
*Jediný gól účastníkovi 1.A třídy vstřelil Tůma
Najdete v rubrice 1. FC Prosex

*Dva víkendové turnaje – žádná sláva
*Pátí v Ústí nad Labem
*Pátí i v Modřanech
Čtěte v rubrice Tygři

*Pokračoval Memoriál Jana Roubíka
*Pokračoval i Memoriál Oldřicha Valcháře
*Naši mladší A-žáci turnaj vyhráli!
*Velká gratulace!
Více v rubrice Turnaje


9.2.2009

*Vydařený zápas s přeborovými Královicem
*„Sedm kulí jako v Sarajevu!“
*Naskočili i dorostenci a vedli si dobře
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Kunratice dostaly dvacet branek!
*Čtvrté místo na turnaji v Hradci Králové
*Chyběla bojovnost a souhra
Najdete v rubrice Vikingové


9.2.2009

Zbývající přípravná utkání A-mužstva

11. 2. Středa 18.30 Sokol Královice na stadionu
15. 2. Neděle 17.00 Motorlet turnaj Meteoru
18. 2. Středa 17.45 FK Řevnice přátelsky
21. 2. Sobota 13.00 Meteor turnaj Meteoru
28. 2. Sobota 10.15 Slavia lig. dorost v Edenu
1. 3. Neděle 19.00 Sokol Zápy turnaj Meteoru
8. 3. Neděle 10.15 SK Rakovník na stadionu
15. 3. Neděle 10.15 Klatovy zahájení divize doma


*Remíza s Duklou Praha B
*Oboustranně dobrý fotbal, plný tvrdých zákroků
*Měli jsme převahu, ale neplodnou…
*Naši branku vstřelil Kubice z penalty
*Ve středu 11. února hostíme na UMT Královice
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Plichta s divizním dorostem Dukly Praha
*Dokud stačily síly, byli jsme lepší
*Soupeř vyrovnal v poslední minutě
*Na střídání jsme měli jediného hráče
*Příprava splnila účel
Najdete v rubrice Starší dorost A

*Rozpis jarních utkání
*Začínáme 21. března doma na UMT s Tempem
Čtěte v rubrice Starší dorost B

*Panteři obsadili druhé místo v turnaji Tempa
*Zlato uniklo jen o vlásek
Více v rubrice Panteři

*Bronzové medaile z turnaje v Jablonci
*Prohráli jsme jen se Žižkovem
Čtěte v rubrice Tygři

*Pokračoval Memoriál Jana Roubíka
*Pokračoval i Memoriál Oldřicha Valcháře
*Naši mladší žáci rozdrtili Bohemku 11:0!
*Pět branek nastřílel Habětín
Více v rubrice Turnaje

*Po „desítce“ tentokrát „pětka“ od Měšic
*Střelci opět vyšli naprázdno
*Mistrovské jaro začne koncem března na Junioru
Najdete v rubrice 1. FC Prosex


3.2.2009

Admirácký ples se blíží – shromažďujeme ceny do tomboly!

Admirácký ples, který oficiálně odstartuje oslavy století trvání našeho klubu, se blíží. Vypukne to už v sobotu 21. února od 19.00 hodin, dějištěm bude z loňska osvědčený KD Krakov v Bohnicích, spojení - bus 102, 177, 505, zastávka Krakov.

Možnosti odjezdu v nočních hodinách do Kobylis:
23:09, 23:29, 23:49, 23:59, 0:09, 0:29, 0:59, 1:29, 1:59, 2:29, 2:59…

Vstupenky v hodnotě 200 Kč si můžete zakoupit u naší pokladní paní Marušky Kutišové na stadionu.

Role konferenciéra na plese se ujme opět mediální pracovník klubu Aleš Pivoda.

POZOR!!!
Příspěvky do tomboly se budou shromažďovat v zadní místnosti kantýny na stadionu - a každý přispěvatel může již začít. Předem díky!

Než s příspěvky do tomboly na stadion vyrazíte, domluvte se předem s ředitelem klubu Janem Martinicem (608 703 293), nebo sekretářem Josefem Vavruškou (607 829 772), abyste měli jistotu, že je na stadionu zastihnete.

A-tým přivítá divizní TJ Kunice

Soupeřem našeho A-týmu bude ve středu 4. února nováček divize TJ Kunice, který postoupil ze Středočeského přeboru a nyní hraje C-skupinu. Jeho výkonnost byla na podzim přibližně srovnatelná s naší, i Středočeši přezimují v ohrožení sestupem. Poslední mistrovský zápas podzimu 2008 doma prohráli s SK Horní Měcholupy 1:4.
Přátelský zápas se hraje na naší UMT od 18.30 hodin. Vstup zdarma.


2.2.2009

*Plichta 1:1 s prvoligovým dorostem Bohemians 1905
*Ve 45. minutě soupeř získal z penalty vedení
*Po přestávce jsme byli jasně lepší
*Zaslouženě jsme vyrovnali gólem Majera
*Škoda nevyužité šance v posledních vteřinách!
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Příprava na jaro začala s velkými zdravotními problémy hráčů
*Kvůli marodce jsme neodehráli turnajové utkání na Meteoru
*Oslovení hráči z B a C-dorostu odmítli nastoupit za A-dorost
*Soustředění jsme museli zrušit
*Porážka 0:2 s Kladnem B
Najdete v rubrice Starší dorost A

*Po týdenním soustředění na horách hned dva turnaje
*Páté místo v Mostě
*Třetí místo v Neratovicích
*Finále uteklo až na penalty
Více v rubrice Tygři

*Pokračoval Memoriál Jana Roubíka
*Pokračoval i Memoriál Oldřicha Valcháře
*Černý víkend admiráků
*Starší žáci prohráli s Tempem 1:10
*Mladší žáci B s Juniorem 0:8
Výsledky, tabulky a pořadí střelců v rubrice Turnaje

*Po třech výrazných výhrách kolaps proti Vyšehořovicím
*Porážka 0:10 nepotřebuje komentář
*Devět branek ve druhé půli…
Čtěte v rubrice 1. FC Prosex


