Vikingové

Kontakty:
Trenér: Vavruška Zbyněk 739 103 676
Asistent: Kříž Petr
Hrnčíř Miloš
606 115 266
603 485 578
Vedoucí: Baraníková Jiřina 777 022 270

www.admira1999.estranky.cz

12.6.2012

10.6.2012 Turnaj o Chaberský pohár

Naše mužstvo vyhrálo turnaj o Chaberský pohár,

kde se hrál systém 8+1 / 30 minut

Výsledky :

BRÁNÍK - ADMIRA 0:2 (Venc 2x)

CHABRY - ADMIRA 1:1 (Venc)

ĎÁBLICE - ADMIRA 0:4 (Jelínek 2x, Baraník, Farkaš)

o 3.místo:

CHABRY - ĎÁBLICE 1:0

o 1.místo

BRÁNÍK - ADMIRA 1:1 (Kříž /penalty 0:2/ Baraník)

Sestava

Zima, Hofman, Skopec, Kříž, Čížek, Janoušek, Farkaš, Jelínek, Brabec, Rabinský, Baraník, Procházka, Venc, Sochor

Na turnaji se vyhlašovali nejlepší hráči a naše mužstvo získalo hned dvě ocenění :

Nejlepší střelec turnaje:

Vojtěch Venc

Nejlepší brankář turnaje :

Lukáš Zima

SLOVO TRENÉRA

Vítězstvím v pěkném turnaji v Chabrech jsme alespoň trochu zahnali pachuť ze sobotního mistráku s K. Vary. Ani tady jsme se nevyhnuli nepříjemnému výpadku a to v souboji s domácím týmem. V této prestižní řeži se na nás Chabry vrhli, jak smečka hladových vlků a my jsme jen s obtížemi dokázali ustát jejich tlak. Herně jsme v tomto zápase propadli na celé čáře. Nejlepší fotbal jsme předvedli ve finále s kvalitním soupeřem z Braníka. Paradoxně nám tento nej výkon na vítězství nestačil a tak jsme museli rozhodnout až na penalty. Bylo pak příjemné vidět radost kluků a přeci jen nás to před prázdninami povzbudilo.


1.kolo 9.6.2012

ADMIRA PRAHA - 1.FC KARLOVY VARY

6 : 6 (1:1, 4:1, 0:2, 1:2)

Branky : 4. Klouček, 6. Štemberk, 11. Jelínek, 15. Čížek, 27. Farkaš, 54. Štemberk - 2., 13., 40., 46., 50., 55.min

Sestava :

"A" - Cingel, Rabinský, Kříž, Jelínek, Čížek, Štemberk, Klouček, Smažík, Procházka, Janoušek, Rutrle

"B" - Zima, Hofman, Egrt, Skopec, Farkaš, Brabec, Venc, Heinzel, Baraník, Karel, Sochor

SLOVO TRENÉRA

Zklamání, ostuda. Jak jinak nazvat výsledek a hlavně výkon v tomto zápase. Ve vší úctě k soupeři, v jeho řadách jsem viděl max. tři odpovídající fotbalisty. Zbytek byl kvalitativně pod úrovní této soutěže. Jenže na náš mdlý a nekoukatelný výkon to snaživému soupeři stačilo. Zejména naše rádoby lepší sedma se prezentovala doslova nechutně. Prohrát ve druhé půli s horší sedmou soupeře 0:2 - to se nedá ani nijak komentovat. Totálně tímhle výkonem zdegradovali celoroční práci.

6.6.2012

26.kolo 3.6.2012

VIKTORIA ŽIŽKOV - ADMIRA PRAHA

3 : 2 (0:2, 1:0, 2:0, 0:0)

Branky : 7., 34., 57.min - 4. Klouček, 28. Štemberk

Sestava :

"A" - Hofman, Ambrož, Kříž, Sochor, Čížek, Štemberk, Procházka, Klouček, Rabinský, Schroth, Rutrle

"B" - Zima, Egrt, Skopec, Farkaš, Brabec, Venc, Baraník, Karel, Janoušek, Smažík, Jelínek

SLOVO TRENÉRA :

Komentář k takovémuto zápasu se nepíše lehce. Prohrát 3 : 2 za normálních okolností je běžná záležitost. Ne však v tomto zápase. Příčiny porážky jsou dvě. Ta první mě štve, protože byla zbytečná. Někdo si prostě nedělá starosti s dochvilností a tak pozdní příchody negativně zasáhly do sestavení obou sedmiček včetně náhradníků. Došlo k tomu, že jedna sedma zůstala okleštěna, zatímco ve druhé nám kvalitnější či platnější hráči seděli na lavičce. Samozřejmě právě v té okleštěné měli postupně potíže David s Danem a pak dostal kopanec Jarda (čímž skončil) a rázem zde nastal velký problém. Druhou příčinou pak byla totální střelecká neschopnost "silnější" Zimovy sedmy. Šancí měli na čtyři zápasy, ale gól nedali ani jeden. Mám dojem, že kdyby ještě hráli v kuse celý týden, tak by ten gól stejně nedali.
I rozhodčí se po zápase divili, že Admira prohrála. Prostě, stalo se. Nic se neděje, jedeme dál.

3.6.2012

PŘÁTELSKÝ ZÁPAS 31.5.2012

ADMIRA PRAHA - TATRAN PREŠOV

1 : 3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky : 23.Karel - 32, 42, 57.min

Sestava :

Zima, Egrt, Skopec, Ambrož, Kříž, Baraník, Brabec, Čížek, Karel, Farkaš, Venc, Rabinský, Jelínek, Procházka, Janoušek, Schroth, Rutrle, Sochor, Šulc

Hrálo se 3x 20 minut - 10+1

SLOVO TRENÉRA

Zahraniční soupeř ze Slovenska byl ve skutečnosti soukromou fotbalovou akademií. Většina jejich hráčů k nim přešla z Tatranu Prešov a jelikož to bylo bez jeho souhlasu, nemohou rok hrát v žádné soutěži. Proto tento rok pouze trénovali a vyjížděli na "turné", kde vždy sehráli několik zápasů. Při tomto výjezdu již sehráli zápasy v Olomouci, na Bohemce a v Plzni - vše vítězně a prohráli pouze na Dukle. Tím nám naznačili, že nás čeká pěkná šichta. Naštěstí se na soupeři již začala projevovat únava a to nám umožnilo s nimi sehrát poměrně vyrovnanou partii. Na hřišti bylo vidět, že kluci ze Slovenska hrají běžně velký fotbal a mají ho zažitý. Nám se během celého zápasu celkem logicky nedařilo udržet rozestavení, orientaci v prostoru, dát si delší přesnou přihrávku. Navíc jsem nechal hrát všech devatenáct zúčastněných kluků a tím samozřejmě naše kvalita kolísala. Ale nešlo o výsledek. Byl to pro nás test pro podzimní přechod na velké hřiště a myslím, že to dopadlo poměrně pozitivně. Čekal jsem z naší strany ještě větší holomajznu. Zcela jasně bylo vidět, že mladší žáci by měli hrát 8+1 na hřišti s brankami na vápnech. Přechod na velké hřiště by byl podstatně jednodušší.

29.5.2012

25.kol 26.5.2012

ADMIRA PRAHA - SK KLADNO

4 : 10 (0:2, 1:2, 1:3, 2:3)

Branky : 3. Baraník, 39. Baraník, 46. Jelínek, 58. Baraník - 9., 23., 24., 25., 42., 45., 47., 48., 51., 54.min

Sestava :

"A" - Cingel, Ambrož, Kříž, Janoušek, Čížek, Štemberk, Jelínek, Klouček, Rabinský, Sochor, Smažík

"B" - Zima, Egrt, Skopec, Farkaš, Brabec, Heinzel, Baraník, Karel, Schroth, Procházka

SLOVO TRENÉRA :

Čekal nás poslední soupeř z vedoucí šestky. Dosavadních pět zápasů pro nás končilo vždy velmi nelichotivě a to pořádným přídělem obdržených branek. Proto cílem na zápas s Kladnem bylo - odehrát zápas se ctí a nedostat deset a více gólů. První část jsme splnili. Zápas jsme skutečně odehráli se ctí. Tu druhou bohužel ne - opět tam bylo dvojciferné číslo. Škoda, nechybělo mnoho a mohli jsme i tuto část splnit. Trochu nám v tomto směru nepřál osud. Mám tím na mysli zranění Davida, během jeho neúčasti dostala Cinglova sedma tři branky. David hrál ve famózní formě a byl obrovskou překážkou pro hráče Kladna. Na druhou stranu jsme si i tu desítku zavinili sami neproměňováním šancí. Nebylo jich málo a soupeř by při výsledkově vyrovnanějším průběhu nemohl tak bezstarostně útočit.
Překvapivě dobře jsme Kladnu herně sekundovali. Jediným rozdílem ve prospěch soupeře bylo kromě agresivity (té zdravé fotbalové) to, že v každé sedmě měl min. dva hráče, kteří dokázali lehce pronikat přes dva až tři protihráče a uvolňovat své spoluhráče. My máme takového hráče pouze jednoho a to nám Matěj pro nemoc téměř celé jaro nehraje.
Kromě již zmíněného Davida zasluhují pochvalu i ostatní a z nich zejména - Vláďa za střeleckou potenci, Matouš s Adamem Čížkem za neskutečnou dřinu odvedenou v poli a za dobrou obrannou činnost Tomáš Egrt s Danem. Zejména z Dana mám radost. Zdá se, že se již dostal z růstové krize a zase "šlapal na plné pecky".

22.5.2012

19.5.2012

Turnaj ADMIRA - ERLANGEN

Naše mužstvo vyhrálo mezinárodní turnaj odehraný na Admiře,
pořádaný Erlangenem, kde se hrál systém 8+1

Výsledky:

Hrdlín - Admira 0:6

B. Erlangen (D) - Admira 0:2

O. Pale (Bos. a Herc.) - Admira 0:0

Zvole - Admira 0:3

Branky:
Heinzel 2x, Čížek , Klouček, Štemberk, vlastní, Brabec, Karel, Čížek, Skopec, Farkaš

Sestava
Zima, Cingel, Heinzel, Kříž, Štemberk, Egrt, Skopec, Ambrož, Čížek, Janoušek, Karel, Klouček, Farkaš, Jelínek, Brabec, Rabinský

SLOVO TRENÉRA

Díky předehranému zápasu v Mostě jsme se mohli zúčastnit mezinárodního turnaje, pořádaného společností z německého Erlangenu, ale hraného u "nás" na Hovorčovické. Vzhledem k tomu, že jsme si podali včas objednávku tam nahoru, odehrál se turnaj za krásného slunečného počasí. Také terén na Hovorčovické je na jedničku. Co víc si pro fotbal přát?! Kluci toho náležitě využili a myslím, že si s chutí zahráli. Soupeři nepatřili do kategorie nejsilnějších. Pouze srbská Olympia Pale byla kvalitativně odpovídajícím soupeřem. Celkové vítězství v turnaji samozřejmě těší a je tou nejlepší psychickou vzpruhou do dalších ligových zápasů. Museli jsme si zvyknout na jiný herní systém a u toho se teď zastavím. Hrálo se dle vzoru ze dvanácti evropských zemí, kde se zápasy mladších žáků hrají právě takto, tzn. branky 2x5 m jsou na vápnech velkého hřiště. To je mírně zúžené a vlastně je to zmenšená forma velkého hřiště. Hraje se 8 + 1.
Střídat smí 4 hráči hokejově. Nehraje se na ofside (postavení mimo hru).
Celkově se mi tento systém velmi líbil. Považuji ho za lepší pro přechod na velký fotbal, než náš současný 7+1 na dvou půlkách. Takto by se mělo hrát ve st. přípravce. U ml. žáků se mi zdá tento model 8+1 přínosnějším. S větším prostorem se zvyšuje možnost využití křídelní hry s následnými centry či zpětnými přihrávkami. Nemluvě o kombinaci na větším a zejména širším prostoru. Dokonce si umím představit, že by takto hrály ročníky s evropským označením U13 a U14. Na velké hřiště by přecházel až ročník U15. Problémem však je podstatně užší kádr hráčů na hřišti, ale to by se dalo vyřešit delší hrací dobou a možností střídání většího počtu hráčů. Pánové ze Strahova mají představu, že současné lig. zápasy roč. U12 a U13 by se měly odehrát bez střídání a tím by kádry nemusely být tak široké. Ale jak bychom to hráli my, když máme v pracovní neschopnosti Matěje, Prochyho, Smážu, Vojtu, Sochora a k tomu na školu v přírodě odjel Vláďa? A třeba Tomáš Egrt často některý ze zápasů nedohraje. 8+1 bychom ale zvládli zcela určitě.

Ještě poznámka ke komentáři paní Jany. Velký souhlas s jejími slovy. V kabině, při tréninku, na cestách - tady jsme asi to nejukecanější a nejuřvanější mužstvo na zeměkouli. Ale běda, jak vejdeme na hřiště. Jazyky nám asi zdřevění a nastává jedno obrovské ticho. Nabádání kluků, aby na sebe při zápasech mluvili, poradili si, slovně si pomohli, zbytečný!!! Ne a ne!!!


