Starší žáci B U-14

FK Admira Praha
Česká liga žáků, skupina B, soutěžní ročník 2012-2013

Trenér:Zbyněk Vavruška739 103 676
vavruskaz@psas.cz
Asistent:Martin Brabec
Petr Kříž
603 495 586
606 115 266
Vedoucí:Baraníková Jiřina
Hrnčíř Miloš
777 022 270
603 485 578


www.admira1999.estranky.cz

10.6.2013

FK METEOR PRAHA VIII - ADMIRA PRAHA 2 : 0 (0:0)

14.kolo 8.6.2013

Branky : 43., 67min.

Sestava :

Zima, Heinzel, Kříž, Egrt, Ambrož, Čížek, Honzíček, Baraník, Jelínek, Pouzar, Brabec Hofman, Rabinský, Farkaš, Kaličiak, Šulc


SLOVO TRENÉRA

Závěrečný zápas a rozloučení se sezonou nás čekalo v derby zápase na Meteoru. Soupeř udělal na jaře největší pokrok a to jak herní, tak i výsledkový. V parném sobotním odpoledni se hrálo na umělce, sice velice kvalitní, ale přece jen umělce. Přitom hned vedle na nás smutně koukala opuštěná pěkná tráva. Některé věci asi nikdy nepochopím. V samotném zápase jsme bohužel nenavázali na čtyři předchozí výhry a tahali jsme tentokrát za kratší konec. Soupeř byl na zápas více nažhavený a šel sveřepě za výhrou. Zápas měl svoji kvalitu. Byl poměrně vyrovnaný, již téměř chlapsky vedený. Pro někoho to mohla být zdánlivě tzv. holomajzna, ale zápasy vyrovnaných soupeřů se většinou odvíjejí v podobném duchu. O výsledku rozhodla zejména hra domácí záložní řady. Ta byla běhavější a tvořivější než ta naše. V našem případě lze říci, že Matouš s Čížou na vše nestačili. Když k tomu přidáme, že domácí si pohlídali Bodláka, pak asi nebylo co řešit. V závěrečném zoufalém náporu jsme se sice dostali do šancí, ale chyběl klid a rozvaha, a tak jsme gólově vyšli naprázdno.

Po zápase jsme se přesunuli do restaurace U Blekotů a tam zhodnotili sezonu. A pak došlo na loučení. Takže kluci, ještě jednou díky – jste pašáci a přeji vám hodně dobrých výkonů a výsledků a doufám, že jednou z vás bude opravdu dobrá parta.


8.6.2013

ADMIRA PRAHA - FK LITVÍNOV 5 : 1 (1:1)

26.kolo 6.6.2013

Branky : 34. Heinzel, 41. Čížek, 53. Pouzar, 62.(p) Pouzar, 69.min. Pouzar - 12 .min

Sestava :

Hofman, Heinzel, Kříž, Egrt, Rabinský, Čížek, Baraník, Farkaš, Kaličiak, Pouzar, Brabec Zima, Ambrož, Honzíček, Jelínek, Šulc

SLOVO TRENÉRA

Snadné vítězství 98ček, několik hráčů r. 2000 v sestavě soupeře a jejich malý vzrůst způsobily chtě nechtě, že hoši přistoupili k zápasu dost vlažně. Naše hecování a upozorňování nebylo nic platné. Mají to prostě v těch svých kebulích zakódované a basta. Podle toho se také zápas vyvíjel. Naše útočná snaha byla toporná, bez pohybu a důrazu. Navíc litvínovská „mrňata“ hrála srdcem. Všude byli dřív, nebáli se jít do soubojů se vzrostlejšími soupeři a to na nás platilo. Celé se to pak umocnilo vstřelenou brankou. Málokdy se vidí v této věkové kategorii takto trefený trestný kop ze vzdálenosti cca 35 m. Naše útočná snaha pak byla ještě křečovitější a trpěla obrovskou nepřesností. Naštěstí standardky celkem umíme a z jedné jsme do půle stihli srovnat score. Po poločasové rozpravě a úpravách v sestavě se druhá půle odehrávala dle námi diktovaného scénáře. Střelecky se probudil Ondra a připsal si hned hattrick. V první půli se na nás moc koukat nedalo, ve druhé už to bylo lepší, ale pěkný fotbal jsme si nezahráli. Skoro bych řekl, že nám nejvíc vadily malé rozměry naší umělky.