28.1.2009

*V přátelském utkání porážíme silný Český Brod 2:1
*Kvalitní zápas s řadou šancí na obou stranách
*Prohrávali jsme, ale nakonec jsme skóre otočili
Najdete v rubrice A-mužstvo


26.1.2009

*A-tým absolvoval zimní soustředění
*Nejlepšími běžci na lyžích jsou Roman Kolín a spol.
*Kluci vědí, oč na jaře půjde, tak makali
*Na závěr výhra nad přeborovým Brandýsem 3:1
Čtěte v rubrice A-tým

*Výhra nad Libuší 3:2 bolela
*Nad SK Modřany výhra 14:0 aneb Lehčí trénink
Najdete v rubrice Mladší dorost A

*Tygři jsou na horách
*„Kdo lyžuje, ten si užije!“
Více v rubrice Tygři

*Panteři přivezli z Mostu 5. místo
*Cenná výhra nad Slavií!
*Po dvou porážkách tři vítězství za sebou
Nabízíme v rubrice Panteři

*Pokračoval Memoriál Jana Roubíka
*Pokračoval i Memoriál Oldřicha Valcháře
Tabulky, výsledky i pořadí střelců v rubrice Turnaje

*Na turnaji Kbel výhra 5:0 nad Kostelcem
*Zatím tři vystoupení, tři vítězství!
*Teď čekají Vyšehořovice
Najdete v rubrice 1. FC Prosex


21.1.2009

Admirácký ples odstartuje oslavy století Admiry!

Admirácký ples, který oficiálně odstartuje oslavy století, jež uplynulo od vzniku našeho klubu, se uskuteční v sobotu 21. února 2009.
Plesat budeme od 19.00 hod v KD Krakov - Bohnice.
Spojení - bus 102, 177, zastávka Krakov.
Vstupenky v hodnotě 200 Kč si můžete už teď zakoupit u naší pokladní paní Marušky Kutišové na stadionu.
Neváhejte - kdo dřív přijde... Však to znáte!


19.1.2009

Osmička některým admirákům pokazila náladu

Referát z podzimního derby Prahy Meteor – Admira v prosincovém vydání měsíčníku Osmička nejednomu admirákovi pokazil náladu. Po jeho přečtení někteří z nás jako by ztráceli chuť do další fotbalové práce. Redaktor Osmičky totiž Admiru opravdu nešetřil a na našem výprasku 5:1 si s chutí „zgustl“.
Podle jednoho nepovedeného divizního utkání ovšem samozřejmě nelze poměřovat život a povedené aktivity celého klubu. No nic, zatněme zuby a udělejme všichni, co je v našich silách, aby admirácké jaro bylo úspěšné – počínaje A-týmem a konče nejmenšími Pantery!
Admira do toho!

Poděkování Milanu Achillesovi

Věrný admirák a neúnavný návštěvník našich utkání Milan Achilles prokázal, že jeho srdce opravdu bije pro černobílé barvy kobyliského klubu. Admirácké mládeži totiž věnoval sponzorský dar ve výši 7000 korun.
Milane, děkujeme – a zachovej Admiře i nadále svou přízeň!


*Dvě porážky A-týmu během pěti dnů
*Na domácí UMT prohráváme 1:2 s US Praha
*Na UMT Štěpničná porážka s Čelákovicemi 0:1
*Další program: jedeme na horské soustředění
*Pak přátelsky s Brandýsem – neděle 25. ledna v Neratovicích
*Potom domácí přátelák s Českým Brodem – středa 28. ledna
*Přinášíme termínovou listinu divize A, jaro 2009
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Pokračoval Memoriál Jana Roubíka
*Pokračoval i Memoriál Oldřicha Valchaře
*Naši starší žáci rozstříleli Veleň 5:0
*Mladší žáci B zdolali Bohemians 2:1
Najdete v rubrice Turnaje

*Stříbrná příčka v turnaji na Zličíně
*Páté místo v Sedlčanech
*Kubové Karban a Dvořák nejlepšími brankáři!
Více v rubrice Tygři

*1. FC Prosex válí jako z partesu!
*Na turnaji ve Kbelech podruhé vyhrál
*Tentokrát přejel sousední Bohnice 4:1
*Všechny čtyři branky vstřelil Junek!
Čtěte v rubrice 1. FC Prosex


12.1.2009

*Úspěšný start do roku 2009!
*Na UMT Štěpničná porážíme Hořovicko 3:0
*Premiérový gól roku vstřelil Kurek
*Ve středu 14. ledna hostíme Uhelné sklady
*Hrát se bude na UMT od 18.30
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Naše umělka ožila žákovským fotbalem
*Pokračoval Memoriál Jana Roubíka
*Pokračoval i Memoriál Oldřicha Valchaře
Najdete v rubrice Turnaje

*Druhé místo na turnaji v Radlicích
*Prohráli jsme jen s Klokany z Vršovic
*Martin Pfeifer nejlepším střelcem turnaje
Více v rubrice Tygři

*Prosex vstoupil do nového roku vítězstvím
*Nuslím nastřílel „sedm kulí“
*Rozpis dalších utkání na turnaji ve Kbelech
Čtěte v rubrice 1. FC Prosex


24.12.2008


admira pf.jpg, 37kB

15.12.2008

Milé admiračky, vážení admiráci,

přejeme Vám i Vašim nejbližším krásné prožití vánočních svátků, pevné zdraví a vše nejlepší v nadcházejícím roce 2009!

FK Admira Praha

2.12.2008

Pozor – aktualizace webu!

Vážené admiračky, vážení admiráci, z technických důvodů bude náš web aktualizován ještě jednou v polovině prosince a pak až po Novém roce.
Díky za pochopení!