15.5.2012

23.kolo 12.5.2012

ADMIRA PRAHA - FK JUNIOR DĚČÍN

8 : 4 (2:2, 1:1, 4:0, 1:1)

Branky : 5. Čížek, 6. Baraník, 30. Baraník, 46. Heinzel, 55. Karel, 57. Karel, 59. Jelínek, 60.(p) Heinzel - 20., 27., 29., 50.min

Sestava :

"A" - Zima, Egrt, Skopec, Farkaš, Brabec, Heinzel, Baraník, Karel, Janoušek

"B" - Cingel, Ambrož, Kříž, Venc, Čížek, Štemberk, Jelínek, Klouček, Rabinský, Sochor

SLOVO TRENÉRA :

Po třech těžkých prohrách nás čekal Děčín, což je naprosto nevyzpytatelný soupeř. Tušil jsem, že nás nečeká nic jednoduchého. K tomu se přidalo další "zeštíhlení" kádru. Marodi se nám zatím nevracejí a naopak další přibývají. Při rozcvičení se za nohu držel Dominik Sochor a nemohl pořádně chodit, Maty Heinzel si blbě šlápl při střelbě a už to vypadalo, že také zápas neodehraje. Naštěstí je to bojovník a zvládl ho celý. Hned v začátku dostal ránu Patrik a tím skončil. Také Jarda chvilku po začátku odkulhal ze hřiště, zaplať bůh to nebylo tak vážné a po pár minutách mohl naskočit zpátky na plac. Ještěže Kuba Rabinský se vrátil včas ze školy v přírodě a dorazil na zápas. Už to vypadalo, že budeme muset hrát v početním oslabení.
V samotném zápase jsme, myslím, byli lepší na obou půlkách hřiště. Jenom Zimovci se nevyvarovali určitého výpadku. Cinglova sedma sice v obou minizápasech byla útočnější, ale trpěla za a) střeleckou neplodností, za b) nevalným výkonem obou útočníků a za c) mizivou nápaditostí záložníků ve hře dopředu. Naopak Zimovci po rozhárané první půli zabrali, druhou sedmu Děčína zmáčkli a tak dlouho do nich "bušili", až se přece jen utrhli a čtyřgólovým vítězstvím nám zajistili tři body. Musím kluky pochválit za bojovnost a buldočí nasazení. Ono to není jednoduché, když do soupeře bušíte, máte šanci za šancí a gól nepřichází. Nervozita dokáže udělat své, ale tohle Zimovci zvládli na jedničku. Tímto vítězstvím jsme si dle mých propočtů již na 95% zajistili postavení na sedmém místě. To byl náš jarní cíl a tak můžeme být asi spokojení. Ale co ty příděly od první šestky......?

12.5.2012

24.kolo 8.5.2012

BANÍK MOST - ADMIRA PRAHA

15 : 3 (2:0, 4:0, 4:1, 5:2)

Branky : 9., 13., 17., 24., 25., 26., 35., 36., 37., 40(p)., 44., 50., 54., 56., 59.min
- 46. Štemberk, 47. Čížek, 60. Heinzel

Sestava :

"A" - Hofman, Egrt, Skopec, Venc, Brabec, Heinzel, Baraník, Karel, Janoušek, Rutrle

"B" - Cingel, Zima, Štemberk, Kříž, Ambrož, Čížek, Farkaš, Jelínek, Klouček, Sochor, Smažík

SLOVO TRENÉRA

Je to až frustrující a psychicky dost náročné strávit takové "nálože". Dává to zabrat nám trenérům, ale taky klukům. Ve druhé půli už na nich byla vidět nervozita a zmar. Pro mě osobně došlo k nejhorší variantě. Nejen, že nesnáším porážky a už vůbec ne takto drtivé, ale nemůžu zkousnout, když k tomu všemu ještě dostanem nakopáno. Nemyslím tím, že by soupeř hrál surově, ale byl výrazně důraznější a naše makové panenky se s tím ve většině případů nedokázaly vypořádat. Když k tomu přidáme, že soupeř byl rychlejší a to zejména v myšlení a na druhou stranu naše zmatkování ve smyslu rychlého se zbavení míče po jeho pracném získávání, tak známe důvod narůstání výše skore. Vše se mohlo vyvíjet trochu jinak. Zejména Cinglova sedma v začátku hrála naprosto vyrovnaný part. Pak jí ale podrazil nohy její brankář. První dva góly si Dominik za rámeček dát nemůže. K tomu všemu se Jardovi ozvalo bolavé koleno, přestal stíhat a David dva hráče ohlídat nezvládal. Při jejich kvalitě se tomu nelze divit. Ve druhém zápase pak za Jardu naskočil Domča Sochor a ukázal, že je hráčem na cca čtvrt hod. Víc fyzicky neutáhne - on sám určitě ví proč. Bodlák se tentokrát prakticky vůbec neprosazoval a Péťa Klouček chvílemi vypadal jako když ho fotbal ani nebaví. Proto se více do hry dostával Smáža, který stále více ukazuje své technické přednosti, ale vzhledem k mizivé fyzičce se nedokáže více individuálně prosazovat. Ve druhé sedmě chytal nový muž - Honza Hofman a ukázal i přes šest obdržených branek, že je v něm dost velký potenciál. Tato sedma doplácela na neplodnost v útoku. Vláďa mi připadá, že snad ani góly dávat nechce a v poslední době ze všech stran kritizovaný Ondra s ním asi drží basu. Dát jeden utrápený gól z toho množství šancí .... Mohli alespoň kosmeticky trochu vylepšit výsledek. Myslím, že velmi dobře tady hráli oba beci Tomáš s Honzou, ale nedokázali ohlídat náběhy záložníků soupeře za obranu. Tady opět nefungovala spolupráce a správné přebírání protihráčů.

7.5.2012

22.kolo 5.5.2012

DUKLA PRAHA - ADMIRA PRAHA

10 : 1 (2:1, 3:0, 3:0, 2:0)

Branky : 29. Karel - 3(p)., 5., 15., 16., 29., 33., 42., 43., 47., 50.min

Sestava :

"A" - Zima, Egrt, Kříž, Venc, Brabec, Heinzel, Karel, Baraník, Sochor, Smažík

"B" - Cingel, Ambrož, Skopec, Farkaš, Čížek, Štemberk, Jelínek, Klouček, Janoušek, Rutrle

SLOVO TRENÉRA

Také ve čtvrtém zápase s týmem z první šestky jsme dostali příděl. Tentokrát to ale přišlo tak nějak pomalu, plíživě a přesto to narostlo do hrozivé výše. Tak špatní oproti soupeři jsme nebyli. Co rozhodlo? Jednoznačně kvalita celých kádrů. Zatímco Dukla měla v obou sedmách vždy dva výborné kluky a další včetně náhradníků byli dobří, my jsme dejme tomu byli v základních sedmách dobří, ale většina náhradníků byla poloviční. Přesně došlo v tomto zápase na má slova. Jakmile nám chybí ze základu 3 - 4 kluci, nemáme proti těmto týmům žádnou šanci. V zápase samotném se nám nepovedl u Zimovi sedmy návrat k rozestavění 3-3-1 a ta brzy prohrávala dva nula. Po přehození zpět na 2-3-2 dohrála zápas se ctí a snížila na dva jedna. V ostatních minizápasech jsme především byli naprosto neškodní a tak logicky jsme z minima šancí nevytěžili vůbec nic. Naopak vždy se našlo nějaké to okénko v naší obraně a soupeř byl nemilosrdný. Byl fotbalově drzejší, jeho hráči si s balonem rozuměli a nebáli se individuálně prosazovat.
Jak jsem již uvedl - tak špatní jsme nebyli, ale při nižší kvalitě se musíme o to více chovat takticky a to nám prostě nejde. I když do kluků to "hustíme" na každém tréninku, neleze jim to do hlav. Jedno pozitivum tenhle zápas přece jen měl. Líbil se mi Patrik, tak bojovně (přímo srdnatě) jsem ho ještě hrát neviděl. Jen tak dál!

2.5.2012

21.kolo 28.4.2012

ADMIRA PRAHA - BANÍK SOKOLOV

5 : 17 (2:9, 1:0, 2:4, 0:4)

Branky : 2. Baraník, 5. Brabec, 10. Hrnčíř, 48. Heinzel, 50. Farkaš - 8., 11., 14., 17, 19., 21., 22., 26., 28., 32., 32., 45., 47., 48., 53., 56., 59.min

Sestava :

"A" - Zima, Rabinský, Skopec, Farkaš, Brabec, Heinzel, Baraník, Karel, Janoušek, Sochor

"B" - Cingel, Egrt, Kříž, Ambrož, Čížek, Hrnčíř, Jelínek, Klouček, Smažík

SLOVO TRENÉRA

Jak krásný a krutý může být fotbal, tak to nám v sobotu ukázal naprosto dokonale.Nabídl nám plno rozličných emocí. Bohužel pro nás nakonec přišly ty trpké. Velmi dobrý soupeř ze Sokolova nás nešetřil a výsledkově nám pěkně nařezal. Dokonale využil svých fotbalových předností a rychlosti některých hráčů a ztrestal naši snahu o otevřený fotbal. Ano, snažíme se hrát otevřený a celoplošný fotbal, ale v zápasech s takovýmito soupeři na to doplácíme velkými příděly gólů. Náš projev je zatím spíš trochu silový, přesto si myslím, že jdeme správnou cestou, abychom šli výkonnostně nahoru. Na podzim jsme hráli často "zanďoura", abychom nedostali moc gólů, ale body to stejně nepřineslo a fotbalový rozvoj už vůbec ne. Spíše mě trápí, že Zimova sedma opět prošla kolapsem, který ji potkal v letošním roce již asi po čtvrté.
Přitom zápas pro nás začal doslova snově. Zimovci v páté minutě vedli 2:0 a ještě v desáté min. Cinglovci zvyšovali na 3:1. Pak však nastal zmíněný kolaps a Zimovci dostali během dvaceti minut devět gólů a zmrazili naše naděje na dobrý výsledek hluboko pod mínus 150 stupňů. Tyto výpadky nejsem schopen vůbec pochopit. Samozřejmě psychický dopad se pak promítl ve druhé půli i na Cinglově sedmě. Ta svůj první zápas odehrála se ctí a vyhrála ho bohužel příliš hubeně. Svůj podíl na tom mělo obnovené zranění břišního svalu Matěje, který se po dobrém začátku vytratil ze hry a to při neúčasti Vojty, Jardy a Prochyho bylo na tuto sedmu trochu moc. Ve druhém zápase pak navíc obránci začali kupit chyby a nebylo to jen jejich přetížením. V tomto směru mě dost překvapil Tomáš Egrt, který si nechával soupeře daleko od těla a pak na ně rychlostně nestačil. Davidovi zase chyběl větší důraz. Nejspolehlivějším byl tentokrát Dan, který byl i aktivní směrem dopředu. Tato sedma těží z obrovského objemu práce, kterou na hřišti odvádí Adam Čížek. Mít tak šest Adamů, to by se nám to hrálo!
Ještě poznatek na závěr. Soupeř hrál nezvykle v rozestavení 3-3-1 s tím, že neměl problém rozehrát akce přes obránce a vždy minimálně jeden z obránců vyrážel dopředu. Naši kluci si s tím bohužel neuměli poradit, nedokázali se domluvit na tom, kdo koho bude hlídat, nedokázali si přebírat hráče soupeře. U někoho stáli zbytečně dva, jinde nechali otevřený prostor, nebo stáli daleko od protihráčů. Tím jim dopřávali příliš klidu a prostoru. V tomto směru nám spolupráce ne vázla - prostě téměř neexistovala.