27.5.2013

FA ŠLUKNOVSKÉHO VÝBĚŽKU - ADMIRA PRAHA 0 : 1 (0:1)

25.kolo 25.5.2013

Branka : 30.min.Jelínek

Sestava :

Zima, Heinzel, Kříž, Egrt, Ambrož, Čížek, Baraník, Jelínek, Pouzar, Brabec, Šulc
Hofman, Rabinský, Farkaš, Kaličiak

SLOVO TRENÉRA

Na rumburském „letišti“ jsme chtěli navázat na úspěšné vystoupení 98ček. Domácí však byli vehementně proti. Trochu nás překvapili velmi dobrým pohybem a slušným fotbalovým projevem. Hned z rozehrání se Bodlák dostal do velké šance, ale nedal. Pak jsme na zhruba 20 minut byli domácími zatlačeni do defenzivy. Přehrávali nás zejména ve středu hřiště, kde jsme prohrávali jeden osobní souboj za druhým. Navíc nám silně vázla rozehrávka. Moc jsme se tlačili do středu hřiště, tam si navzájem překáželi a současně se i spoléhali jeden na druhého, takže do míče nakonec nešel nikdo. Až po těch 20-ti minutách jsme objevili i kraje místního velkého hřiště. Zvýšili jsme důraz, zpřesnili přihrávky a najednou se karta obrátila a hru jsme měli pod kontrolou. Do šancí jsme se přesto ale nedostávali. Když už se něco rodilo, zmařil to Bodlák postavením v „ofsajdu“. Do jedné akce se však dostal a vstřelil, jak se pak ukázalo, vítězný gól. Po přestávce se opakovalo dějství z první půle s tím rozdílem, že nápor domácích byl maximálně pětiminutový a my jsme si začali vyrábět šance, ale zahazovali jsme jednu za druhou včetně penalty. Pojistka v podobě druhého gólu nepřicházela a tak to byly nervy až do konce utkání. Ještě, že nám funguje obranná fáze. Tři zápasy jsme teď odehráli s nulou – to není špatné!

20.5.2013

ADMIRA PRAHA - FK JUNIOR DĚČÍN 5 : 0 (0:0)

24.kolo 19.5.2013

Branky : 39. Čížek, 46. Pouzar, 53. Kříž, 62. Pouzar, 68.min. Kaličiak

Sestava :

Zima, Heinzel, Kříž, Egrt, Ambrož, Honzíček, Baraník, Farkaš, Jelínek, Pouzar, Brabec
Hofman, Čížek, Kaličiak, Šulc

SLOVO TRENÉRA

Konec dobrý – všechno dobré. Ale jen zdánlivě. Na jednu stranu je třeba vidět sílu soupeře a ta nebyla nikterak přesvědčivá. Právě proto bychom si s ním měli poradit lehčím způsobem. Pravda, šance na výrazné vedení byly už v první půli, ale kluci se předháněli v jejich zahazování. Na druhou stranu je třeba vidět, že jsme soupeře za celý zápas nepustili k jakémukoli ohrožení naší branky. Výkon směrem dopředu nám zejména v první půli hodně pokulhával. Důvodů bylo hned několik. Brzdila nás především neuvěřitelná a udivující Matyho nepřesnost; zbrklost v rozehrávce, která sklouzávala až v takové „bum na Bodláka“; malá aktivita krajních středových hráčů a také beků, kde zejména u Davida byla vlastně nulová. Ve druhé půli se po prostřídání zlepšilo alespoň něco. Maty se po návratu na svou levou stranu dost vylepšil. Dopředu se začali tlačit vždy jeden z dvojice stoperů a Kali s Čížou přinesli do rozehrávky více fotbalovosti. Číža pak odšpuntoval střeleckou potenci a dal nám klid, který se projevil v přesnosti.

13.5.2013

BANÍK MOST - ADMIRA PRAHA 0 : 2 (0:2)

23. kolo - 11. 5. 2013

Branka: 7. min. Čížek, 13. min. Pouzar


Sestava: Zima, Heinzel, Kříž, Egrt, Čížek, Honzíček, Baraník, Kaličiak, Jelínek, Pouzar, Brabec - Ambrož, Riegger, Farkaš, Šulc.


SLOVO TRENÉRA

Zázraky se občas dějí! V sobotním popoledni vybuchla v Mostu nefalšovaná fotbalová bomba. Konečně se nám podařilo uhrát s někým z vedoucí pětky velmi dobrý výsledek. Ano, v tom zápase nás paní Štěstěna doslova laskala ve své náruči, ale je třeba říci, že jsme tomu šli hodně naproti. Úspěchu jsme dosáhli na naše poměry neuvěřitelně zodpovědným a taktickým výkonem. Pro ty, kteří zápas neviděli, mám jedno srovnání. V sobotním podvečeru se hrál zápas 1. ligy Plzeň – Slavia a právě slávisti jako by vzali náš zápas přes kopírák. Oni si to ztížili hrou o deseti, ale princip byl stejný. Zodpovědný, taktický výkon založený na precizní obranné hře, podložený nezměrnou bojovností. Družstvo Mostu není náhodou ve vedoucí trojce. Osobně ho považuji za nejfotbalovější tým naší skupiny. My jsme však měli jeden trumf, který byl pro domácí hráče neřešitelným rébusem. Mám na mysli fantastického Lukyho v bráně. To byl jeho den. Úžasnými zákroky doslova deptal kluky z Mostu, až se dostali do stejné situace, jako my v Ústí – mohli by hrát klidně dva dny a stejně by gól nedali. A jelikož jsme tentokrát dokázali, zejména v úvodu zápasu, dotáhnout útočnou nadstavbu do zdárného konce, zrodil se tak překvapivý a pro nás příjemný výsledek. Ještě k té nadstavbě – obě vstřelené branky měly punc fotbalovosti. V prvním případě Čížovy nůžky měly ligové parametry a je jen škoda, že zápas nikdo nenatáčel. Ten gól by totiž aspiroval minimálně na gól týdne. Druhá branka padla po dobré a rychlé kombinaci vedené vlastně přes celé hřiště.