Aleš Pivoda

Zemřel Vladimír Pašek

FK Admira Praha se smutkem oznamuje, že dne 29. listopadu, krátce po svých 80. narozeninách, zemřel po těžké nemoci bývalý útočník našeho týmu a později věrný návštěvník všech utkání A-týmu i mnoha zápasů dorostu, pan Vladimír Pašek.
Admira v něm ztrácí jednoho z nejvěrnějších příznivců. Dokud mu to zdravotní stav umožňoval, chodil pan Pašek na všechny domácí a vyjížděl s mužstvem i na všechny zápasy áčka na cizích hřištích.
V jeho osobě odešel i pamětník, na kterého jsme spoléhali při přípravě oslav 100. výročí vzniku našeho klubu. Století Admiry s námi už Vladimír Pašek bohužel neoslaví…
Poslední rozloučení s věrným admirákem se uskuteční ve čtvrtek 4. prosince 2008 v 11.30 hodin v Ústřední obřadní na Olšanech (hlavní vchod na Olšanské hřbitovy).

Čest jeho památce!


24.11.2008

• A-mužstvo porazilo na sněhu Podolí 5:1
• Mladší dorostenci remizovali 2:2 na Čafce
• Vikingové druzí a čtvrtí v Hradci Králové
• Tygři obhájili prvenství v Dobřichovicích
• Buldoci prohráli až ve finále v Jablonci


18.11.2008

Admiráci, děkujeme za fandění

Ačkoli derby na Meteoru skončilo naší těžkou porážkou, přesto musíme poděkovat partě vlajkonošů, kteří přišli a do poslední minuty fandili Admiře. Souboj hlasivek s domácími vlajkonoši byl vyrovnaný. Škoda, že se totéž nedá napsat o dění na hřišti.

*Těžký knokaut v derby na Meteoru
*Za čtvrt hodiny jsme prohrávali 3:0 a nebylo co řešit
*Naše naděje zničili bývalí admiráci Houzar a Fíček
*První střelu na branku jsme vyslali až v 64. minutě…
*Pěkná návštěva 410 diváků, ti z Kobylis v šoku
*Trenér Jeřábek: „Víceméně jsme působili trapně…“
*V čele klubového pořadí střelců jsou Lhota a Kubice
*Nelze jinak, v zimě musejí nastat změny!
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Plichta na závěr podzimu
*Gólman Zeman hrál druhou půli v poli
*Autorem branky opět Hýř
*Zimní přestávka na 5. místě
Více v rubrice 1. FC Prosex

*Důležité tři body - vyhráli jsme 2:3 na Čafce
*Po bezbrankové první půli padlo pět gólů
*Z jasné záležitosti nakonec zbytečné drama
*Na první místo ztrácíme jen dva body
*Hodnocení podzimu pohledem trenéra Mamurova
Najdete v rubrice Starší dorost A

*Plichta v Kunraticích s Újezdem 4
*Po podzimu krásné třetí místo
*Teď turnaj v Dobřichovicích
Čtěte v rubrice Tygři

*Přáteláček s Tygry
*Solidní výkon, solidní výsledek
*Gratulace Tygrům k výhře
Více v rubrice Buldoci

*S Duklou stejně jako na Meteoru
*Opět dvouciferná výhra 11:0
*V půli jsme vedli už 7:0
Tabulka a ostatní výsledky v rubrice Vikingové


10.11.2008

Admiráci, přijďte na Meteor!

Vážené příznivkyně, vážení příznivci Admiry. Po výborném výkonu naše mužstvo zvládlo derby se sousedním Loko Vltavínem.
Teď nás čeká poslední utkání podzimu 2008, další sousedské derby, tentokrát na hřišti Meteoru VIII. Hraje se v neděli 16. listopadu.
FK Admira Praha se obrací na vás, věrné příznivkyně a příznivce. Přijďte v co největším možném počtu na oba zápasy, vezměte s sebou i své kamarády a nechte se v hledišti opravdu slyšet!
Na Meteor chodí skupina vlajkonošů, která domácím vytváří skutečně domácí prostředí. Pokusme se i my vytvořit atmosféru, ve které se budou dobře cítit taky naši kluci!
Zvlášť bychom se na Meteoru rádi potkali se starou dobrou partou našich fanoušků a bubeníků, kteří se v poslední době z ochozu admiráckého stadionu jaksi vytratili.
Za mužstvo vám můžeme slíbit, že proti Meteoru VIII se chce pokusit o zopakování výkonu ze zápasu s Loko Vltavínem.
Takže na viděnou na Meteoru a - Admira do toho!

*Po dvou letech si „Lokotka“ opět odvezla čtyři branky
*Derby jsme zvládli excelentně
*Kudrna v brance šel za svou druhou divizní nulou
*Premiérová trefa Kocingera málem trhala síť
*Skóroval taky Kurek, který se blýskl i jako artista
*V čele klubového pořadí střelců je Lhota
*Podzim 2008 zakončíme derby-utkáním na Meteoru
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Hektický zápas, šťastný závěr
*Újezd Praha 4 poražen gólem z 93. minuty
*Úspěšným střelcem Pomahač
*Podzim zakončí utkání doma s Tempem B
Více v rubrice 1. FC Prosex

*Porazili jsme Střešovice 3:0
*Po bezbrankové první půli přišly tři góly
*Na vedoucí Boh. Praha ztrácíme pět bodů
*Referát připravuje trenér Mamurov
Najdete v rubrice Starší dorost A

*Dvě vítězství za sebou, potřebovali jsme je!
*V Hájích 3:1, s „uhlíři“ doma 4:2
*Příště jedeme na Čafku
Najdete v rubrice Mladší dorost A

*Další tři body zvenku
*Nad Kačerovem B jsme vyhráli 3:1
*Výpadky v obraně, spolehlivý gólman
Najdete v rubrice Starší dorost B

*Vítězství nad Chodovem 3:0 s čistým kontem
*Hráno na umělce za umělého světlení
*Další zápasy – středa s Buldoky, neděle v Újezdě
Najdete v rubrice Tygři

*Na Meteoru VIII vítězíme 11:0
*V poločase jsme vedli už 7:0
*Kuriozita – gólman Jirka Zach vstřelil gól přímo z výkopu!
*A na další dva přihrál
Další výsledky a tabulka v rubrice Vikingové

•První turnaj a hned 4. místo!
•V římačské hale se admiráci rozhodně neztratili
•Někteří soupeři byli o rok starší
Více v rubrice Panteři


5.11.2008

Diskuze je dočasně zablokována.