24.4.2012

20.kolo 22.4.2012

SK RAKOVNÍK - ADMIRA PRAHA

4 : 7 (0:1, 2:1, 1:4, 1:1)

Branky : 8. Kříž, 17. Heinzel, 33. Klouček, 40. Baraník, 43. Jelínek, 54. Egrt, 60. Heinzel - 18., 24., 38., 54.min

Sestava :

"A" - Zima, Egrt, Štemberk, Sochor, Čížek, Heinzel, Jelínek, Klouček, Smažík

"B" - Cingel, Rabinský, Skopec, Venc, Brabec, Kříž, Baraník, Farkaš, Rutrle

SLOVO TRENÉRA

Přiznávám bez mučení - měl jsem z tohoto zápasu dost obavy. Potřebovali jsme ho vyhrát, abychom si vytvořili určitý náskok před ostatními a mohli si tak splnit svůj cíl, tj. udržení sedmého místa v tabulce. Ty obavy pramenily z toho, že se nám marodka opět rozrostla a nakonec jsme byli rádi, že máme do každé sedmy alespoň jednoho na střídání. Při neúčasti některých, pro nás klíčových kluků, tak dostali výrazně větší prostor ostatní ze širšího kádru. Docela slušně se s tím poprali, ale ruku na srdce, za týden proti Sokolovu by to rozhodně nestačilo.
K zápasu samotnému. Snažil jsem se vytvořit dvě vyrovnané sedmy, ve kterých byly slabiny "zabalané" do skupiny silnějších hráčů. Spíš jsem sázel na sílu Cinglovy sedmy, ale opak byl pravdou. Zimovci v prvním utkání měli značnou převahu, kopali víc jak deset rohů, ale chyběl důraz v koncovce a tak z toho byla hubená jednogólová výhra. Jejich soupeř nepůsobil příliš fotbalově a kluci se s tím nějak nedokázali srovnat. Na druhém hřišti Cinglovci hráli proti fotbalovější sedmě soupeře. Začali dobře, pak však zejména Vláďa se proměnil ve spalovače šancí a soupeř trestal chyby při obranné činnosti. Výsledkem byla prohra a celkové poločasové skore 2:2.
Ve druhých zápasech jsme chtěli, aby Zimovci udrželi vyrovnaný part a Cinglovci měli rozhodnout zápas. Vše bylo jinak. Zimovci předvedli výborný výkon. Soupeře prakticky k ničemu nepustili. Pouze při vyloučení Lukiho zaváhali v oslabení a Adam si v bráně ani nelízl. Naštěstí tahle epizoda kluky nepoznamenala a oni pokračovali ve velmi slušném stylu a byli to oni, kdo rozhodl tento zápas. Ani jsem příliš do jejich hry nemusel zasahovat a tak jsem stále častěji otáčel oči na druhé hřiště a trnul nad tím, co Cinglova sedma předváděla. V závěru zápasu spíše zoufale bránila remízu a kupila při tom chybu za chybou. Překvapivě se jich dopouštěli i oba beci Honza s Karabinou, ale na jejich omluvu - byli dost přetížení. Tady bych řekl, že nefungovala především hra dopředu.
Zvládli jsme to, i když nádhera to zrovna nebyla. Teď nás čeká řada těžkých zápasů po sobě a každý získaný

16.4.2012

19.kolo 14.4.2012

ADMIRA PRAHA - FAŠV VARNSDORF

9 : 5 (1:2, 5:0, 2:2, 1:1)

Branky : 2. Baraník, 4. Jelínek, 16.Baraník, 23. Schroth, 26. Heinzel, 27.Klouček, 32. Karel, 45.Kříž, 55.Schroth - 13., 21., 36., 45., 59.min

Sestava :

"A" - Zima, Skopec, Ambrož, Baraník, Čížek, Heinzel, Jelínek, Farkaš, Sochor, Schroth

"B" - Cingel, Egrt, Kříž, Venc, Brabec, Karel, Štemberk, Klouček, Rutrle, Smažík, Rabinský

SLOVO TRENÉRA

Stručné shrnutí - hodně upachtěná výhra. Opět se potvrdilo, že fotbal nemá logiku. V Ústí nám vyhrála zápas Cinglova sedma, nyní se o to samé postarala pro změnu Zimova sedma. Ta se prosadila v prvním minizápase dost výrazně a tím nám vlastně strčila do kapsy tři body. Ano, první zápas byl z její strany opravdu parádní. Kluci předvedli celou řadu povedených a hlavně pohledných akcí, které dokázali přetavit v pětigólovou výhru. Až jsem zíral na "jezdícího" Bodláka, kterému to i mimořádně myslelo. V záloze šlapali Adam s Matym a hlavně oba beci nejen, že byli perfektní při obranné práci, ale také dokázali hrát směrem dopředu. Z toho všeho těžil Vláďa, který se dokázal gólově prosadit. Ve druhém zápase, s asi lepší sedmou soupeře, už to nebylo ono. Ještěže Honza s Davidem hráli téměř na jedničku - mohlo být hůř. Bodlákovi nějak došel dech. Vláďa, nejspíš pod dojmem vysoké výhry v prvním zápase, hodně ubral. Patrik pak měl jen technické záblesky. Takže nakonec díky Kubově šikovnosti v souboji s brankářem soupeře jsme to uhráli na plichtu. Cinglově sedmě se tentokrát moc nedařilo. Vojta se tam rozjížděl dost pomalu. Jarda s Péťou nebyli v obvyklé pohodě (víme proč) a ve chvíli, kdy nehraje celá sedma, ztrácí se nám do neznáma Ondra. V této konstelaci citelně chyběli Matěj s Prochym, kteří by dokázali tuto sedmu dost oživit. Trio Kubů, kteří byli k dispozici na prostřídání, spíše stlačovalo kvalitu směrem dolů.

12.4.2012

18.kolo 8.4.2012

FK ÚSTÍ NAD LABEM - ADMIRA PRAHA

4 : 6 (1:1, 2:4, 1:0, 0:1)

Branky : 2. Farkaš, 4. Klouček, 12.Jelínek, 22. Karel, 29. Klouček, 55.Smažík - 2., 5., 27., 38.min

Sestava :

"A" - Zima, Egrt, Ambrož, Venc, Čížek, Kříž, Baraník, Farkaš, Sochor, Janoušek

"B" - Cingel, Skopec, Štemberk, Jelínek, Brabec, Heinzel, Klouček, Karel, Smažík, Schroth

SLOVO TRENÉRA

Trochu jsem se odmlčel. K "vraždění neviňátek" v zápase se Slavií nebylo ani co dodávat. Po dvou těžkých porážkách s vedoucí dvojicí tabulky jsme potřebovali určitou vzpruhu, zejména psychickou. Cesta do Ústí však příliš nadějí na úspěch nevěštila i proto, že nám pro nemoc chyběla hned trojice platných hráčů. Naštěstí zejména Cinglova sedma zabrala naplno a své soupeře přehrála a hlavně přestřílela. Položila tak základ k radostnému návratu a k oné vytoužené psychické vzpruze. Domácí ve svém komentáři k utkání litovali neproměněných příležitostí a cítili se lepším mužstvem, které svým způsobem nespravedlivě prohrálo. Nechci nikomu radit a poučovat ho (ani k tomu nemám právo), ale poznámku si neodpustím: " k fotbalu je potřeba také jisté procento pokory". My jsme tímto vítězstvím položili základ ke splnění cíle pro jarní sezonu, kterým je umístění se na sedmé příčce tabulky. V Ústí jsme se přesvědčili o tom, že v našich silách to je.17.kolo 31.3.2012

ADMIRA PRAHA - SK SLAVIA PRAHA

3 : 24 (1:6, 1:6, 1:4, 0:8)

Branky : 7. Štemberk, 30. Čížek, 59.Čížek

Sestava :

"A" - Zima, Egrt, Skopec, Jelínek, Hrnčíř, Čížek, Baraník, Farkaš, Ambrož, Sochor, Smažík

"B" - Cingel, Rabinský, Štemberk, Venc, Brabec, Heinzel, Procházka, Klouček, Kříž, Janoušek, Schroth

26.3.2012

16.kolo 24.3.2012

ADMIRA PRAHA - FK TEPLICE

2 : 11 (1:3, 0:2, 0:2, 1:4)

Branky : 11. Skopec, 52. Jelínek

Sestava :

"A" - Zima, Ambrož, Egrt, Skopec, Brabec, Hrnčíř, Karel, Procházka, Baraník, Sochor, Schroth

"B" - Cingel, Rabinský, Štemberk, Venc, Čížek, Heinzel, Jelínek, Klouček, Kříž, Janoušek, Smažík

SLOVO TRENÉRA

V sobotním dopoledni k nám na Admiru dorazil nadmíru zdatný soupeř z Teplic. Už na podzim jsme na vlastní kůži pocítili jeho sílu, která je patrná i při pohledu na tabulku. Oni prostě už hrají fotbal. Práce s míčem - žádný problém, jsou neustále v pohybu, využívají celou plochu hřiště, vědí o sobě a už i mají "v krvi" prolínání řad. Chcete příklad? Hned první gól u sedmy s Cinglem v bráně. Teplice přes obránce rozehrály od vlastní branky akci tak, že levý útočník se stáhl zpátky do středu hřiště. Karabina mu skočil na špek a nechal se vytáhnout ze svého prostoru. Do tohoto prostoru okamžitě nasprintoval levý záložník a neomylně dostal balon do běhu. Se vzniklou šancí si poradil s přehledem a to i přesto, že ho Vojta naháněl do poslední chvíle. Kluci z Teplic prostě byli většinou o myšlenku napřed.
My se fotbal zatím jenom učíme. Jde to ztuha. Kromě nižší míry talentu (ve srovnání s teplickým výběrem) nás brzdí vlastní "namyšlenost". Nevím, jestli je to ten správný výraz. Prostě při treninku a vlastně i při zápase, když klukům vytýkáme chyby a snažíme se dát návod, jak na to, oni si vedou svou a jsou přesvědčeni, že všechno dělají dobře. Budeme asi muset víc využívat kameru a pak jim ukázat jejich "zdařilé projevy".
Ale to jsem odbočil od zápasu. Klukům musím složit pochvalu za bojovnost a snahu o slušný herní projev. Samozřejmě proti zdatnému soupeři to bylo složité. Ale donutili jsme ho hrát naplno po celou dobu utkání. Výsledek je pro nás nelichotivý a řekl bych, že neodpovídá naší snaze. Soupeř nás však trestal nemilosrdně za každou chybu a bohužel, s ubývajícími silami, jsme jich vyráběli čím dál víc a tak se nenaplnilo mé vnitřní přání, aby naše konto na straně obdržených branek zůstalo pod desítkou. Osobně jsem dirigoval Cinglovu sedmu a tam mrzí zejména první půle. Kluci jí prohráli 0:2, ale pozor, měli v průběhu šest! gólových šancí. A to i takových, že byli sami před brankářem. Nerozhodnost, nedůraz a doslova leknutí se nabídnuté šance - to nás hodně srazilo. Ve druhém poločase hráli Cinglovci proti lepší sedmě Teplic a přestávali stíhat. Složitě jsme dokázali ubránit ataky soupeře, ale vzápětí jsme zbytečně ztráceli balony různými nepřesnostmi či ukvapeností. A zase jsme museli složitě bojovat o balon a tím síly ubývaly a ubývaly. Trestuhodný však byl nástup do hry. Smažík zřejmě neposlouchal pokyny o přestávce a nenastoupil na hřiště. Bodlák, místo aby řval, že chybí útočník, utekl na jeho místo, nechal Karabinu samotného na dva protihráče a než jsme se rozkoukali, soupeř vedl.
Zimovu sedmu jsem prakticky neviděl a nemohu je proto hodnotit. Z výsledků jednotlivých miniutkání je vidět, že si vedla obdobně, jako Cinglova. Z ohlasů po zápase (a bylo jich poměrně dost) se zdá, že hrála převážně v šesti. Zápas se nevydařil Ondrovi. Kuba Schroth a Dominik Sochor na tyto soupeře absolutně nestačí, takže když zasáhnou do hry, je to pro nás vlastně oslabení. Hrát proti Teplicím bez střídání nejde. Adam Čížek, který je největší "držák" a nechá na hřišti duši, toho měl taky plné zuby a v závěru by si býval také potřeboval vydechnout.
A na závěr se musím zmínit o protikladu ve výchovné činnosti. Asi deset minut před koncem trener Teplic bez diskuzí a zcela jednoznačným způsobem poslal do šatny jednoho ze svých svěřenců. Ten kluk něco provedl na hřišti, přesně nevím co, ale svěsil hlavu a odkráčel ze hřiště. V duchu jsem si říkal směrem k teplickému trenerovi "to se ti to vyhazuje (rozuměj - výchovně pracuje), když máš takový výběr". O pár minut později došlo na naší straně k podobnému incidentu. Kolega Kříž vystřídal Ondru Kubou Schrothem. Ondra se však zachoval velmi neukázněně a zejména netýmově. Byl proto vykázán do šatny. Toto nechtěl pochopit a snažil se diskuzí prosadit svou. Skončilo to tím, že p. Kříž musel výrazně zvýšit hlas, aby Ondra opustil hřiště. Bohužel Ondrův otec nám nepomohl, naopak na vzniklou situaci nevhodně reagoval.

21.3.2012

15.kolo 17.3.2012

METEOR PRAHA - ADMIRA PRAHA

7 : 9 (3:0, 1:3, 2:5, 1:1)

Branky : 6, 14, 15, 28, 53, 56, 58.min - 1. Klouček, 12. Klouček, 17. Jelínek, 31. Hrnčíř, 42. Heinzel, 51. Karel, 53. Karel, 54. Procházka, 56. Karel

Sestava :

"A" - Zima, Ambrož, Kříž, Skopec, Brabec, Hrnčíř, Karel, Procházka, Schroth

"B" - Cingel, Rabinský, Štemberk, Venc, Čížek, Heinzel, Jelínek, Klouček

SLOVO TRENÉRA

Čtu tady, že Admira je stejně nejlepší. To je sice pravda, ale vítězství se rodilo hodně ztuha. Soupeř si na nás věřil, což bylo logické, vzhledem k tomu, jak nás v zimní lize pěkně zpráskal. Štěstí pro nás, že kádr Meteoru není příliš široký a hlavně ve větším počtu postrádá patřičnou kvalitu. Bohužel poměrně velká řada absencí na naší straně tento fakt značně smazala. Mít na střídání jen jednoho hráče, je v této soutěži na pováženou.
V samotném zápase jsme (Cinglovci) v první půli na jedné straně přehrávali slabší sedmu soupeře, ale na druhé jsme (Zima) na tu lepší Meteoráckou nestačili. V poslední době nám tady v obraně "hoří" Dan, který má růstové problémy a nedaří se nám postavit před něho do zálohy bojovníka, který by mu pomohl. Nezvládal to Maty a nyní Matěj. Oba jsou spíš svým naturelem náchylní k útočení.
Ve druhé půli už to bylo o něčem jiném. Po prohození sedmiček Zimova sedma začala přehrávat slabší sedmu Meteoru a postupně převahu zůročila v pohodové vedení. Až v závěru zápasu se kluci nechali útočením příliš unést, parkrát zapomněli na obranu a dovolili soupeři zkorigovat konečné skore. Cinglova sedma pak ve svém zápase s lepší sedmou Meteoru předvedla velmi disciplinovaný a zodpovědný výkon v obranné fázi. Prakticky je k ničemu nepustila. Nebýt zaváhání superobranáře Kuby R (Karabiny) a pokud by Bodlo dokázal dát gól v jasné šanci, mohla i svůj druhý zápas vyhrát. Nestalo se, ale nevadí. Celkové skore vyznělo pro nás a tak jsme dobře vykročili do jarních odvet.
Teď bude hůř, čekají nás Teplice a pak hned Slavia. Zkusíme se s nimi "poprat" a uvidíme. Vzkaz pro ně: "zadarmo na Admiře nic nedostanete".