Pochvala za výkon patří celému týmu, který fungoval tak, jak měl - jako tým!!!

Ostatní výsledky a tabulka zde:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=6371

2.5.2013

ADMIRA PRAHA - FK DUKLA PRAHA 1 : 3 (1:1)

22. kolo - 1. 5. 2013

Branky: 30. Pouzar - 15., 43., 54. min.

Sestava: Hofman, Heinzel, Kříž, Egrt, Čížek, Honzíček, Baraník, Kaličiak, Jelínek, Pouzar, Brabec - Zima, Riegger, Farkaš, Šulc.

SLOVO TRENÉRA

Byl to boj, ve kterém jsme čestně padli. Ano, Dukla byla o něco fotbalovější (při jejích možnostech výběru hráčů se ani není co divit) a svým způsobem si výhru zasloužila. Ale vše mohlo být i jinak. Začátek zápasu kluci z Dukly jasně ovládli. Získávali spousty míčů ve středu hřiště a dobrou kombinací nás přehrávali. Celkem logicky šli i do vedení. Po čtvrthodince jsme však zlepšili práci ve středu hřiště a zápas se herně vyrovnal. Zejména po vyrovnávací brance, kterou jsme dali po hrubce gólmana soupeře, jsme šli dobrému výsledku naproti, a kdyby Vláďa místo břevna trefil branku, mohl výsledek na konci vypadat jinak. Ve druhé půli opět na začátku Dukla zatlačila na pilu, ale nikterak dramaticky. Pak však došlo k naší netaktické chybě, po které Dukla dala asi rozhodující druhý gól. Ta chyba spočívala v tom, že Tomáš dostal v souboji ránu do nohy a nemohl téměř chodit, natož běhat a hrát. Místo toho, aby zůstal ležet a rozhodčí by musel přerušit hru a my vystřídat, zvedl se a nechal hru běžet dál. Bohužel, kluci zatím nejsou natolik takticky vyspělí, aby za belhajícího se spoluhráče hned zaskočili, takže ve středu obrany vznikla díra, kterou hráči Dukly ihned využili. Po této brance jsme zkoušeli skóre vyrovnat, ale při této snaze jsme otvírali obranu a to byla voda na mlýn Dukly. Ta volný prostor využila k pojišťovací třetí brance. Naše snaha vyústila v pouze další nastřelené břevno.

Prohráli jsme, ale dle mého mínění jdeme herně nahoru a v závěrečných zápasech bychom mohli výsledkovou mizérii prolomit a slušně zabodovat. Samozřejmě v příštím zápase v Mostě to bude hodně těžké, ale v těch dalších…?!!!


29.4.2013

FK ÚSTÍ NAD LABEM - ADMIRA PRAHA 1 : 0 (1:0)

21.kolo 27.4.2013

Branka : 31min.

Sestava :
Čížek, Heinzel, Brabec, Honzíček, Egrt, Rabinský, Baraník, Kaličiak, Jelínek, Pouzar, Riegger, Hofman

SLOVO TRENÉRA

Zápas plný paradoxů. Tím prvním bylo, jak se vše proti nám spiklo a my jsme do zápasu ČL žáků museli nastoupit sice v jedenácti, ale bez brankáře. Na lavičce náhradníků bylo prázdno, pouze tam občas usedl někdo z realizačního týmu. Jak je to možné? Tři nám odjeli mimo republiku, dva jsou nemocní (z toho Luki „padl“ na poslední chvíli) a druhý brankář Honza dorazil až v průběhu druhé půle. Paradox druhý – i v tomto minimálním počtu jsme byli v utkání lepším mužstvem. Číža, nouzové řešení v brance, neměl téměř žádnou práci. Naopak hned od začátku se rodily naše šance. Například ta Danova hned ve druhé minutě byla veletutová, ale bohužel. Další šance měl hlavně Ondra, ale tomu v poslední době zvlhl střelecký prach. Ono je to spíš tím, že hraje s velkým akčním rádiem, je ho plné hřiště, ale pak mu chybí síla při zakončení. No a naše střelecká spása v posledních zápasech – Bodlák, tak tomu se zrovna tenhle zápas nepovedl. Má na to nárok, je jen škoda, že ho nikdo nedokázal zastoupit. K tomu všemu jsme vyrobili v obraně tři nevynucené chyby a soupeř jednu z nich využil. Takže se zrodil paradox třetí – my jsme tenhle zápas prohráli. Ve druhé půli sice dorazil Honza a Číža mohl jít do pole, ale naše snaha o vyrovnání byla čím dál více křečovitá a spíše to vypadalo, že nás domácí dorazí povedeným brejkem. Nic podstatného se do konce zápasu nestalo. My bychom mohli hrát ještě třeba dva dny a góla bychom stejně nedali, proto vyhrálo šťastnější domácí mužstvo.