3.11.2008

1.gif, 74kB


Admiráci, naše mužstvo potřebuje vaši podporu!

Vážené příznivkyně, vážení příznivci Admiry. Asi jsme si všichni představovali trochu jiný průběh podzimu 2008 v divizní skupině A, pokud jde o výsledky a umístění našeho mužstva. Velká obměna hráčů, razantní omlazení týmu, s sebou přinesly nečekané porážky doma (Benešov 1:2, Vejprnice 2:3). S Motorletem jsme doma ztratili dva body v prakticky vyhraném utkání. Venku přitom naše mužstvo hraje dobře a vozí odtud body. Vyhrálo v Klatovech. Remizovalo v Hořovicích, v Milevsku, na trávníku vedoucího týmu Prachatic naposledy na umělé trávě Příbrami B, která usiluje o návrat do ČFL.
Mužstvo bojuje, chce, usiluje o co nejlepší výsledky. Zatím to stačilo jen na 14. místo tabulky.
Teď nás čekají dvě pražská derby, což znamená, že Admira už letos neopustí městskou část Praha 8. V neděli 9. listopadu hostíme holešovické sousedy z Loko Vltavínu, v neděli 16. listopadu uzavřeme podzimní část divize dalším derby na hřišti sousedního Meteoru VIII.
FK Admira Praha se obrací na vás, věrné příznivkyně a příznivce. Dejte v posledních dvou důležitých podzimních zápasech divize, které mají navíc velmi prestižní náboj, najevo podporu našemu mužstvu. Přijďte v co největším možném počtu na oba zápasy, vezměte s sebou i své kamarády a nechte se v hledišti opravdu slyšet!
Za mužstvo vám můžeme slíbit, že jak proti Loko Vltavínu, tak proti Meteoru VIII dá do hry opravdu všechno, co je v jeho silách.
Admira do toho!


*Remíza v Příbrami s domácím béčkem
*Soupeř kopal dvě penalty, Kudrna jednu kryl
*Od 20. minuty jsme hráli v deseti
*Získaný bod má tentokrát cenu vítězství!
*Za týden hostíme v derby Loko Vltavín
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Další nepodařené utkání
*Porážka doma od Unionu Žižkov
*Čestný gól vstřelil opět Hýř
*Za týden do Prahy 4-Újezda
Více v rubrice 1. FC Prosex

*Tygři vydřeli výhru nad Třeboradicemi
*Padlo sedm branek – my jsme dali čtyři
*Ve středu 5. listopadu hostíme JM Chodov
Najdete v rubrice Tygři


Upozornění a omluva!

Z technických důvodů budou tentokrát některé rubriky našeho webu aktualizovány s mírným zpožděním. Věříme, že to admiráci přijmou s porozuměním.

Propozice a rozlosování zimních turnajů

FK Admira Praha uspořádá v zimním období dva turnaje žáků na své UMT.
Půjde o tradiční Memoriál Jana Roubíka - turnaj staršího žáků, a nově o Memoriál Oldřicha Valchaře – turnaj mladších žáků.

Propozice a rozlosování najdete v rubrice Turnaje.


30.10.2008

Gól, na který brankář do své smrti nezapomene!


29.10.2008

•Vikingové vyhráli Adidas Cup v Neratovicích!
•Finále: Admira – Tempo 1:0, branka Vácha
•Byli jsme nejlepší z deseti zúčastněných týmů
•Hráno na hlavní ploše neratovického stadionu
•K radosti admiráků lilo, pravé vikingské počasí!
•Tři první a tři druhá místa v dovednostních soutěžích
•Nejprudší střela - Witowski
•Nejpřesnější střela - Lapka
•Nejlepší střelec penalt - Vondrášek
•Druzí – Zach (gólman), Záruba (žonglování), Vácha (slalom)


27.10.2008

*Prohra s Vejprnicemi, posledními v tabulce
*Sled branek – 0:1, 2:1, 2:3
*Inkasujeme nepřijatelné množství gólů
*Obrat během jedné minuty k bodům nevedl
*Za týden v Příbrami s tamním béčkem
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Nepodařené utkání v Hostivaři
*Čestný gól vstřelil Hýř
*Do Hovorčovické přijede Union Žižkov
Více v rubrice 1. FC Prosex

*Výhra 3:0 nad Aritmou
*Na UMT jsme byli výrazně lepší
*Na první místo ztrácíme jen dva body
Najdete v rubrice Starší dorost A

*Další ze série pěkných zápasů s Tempem
*Vyhráli jsme 2:1!
*Štěstěna nám tentokrát popřála!
Výborně chytal Kuba Karban
*O státním svátku hrajeme turnaj na Meteoru
Čtěte v rubrice Tygři


20.10.2008

Zemřel Josef Gaberdén

Pan Josef Gaberdén, bývalý hráč Admiry v mládežnických kategoriích, zemřel náhle ve středu
15. října 2008 ve věku nedožitých 61 let.
Ač ho životní osudy přivedly z Kobylis na druhou stranu Prahy do Chodova, kde do konce svého života bydlel, zůstal naším věrným příznivcem a dojížděl pravidelně na mistrovské zápasy A-mužstva.
Pohřeb se koná v úterý 21. 10. v 9.20 hod. v malé obřadní síni krematoria Praha-Strašnice.
Admira v Josefu Gaberdénovi ztrácí velkého fanouška a příznivce.
Čest jeho památce!