18.3.2012

PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS 13.3.2012

MOTORLET - ADMIRA PRAHA

10 : 7 (3:2, 2:0, 1:3, 4:2)

Branky : 20, 23, 25, 26, 30, 34, 46, 47, 55, 58.min - 6. Hrnčíř, 25.Karel, 31.Karel, 52.Klouček, 53.Karel, 58.Karel, 59.Klouček

Sestava :

Zima, Ambrož, Kříž, Skopec, Brabec, Hrnčíř, Karel, Rutrle, Schroth

Cingel, Egrt, Rabinský, Štemberk, Čížek, Klouček, Procházka, Sochor, Jelínek, Heinzel

Hrálo se 2 x 30 minut - 2 x 7+1

SLOVO TRENÉRA

Tak konečně jsme hráli. Motorlet je silný soupeř a k mému uspokojení (a hlavně úlevě) jsme mu zdatně sekundovali. Samozřejmě, nebylo to bez chyb, ale řadu z nich si svou hrou vynutil soupeř. Příchodem Cinglíka do brány a Ondry do útoku jsme získali na jistotě v obraně a začali také dávat góly. A mohlo jich být víc. To ví sami nejlépe Péťa Klouček, Kuba Rutrle a Tomáš "Bodlák". Zamrzelo to hlavně v první půli u sedmy s Domčou v bráně, která měla dostatek šancí na pohodové vedení. Místo toho nedůrazem v obraně dostala dva zbytečné góly a svůj minizápas prohrála 0 : 2. Nevýhodou této sedmy bylo, že měla ve své sestavě Dom. Procházku. Jak jsem hned po zápase řekl, byl nejhorším hráčem a ve své podstatě hrál proti nám. Nejhorší je, že si nedá říct a "mele" si svou.
Jinak celkově spokojenost a nadcházející ligový mistrák na Meteoru už není třeba vidět dopředu černě.


Zimní liga Meteoru 5.3.2012

10 + 1

ADMIRA PRAHA - LOKO VLTAVÍN r. 98

0 : 4 (0:0)

Branky : 40, 54, 57, 65. min

Sestava :

Zima, Egrt, Skopec, Ambrož, Kříž, Jelínek, Brabec, Heinzel, Venc, Farkaš, Rabinský, Čížek, Baraník, Janoušek, Procházka


Zimní liga Meteoru 4.3.2012

10 +1

ADMIRA PRAHA - METEOR PRAHA r.99

0 : 5 (0:2)

Branky : 11, 32, 53, 57, 64 min

Sestava :

Zima, Egrt, Skopec, Ambrož, Jelínek, Brabec, Heinzel, Venc, Farkaš, Rabinský, Hrnčíř, Rutrle, Baraník, Janoušek, Procházka

29.2.2012

29.2.2012 Vyšehrad - příprava

VYŠEHRAD - ADMIRA PRAHA

4 : 2 (3:2)

Branky : 5.min, 24.min, 30.min, 35.min - 19.min Schroth, 23.min Baraník

Sestava :

Zima, Ambrož, Hrnčíř, Brabec, Heinzel, Jelínek, Čížek, Baraník, Farkaš, Schroth

Hrálo se 2 x 30 minut - 7+1


Zimní liga Meteoru 28.2.2012

7 + 1

ADMIRA PRAHA - ADMIRA PRAHA "00"

4 : 0 (1:0)

Branky : 23.min.Baraník, 31.min.Baraník, 42.min.Hrnčíř, 48.min.Farkaš

Sestava :

Zima, Skopec, Rabinský, Kříž, Egrt, Hrnčíř, Čížek, Baraník, Farkaš, Sochor

SLOVO TRENÉRA
Po náročném soustředění nás v úterý čekala dohrávka s Vikingama. Také oni v minulém týdnu absolvovali soustředění (ve Vlašimi) a tím byla startovní čára pro oba týmy stejná. Vikingové nasadili do boje dvě lajny, my po zvážení situace v týmu pouze jednu. Tím se tento zápas pro nás stal určitým testem kondiční připravenosti. Vikingové jsou výborně trénovaní. Je na nich zřetelně čitelný rukopis pana Lapky, který se netají svou náklonností k ostrovnímu pojetí fotbalu. Tedy jejich nasazení a neústupností v soubojích. Vikingů je vždy plné hřiště a řadu soupeřů doslova převálcují. My jsme proto vsadili na poctivou a pečlivou hru v obraně, kterou jsme dost napilovali právě na soustředění. Nebyli jsme však nijak zalezlí. Naopak se nám poměrně slušně dařilo presovat po celém hřišti, čímž jsme soupeři dokázali narušovat jejich někdy až strojovou kombinaci. Vzhledem k absenci útočných hráčů jsme již na soustředění začali zkoušet útočnou dvojici Vláďa Baraník s Páťou Farkašem a zdá se, že jsme z nouze udělali ctnost (to bych nerad zakřikl). Opět se gólově prosadili a nakonec paradoxně udělili Vikingům lekci z produktivity. Výsledek je pro soupeře krutý. Pro mě je důležitý fakt, že kluci fyzicky obstáli téměř na jedničku. Obranná hra až na pár drobností fungovala, jak měla. A útočná nadstavba včetně produktivity je výtaným povzbuzením do další práce.


25.2.2012 Liberec 99 + 00 - příprava

ADMIRA PRAHA - LIBEREC "99"

0 : 2 (0:2, 0:0, 0:0)

Branky : 13., 20.min

Sestava :

Zima, Egrt, Kříž, Venc, Brabec, Heinzel, Jelínek, Janoušek, Sochor

Zima, Skopec, Rabinský, Ambrož, Hrnčíř, Farkaš, Čížek, Baraník, Schroth

Hrálo se 3 x 20 minut - 7+1


ADMIRA PRAHA - LIBEREC "00"

2 : 3 (0:0, 0:2, 0:0, 2:1)

Branky : 24.min Čížek, 35.min Hrnčíř - 4.,12., 26.min

Sestava :

Zima, Kříž, Venc, Brabec, Heinzel, Jelínek, Schroth

Egrt, Skopec, Rabinský, Hrnčíř, Farkaš, Čížek, Baraník, Sochor

Hrálo se 2 x 20 minut - 2 x 7+1

24.2.2012

Zimní liga Meteoru 19.2.2012

ADMIRA PRAHA - SK HOVORČOVICE

3 : 4 (2:1)

Branky : 14.min.Farkaš, 17.min.Jelínek, 44.min.Farkaš - 16., 37., 51., 58.min

Sestava :

Cingel, Zima, Skopec, Brabec, Schroth, Hrnčíř, Čížek, Jelínek, Farkaš, Sochor

SLOVO TRENÉRA

Zajímavý, bojovný zápas ve kterém nakonec náš soupeř obrátil skore ve svůj prospěch. Trenérka soupeře má v týmu několik šikovných kluků, kteří se však v zimě více věnují hokeji. Tentokrát se sešli na fotbale a bylo znát, že jsou fyzicky velmi dobře připravení. Nám naopak v průběhu druhé půle docházel dech. Navíc pořád nám chybí herní disciplína a hlavně zodpovědnost. Zatím co soupeř se po ztrátě míče vzorově a rychle vracel, naši hráči často ani neprojevili snahu se vrátit. Nebýt Lukáše, mohlo skore vypadat podstatně hrozivěji. Jediné pozitivum byla v první půli hra útočné dvojice Patrika s Bodlákem. Kdyby Páťa ještě trochu přitlačil....


Zimní liga Meteoru 4.2.2012

ADMIRA PRAHA - SLAVIA PRAHA SŽ (dívky)

1 : 8 (1:4)

Branky : 13.min.Farkaš - 8, 10, 14, 28, 32, 35, 56, 59 min

Sestava :

Zima, Egrt, Skopec, Baraník, Kříž, Jelínek, Brabec, Farkaš, Rabinský, Sochor, Rutrle, Smažík, Schroth


23.1.2012

Zimní liga Meteoru 22.1.2012

ADMIRA PRAHA - RAKO RAKOVNÍK

2 : 0 (1:0)

Branky : 9.min.Baraník, 43.min.Baraník

Sestava :

Cingel, Zima, Egrt, Skopec, Baraník, Rabinský, Brabec, Janoušek, Schroth, Rutrle, Hrnčíř, Čížek, Jelínek

SLOVO TRENÉRA

V neděli hned po prohře s Viktorkou, kdy museli hošani vstřebat mé rozhořčení ze závěru zápasu, nás čekal Rakovník. Za normálních okolností to byl soupeř na deset gólu. Pošramocená psychika, pro některé již třetí zápas a pro další pak druhý po sobě jdoucí se přeci jen projevily. Chyběla chuť k nějakému aktivnějšímu běhání. S narůstající únavou byl projev kluků čím dál topornější. Přesto si vytvářeli šance, ale ta střelba.... Při treninku by rozbili branku a tady? Škoda slov.
Celkově nás v průběhu všech tří víkendových utkání provázela značná nepřesnost přihrávek, která nejen brzdila herní projev, ale hlavně brala spousty sil při získávání míče zpět.


Zimní liga Meteoru 22.1.2012

ADMIRA PRAHA - VIKTORIA ŽIŽKOV

1 : 2 (0:0)

Branky : 38 min.Čížek - 50 min., 60 min.

Sestava :

Cingel, Zima, Rabinský, Skopec, Egrt, Baraník, Hrnčíř, Brabec, Farkaš, Čížek, Janoušek, Venc, Smažík, Jelínek,

SLOVO TRENÉRA

Neskutečná prohra!!! Zápas se "starým známým" soupeřem se odvíjel podle předpokladů poměrně vyrovnaně. V první půli byla Viktorka lepším mužstvem. Její technická a hlavně poměrně rychlá hra nám dělala dost potíží. Ve druhé půli jsme však převzali na téměř dvacet minut aktivitu my. Výsledkem byla vedoucí branka a vývoj utkání směřoval k naší těsné výhře. Jenže to, co se dělo v závěru zápasu, asi hned tak nepochopím. Vše začala hrubka Kuby Smažíka, který při naší rozjeté útočné akci ztratil trestuhodně míč a Viktorka z brejku vyrovnala. Pak nám (tedy klukům) snad vypadl mozek z hlavy. Nechali se zatlačit před bránu a zmatkovali a zmatkovali až si vykoledovali gól, který přišel společně se závěrečným hvizdem. Že člověk začne blbnout - to se může stát, ale špatné je, že se v této situaci nenašel na hřišti nikdo, kdo by ostatní vyburcoval, aby se utkání neprohrálo.


Zimní liga Meteoru 21.1.2012

ADMIRA PRAHA - FK LITOMĚŘICE

2 : 2 (1:2)

Branky : 25.min.Schroth, 37.min.Farkaš - 7.min, 22.min.

Sestava :

Zima, Janoušek, Schroth, Farkaš, Rutrle, Venc, Hrnčíř, Čížek, Smažík

SLOVO TRENÉRA

V zápase jsme nastoupili bez jediného ze základní šestice obránců. Naladili jsme proto sestavu hodně útočně s tím, že v obraně odehrál celý zápas Matěj Hrnčíř a tím ještě znásobil útočné ladění. Na druhou stranu jsme soupeři dost otevřeli dveře k naší bráně. Naštěstí Luki byl ve střehu a mnoho toho stačil uhasit. Zkraje zápasu jsme, jako již tradičně, tahali za kratší konec a soupeř šel do dvoubrankového vedení. Postupně se ale rozehráli zejména Vojta a Patrik a společně s aktivním Matějem převzali vývoj zápasu do svých rukou. Stačili jsme již jen vyrovnat. Šance na výhru tam byly, ale na druhou stranu - těch oken v obraně, které soupeř nevyužil bylo také dost a tak plichta je asi spravedlivá.


Zimní liga Meteoru 14.1.2012

ADMIRA PRAHA - FK LITOMĚŘICE (r.98)

0 : 10 (0:5)

Branky : 1, 8, 19, 27, 28, 32, 36, 43, 46, 55 min.

