ZŠ Hovorčovická


www.zshovorcovicka.cz


28.8.2014

Prohloubení spolupráce FK Admira a ZŠ Hovorčovická

Fotbalový klub Admira Praha, který sídlí – stejně jako Základní škola Hovorčovická – v pražských Kobylisích, se na fotbalové scéně ČR pozvolna prosazuje a získává stále větší renomé i úspěchy.

A-mužstvo dospělých se probojovalo do České fotbalové ligy, což je nejvyšší soutěž amatérského fotbalu v zemi.

Mládež se může pochlubit řadou zaznamenáníhodných a k tomu dvěma výtečnými výsledky. Mladší žáci (ročník narození 2001 a mladší) v sezoně 2013/2014 vyhráli jednu ze skupin České ligy žáků, když za sebou nechali své fotbalové vrstevníky z profesionálních klubů, jakými jsou Hradec Králové, Liberec, Jablonec či Viktoria Žižkov.

Jejich o rok starší kamarádi (ročník narození 2000 a mladší) skončili v České lize na třetím místě, přičemž lepší byli jen Východočeši z Hradce Králové a Pardubic.

Vynikající práce s mládeží vedla Fotbalovou asociaci ČR k rozhodnutí přidělit pražské Admiře statut Sportovního střediska mládeže (žákovské kategorie) i Sportovního centra mládeže (dorostenecké kategorie). V minulosti měla Admira pouze statut SpSM.

Velkou zásluhu na tomto verdiktu FAČR má už letitá spolupráce Admiry se ZŠ Hovorčovická, bez které by tohoto kýženého úspěchu kobyliský klub nemohl docílit.

Datuje se školním rokem 2010/2011, kdy FK Admira Praha ve spolupráci s vedením školy založili 6. třídu s rozšířenou výukou tělesné výchovy se zaměřením na kopanou. Po jednání ředitele klubu Mgr. Jana Martinice s ředitelkou školy Mgr. Martou Váňovou vyšlo vedení školy fotbalovému klubu vstříc. A tak došlo k otevření první sportovní „fotbalové“ třídy. Později přibyly i další třídy.

Prostory školy nabízejí vynikající možnosti sportovního vyžití. Jsou zde dvě menší tělocvičny, jedna velká, regulérní fotbalové travnaté hřiště splňující podmínky Fotbalové asociace ČR pro amatérské a mládežnické soutěže. A také menší umělá tráva.

Výuku se zaměřením na fotbal vedl v ZŠ Hovorčovická donedávna trenér FK Admira Václav Pudil. Nově stanovené podmínky FAČR si vynutily změnu, takže od 1. září bude v ZŠ působit jako odborný pedagog a trenér držitel „profi“ licence, bývalý prvoligový fotbalista Sparty Praha Daniel Drahokoupil, který se stal šéftrenérem SpSM při FK Admira Praha.

Předpokládá se další prohloubení dosavadní oboustranně prospěšné spolupráce.

Popřejme tedy všem mladým fotbalistům FK Admira i žákům ZŠ Hovorčovická úspěšný start do nového školního roku.

O činnosti SpSM budeme pravidelně a společně informovat jak prostřednictvím webových stránek www.fkadmira.info, tak i www.zshovorcovicka.cz.


IMG-H-1.gif, 18kB IMG-H-2.gif, 18kB IMG-H-3.gif, 18kB

Mezi mistry žákovské ligy jsou i čtyři žáci ZŠ Hovorčovická. Ve školní lavici nastávající sedmáci Petr Matějka (vlevo) a Honza Horníček, na hřišti v "obklíčení" dvou hráčů soupeře Matěj Pátek (pruhovaný dres v černobílých barvách Admiry) a před brankou Jarda Horák (také pruhovaný dres). Snímky poskytla vedoucí družstva FK Admira U14 Vladimíra Zamrazilová.


Za FK Admira: Mgr. Aleš Pivoda, za ZŠ Hovorčovická: Ing. Martina Frišová