*Důležitý bod z trávníku lídra soutěže
*Prachatice vedly 2:0, dokázali jsme vyrovnat!
*Branky stříleli Martinic a Majer
*Klobouk dolů před bojovností mužstva
*Příště hostíme poslední Vejprnice
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Vydřené vítězství nad ČAFC B 1:0
*V Hovorčovické se třikrát červenalo
*Gól vstřelil z penalty Pomahač
Více v rubrice 1. FC Prosex

*Bod z horké půdy v Braníku
*Domácí vedli, za půl minuty jsme vyrovnali
*Převaha k výhře nestačila
Najdete v rubrice Starší dorost A

*Domácí porážka 0:2 s Braníkem
*Oba góly jsme soupeři darovali
*Chybí nám důslednost a zodpovědnost
Více v rubrice Mladší dorost A

*Na vedoucí tým soutěže Střešovice jsme nestačili
*Hosté využili své fyzické převahy
*Dostali jsme devět branek
*Aspoň malá útěcha – na penalty jsme vyhráli
Čtěte v rubrice Tygři

*Buldoci rozstříleli Loko Vltavín
*Příště o první místo v Benešově!
*Na zápas bude vypraven autobus
Čtěte v rubrice Buldoci


15.10.2008

Měsíčník Osmička o Admiře

Říjnová Osmička, měsíčník občanů Prahy 8, přináší na své straně 33 článek týkající se areálu Hovorčovická, který napsal mediální pracovník FK Admira Aleš Pivoda. Lze si jej přečíst na adrese:

http://www.praha8.cz/(g5boq045cjei3i45eslg0enq)/files/=18077/10_2008.pdf


13.10.2008

Zveme věrné admiráky na páteční posezení!

FK Admira Praha zve věrné admiráky, zejména bývalé hráče a funkcionáře, ale i ostatní příznivce, na páteční podvečerní posezení a na pár slov. Byli bychom rádi, kdyby mezi nás zavítali do prostor klubovny, abychom společně probrali novinky v klubu a přípravu oslav 100. výročí založení Admiry. Budeme rádi, pokud se z těchto setkání třeba stane v budoucnu příjemná tradice.

*Třetí remíza v pořadí, tentokrát se Strakonicemi
*Branky padaly až v samém závěru
*Náš gól vstřelil Kejha
*Neuspokojivý výkon rozhodčího Kučky
*Příště hrajeme v Prachaticích
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Souboj o první místo jsme doma prohráli
*Ondrůšek a Procházka vyloučeni
*Nebyl nám dopřán ani čestný gól
*Příště hrajeme na ABC Braník
Více v rubrice Starší dorost A

*Konečně vítězství!
*Porazili jsme JM Háje 2:1
Najdete v rubrice Starší žáci A

*Bezbranková plichta v Bohnicích
*Derby jako brus!
*Na obou stranách vynikli brankáři
*Příště v Hovorčovické proti ČAFC B
Čtěte v rubrice 1. FC Prosex

*Cenný bod z UMT Bohemians 1905
*Těžký, kvalitní soupeř!
*O vítězství jsme přišli až minutu před koncem
Najdete v rubrice Vikingové


6.10.2008

*Další zbytečně ztracené body, tentokrát v Milevsku
*Na jihu Čech jsme přišli o výhru gólem z penalty
*Jehlička se dotáhl na třígólové Lhotu a Müllera
*V neděli 12. října hostíme Strakonice
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Jasná domácí výhra nad Trojou
*Horní Měcholupy prohrály doma
*Poprvé vedeme tabulku, i když jen o skóre!
*V sobotu 11. října hrajeme doma o čelo přeboru
Najdete v rubrice Starší A-dorost

*Na Vršovice jsme nestačili
*Hosté měli především fyzickou převahu
*Přes prohru 0:4 byli trenéři spokojeni
Více v rubrice Tygři

*Nejslabší tým tabulky dostal tucet
*Moc jsme toho soupeři nedovolili
*Buldočci ve velmi dobrém světle
*Jen penalty mohly být lepší, i tak jsme vyhráli
Čtěte v rubrice Buldoci

*Prestižní derby s Meteorem skončilo plichtou
*Gól vstřelil Woth
*Machata vyloučen po druhé ŽK
*Příště znovu derby - v Bohnicích
Najdete v rubrice Prosex


29.9.2008

Na Admiře pískal poprvé v historii arménský sudí

Tři odpolední utkání našich mládežníků odřídil v neděli 28. září na naší "umělce" arménský sudí Gevorg Zeghoyan. Mladý muž, který se rozhodl odejít z rodné Arménie do ČR, zatím hovoří pouze arménsky, ale má v brzké době začít navštěvovat kurz češtiny. Jak sám řekl (měl s sebou na Admiře tlumočníka), v Arménii pískal i zápasy dospělých. Nemají tam prý zatím umělé trávníky, ani soutěže přípravek hrané na půl hřiště a podobné aktivity. Fotbal se v Arménii hraje na trávnících, mnohdy ovšem prý drnovatých a vyšlapaných.
"Zeghoyan řídil dva zápasy, které naši mládežníci vyhráli, a jeden, který starší žáci prohráli. Pískat vcelku umí, to bylo vidět. Teď se bude muset naučit aspoň základy češtiny, aby se zařadil nejen do fotbalového dění, ale i do všedního života," konstatoval Ing. Ladislav Čadský, člen našeho výkonného výboru, šéf komise mládeže, dlouholetý rozhodčí i delegát fotbalového svazu.


*Jen remíza v derby s Motorletem
*Fotbal nemá logiku!
*Byli jsme lepší, ale co je to platné
*Bilance hostí: jedna střela, jeden gól, jeden bod
*Příště hrajeme v Milevsku
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Vítězíme na půdě Bohemians 1905
*Malí Klokani velmi těžkým soupeřem
*Přežili jsme drtivý tlak v závěru
Více v rubrice Tygři

*V bitvě neporažených porážíme Čafku 3:1
*Aritmě střílíme osm branek
*Vršovicím o jednu méně
Najdete v rubrice Buldoci

*Cenná remíza v Klánovicích
*Branková houpačka: 0:1, 3:1, 3:3
*Dvě branky vstřelil Hýř
*Bod zajistil přesným lobem Průša
*V 7. kole doma derby s Meteorem VIII B
Čtěte v rubrice 1. FC Prosex


25.8.2008

Kluci, chcete hrát fotbal? Přijďte mezi nás!