Sestava :

Cingel, Ambrož, Rabinský, Skopec, Egrt, Baraník, Kříž, Hrnčíř, Brabec, Farkaš, Čížek, Janoušek

13.12.2011

Zimní liga Meteoru 11.12.2011

7 + 1

ADMIRA PRAHA - BOHEMIANS PRAHA
1 : 2 (0:0)

Branky : 51.min.Heinzel - 31.min, 45.min.

Sestava :

Cingel, Skopec, Ambrož, Heinzel, Hrnčíř, Shcroth, Brabec, Procházka, Smažík

SLOVO TRENÉRA

A je to tady znovu. Stejně jako loni jsme rok zakončili ostudou. Nevím čím to je, snad blížící se čas vánoční způsobuje naše ostudné výkony. Kluci jsou asi již hlavami u stromečků a "nějakej fotbal" přece nebudou řešit. Jak si jinak vysvětlit proč začali hrát (spíš snažit se hrát) až ve chvíli, kdy jim začalo téct do bot? Škoda, že soupeř využil našich neuvěřitelných hrubek až hluboko ve druhé půli. Takto nezbyl čas na korekci výsledku. Ale takovouto facku kluci asi potřebují. Už jenom za to, jak hazardují se jménem Admiry a jak nám zkazili předvánoční náladu.


Zimní liga Meteoru 10.12.2011

10 + 1

ADMIRA PRAHA - SK KLADNO
0 : 8 (0:5)

Branky : 1, 14, 20, 24, 29, 33, 40, 52 min.

Sestava :

Cingel, Rabinský, Egrt, Baraník, Kříž, Venc, Heinzel, Hrnčíř, Brabec, Farkaš, Čížek, Smažík

SLOVO TRENÉRA

Neskutečný výprask. V čem byl takový rozdíl? 1)v pohybu - kluci z Kladna opravdu nešetřili krokem, přihrát balon a hned si znovu nabíhat byla pro ně samozřejmost, prolínání řad a zejména záloha -útok také zažité a samozřejmé, vrátit se v případě ztráty balonu zpět se svým protihráčem pro ně bylo povinností 2) v důrazu - nekompromisně řešené souboje zejména před vlastním vápnem 3) v zaujetí pro hru - všechny standardní situace rychle a účinně rozehrávali, v zaujetí nepolevovali ani s narůstající výší skore. Proti tomuto soupeři se postavila skupinka kluků, kteří vypadali, že se sešli na pouťový přáteláček. Mizivý pohyb - vrátit se zpět s nabíhajícím protihráčem se našim chlapcům poněkud nedařilo. Co je to důraz v osobním souboji? To ukázali až v závěru zápasu frustrovaní Vláďa s Matějem, ale často to bylo na hraně faulu, protože si víc všímali nohou soupeře než míče. Jinak jsme kolem soupeřů našlapovali jak makové panenky. U několika branek jsme tiše a odevzdaně asistovali a jen přihlíželi. A zaujetí pro hru? Škoda mluvit. Reakce na rychlé rozehrávání soupeře - veskrze žádná. Než jsme se vzpamatovali, hrál už soupeř na druhé straně.
Přiznávám, že se přestávám vyznat v psychice našeho týmu. Kruci, když je ten soupeř lepší, o to víc musím máknout, abych zabránil ostudě a nedal mu výhru zadarmo. Tohle naši hoši prostě v sobě nemají a tak Kladno k velmi lehkému vítězství přišlo.

6.12.2011

Zimní liga Meteoru 4.12.2011

7 + 1

ADMIRA PRAHA - TŘEBORADICE

4 : 1 (0:1)

Branky : 40.min.Skopec, 49.min.Baraník, 55.min.Farkaš, 57.min.Schroth - 26.min.

Sestava :

Cingel, Rabinský, Baraník, Kříž, Egrt, Skopec, Farkaš, Schroth, Rutrle, Venc

SLOVO TRENÉRA

Zápas dvou rozdílných poločasů – v první půlce jsme doplatili na podcenění soupeře, kde jsme věděli, že by jsme měli vyhrát! Sám se ale porazit nechtěl. V soubojích nám chyběl větší důraz a nenašel se nikdo, kdo by míč podržel a v klidu rozehrál . Dokonce jsme poločas prohráli po ojedinělé střele, která letěla na branku. Takže první půlka - hrozný!
Druhý poločas jsem změnil sestavu a začali jsme hrát i fotbal. Je pravda, že branku jsme vstřelili až po deseti minutách, ale soupeře jsme zatlačili na jeho polovinu, ze které se dostával jen minimálně. Šancí jsme si vytvořili dost, ale proměnit se podařilo, jen to málo. Druhá půlka - nechyběl důraz, nasazení a bojovnost - takhle je třeba hrát stále!
Někdo možná čekal výsledek přesvědčivější, ale vzhledem k průběhu zápasu jsem s ním spokojený, se hrou už méně! Přesto za výkon ve druhém poločase zaslouží pochvalu všichni!


Zimní liga Meteoru 3.12.2011

10 + 1

ADMIRA PRAHA - FK METEOR "A" (r.98)

0 : 7 (0:5)

Branky : 2, 23, 24, 26, 27, 38, 48 min.

Sestava :

Zima, Rabinský, Egrt, Skopec, Kříž, Venc, Baraník, Heinzel, Brabec, Farkaš, Procházka, Klouček

SLOVO TRENÉRA

Je to kruté, ale byli jsme svědky "vraždění neviňátek" v praxi. Naše vystrašená holátka se hned na začátku lekla poněkud vzrostlejších hráčů soupeře, vyklidila hřiště a stáhla se do obranné ulity, ze které vykukovala jen velmi zřídka. Ve své ustrašenosti si nedokázala fotbalově poradit. Soupeř, který již čtvrtým rokem hraje na velkém hřišti a má na něm již lecos nacvičené, se na nás hladově vrhl a za "pouze" sedmigólový příděl můžeme děkovat jeho slabší střelbě a Lukimu, kterého asi bolí celé tělo ještě dnes. Při skládání sestavy jsem vsadil na to, že Vláďa umí přijmout míč a přesně rozehrát. Proto jsem ho nasadil do středu útoku, aby odkopávané balony zkusil podržet. Bohužel se k tomu téměř nedostal. Alarmující pak byla skutečnost, že jsme při přerušené hře vnímali spíše okolí, než dění na hřišti. Soupeř všechny standartní situace rychle rozehrával a my vůbec nestíhali reagovat.


29.11.2011

Zimní liga Meteoru 27.11.2011
10 + 1
ADMIRA PRAHA - SK RAKOVNÍK
0 : 2 (0:1)

Sestava :

Cingel, Janoušek, Egrt, Skopec, Kříž, Venc, Baraník, Heinzel, Brabec, Farkaš, Karel, Procházka,

SLOVO TRENÉRA

Původně jsem neměl v úmyslu psát k tomuto zápasu nějaký komentář. Jelikož se vyskytly otázky, je třeba na ně reagovat. Ano, uhrát se to dalo. Vzhledem k tomu, že kluci hráli na velkém hřišti zase po půl roce, vzal jsem tento zápas jako takový test. Chtěl jsem vědět, jak se přizpůsobí a jak budou reagovat. Proto jsem do průběhu zápasu prakticky nezasahoval a jen jsem se snažil dodržet střídání po pěti minutách, aby nikdo nemohl prochladnout a aby si všichni rovnocenně zahráli. Zdravotní problémy Vojty a Adama J. nám nabouraly i tenhle úmysl a navíc se promítly i do jejich výkonů.
Příčina prohry? Soupeř byl agresivnější, rychlejší a měl větší hlad po vítězství. Kluci sami po zápase říkali, že hráči soupeře u nich byli hrozně brzo a oni neměli čas na práci s míčem a tak často míč jen nakopávali. Zejména pak ve druhé půli. Přesto jsme se dostali k řadě šancí, ale dát gól je pro nás dlouhodobý problém. Pár individuálních chybiček v obranné činnosti soupeř dokázal potrestat dvěma góly. V podstatě lze říct, že veškeré neduhy, které nás provázely v průběhu podzimu na malém hřišti, jsme si přenesli i na to velké.

25.11.2011

Zimní liga Meteoru 19.11.2011

7+1

ADMIRA PRAHA - SPARTA PRAHA - dívky

3 : 0 (1:0)

Branky : 24.min.Hrnčíř, 36.min.Janoušek, 44.min.Procházka

Sestava :

Zima, Janoušek, Egrt, Kříž, Procházka, Hrnčíř, Smažík, Jelínek, Rabinský, Schroth

SLOVO TRENÉRA

Přes veškeré obavy, které jsem měl z tohoto utkání musím konstatovat, že jsme ho zvládli dobře a zaslouženě zvítězili!

18.11.2011

1.kolo 12.11.2011

FC KARLOVY VARY - ADMIRA PRAHA

3 : 11 (0:2, 1:4, 1:1, 1:4)

Branky : 5.min.Ambrož, 11.min.Ambrož, 15.min.Heinzel, 26.min.Procházka, 27.min.Hrnčíř, 29.min.Heinzel, 34.min.Hrnčíř, 41.min.Karel, 48.min.Karel, 50.min.Schroth, 53.min.Schroth

Sestava :

"A" - Zach, Šanda, Egrt, Skopec, Štemberk, Brabec, Jírovec, Hrnčíř, Klouček, Procházka, Janoušek, Smažík

"B" - Zima, Karel, Baraník, Kříž, Ambrož, Heinzel, Čížek, Farkaš, Rabinský, Schroth, Jelínek

SLOVO TRENÉRA

Poslední mistrovské utkání podzimu lze shodnotit pouze dvěma slovy - povinné vítězství. Karlovy Vary prokázaly, že jsou nejslabším týmem v soutěži. Import tří bodů tak byl opravdu povinností. Kluci si, myslím, s chutí zahráli a zaútočili v takové míře, že se jim o tom celý podzim jen zdálo. Někteří z nich se střelecky probudili (kdy také jindy?), jiní využili toho, že jsem přeházel sestavu a použil je na jiných místech v sestavě. Dokonce si někteří řekli o to, abych jim dal v zimní přípravě více prostoru na pro ně netradičních postech. A to je dobře - čím více bude univerzálů, tím lépe. Mementem však byla otevřená okna v obraně. Chlapci se do útočných manevrů tak "zažrali", až zapomínali na obranné činnosti. Silnější soupeř by toto nemilosrdně trestal. Naštěsí naši golmani, tzn. Luki a kluci od Vikingů se vyznamenali a perfektními výkony zabránili vzniku jakýchkoli potíží. Spokojenost s výsledkem pak umocňoval fakt, že k vítězství jsme se dopracovali kolektivním výkonem a také v šatně vládl nebývalý týmový duch. Byla to hodně dlouhá cesta, než jsme se přes náznaky dopracovali k tomuto nadějnému stavu. Teď je třeba se vyvarovat jakýmkoli chybám, abychom se nevrátili do doby ledové.

7.11.2011

13.kolo 6.11.2011

ADMIRA PRAHA - VIKTORIA ŽIŽKOV

8 : 6 (2:1, 2:2, 1:1, 3:2)

Branky : 2.min.vlastní, 9.min.Skopec, 10.min.Heinzel, 10.min.Venc, 33.min. Hrnčíř, 39.min.vlastní, 42.min.Venc, 49.min.Hrnčíř,

Sestava :

"A" - Cingel, Egrt, Baraník, Kříž, Čížek(C), Heinzel, Brabec, Karel, Farkaš, Pitti , Schroth

"B" - Zima, Ambrož, Skopec, Štemberk, Venc, Jírovec, Hrnčíř, Procházka, Klouček, Rabinský, Jelínek, Smažík

SLOVO TRENÉRA

No konečně. Už bylo na čase. Přerušili jsme serii porážek a hned se lépe dýchá. Co nás k tomu dovedlo? Především jsme byli po dlouhé době kompletní. Je třeba se na kvalitu kádru dívat střízlivě. Na ligu ml. žáků z mého pohledu má zhruba 16 kluků. Zbývající část této úrovně nedosahuje. V případě, že nám chybí z této šestnáctky čtyři hráči, což bylo v posledních zápasech pravidlem, stáváme se pro většinu soupeřů v této soutěži celkem snadným soustem. Tentokrát to bylo jinak. Naše kompletní sestava dala na začátku zápasu Viktorce jasně najevo, že chceme vyhrát a že v tomto složení na to máme. Vše by probíhalo asi podstatně hladčeji, než jak se to odvíjelo. Bohužel se u B týmu po prostřídání projevila nižší kvalita, kterou však svou "obr minelou" podpořil Lukáš. Po obdržené hloupé brance se B tým herně stáhl a začal opět pouze nakopávat balony. Viktorka okamžitě vycítila šanci, zvýšila tlak a dokázala zápas zdramatizovat. Plná sestava na začátku druhé půle opět zabrala a položila základ k vítězství. Z jednotlivců u B týmu musím vyzdvihnout Honzu Skopce - řekl bych, že to byl z jeho strany dosud nejlepší zápas. Výkonem mě potěšil David, který dokázal i útočit (a dobře). Výborně zahráli Jarda se Šimonem. Péťa Klouček se po dobrém začátku trochu vytratil. Velmi dobrý výkon předvedl Vojta Venc. Matěj se chvílemi ztrácel a byla na něm přestávka z důvodu nemoci znát. Procházka se konečně ukazoval jako pravý útočník. Tah na bránu, dravost - to ho zdobí a je třeba, aby jsme ho dokázali víc využívat. Bohužel při jeho průnicích mu chyběla podpora od ostatních. Když hodnotím jednotlivce B týmu, pak ještě Kuba Rabinski - obranně je to téměř bez chyby, ale stále se bojí hrát a někdy svou bázlivostí a snahou se rychle zbavit míče dokáže nadělat "pěknou paseku". Tomáš Jelínek mě rozčílil. Není schopen aspoň trochu zapojit do hry myšlení a řeší situace pouze instinktivně a tudíž převážně špatně. Posledním do party pak byl Kuba Smažík. Ukázalo se, že přece jen jeho zapojení bylo uspěchané. Vůbec nevěděl co dělat, kde se pohybovat apod. Během zimní přípravy dostane spoustu prostoru, aby vše dohonil.
Po zápase jsme se rozloučili se Simonem, který odchází s rodinou do zahraničí. Tak mu popřejme hodně štěstí v "novém životě".