23.4.2013

ADMIRA PRAHA - FK SLAVOJ VYŠEHRAD 3 : 1 (1:0)

20.kolo 21.4.2013

Branky : 13. Jelínek, 47. Jelínek, 70.min.(p) Heinzel - 68.min.

Sestava :
Zima, Heinzel, Kříž, Egrt, Ambrož, Čížek, Honzíček, Baraník, Jelínek, Pouzar, Brabec Hofman, Rabinský, Farkaš, Kaličiak

SLOVO TRENÉRA

Souboj dvou vyrovnaných soupeřů ze středu tabulky se odehrál v nedělním odpoledni na Hovorčovické. Nerovný povrch hřiště nesvědčil pohlednosti hry. Proto bylo k vidění jen málo pěkných kombinací. V celém zápase jsme byli aktivnějším mužstvem, ale trápila nás nedůrazná koncovka. Nedařilo se výsledkově soupeři utrhnout a tak stále se vkrádaly myšlenky na podzimní zápas v Krči, kde jsme také vedli 1 - 0 a v posledních pěti minutách jsme dostali dva góly a jeli domů bez bodu. Tentokrát jsme však stejnou situaci nedopustili. Je třeba pochválit obranu. Udrželi oba poměrně nebezpečné útočníky Vyšehradu. Zejména Dan správně (dle pokynu) vypomáhal stoperům. Důležité pro vývoj utkání bylo, že Matouš výbornou prací ve středu pole vymazal tvůrce hry soupeře. Trochu víc jsem očekával od naší pravé strany, kde Davča dostal pokyn k hodně útočnému pojetí a útočné spolupráci s Čížou. Tady nám to dle mých představ nefungovalo. Většinu útočných akcí proto táhla dvojice Bodlák s Pouzym, doplňovaná spíše střídavě Matym nebo Čížou. A to je málo. Naštěstí pro nás, Vyšehrad nemá obranu na pevných nohách, takže nám i tohle minimum stačilo k výhře.


15.4.2013

SK KLADNO - ADMIRA PRAHA 6 : 2 (4:0)

19.kolo 13.4.2013

Branky : 19., 25., 32., 35., 64., 67min. - 38. Pouzar, 39. Jelínek

Sestava : Zima, Heinzel, Kříž, Egrt, Rabinský, Čížek, Honzíček, Baraník, Jelínek, Pouzar, Brabec, Hofman, Ambrož, Kaličiak

SLOVO TRENÉRA

Zázraky se občas dějí, ale na Kladně se nekonal. Přestože jsme podali asi náš nejlepší výkon na jaře, na vedoucí celek tabulky to nestačilo. Kladno má ve svých řadách několik velmi dobrých fotbalistů, rychlostně a technicky vybavených. Mají zažité útočné kombinace, dokáží uplatnit zdravou agresivitu. My jsme jim dle mého cca 25. min. první půle zdatně sekundovali. Jenže pak se naplno projevila nezdařená zimní příprava, kterou dvě třetiny mančaftu spíš promarodilo. Došel nám dech, zejména záložníci se nestíhali vracet a tak přetížená obrana začala kupit chybu za chybou. Věčná škoda hned té první, nevynucené, kdy hráč soupeře zůstal zcela osamocený na našem vápně. Tímto laciným gólem jsme Kladno ještě více posadili do sedla a pak jsme jen již s utrpením čekali na poločas.
Ve druhé půli se málem odehrál stejný scénář jako v předchozím zápase roč. 98. Kladno nastoupilo do druhé půle příliš lehkovážně a my toho poměrně rychle využili ke snížení na rozdíl dvou gólů. Ale tím jsme skončili. Soupeř opět roztočil svoje motory na plné obrátky a tomuhle kolotoči jsme odolávali jen s vypětím všech sil. Ty nám v závěru došly úplně a tak konečný výsledek dostal pro nás tuto nepříjemnou podobu.
Snahy jsme v tomto zápase, myslím, projevili dost. Na Kladno to však v žádném případě nestačilo. Oni jsou fotbalově úplně někde jinde. Tímto zápasem pro nás skončila série soubojů s týmy z horní poloviny tabulky. Nyní nás čekají pro nás vyrovnaní či hratelní soupeři a v těchto zápasech se ukáže, jak na tom opravdu jsme.