Nově ustavený tým ročníku 2003 si dal do vínku název Panteři a hledá nové spoluhráče! Tréninky na Admiře se konají vždy v pondělí od 15.30 hodin a ve čtvrtek také v 15.30 hodin. Každé úterý trénují Panteři – a zase od 15.30 - v areálu Hovorčovická.
Bližší informace podá trenér Dušan Sochor – mobil 602 299 815.
Posily ovšem rádi uvítají i trenéři týmu Vikingů (2000), Tygrů (2001) a Buldoků (2002)! Kontakty najdete v příslušných rubrikách našich internetových stránek! Zavolejte, případně pošlete mail na adresu fkadmira@seznam.cz – a přijďte se synkem či vnoučkem na Admiru!


22.9.2008

*Na Chodsku jsme dostali pět branek
*Po dobrém výkonu proti Tachovu zklamání
*Branky vstřelili Lhota a Müller
*Přihlíželo asi 500 domažlických diváků
*Příště hrajeme pražské derby s Motorletem
* Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Stodůlky jsme udolali 2:0
*Branky stříleli Procházka a Treml
*Zasloužené vítězství, byli jsme lepší
*V tabulce držíme 3. místo
*Příští zápas – derby na Bohemians Praha
Najdete v rubrice Starší dorost A

*Duklu B jsme doma porazili 1:0
*O vítězství rozhodla střela Hodbodě
*V Měcholupech jsme ztratili vyhraný zápas…
Čtěte v rubrice Mladší dorost A

*Jasné vítězství nad béčkem Újezda na Lesy
*Hattrickem se blýskl Machata
*Pískala slečna Rodová
*Vyloučen Myslík, Prosex i v deseti lepší
*V 6. kole do Klánovic
Více v rubrice 1. FC Prosex


16.9.2008

Přátelská slova chvály z Tachova!

Vedoucí mužstva FK Tachov Jan Vydra zaslal našemu mediálnímu pracovníku Aleši Pivodovi po divizním utkání Admira – Tachov (4:1) přátelský a pochvalný mail, z něhož rádi vyjímáme:

„Předně bych chtěl pochválit Váš areálek, máte to opravdu pěkné, příjemné prostředí.
K zápasu - už první půli jste byli lepší a měli velkou šanci, překvapivě jsme z brejku udeřili my. Kluky jsme nepoznávali, vůbec jsme nehráli hru, která nás zdobila předtím. Místo kombinace jsme buď nakopávali balóny anebo akce řešili příliš individualisticky a vaši hráči nám dobrým pohybem, kdy jednotlivce zdvoj až ztrojovali, vždy balon odebrali. Veškeré odhodlání udržet ten stav aspoň do 60. minuty vzalo za své hned po třech minutách druhé půle. Takové chyby prostě v obraně dělat nemůžeme. Narostla vám křídla a my na lavičce věděli, že je zle... Paradoxně jsme mohli dát gól my, ale brankář Kudrna byl výborný - zatím nejlepší ze všech soupeřů, proti nimž jsme hráli!!! Když přišly ty dva slepené góly (což se ve fotbale prostě stává), bylo hotovo. Pak jste dobře bránili a my neměli šanci... čtvrtý gól byl nešťastný, vlastní - myslím, že 4:1 je krutý výsledek. Vyhráli jste zaslouženě, ale ne rozdílem třídy, jak napovídá výsledek. Neuvěřitelně vám vyšlo střídání Lhoty, dát dva góly a na jeden přihrát - tomu se říká žolík.
Přeji upřímně hodně štěstí, na Admiře se hrálo opravdu v příjemném prostředí a bylo by škoda, kdybyste třeba měli mít problémy. To pochopitelně ani nemyslím, že by se měly dotýkat nás. Zároveň jsem přesvědčený, že ty body jsme vám jenom půjčili - na jaře si je vezmeme zpátky!“ :-)

I my tedy přejeme Tachovu, ať se mu v divizi dál daří lépe než ve druhé půli na Admiře!

14.9.2008

- V prvním poločase s Tachovem opět prohráváme 0 : 1
- V druhém poločase probuzení a střelecká smršť, dali jsme čtyři góly
- První divizní góly Filipa Lhoty nás dostaly do vedení a herní pohody
- A dorost úspěšný ve Zličíně třemi brankami ve 2.poločase
- dosud bez porážky mládežnická družstva trenérů Randáčka, Hrdličky, Pudila, Váchy, Tichaie, Karbana a Másílka
- První porážka Prosexu s B mužstvem Horních Měcholup


8.9.2008

- debakl v Třeboni
- o poločase jsme již prohrávali 4:0
- Třebonští nám jarní porážku vrátili i s úroky
- v neděli už s Tachovem musíme zabrat

- Prosex vyhrál 2:0, ještě nepoznal porážku a vede tabulku

- úspěšný vstup mládežnických družstev do soutěží PFS - 9 vítězství a jedna remíza
- pouze tři porážky, které však mrzí (A dorost, A žáci a Vikingové)


5.9.2008

Hovorčovická ožila admiráckým mládím!

Fotbalový stánek v kobyliské Hovorčovické ulici, který najdeme v areálu tamní Základní školy a který je majetkem Městské části Praha 8, letos v létě konečně ožil. Od doby, kdy se bývalá Viktorie Praha 8, která hřiště před časem využívala, sloučila s Meteorem VIII, totiž ležel fotbalový stánek ladem. Nyní se stal na základě dohody mezi Úřadem Městské části Praha 8 a FK Admira Praha domácím prostředím pro část admirácké mládeže – a to je dobrá zpráva pro celou kobyliskou kopanou!