2.11.2011

12.kolo 30.10.2011

SK KLADNO - ADMIRA PRAHA

13 : 4 (3:1, 5:1, 1:0, 4:2)

Branky : 16.min. Pitti, 30.min.Procházka, 48.min. Smažík, 56.min.Jelínek

Sestava :

"A" - Cingel, Egrt, Baraník, Kříž, Heinzel, Čížek(C), Farkaš, Karel, Janoušek, Pitti

"B" - Zima, Ambrož, Skopec, Jelínek, Brabec, Procházka, Sochor, Venc, Klouček, Smažík

SLOVO TRENÉRA

Stále stejná písnička. Už mě to nebaví komentovat. V šatně před zápasem si dlouze povídáme a snažíme vštípit do hlav kluků některé zásadní problémy, které nás poslední dobou stále více provázejí. Pak se začne hrát a během chvíle se vše opakuje jako přes kopírák. Tentokrát jsem se přemístil k A týmu, abych se přesvědčil o tom, co vím spíše z doslechu, protože jsem se dosud více zaměřoval na B tým. Potvrdilo se mi vše, co mi o hře A týmu bylo reprodukováno. Kluci sehráli dvě vyrovnaná utkání, ale klasicky dostali velmi laciné góly a naopak neproměnili řadu šancí. Víc už o tom nemám chuť psát. Tentokrát se zaměřím na jednotlivce, kteří hráli za A tým. Příště to udělám u B týmu.
Cingel - bylo znát, že je po nemoci nerozchytaný a v rozhodujících chvílích nám nepomohl.
Egrt, Kříž - ty dva mohu hodnotit společně, oba hráli jak přes kopírák; překvapila mě v některých chvílích jejich nejistota při bránění; nepřekvapila mě jejich pasivita směrem dopředu, když hráli v obraně a teď něco, co neumím pochopit - ve chvíli, kdy hráli v záloze, dokázali oba nejen využít "obranářskou profesi", ale také útočit (a slušně). Proč, když hrají beky, to nejde?
Baraník- začal vlažně- fláká rozcvičku a pak mu trvá cca 10 min. než se dostane do tempa. Pak však byl nejlepším hráčem A týmu. Dokázal přitvrdit v soubojích, včas vystupoval proti hráčům soupeře a po získání míče dokázal přesně rozehrát. Logicky odehrál zápas bez střídání.
Čížek - bojovník k pohledání, v záloze se mu tentokrát až tak nedařilo, jako obránce byl výraznější. Dokázal ubránit vše na své straně a také podporoval útok.
Heinzel- Maty odehrál svůj standard, neprosadil se střelecky
Janoušek- kdyby měl místo nadváhy správnou fyzičku, to by byl "koník", dokáže i složité situace řešit fotbalově, ale při třetím gólu viděl, jak je pomalý a dýchavičný
Farkaš - práce s míčem, toť radost pohledět, ale bázlivost v soubojích je nebetyčná - pokud se mohu obrátit na tátu s bráchou:zkuste na Páťu něco vymyslet; navíc asi neposlouchal v šatně o přestávce, protože hned po rozehrání úplně vypustil bránění svého hráče a padl z toho gól.
Karel, Pitti - ti dva svým způsobem "vraždí" tým. Dostávají se do brankových situací, ale neproměňují. Místo do pohody se pak kluci dostávají do stresu a zápasy podle toho končí. Teď dal Simon aspoň jeden gól, Ondra žádný a s touto bilancí se zápasy vyhrát nedají.

Na závěr k B týmu. V jeho případě se jednalo doslova o kolaps, protože dostat devět gólů, to snad lze tolerovat v zápasech proti Slavii či Teplicím, ale rozhodně ne proti Kladnu.

26.10.2011

11.kolo 22.10.2011

ADMIRA PRAHA - BANÍK MOST

4 : 9 ( 2:2, 0:2, 1:3, 1:2)

Branky : 7.min.Heinzel, 18.min. Heinzel, 45.min. Smažík, 56.min. Heinzel

Sestava :

"A" - Zach, Egrt, Kříž, Čížek(C), Heinzel, Hrnčíř,Karel, Klouček, Procházka, Janoušek, Smutný

"B" - Zima, Ambrož, Skopec, Rabinský, Sochor, Jírovec, Brabec, Farkaš, Pitti, Schroth, Smažík

SLOVO TRENÉRA

Opět na kolenou. Zápas s Mostem byl již čtvrtým po sobě jdoucím zápasem, který jsme poměrně jednoznačně prohráli. Tato šňůra nás v tabulce odkázala na místa, kam asi patříme a sundala nám růžové brýle. Musíme si přiznat, že zaostáváme v celé škále činností. Ono je to sice asi jen od každého trochu (práce s míčem, výběr místa, rychlost, myšlení, důraz, týmový duch atd.), ale dohromady je to pak znatelný rozdíl.
Most se představil jako fyzicky velmi zdatný tým, který měl v obou sedmách po dvou velmi dobrých fotbalistech, pro které nebyl problém vzít balon a přejít přes dva až tři naše hráče a pak přesně přihrát volnému spoluhráči. Takto padla většina branek do naší sítě. Kluci nedokázali tyto hráče zastavovat, soupeř se tak dostával do přečíslení a následně do brankových situací, které dokázal proměnit. Náš A tým sehrál vyrovnané partie v obou případech. Posílil jsem ho o Petra Kloučka, abych zvýšil údernost. Péťa však tentokrát vyšel na prázdno. Maty hrál po delší době ve středu zálohy a svědčilo mu to. Konečně se prosadil i střelecky. B tým opět doplatil na nižší kvalitu širšího kádru. Projevila se neúčast Vládi, Vojty a Jardy. V obou zápasech se B tým spíše bránil a oba zápasy prohrál. Na druhou stranu by však vše mohlo být jinak, pokud by Simon proměnil alespoň půlku ze svých samostatných nájezdů na brankáře soupeře. O jediný gól B týmu se postaral Kuba Smažík, pro kterého to byla úplná fotbalová premiera. Rozhodně mi potvrdil, že v něm dříme značný potenciál.
Ještě na závěr jedno vysvětlení ohledně Kuby Smažíka. I když jsem při zápase v takovém nějakém tranzu a nevnímám téměř okolí, přesto jsem zaslechl z řad přihlížejících poznámku o tom, že dvaadvacítka nemůže a trener to nevidí. Opak je pravdou. Samozřejmě jsem to viděl, ale za již beznadějného stavu 3:8 jsem tam Kubu záměrně nechal nějakou dobu trápit, aby viděl o čem také fotbal je a na čem bude muset zapracovat.

18.10.2011

10.kolo 16.10.2011

FK JUNIOR DĚČÍN - ADMIRA PRAHA

7 : 2 (0:0, 1:0, 3:1, 3:1)

Branky : 33.min. Pitti, 56.min.Egrt

Sestava :

"A" - Zima, Egrt, Kříž, Heinzel, Hrnčíř, Čížek(C), Baraník, Farkaš, Rabinský, Janoušek, Schroth

"B" - Zach, Smutný, Ambrož, Štemberk, Jírovec, Skopec, Brabec, Pitti, Procházka, Sochor, Janoušek

SLOVO TRENÉRA

Zklamání, dost hořké zklamání. Poslední výsledky Děčína sice ukazovaly na to, že tam došlo v průběhu soutěže k výraznému posílení kádru, přesto jsme tam jeli pro tři body. Bohužel bojovný výkon soupeře podepřený slušnou fotbalovou kvalitou nám tento záměr znemožnil. Z naší strany však nebylo učiněno vše pro zdárný průběh.
A tým v prvním miniutkání hrál sice pohledný útočný fotbal, ale stará obehraná písnička - neproměnil žádnou z cca 5-ti gólových šancí. Ve druhém utkání pak přišly chyby v obranné činnosti a dostavila se obvyklá frustrace, kdy místo vyhecování se k vyšším obrátkám jde výkon dolů. Prohra 1 : 3 je pak logickým vyústěním.
B tým se tentokrát vůbec nedostal do hry. Absence útočníků Ondry a Petra Kloučka + ještě Vojty Vence se podepsala na kvalitě B týmu. Ten se v obou utkáních spíše jen bránil. Za celou dobu se mu povedla jen jedna pohledná útočná akce a hned z ní padl gól. Nechápu, kam se poděly jejich fotbalové dovednosti. Při tréninku již není problém při zpracování míče. Není problém s naběhnutím, není problém s přesnou přihrávkou. V Děčíně při zápase ale byl. A nejen to. Tak strašlivé chyby při obranných odkopech jsem u kluků dlouho neviděl. Svádět vše na zmrzlou trávu a mokrý míč nelze. To bylo stejné pro oba týmy. Bylo však s podivem, že na rozdíl od soupeře jsme podstatně víc klouzali a byli na zemi. Je však pravdou, že soupeř hrál s výrazně vyšším fyzickým nasazením, nebál se soubojů a fyzických kontaktů, které běžně vyhrával. Tím získával převahu nejen herní, ale i psychickou. Naše "makové panenky" se umí poprat s koláči od maminek, ale ne s agresivně hrajícím soupeřem.

10.10.2011

9.kolo 8.10.2011

ADMIRA PRAHA - DUKLA PRAHA

5 : 10 ( 1:0, 1:3, 1:4, 2:3)

Branky : 29.min. Hrnčíř, 29.min. Jírovec, 37.min.+ 44.min. Klouček, 56.min Pitti

Sestava :

"A" - Zima, Štemberk, Baraník, Kříž, Venc, Hrnčíř, Jelínek, Egrt, Schroth, Pitti, Rabinský

"B" - Cingel, Ambrož, Skopec, Heinzel, Sochor, Jírovec, Čížek(C), Klouček, Brabec, Janoušek, Procházka

SLOVO TRENÉRA
Po pátečním propadáku národního týmu jsme si chtěli vylepšit náladu soubojem s Duklou. Soupeř však svými posledními výsledky naháněl spíše hrůzu. Prohra po velkém boji s Teplicemi 3 : 6 - to se cení. A výhra v přáteláku s vršovickou Bohemkou - to už je něco. Nicméně Vikingové nás dobře naladili. Použiji-li vojenskou terminologii, kdy p. Lapka v referátu ze zápasu Vikingů v Sokolově psal, že Dukla může přijet i s tankem, pak bych řekl, že "jejich" Dukla přijela pouze s kulomety a s tím se Vikingové poměrně snadno vypořádali. Na nás si Dukla ke kulometům přibalila i jedno dělo. Rozhodně však nepřijela s tankem nebo OTčkem. Jenže my to na rozdíl od Vikingů nezvládli. Nechávali jsme Duklu strašně snadno dávat góly. Tam, kde jsme měli udělat o krok navíc - neudělali jsme ho. Tam, kde jsme měli přitlačit v souboji - prohráli jsme ho. Tady snad nejde o to, že bychom nechtěli, že jsme laxní apod., jak to asi na první pohled vypadá. Tady jde o to, že my to prostě nedomyslíme. Stejně tak nám chybí myšlení při zakončování akcí. V řadě případů má přijít střela, ale místo ní přichází další zbytečná a většinou nepřesná přihrávka. A vymyslet opravdu efektivní zakončení je už téměř neřešitelný problém. Vždyť i v tomto zápase se o tři z pěti našich gólů postarali kluci z Chaber. Mít tak ještě jednoho Kloučka .... ach! Po nule v Sokolově (kde Klouček nebyl) je to další nelichotivá vizitka naší útočné hry. Ve snaze oživit útočnou vozbu jsem přesunul na hrot Tomáše Egrta. V treninku velmi dobře zakončoval a vypadal dost nadějně. Jenže samotný zápas je o něčem jiném a Tomáš se do zakončení nedostával. Na druhou stranu nám pak jeho jistota chyběla v obraně, zejména ve druhém zápase A týmu.
Abych nebyl pouze kritický. Musíme uznat kvalitu soupeře a to, že jsme s nimi dlouho drželi krok, je určitě pozitivem. Je třeba, aby si kluci z toho vzali ponaučení. Aby o tom přemýšleli a pokud k tomu dojde, pak jistě přijdou na to, co je třeba dělat. Stačí, když se zaměří na Adama Čížka a budou sledovat, jak pracuje při treninku a následně pak i při zápase. Příklad za všechny : Domča Sochor se mě pokaždé, když si šel z placu vydechnout, ptal :"trenere, hrál jsem dobře?". Z toho je vidět, že mu na výkonu záleží. Ale ruku na srdce Dominiku - musel by ses mě takhle ptát, kdybys makal při treninku na plný pecky? A jsme zase u toho myšlení. Sakra "chlapi" je vám dvanáct a už je na čase si uvědomit, že je potřeba myslet u všech činností v životě (škola, hry na počítači, holky) a při fotbale taky.