8.4.2013

ADMIRA PRAHA - FK BANÍK SOKOLOV 0 : 5 (0:3)

18. kolo - 6. 4. 2013

Branky: 3., 29., 33., 40., 43. min.

Sestava:Zima, Heinzel, Egrt, Ambrož, Čížek, Honzíček, Kaličiak, Jelínek, Pouzar, Brabec, Šulc - Hofman, Rabinský, Riegger, Farkaš.

SLOVO TRENÉRA

S potěšením zjišťuji, že naše stránky jsou hodně sledované. Občas se zde sice objeví záležitosti, nad kterými mi zůstává rozum stát, ale to je asi daň sledovanosti. O to hůř se mi píše komentář k utkání se Sokolovem, ve kterém jsme museli polknout hodně hořkou pilulku. O hře našeho soupeře jsme věděli prakticky vše, samozřejmě i o "rychlíkovi" na levé straně útoku.
Vsadili jsme na Davida, který se na něho měl pověsit a nenechat ho hrát. Davču měl zajišťovat Tomáš. To byl plán, který však "sokolovský Bolt" zboural hned v úvodních minutách. Při vší úctě k ostatním hráčům soupeře, byl to ale tento hráč, který nás prakticky sám dokázal porazit. Po rychle obdržené brance jsme si přestali věřit. Zhruba 25 min. jsme hráli zdánlivě vyrovnanou partii. Ale nebyli jsme příliš nebezpeční. Naopak rychlé útočné výpady soupeře nám dělaly spoustu starostí. Po druhé brance jsme se psychicky zhroutili, a tak Sokolov v poklidu dohrál zápas a vylepšil si skóre. Dostali jsme druhý výprask po sobě. K tomu všemu nás čeká výlet na Kladno, které se vyhouplo do čela tabulky. Zvednout hlavu právě zde - to by byla frajeřina. Co vy na to, chlapáci?!!!


2.4.2013

MOTORLET PRAHA - ADMIRA PRAHA 4 : 0 (3:0)
17. kolo - 28. 3. 2013

Branky: 3., 12., 23., 65. min.

Sestava: Zima, Heinzel, Kříž, Egrt, Ambrož, Riegger, Baraník, Kaličiak, Jelínek, Pouzar, Brabec - Hofman, Rabinský, Čížek, Honzíček, Šulc, Farkaš.

SLOVO TRENÉRA

Totálně nepovedený zápas. Stalo se nám to, co se nám stávalo dříve, ale v poslední době už dlouho ne. Dostali jsme velmi lacinou branku hned v úvodu utkání. Tentokrát jsme se s tím nedokázali poprat. Od té chvíle se někteří báli hrát a některým se hrát evidentně nechtělo. Ať se každý sám vypořádá se svým svědomím, jak to bylo. Každopádně fotbal hráli jen kluci z Motorletu. Byli pohyblivější, agresivnější a fotbalovější.

Když k tomu přidám Danovu nedisciplinovanost, která nás poslala do deseti, pak ani ve druhé půli nebyla šance na nějakou korekci výsledku. Prostě ve čtvrtek jsme si do Jinonic dojeli pro předčasnou velikonoční nadílku.

V této věkové kategorii se stává, že se některý zápas nepovede. Je třeba se poučit, zvednout hlavu a hlavně při tréninku řádně pracovat, aby nás to příště nepotkalo.

Ostatní výsledky a tabulka zde:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=6371

27.3.2013

Cenné tři body, jen gólů mělo být o dost víc
1.FC KARLOVY VARY - ADMIRA PRAHA 0 : 1 (0:0)

ČLŽ U-14 - 16. kolo 24. 3. 2013

Branka: 36. min. Jelínek
Sestava: Zima, Heinzel, Kříž, Egrt, Rabinský, Ambrož, Baraník, Kaličiak, Jelínek, Pouzar, Brabec - Hofman, Honzíček, Riegger, Farkaš, Šulc, Duong.

SLOVO TRENÉRA

Utkání se hrálo v silném větru a mrazu, kterému jsme se z počátku nedokázali přizpůsobit. Zápas jsme nezačali podle svých představ a do 15 minuty jsme přestáli dva "závary" před naší brankou po rohových kopech. Od této chvíle jsme se ujali taktovky a soupeř byl po zbytek zápasu neškodný. Je velká škoda, že Bodlák nezakončil své průniky střelbou nebo přesnou přihrávkou.