Admira si tak mohla dovolit rozšířit počet svých mládežnických týmů, neboť na dobu neurčitou získala další hrací, respektive tréninkovou plochu. Nyní disponuje jedním travnatým hřištěm ve svém areálu Na Pecích, kde má také umělou trávu, a nově i hřištěm v Hovorčovické ulici.
Když se admiráci poprvé přišli do areálu podívat, zjistili, že tu bude zapotřebí odvést spoustu dřiny a investovat i nemalé peníze. Vždyť jen neudržovaný trávník připomínal spíše prérii, než fotbalový pažit! O prostorách kabin a klubovny raději nemluvit…
Dobré dílo se povedlo, stánek prokoukl, doslova zkrásněl a je skutečnou chloubou kobyliské kopané. Stalo se tak díky odvedené práci nově přijatého správce i řady obětavých funkcionářů klubu.
Pro tréninkové účely už Hovorčovickou patřičně využívají mládežnické týmy Admiry, některé z nich tu našly i domácí prostředí pro mistrovská utkání. Konkrétně tu své zápasy hrají starší B-dorost, mladší B-dorost, starší B-žáci, minipřípravka - ročník 2002 a jedno utkání s Krčí tu odehraje i B-mladší přípravka - ročník 2001.
„Jsme rádi, že se v praxi projevila skutečně dobrá spolupráce, kterou náš klub navázal s Úřadem Městské části Praha 8. Jeho představitelé projevili pochopení pro sportující mládež z Kobylis a dalších přilehlých čtvrtí, a to je velmi potěšitelné. Díky tomu teď můžeme v Admiře dál zintenzivňovat práci s našimi mladými fotbalisty a věřím, že to už brzy přinese ovoce v podobě ještě lepších výsledků a umístění v tabulkách pražských soutěží,“ uvedl předseda FK Admira Ing. Bedřich Bedrlík.
Díky hřišti v Hovorčovické také Admira může nabídnout příležitost hrát fotbal i dalším klukům, kteří o to mají zájem – stačí přihlásit se telefonicky na čísle 284 681 722, nebo mailem na adrese admira.sekret@seznam.cz, kde každý budoucí fotbalista a jeho rodiče dostanou všechny potřebné informace. Kontakty na jednotlivé trenéry mládežnických družstev jsou k dispozici na oficiálních klubových stránkách www.fkadmira.info.
Zapomenout nesmíme ani na fakt, že domácí prostředí v Hovorčovické ulici nově našli i dospělí fotbalisté 1. FC Prosex Čimice. Tento tým, který patří také mezi kluby z Prahy 8, donedávna využíval „podnájmu“ na hřišti v Dolních Chabrech. V létě se přestěhoval do Kobylis, kde se mu dostalo skutečně kvalitních podmínek pro přípravu i zápasy. Počítá se totiž s tím, že za necelý rok se oba kluby spojí a z Prosexu se stane regulérní B-mužstvo Admiry, které klubu dosud citelně schází. Proto už dnes v Prosexu hostuje několik kmenových fotbalistů Admiry.
Pikantní příchuť proto mělo přátelské, ryze přípravné utkání Admiry a Prosexu, sehrané v Hovorčovické ulici ve čtvrtek 4. září, které řídil zkušený pražský sudí Petřík. Překvapivě ho vyhráli domácí 3:1, kteří mač odehráli s patřičnou motivací, zatímco admiráci jako by soupeře podvědomě trochu podcenili. Aspoň tak to vypadalo z hlediště. Nadšeně a tvrdě bojující Prosex využil nepodařeného výkonu Admiry, která dokázala dát jen jediný gól asi z deseti střeleckých příležitostí, a ve druhé půli otočil skóre z 0:1 na 3:1 ve svůj prospěch.

Aleš Pivoda,
mediální pracovník FK Admira Praha

P9040044 budova saten a klubovny.gif, 12kB P9040045 hlediste.gif, 15kB P9040047 ze hry.gif, 11kB
P9040048 pred brankou.gif, 14kB P9040049 cedule 2.gif, 19kB P9040050 stridacky 2.gif, 16kB
P9040051 stridacky.gif, 16kB P9040052 hra.gif, 12kB P9040054 jizni branka.gif, 11kB
P9040056 stridacky.gif, 17kB P9040057 diváci na terase.gif, 13kB P9040061 cedule.gif, 14kB
Foto: autor

1.9.2008
Upozornění! Nepřehlédněte!

Nadcházející víkend přinese start většiny mládežnických soutěží v Praze. Ovšem vzhledem k zahraničnímu pobytu mediálního pracovníka FK Admira budou některé rubriky těchto stránek nově aktualizovány až ve druhé polovině září! Za zdržení se omlouváme.

*Druhá porážka doma, opět se Středočechy
*Vedli jsme, ale Benešov skóre otočil
*Fotbalový pánbůh nás potrestal
*Šance, jaké jsme měli, volaly po proměnění
*Nedá se nic dělat, teď jedeme do Třeboně
* Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Druhé vystoupení, druhá výhra
*Porážíme Viktorku Žižkov B na její trávě
*Rezerva Žižkova je vlastně exdorost Kyjí
*Branky Šabatka, Másílko
*Vedeme tabulku – 6 bodů, skóre 12:0
Najdete v rubrice Starší dorost A

*Výhra 2:1 v přípravě s Libuší
*Zahrálo si šestnáct fotbalistů
*Příště už naostro – přivítáme PSK Union
Čtěte v rubrice Mladší dorost A

*Cenné tři body z Dubče!
*Výhru 0:1 zařídil gólem Hýř
*Brankář Zeman vyloučen
*Hustá atmosféra v závěru
*Ve 3. kole přijede JM Chodov
Více v rubrice 1. FC Prosex


25.8.2008

*Z Hořovic jsme přivezli bod za plichtu 1:1
*Bylo i na víc, měli jsme k výhře blíž
*První gól za Admiru vstřelil Majer
*Pomohla mu teč domácího zadáka
*Držíme se ve středu tabulky
*Zápas s ligovým dorostem Sparty zrušen!
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Drtivý start do Pražského přeboru
*Hned na úvod dvouciferná výhra
*Admira – Slavoj Vyšehrad 10:0
*Exdivizní Admira a nováček přeboru - nebetyčný rozdíl
*Trenér Jiří Mamurov slíbil bližší info v úterý!
Najdete později v rubrice Starší dorost A

*Premiéra v Hovorčovické vyšla znamenitě!
*Zasloužené vítězství nad Juniorem B 4:2
*Slogan „Dejte jim bůra!“ zůstal nenaplněn
*V závěru domácí zahodili tři jasné tutovky
*Skvělá atmosféra, návštěva, počasí i občerstvení!
Více v rubrice 1. FC Prosex


21.8.2008

*Porážíme slavný tým Bohemians 1905!
*Vítězný gól zařídil Jiří Kurek
*Klokani přijeli s šesticí hráčů z druholigového kádru
*Zachytali brankáři – Tichai, po přestávce Kudrna


20.8.2008

Historický on-line přenos z Admiry!