4.10.2011

8.kolo 2.10.2011

FK BANÍK SOKOLOV - ADMIRA PRAHA

7 : 0 (1:0, 2:0, 2:0, 2:0)

Branky : 23., 29., 29., 40., 47., 52., 52.min.

Sestava :

"A" - Zima, Egrt, Kříž, Heinzel, Baraník, Čížek(C), Karel, Venc, Pitti, Schroth

"B" - Cingel, Skopec, Rabinský, Procházka, Sochor, Brabec, Jírovec, Janoušek, Jelínek, Ambrož

SLOVO TRENÉRA
Za krásného počasí jsme vyrazili k dalšímu zápasu na západ Čech do Sokolova. Pro mnohé hodně nepříjemné časné vstávání většina zvládla celkem v pohodě. Z předchozích výsledků jsme věděli, že nás čeká těžký soupeř. Aby toho nebylo málo, bohužel právě na takovýto zápas jsme měli příliš mnoho hráčských ztrát. Chyběli nemocní Matěj s Patrikem a dále pak Jarda s Petrem. Navíc David většinu zápasu místo obranné činnosti na hřišti útočil na toaletě vehementně na mísu. Přes tato oslabení jsme prvních cca 20 min. dokázali úspěšně vzdorovat a mohlo se zdát, že se můžeme poprat i o nějaký ten bodík. Náš A tým sváděl vyrovnaný souboj s A týmem soupeře. Dokázal si vypracovat i gólové šance, ale jejich proměňování se v poslední době stalo zejména pro Ondru a Simona neřešitelným problémem. A tak přišel zákonitý trest v podobě obdržené branky v samém závěru tohoto minizápasu. B tým také statečně vzdoroval soupeři. Zkraje dokázal ohrozit i branku soupeře. Postupně však naše aktivita upadala a v závěru jsme se již jen bránili tlaku soupeře. Ten se dobrou kombinační hrou prosadil a tento minizápas vyhrál 2:0. Ve druhých zápasech jsme již opravdu nestačili na obou hřištích a jen se bránili kvalitní hře soupeře. Navíc přibývaly zdravotní problémy (Vláďa, Maty, Tomáš Egrt, Adam Janoušek) a tak se stávalo problémem, koho vůbec poslat na hřiště. Přestali jsme stačit zejména fyzicky a zápas dohráli silou vůle zalezlí před naší brankou. Shodné výsledky 0 :2 ve prospěch soupeře byly nakonec pro nás ještě milosrdné. Škoda, že se to takhle semlelo. V plném složení jsme mohli Sokolovu výrazněji vzdorovat a hlavně zahrát si s takto kvalitním soupeřem dobrý fotbal.

26.9.2011

7.kolo 24.9.2011

ADMIRA PRAHA - SK RAKOVNÍK
7 : 2 ( 0:1, 3:1, 4:0, 0:0)

Branky : 18.min.Brabec, 23.min.Klouček, 27.min.Klouček, 32.min.Karel, 45.min.Pitti, 48.min.Schroth, 57.min.Čížek

Sestava :

"A" - Zima, Egrt, Kříž, Heinzel, Baraník, Venc, Čížek(C), Karel, Schroth, Pitti, Janoušek

"B" - Cingel, Ambrož, Skopec, Štemberk, Sochor, Jírovec, Brabec, Procházka, Farkaš, Rabinský, Klouček

SLOVO TRENÉRA

V dalším kole žákovské ligy jsme doma přivítali Rakovník. Předchozí výsledky našeho soupeře naznačovaly, že bychom měli bodovat. Lehké to však rozhodně nebylo. Mnozí očekávali snadnou záležitost i pod dojmem drtivého vítězství Vikingů. Kluci z Rakovníka nás však pěkně potrápili a dařilo se jim to téměř až do konce utkání. Na druhou stranu je však třeba ihned si říct, že jsme jim to umožnili sami vlastní nemohoucností. Zejména tým A se doslova překonával v neproměňování šancí a to některých doslova "tutových". Ukázalo se, že rozdělování na tým A či B je u nás opravdu jen písemné označení. V tomto zápase si lépl vedl tým B. Dokázal si poradit se slabší sedmou soupeře 3 : 1. Jedinou komplikaci tady způsobil Honza, který si jako stoper a poslední hráč dovolil kličku na soupeře, který ho však obral o míč a zajistil Rakovníku vedení. Škoda, že si to Honza takhle hloupě pokazil, protože podle mě byl v tomto zápase asi naším nejlepším hráčem. Musím také vyzdvihnout výkon Péti Kloučka, a to nejen díky dvěma vstřeleným gólům. V druhé půli pak tým B dokonale vymazal útočnou hrozbu lepší sedmy protivníka. Vůbec je kluci nepustili do šance a naopak při troše štěstí mohli i tento zápas vyhrát. Tým A svou roli zvládl pouze na půl. Nejen, že prohrál s lepší sedmou soupeře, ale díky naprosto žalostné koncovce "nepřejel" tu slabší takovým rozdílem, aby rychle vnesl klid do našich řad. Viděl jsem pouze fragmenty, ale i tak jsem žasl nad tím, co Simon, Vláďa, Ondra a i ostatní dokázali neproměnit.
Někomu se může zdát, že při výsledku 7 : 2 jsem zbytečně kritický. Vzpomeňme však na zápas s Ústím, kde jsme prospali první půli a ve druhé to i kvůli neproměňování šancí již nedohnali. Toto by se mohlo někdy zopakovat a to nesmíme dopustit.

19.9.2011

6.kolo 18.9.2011

FAŠV - ADMIRA PRAHA
3 : 11 (1 : 2, 0:3, 2:0, 0:6)

Branky : 2.min.Čížek, 5.min.Jírovec, 25.min.Klouček, 26.min.Heinzel, 28.min.Jelínek, 38.min.Heinzel, 41.min.Heinzel, 43.min.Karel, 53.min.Pitti, 56.min.Čížek, 59.min.Baraník

Sestava :

"A" - Zima, Egrt, Kříž, Heinzel, Baraník, Hrnčíř, Čížek(C), Karel, Venc, Pitti, Šanda

"B" - Cingel, Skopec, Rabinský, Farkaš, Jelínek, Štemberk, Procházka, Sochor, Brabec, Klouček, Jírovec

SLOVO TRENÉRA

Po úterním uvolnění v přáteláku na Proseku s Bohemkou (viz referát v přípravných zápasech) jsme v neděli zamířili do neklidného šluknovského výběžku. Odjížděli jsme s dobrou a motivující zprávou, že ve Varndorfu v sobotu uspěly oba týmy starších žáků. O to víc jsme chtěli "vyplenit" zdejší fotbalovou akademii i my. Po vcelku dobrém výkonu všech zůčastněných se to podařilo. A to poměrně hladce, bez větších komplikací. Věděli jsme, že soupeř má jednu sedmu lepší a ta dokáže střílet dost gólů. Naopak ta druhá poměrně dost inkasuje. Vsadili jsme proto na variantu jedné hodně útočně laděné sedmy a druhé založené na poctivé defenzivě. Tento záměr se vydařil. První sedma dokázala nejprve přehrát 2:1 silnou sedmu soupeře a pak splnila plánovaný úkol, tj. nasázet pár gólů té slabší. Stihla jich dát šest, ale mohlo to být i víc. Někdy kluci zbytečně přeháněli kombinaci a místo nadbytečných přihrávek měla přijít lepší střelba. Jedno je však alarmující - třetí střelec penalty opět selhal. Zatím jsme neproměníli ani jednu penaltu!!! Druhá sedma svůj úkol také víceméně překročila. Nejprve celkem jasně zvládla zápas se slabší sedmou soupeře a výhra 3:0 položila základ k celkovému vítězství. V zápase se silnou sedmou měla za úkol ubránit co nejpřijatelnější výsledek. Prohra 0:2 v podstatě naplnila naše představy. I když určité výhrady bych tady měl. Především se kluci nechávali chvílemi příliš zatlačit před vlastní bránu a tam se dostávali do role stojících statistů. Párkrát při nich stálo hodně štěstí. Zejména při průnicích hráče s č. 10, kterého nedokázali zastavovat. Navíc Kubík netaktickým faulem v rohu hřiště daroval soupeři penaltu, který jí na rozdíl od nás dokázal proměnit. Ale celkově úkol splněn a tak jsme mohli spokojeně fandit Vikingům. Ti se se svým soupeřem nemazali a smázli ho jak malinu. Vyplenění Varnsdorfu tak bylo naprosto dokonalé.

19.9.2011

13.9.2011 přípravný zápas

BOHEMIANS PRAHA - ADMIRA PRAHA
0 : 5 (0:0)
Branky: Karel, Baraník, Pitti, Schroth, Čížek

Sestava :

Zima, Baraník, Kříž, Brabec, Hrnčíř, Farkaš,
Schroth, Pitti, Čížek, Karel, Skopec, Rabinský

SLOVO TRENÉRA

Takovýto typ utkání jsme potřebovali. Po těžkých zápasech v Teplicích a na Slavii a po nevydařeném zápase s Ústím bylo třeba napumpovat do kluků trochu sebevědomí a radosti ze hry. Střížkovská Bohemka se ukázala jako ten nejvhodnější soupeř. Na zápas jsme se scházeli poněkud kostrbatě. Přece jen úterní termín v 16,°° byl dost šibeniční. Rozcvička tak byla trochu rozháraná a někým i odfláknutá (viď Vládíku). Zpočátku to sice z naší strany bylo opět křečovité a nepřesné, a to nejen díky rozcvičce. Postupně si kluci uvědomili svoji fotbalovou převahu a začali přebírat iniciativu a soupeře tlačit před jeho bránu. Do poločasu však stihli spálit několik šancí, Simon dokázal nedat i nemožné, takže bezgólový poločas byl celkem logickým vyústěním a měl jsem obavy o další průběh. Ty se naštěstí nepotvrdily, protože druhou půli jsme již byli o třídu lepší a i góly přišly. Najednou se kluci předháněli v technických parádičkách a kombinacích, až to chvílemi přeháněli na úkor střelby a střílení gólů. Závěr proběhl za naší naprosté převahy a na klukách bylo vidět, jak si fotbal užívají. A o tohle nám přesně šlo.


12.9.2011

5.kolo 10.9.2011

ADMIRA PRAHA - ÚSTÍ NAD LABEM
1 : 4 (0 : 2, 0:2, 0:0, 1:0)

Branka : Pitti

Sestava :

"A" - Zima, Štemberk, Ambrož, Brabec, Jírovec, Heinzel, Klouček, Procházka, Skopec, Baraník, Sochor, Schroth>

"B" - Cingel, Egrt, Kříž, Venc, Hrnčíř, Farkaš, Karel, Čížek(C), Rabinský, Jelínek, Pitti

SLOVO TRENÉRA

Hanebný výkon v první půli byl jednoznačnou příčinou prohry s Ústím. Nesmíme si nic nalhávat. V okamžiku, kdy máme tvořit hru, tlačit soupeře a cokoli na něho vymyslet, býváme často bezradní. V takovýchto chvílích je obzvláště třeba zapojit do hry srdce. Pokud se prezentujeme bezkrevným, mátožným výkonem - je zle. A včera skutečně bylo. Bohužel se nenašel nikdo, kdo by ostatní vyburcoval. Až poločasová bouřka v kabině kluky trochu probrala a začali hrát. Najednou jsme měli převahu, dostávali jsme se do šancí, jenže ta koncovka. Samozřejmě za příznivějšího stavu bychom určitě dali těch gólů víc. Bohužel nervozita sehrála svou roli a tak jsme neproměnili ani penaltu.
Jsem opravdu velmi zklamaný přístupem kluků k zápasu. Dohánět prospaný první poločas je příliš velkým luxusem, který si nemůžeme dovolit a který se nám podaří jen ojediněle. Ústí bylo soupeřem hratelným a rozhodně se dalo porazit. O to více je smutné, jakým způsobem jsme tento zápas prohospodařili.