Ve druhém poločase jsme hráli po větru a vytvořili jsme si spoustu vyložených šancí. Jen nás velice mrzí, že jsme proměnili pouze jen jednu!!!! Doufám, že Ondra a Bodlák příští zápas obují lepší kopačky a promění alespoň každou třetí vyloženou šanci. Myslím, že se hrálo v téměř nelidských podmínkách. Klukům musíme poděkovat, že zápas zvládli s přehledem, a je velká škoda neproměněných našich tutovek.

Ostatní výsledky a tabulka zde:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=6371


18.3.2013

ADMIRA PRAHA - FK TEPLICE 1 : 4 (0:2)

ČLŽ U-14 – skupina B

15. kolo - 16. 3. 2013

Branky: 39. Heinzel - 27., 28., 36., 58. min.

Sestava: Zima, Heinzel, Kříž, Egrt, Ambrož, Riegger, Baraník, Kaličiak, Pouzar, Brabec, Šulc - Hofman, Rabinský, Honzíček, Farkaš.

SLOVO TRENÉRA

Většinou to bývá - to nejlepší na konec. V našem případě to bylo přesně naopak. V sobotu nás čekal jeden z nejlepších týmů roč. 99 v republice. Po podzimním výprasku v Teplicích a po zhlédnutí záznamu z posledního přípravného zápasu Teplic se Slavií jsme museli kluky připravit na velkou "fušku". Postavili jsme obranný blok a v tomto zápase se připravili prakticky na jediné - bořit a zase bořit. Kluci sami pochopili nezbytnost naší nefotbalové taktiky a hlavně ji dokázali celý zápas dodržovat. Podle toho to na hřišti vypadalo. Teplice hrály, tvořily hru a my jim byli důsledně v patách. Asi jsme je trochu překvapili, evidentně nečekali tak tuhý odpor a dlouho si s tím nedokázali poradit. Bohužel se jim v krátkém intervalu nedlouho před půlí podařilo naší obranu prolomit a tak se jim do druhé půle lépe dýchalo s dvoubrankovým náskokem. Ten Severočeši umocnili hned na začátku druhé půle, kdy jsme tradičně zaspali, a než jsme se rozkoukali, bylo zle. Pak se vše odvíjelo podle již popsaného scénáře s tím, že i nám se povedla fotbalová akce a Maty snížil náskok soupeře. Ten však ještě jednou kontroval a zápas dotáhl k celkem jednoznačné výhře.

Dosud jsme měli v zápasech s lepšími týmy v tabulce problém s obrannou hrou a dostávali jsme dost značné příděly. Tenhle zápas naznačil, že tomu na jaře tak být už nemusí. Otázkou je, jak to bude vypadat v případě více otevřené hry. Tentokrát jsme směrem dopředu téměř vůbec nehráli. Až budou Číža s Bodlákem určitě naše útočné akcie stoupnou hodně nahoru.

Ostatní výsledky a tabulka zde:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=6371


11.3.2013

ADMIRA PRAHA – VLAŠIM 3 : 3 (0:2)

PU – 9 . 3. 2013. Hrálo se 2 x 35 minut

Branky: 50. Jelínek, 61. Jelínek, 63. Kříž - 3., 33., 55. min.

Sestava: Zima, Heinzel, Kříž, Egrt, Rabinský, Ambrož, Baraník, Jelínek, Pouzar, Pouzar, Šulc, Hofman, Riegger, Kaličiak, Farkaš.

SLOVO TRENÉRA

Finální příprava na první jarní mistrák s Teplicemi nám ukázala dost nešvarů a nedostatků. Soupeř z Vlašimi byl rychlejší a fotbalovější. Dokázal využívat chyb v naší obranné fázi a poměrně snadno se dostal do dvoubrankového vedení. Budiž ke cti našim klukům, že to nezabalili a naopak dokázali vydolovat remízu. Opět nás k tomu "dotáhl" Bodlák, který svým tahem a důrazem dokáže rozklížit obranu soupeře a svým způsobem nabourat soupeřův herní systém. Kde však hledat příčinu našeho méně kvalitního herního projevu? Osobně ji vidím ve hře obrany a tentokrát zejména krajních obránců. Nechávali se vytahovat dopředu, odkrývali svěřený prostor, právě do těchto uvolněných území nabíhali rychlonozí záložníci Vlašimi a zbytek naší obrany otvírali jak konzervu. Na druhou stranu pak naši beci při rozehrávce vůbec nejevili zájem o hru a nutili tak zejména oba gólmany k nakopávání míčů. To se pak přeneslo na zbytek družstva a byl z toho návrat do "starých časů". Ta tam byla snaha o aktivní fotbal v pohybu. Když už se někdo o kombinaci pokusil, končilo to většinou nepřesnou přihrávkou. Prostě, to co děláme při tréninku a hlavně, co už kluci při tréninku dokáží, najednou bylo pryč a připadal jsem si, že jsem o dva roky "mladší". S tímto herním projevem by to v sobotu s Teplicemi dopadlo hodně špatně. Věřím, že to byla již jen vzpomínková vlaštovka.