Otevřete-li si webovou adresu http://www.onlajny.cz/detail.php?id=2917&hra=fotbal,
najdete na ní záznam z on-line přenosu našeho divizního utkání s Marilou Votice. Stalo se vůbec poprvé v historii, že uživatelé internetu mohli přímo sledovat průběh fotbalového zápasu ze stadionu Admiry! Reportérem byl Tomáš Nejedlo a právě jeho jsme se zeptali, jak se přenos z našeho utkání rodil a jak probíhal.
„Sportovní server www.online.cz už běžně zajišťuje přenosy z utkání 1. ligy, 2. ligy, ČFL a MSFL. Od nového ročníku soutěží bylo rozhodnuto mapovat i nejzajímavější utkání divizí. V horizontu několika let by pak měly být pokrývány všechny divizní zápasy. Souboj Admiry s Voticemi mi přišel jako opravdu zajímavý, a tak jsem už tři dny předem ohlásil v redakci, že se do Kobylis chystám. V neděli dopoledne se přenos opravdu uskutečnil,“ svěřil se Tomáš Nejedlo.
Jak upřesnil, tam, kde to podmínky umožňují, podávají reportéři své informace prostřednictvím notebooku. Jinak se to děje přes mobilní telefon. „To byl i případ kobyliského utkání. Informace o průběhu hry jsem průběžně volal do redakce, kde je příslušný pracovník nabíral a postupně navěšoval na web,“ podotkl Nejedlo.
Řekl nám také, že byl mile překvapen počtem diváků, kteří na zápas přišli. Sám uvedl počet 320, i když ve skutečnosti přihlíželo 250 lidí.
„Pokud všechno půjde podle plánu, měl by se další přenos uskutečnit už ve 4. kole v neděli 31. srpna, tedy ze zápasu Admira – Benešov,“ informoval reportér serveru www.onlajny.cz.
Vážení admiráci, napište do naší diskuze, zda mezi vámi je a napříště bude zájem o on-line přenosy z našich utkání.

Aleš Pivoda,
mediální pracovník FK Admira

18.8.2008

*Votice nám nastřílely čtyři branky
*Brankář Kudrna vyloučen
*První půle výborná, v závěru jsme propadli
*Středočechům jsme tři branky doslova darovali
*Nádherný gól „navrátilce“ Davida Jehličky!
*Ve středu 20. srpna hostíme Bohemians 1905
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Máme za sebou měsíc letní přípravy
*Dvě výhry, remíza a dvakrát jsme prohráli
*Prohra vždy se soupeřem z mužské kategorie
*Za týden už Pražský přebor – přivítáme Vyšehrad
Najdete v rubrice Starší dorost A

*První zápas odehraný doma v Hovorčovické
*Vítězství nad 1999 Praha 3:2
*V neděli 24. srpna první mistrovský zápas
*Přijede Junior B, hraje se od 17.00 hodin
Více v rubrice 1. FC Prosex

11.8.2008
Pozor, zásadní změna pravidla o hře rukou!

Pravidlová komise ČMFS upozorňuje na změnu výkladu „zakázané hry rukou“. Podle výkladu FIFA i UEFA rozhodčí nepovažují od 1. srpna 2008 za porušení pravidel situaci, kdy si hráč při odkopu míče nastřelí míč na vlastní ruku. Takový způsob hry není považován za zakázaný a není rozhodčími trestán! Ostatní případy zakázané hry rukou podle pravidla 12 se nemění.

* Premiéra trenéru Jeřábkovi vyšla
* Vítězstvím v Klatovech jsme překvapili
* Premiérový gól vstřelil Vláďa Kejha
* Na 450 diváků vidělo naši zaslouženou výhru
* Teď nás čeká Marila Votice, která uspěla na Meteoru
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Dorost zdolal Duklu B 4:2
*S dospělým béčkem Kunic těsná prohra 1:2
Najdete v rubrice Starší dorost A

*První tři utkání 1. FC Prosex v letní přestávce
*Bohnice náš partnerský tým rozstřílel 6:0
*Těsná prohra s Kbely, tříbranková s Malešicemi
Více v rubrice 1. FC Prosex

*Rádi uvítáme další malé fotbalisty do našeho týmu Tygrů (r. 2001)!
*Tréninky začínají od 18. srpna
Čtěte v rubrice Tygři


6.8.2008

*S Kypřany jsme opět prohráli 1:3
*Olympiakos představil profíky z šesti zemí
*Gól vstřelil i Čech Pavel Veleba
*V Rakovníku jsme zaslouženě vyhráli 2:0
Čtěte v rubrice A-mužstvo


31.7.2008

Trojnásobný mistr Kypru na Admiře!

  • Trojnásobný mistr Kypru a vítěz Kyperského poháru OLYMPIAKOS NICOSIA nastoupí v úterý 5. srpna v 17 hodin na našem stadionu proti A-mužstvu. V dresu hostí se představí mj. i bývalý ligový fotbalista Teplic, Blšan a Kladna Pavel Veleba a celá plejáda zahraničních fotbalistů - Portugalci, Bulhaři, Angličan, Angolan a hráč z Kapverdských ostrovů!
    Nenechte si ujít toto atraktivní mezinárodní utkání a možnost vidět nově složený tým Admiry před startem divize!!!

Aleš Pivoda,
mediální pracovník

30.7.2008

*S ligovým kyperským klubem čestná porážka 1:3
*Mladíci si říkají o místo v základní sestavě
*Další Kypřané se představí 5. srpna na Admiře
Více v rubrice A-mužstvo

*1. FC Prosex zahájil přípravu
*Prvního tréninku se zúčastnilo pět admiráků
*O dalších se ještě bude jednat
Najdete v rubrice 1. FC Prosex