7.9.2011

4.kolo 4.9.2011

SK SLÁVIA PRAHA - ADMIRA PRAHA
17 : 2 (7 : 1)

Branky : Čížek, Jelínek

Sestava :
"A" - Zima, Egrt, Baraník, Kříž, Čížek(C), Jírovec,
Heinzel, Klouček, Janoušek, Jelínek, Procházka

"B" - Šanda, Štemberk, Ambrož, Skopec, Venc, Hrnčíř,
Brabec, Karel, Pitti, Sochor, Farkaš, Cingel

SLOVO TRENÉRA

Škola fotbalu - kapitola dvě. Tak to byl včerejší mistrák na Slavii. Kluci měli možnost poznat v praxi nejvyšší kvalitu ve své věkové kategorii. Pokud chtějí být ve fotbale alespoň trochu úspěšní, měli by si dnes a denně promítat v hlavách průběh zápasu a hlavně to, čím je slávisti přehrávali. Práce s míčem, kombinace, rychlost, agresivita. Na druhou stranu jsme pro mě až překvapivě dlouho drželi krok. Zejména tým A pracoval na jedničku a poločasový výsledek 1 : 2 byl výborný. Musím vyzdvihnout (za tuhle půli) zejména Dana - ten byl doslova excelentní a pak taky Vláďu, který dokonale odčinil přátelák s Braníkem a ukázal, že proti Slavii umí. Ale i všichni ostatní včetně Lukáše se předvedli opravdu výborně. škoda, že B tým dostal poměrně hloupé góly a poločas tak celkově byl 1 : 7 z našeho pohledu, což bylo dost nemilosrdné. Bohužel po půli se ukázala vysoká trénovanost slávistů, kteří nás hned po přestávce zasypali gólovým přídělem. Pro nás bohužel rozhodčí natáhli přestávku, naši kluci vytuhli a než se zase rozhýbali, bylo po nadějích na přijatelný výsledek.
Berme zápasy s Teplicemi a Slávií jako takovou vloženou školu fotbalu do soutěže, která pro nás v podstatě začíná sobotním zápasem s Ústím.

1.9.2011

3.kolo 28.8.2011

FK TEPLICE - ADMIRA PRAHA
18 : 5 (10 : 5)

Branky : Karel 2x, Heinzel, Brabec, Procházka

Sestava :
"A" - Zima, Ambrož, Štemberk,Kříž, Brabec, Baraník,
Heinzel, Čížek(C), Janoušek, Jelínek, Pitti

"B" - Šanda, Egrt, Skopec, Venc, Hrnčíř, Farkaš,
Klouček, Procházka, Sochor, Jírovec, Karel

SLOVO TRENÉRŮ

Na hezkém stadionku v Bystřanech s kvalitní trávou nás čekal hodně těžký úkol - vypořádat se s domácími FK Teplice. Již jsme měli informace o jejich zápase v prvním kole na Slavii. Prohráli tam celkem 14:13, ale jejich A tým své souboje se Slávisty vyhrál 6:0 a 5:1. Slavia se k úspěšnému výsledku propracovala přes B tým. Bylo mi jasné, že zastavit takovou sílu, bude asi nad naše síly.

Zvolili jsme proto rozestavení 3-3-1 proti A týmu a 2-3-2 proti B týmu. Osobně jsem celý zápas zůstal a "věnoval" se bránění. Náš A tým jako obvykle prospal začátek, byl dost křečovitý a až po třetí brance soupeře se kluci uvolnili a začali hrát poněkud vyrovnanější partii. Postupně se více a více osmělovali směrem dopředu, dokázali napadat soupeřovi obránce. Najednou viděli nejistotu soupeře a dokázali také dvakrát skórovat. Na druhé straně jsme však útočnou sílu této sedmy jen těžko zastavovali a tak nám jich za poločas nasázeli sedm. Trochu jim ale pomohl rozhodčí, který nevěděl!!!, že má pískat "ofsajdy" a tři góly z tohoto postavení jsme dostali. Bohužel nás moc nepodržel Luki, zejména třetí gól si asi za rámeček nedá.

Ve druhé půli se "Teplické těžké jízdě" postavil náš B tým. Měl jsem z toho trochu strach, ale vyšlo to zhruba na stejno s A týmem. Brankář Šanda (od Vikingů) tuto naší sedmu výrazně podržel. Dlouho to bylo jen o gól a navíc Ondra, Matěj, Vojta si vytvářeli šance. Bohužel branku nedali a ke konci zápasu, kdy záloha nestíhala bránit své protivníky, si soupeř dost vylepšil celkové skóre. Oba naše týmy musím v jejich minizápasech s teplickou supersedmou pochválit za bojovný výkon. Byla vidět často snaha o fotbalový projev. Ale síla tohoto soupeře, jeho již vyspělí hráči a na tuto mládežnickou kategorii propracovaný herní projev, to vše byla škola fotbalu, na kterou zatím nemáme a máme se co učit. A tak vlastně jediným zklamáním pro mě bylo, že náš A tým nedokázal přehrát B tým soupeře, ačkoli jsem tomu dost věřil. Ale o tom více pan kolega.


Při hodnocení mužstva B, které nastoupilo do začátku zápasu pod mým vedením, musím zmínit fakt, že jsme „neponaučitelní „! Do zápasu jdeme s vědomím nastřílet co nejvíce branek a hlavně nedostat zbytečné góly a my inkasujeme po chybě už v 1.minutě branku, která nás sráží na výkonu. Je pravda, že kluci bojovali a hned ve třetí minutě jsme po faulu kopali penaltu, kterou Maťej na druhý pokus neproměnil. Obě mužstva si vytvářela šance, ale stále jsme tahali za kratší konec, výsledek jsme jen dotahovali. Nebýt zbytečných chyb rozhodčího, jako při trestňáku a penaltě, mohl být výsledek přijatelnější. Přesto musím vyzvednout výkon celého B týmu, který nastoupil v této sestavě poprvé a Dominik dokonce i poprvé za Admiru. Nesplnili jsme co jsme chtěli, ale předváděli jsme pohledné akce a je jen otázkou času, kdy se kluci lépe sehrají!

Po poločase, kdy nastoupilo „ A “, jsem nechal hrát kluky, od kterých se čekalo snížení náskoku, ale staré známé rčení „nedáš dostaneš“ nás srazilo ke hře, kdy jsme začali alibisticky míče nakopávat a naháněli jsme se po celém hřišti. Nehrála nám záloha, která by míč podržela a rozehrála. Zkušení hráči nevzali odpovědnost na sebe, a to i když se kluci prostřídali všichni. Nenašel jsem vysvětlení, proč to takhle dopadlo – snad únava nebo bezmoc, že je to o hodně, a že stejně prohrajeme – to je jediné co mě napadá. Zápas se prohrál, každého asi ta vysoká prohra mrzela, na druhou stranu - dostali jsme góly, které byly po hrubých chybách a ty bychom dělat neměli – je třeba víc makat na tréninku a zaměřit se na naše známé neduhy!!!


Na závěr musíme pogratulovat Vikingům k jejich vítězství a hlavně výkonu, který zejména v první půli měl opravdu špičkové parametry.


23.8.2011

2.kolo 20.8.2011

ADMIRA PRAHA - METEOR PRAHA
10 : 7 (2 : 4)
Branky :

18.min.Klouček, 28.min.Čížek, 31.min.Farkaš, 32.min.Karel, 42.min.Baraník, 48.min.Kříž, 50.min.Pitti, 57.min.Klouček, 59.min.Heinzel, 60.min.Skopec

Sestava :

"A" - Zima, Ambrož, Sochor, Skopec, Venc,
Hrnčíř, Farkaš, Klouček, Karel, Jelínek

"B" - Šanda, Egrt, Kříž, Janoušek, Brabec,
Baraník, Heinzel, Čížek(C), Pitti, Schroth

SLOVO TRENERŮ

Konec dobrý – všechno dobré. Jak zhodnotit předvedený výkon? Má-li se to udělat opravdu objektivně, pak je třeba se na to podívat z několika úhlů.

1) dlouho se o „Žákovské lize“ mluvilo a najednou byla tady; kluci o ní stále slyšeli, ale stejně je překvapilo, že najednou byli součástí

2) na začátek Meteor, soupeř se kterým naše 99-tka nemá vůbec dobrou bilanci

3) kluci v prvním utkání viděli, jak Vikingové převálcovali stejného soupeře ve své kategorii a představa, že oni to nezvládnou, také vykonala své

4) již v pátek na treninku mi bylo jasné, že ztuhlost po náloži na soustředění je větší, než jsem předpokládal.

Z toho všeho se odvíjel začátek utkání. Tu fyzickou ztuhlost přebila „ztuhlost“ v hlavách. Ze své pozice mohu hodnotit pouze tým A, na tým B jsem neměl dostatek času a hodnocení nechám na panu Křížovi. Nejdříve však chci zdůraznit, že v našem případě rozdělení na týmy A a B je záležitostí pouze administrativní. Mojí snahou je sestavení dvou vyrovnaných sedmiček.

Vrátím se k týmu A. Začátek byl naprosto tragický. Vůbec jsem kluky nepoznával, myslím ve srovnání přáteláku s Neratovicemi. Meteor hrál jednoduše a rychle dopředu s tím, že využíval toho, že ofsajd je až v pokutovém území. Jeho hráči rychle přenášeli hru přes střed a ihned některý z hráčů zabíhal za naší obranu, kam dostal většinou přesný balon. My jsme toto nebyli schopni zachytávat a vůbec tomu čelit. V obraně jsem vsadil na dvojici kamarádů Skopec – Sochor, ale ani oni dva se nedokázali domluvit. Samozřejmě jim nepomohla záloha. David tam spíš postával, jakoby vůbec netušil, co má dělat. Matěj, na kterém je hra celé sedmy postavena, se spíš ploužil a když už měl míč, hru komplikoval a ztrácel balony. Patrik pro změnu nešel do jediného souboje. S přibývajícími brankami jsem se to snažil nějak zastavit a zvrátit. Ukázalo se, že Bodlák s Vojtou, kteří nebyli na soustředění, jsou živější a dokázali přinést do našich řad oživení. Navíc David po přesunu do obrany začal fungovat na 100 % a Dominik naopak v záloze odehrál jeden ze svých nejlepších zápasů. V poločasové přestávce jsme kluky zkusili uklidnit a přesvědčit o tom, že na Meteor mají. Navíc Matěj vyprázdnil střeva, která ho v první půli trápila (proto ta mátožnost) a ve druhé půli už šlapal podle představ. Druhá půle proti B týmu Meteoru už vyzněla jasně pro nás. Samozřejmě musíme vzít na vědomí únavu soupeře, který na dvojutkání přišel ve velmi nízkém počtu hráčů a to se mu v našem případě stalo osudným. Zápas tak skončil v naší radostné euforii, která byla nádherná a kvůli takovým okamžikům ten fotbal děláme.

Musím ještě poděkovat brankáři Šandovi z Vikingů za výbornou pomoc. Výborný byl Péťa Klouček. Věřím, že i další dva kluci z Chaber budou výraznou pomocí v příštích zápasech.

Celkově je třeba přidat, protože již teď v Teplicích to bude fuška jako hrom. Tam se podobnému začátku musíme vyvarovat, protože by to mohlo skončit ostudným debaklem.


Při hodnocení mužstva B, musím zmínit fakt, že jsme měli o trochu lepší vstup než „ A“, ale jen díky výborným zásahům brankáře Šandy, který nás podržel při rychlém přechodu soupeře do protiútoku, kdy vázla spolupráce obrany se zálohou a soupeř nás přečísloval. Byl to vyrovnaný poločas, šance si vytvářela obě mužstva – mezitím co soupeřovi střely vychytal náš brankář, naše šance končili většinou vedle branky. Inkasovali jsme jen jednou, kdy nám utekl po narážečce hráč, který využil již několikátý průnik po přečíslení. Nakonec se nám podařilo branku také vstřelit, kdy po rohovém kopu a Adamově hlavičce srovnáváme na poločasových 1:1.

Jak už bylo napsáno, kluky jsme se snažili nabudit do druhého poločasu, ale zatímco „A“ se dařilo a hru soupeře eliminovalo, v „B“ to bylo přesně naopak. Dostali jsme rychlé tři branky, a i když se „A“ snažilo a dalo dvě branky, výsledek byl stále nepříznivý 4:7. Chyby byli praktický stejné, jako v půli první, nefungovala spolupráce zálohy s obranou!

Ale abych jen nekritizoval, k obratu zavelel ve 42.minutě Vláďa, který svým pěkným gólem nastartoval zbytek mužstva k obratu. Všichni, po této brance začali příkladně makat a výsledek se začal měnit. Po střele z dálky ve 48. minutě dává gól Daniel a soupeř ztrácel nejenom chuť do hry, ale i síly.Najednou jsme byli všude první a po brance Simona z 50.minuty byl stav zápasu 7:7. V těchto chvílích bylo důležité zápas neztratit a to se povedlo.Soupeři jsme už nic nedovolili, a když v „A“ zvýšil Petr Klouček na 8:7, věřil jsem v naše vítězství. Do konce zápasu jsme přidali ještě dvě branky, kdy Maty dával na 9:7 z penalty a Honza Skopec v „A“ v posledních vteřinách zvýšil na konečných 10:7. Ve vítězství jsme doufali, ale 20.minut před koncem si myslím nevěřil už nikdo. To se povedlo a my se radujeme z prvního vítězství v „ ŽÁKOVSKÉ LIZE “ – jen tak dál !

Poděkování a pochvalu, hlavně za druhý poločas zaslouží všichni – DÍKY kluci!