4.3.2013

ADMIRA PRAHA - ŘÍČANY r. 98 1 : 3 (0:2)

9. kolo ZL Admiry - 2. 3. 2013

Branky: 56. Heinzel - 11., 13., 43. min.

Sestava: Zima, Heinzel, Kříž, Rabinský, Egrt, Čížek, Honzíček, Riegger, Baraník, Brabec, Šulc, Kvapil, Jindra.

SLOVO TRENÉRA

V tomto zápase vyhrála hrubá síla. Někteří kluci z Říčan jsou asi dobře živení, protože jejich fyzické parametry byly na patnáct let úctyhodné. My jsme se těch chlapáků na začátku zápasu dost lekli a z kraje jsme si vůbec nevěřili. Navíc se hodně projevil čtrnáctidenní výpadek v tréninku, zaviněný jednak obrovskou marodkou a také jarními prázdninami. Samozřejmě i poslepovaná sestava s výpomocí z naší 98 byla příčinou počátečního tápání a hledání se. Než jsme tohle vše dali do kupy, soupeř vedl o dva góly. Ve druhé půli se už hrála vyrovnaná partie a opět si kluci ověřili, že se mohou měřit i se soupeři, kteří se narodili o nějaký ten den dříve.


14.2.2013

ADMIRA PRAHA - ROZTOKY r. 98 3 : 3 (1:1)

8. kolo ZL Admiry, 9. 2. 2013

Branky: 15. Jelínek, 37. Jelínek, 45. Pouzar - 5., 31.vl., 58. min.

Sestava: Hofman, Heinzel, Kříž, Rabinský, Egrt, Ambrož, Honzíček, Baraník, Jelínek, Pouzar, Brabec, Kaličiak, Šulc.

SLOVO TRENÉRA

Roztoky jsou nevyzpytatelným soupeřem. Zejména proto, že se neví, s jakým souborem dorazí na zápas. V našem případě to bylo s tím lepším, co mají k dispozici, a to včetně čtyř hráčů roč. 97. Kluci z toho byli před začátkem trochu vyvalení. Snažili jsme se je uklidnit a přesvědčit, že když uplatní své fotbalové schopnosti, nemusí se těch "starců" ani trochu bát. V samotném zápase to dokázali uplatnit ve druhé půli od stavu 1:2. V této době soupeře jednoznačně přehráli a otočili na 3:2. Pak však na svůj herní projev zapomněli a začali se se soupeřem o výsledek přetlačovat. V tom však neměli šanci, a tak zápas skončil remízou. Moc spokojený jsem nebyl, protože kluci mají na to, aby takového soupeře fotbalově přehráli. To nám zatím schází, často si necháme vnutit styl protivníka a neprosazujeme se tím svým. Na druhou stranu - Roztoky ve stejné sestavě spláchly Tempo 6:0.


4.2.2013

ADMIRA PRAHA - LOKO VLTAVÍN r. 98 3 : 1 (1:0)

7. kolo ZL Admiry, 3. 2. 2013

Branky: 26. Jelínek, 44. Heinzel, 58. Baraník - 55. min.

Sestava: Hofman, Heinzel, Kříž, Rabinský, Egrt, Ambrož, Baraník, Jelínek, Pouzar, Brabec, Klimt, Krauz

SLOVO TRENÉRA

To by šlo. Po sobotním halovém turnaji a v situaci, kdy pro velkou marodku museli tento zápas absolvovat prakticky titíž hráči, jsem měl obavy, jak to kluci fyzicky utáhnou. Nakonec se nám marodka ještě rozšířila o Adama a Pavla a už to vypadalo, že navíc budeme muset hrát v deseti. Naštěstí zafungovala spolupráce s 98, která nám dva kluky půjčila. Ještě jednou a nyní písemně - velké díky.

Samotný zápas byl poměrně pohledný s mnoha brankovými příležitostmi na obou stranách. Hrálo se dost bojovně a od podlahy, ale vše bylo v mezích fair play. My jsme, na rozdíl od soupeře, byli produktivní, a proto jsme si připsali další vítězství v ZL. Potěšitelné bylo, že kluci fyzicky vydrželi celý zápas. Měli toho po zápase plné zuby, ale je vidět, že jdeme správnou cestou. K vítězství jsme dospěli velmi dobrým kolektivním výkonem, ale přece jen musím zmínit a vyzdvihnout jednoho hráče. Výborný - ne, ne - vynikající výkon předvedl Tomáš Egrt. Čněl v obraně jako maják a dokázal se vypořádat s fyzicky vyspělejšími hráči soupeře.


28.1.2013

ADMIRA PRAHA - VYŠEHRAD r. 98 1 : 0 (0:0)

6. kolo ZL Admiry, 26. 1. 2013

Branka: 38. Heinzel

Sestava: Hofman, Zima, Heinzel, Rabinský, Egrt, Ambrož, Čížek, Honzíček, Baraník, Farkaš, Jelínek, Brabec.

SLOVO TRENÉRA

Komentáře k zápasu se mají psát až druhý či třetí den po utkání. Emoce opadnou a člověk se na zápas podívá s určitým nadhledem. Dnes mi to ale nedá a toto pravidlo musím porušit. Důvodem je jednoznačně výkon kluků v tomto zápase. Byl na jedničku a pěkně velkou. Bodlák hned zkraje nasadil laťku v důrazu nebývale vysoko a strhl celý tým k velmi bojovnému výkonu. Musím přiznat, že jsem očekával od soupeře velký tlak a obával se možného přídělu. Všechno však bylo jinak. Stačili jsme soupeři herně i fyzicky a to jak běžecky, tak i ve zmíněném důrazu. Na hřišti se odehrála vyrovnaná partie a málokdy byl vidět věkový rozdíl. Nakonec jsme byli šťastnějším družstvem a zápas po Matyho trestňáku jsme vyhráli. Ovšem tomu štěstí jsme šli svým výkonem hodně naproti.

Kluci ukázali a hlavně sami sobě dokázali, co v nich je. Sami viděli, že se nemusí bát ani starších a fyzicky vyspělejších soupeřů. Na druhou stranu si sami sobě "podřízli větev", protože až budou zase při tréninku fňukat jako slečinky, tak jim rád dnešní výkon a srdnatost (umocněnou mrazem) připomenu.

Chlapáci - jen tak dál!!!


21.1.2013

ADMIRA PRAHA - BOHEMIANS PRAHA r. 98/99 0 : 1 (0:1)

5. kolo ZL Admiry - 19. 1. 2013

Branky: 6. min. z pen.

Sestava: Zima, Rabinský, Kříž, Schroth, Ambrož, Čížek, Honzíček, Riegger, Baraník, Jelínek, Brabec, Egrt, Kaličiak, Pouzar, Šulc.

SLOVO TRENÉRA

Zápas plný emocí, vyhecovaný přítomností nedávných spoluhráčů na straně soupeře. Řekl bych, že překvapivě více nabuzení a vyhecovaní byli kluci z Bohemky. Vzali tento zápas opravdu prestižně a to naši hoši nedokázali často s určitým nadhledem zvládnout. Opět jsme v ZL prohráli, ovšem pouze výsledkově. Ve chvílích, kdy se kluci soustředili pouze na fotbal a snažili se ho hrát, byli lepším družstvem. Vytvořili si i několik nadějných brankových příležitostí, ale ta koncovka... Ve hře samotné nám chyběla finální přihrávka. Tady se nejvíce projevila neúčast Matyho, odchod Vojty a také to, že Vláďa měl v pátek teplotu, a tak jsem ho raději nechal na postu stopera. Opět se pravidelně prostřídalo všech patnáct přítomných hráčů a je jenom dobře, že se to na herním projevu nijak významně neprojevilo. Pouze Anděl neměl svůj den. Zatím co minulý týden proti Tempu byl výborný, včera se mu nedařilo. Ale to je běžná věc i u dospělých.

15.1.2013

ADMIRA PRAHA - TEMPO PRAHA r. 98 2 : 3 (0:2)

4. kolo ZL Admiry
12. 1. 2013

Branky: 44. Jelínek, 56. Heinzel - 3., 22., 54. (p) min.

Sestava: Hofman, Heinzel, Kříž, Čížek, Honzíček, Rabinský, Kaličiak, Jelínek, Pouzar, Brabec, Šulc, Egrt, Ambrož, Riegger, Baraník, Schroth.

SLOVO TRENÉRA

Úvodní náš zápas v roce 2013 ukázal, že je vlastně vše při starém. Rok jsme zahájili prohrou, jejíž příčiny jsou stejné jako dříve. Časný začátek zápasu nám evidentně nesedí. Kluci už při rozcvičení působí mátožně a nedaří se nám je probudit. Důsledkem jsou promrhané začátky zápasů a nutnost dotahování ztráty. Stejně tak nám zůstaly individuální chyby, které u obránců jsou však vidět, protože po nich dostáváme laciné branky. Jak se hoši probudí, začne to vypadat hned jinak. Jsme herně nahoře a soupeř nás má plné zuby. Bohužel naše střelecká potence není valná, takže ztráty z úvodu zápasu už nedokážeme dohnat. Díru do světa v tomto turnaji neuděláme, je ale pozitivní vidět, že se dokážeme vyrovnat s týmy o rok staršími. Upřesňuji - ve druhých poločasech.