Únorové admirácké narozeniny – blahopřejeme!
3. 2. Ing. Ladislav Čadský 1946
3. 2. Václav Doležal 1940
3. 2. Karel Jeřábek 1962 – padesátiny!!!
4. 2. Jiří Stehlík 1986
5. 2. František Kodad 1929
8. 2. Jiří Ouředníček 1944
9. 2. Jiří Gabriel 1947 – pětašedesátiny!!!
10. 2. Ondřej Kafka 1984
12. 2. Václav Holec 1951
13. 2. Karel Čáp 1952 – šedesátiny!!!
16. 2. Vladimír Hrdlička 1952 – šedesátiny!!!
16. 2. Karel Štojdl 1933
23. 2. Jiří Šabatka 1990
24. 2. Miroslav Petrů 1961
26. 2. Michal Másílko 1991
27. 2. Pavel Egrt 1965
28. 2. Vlastimil Legner 1941
28. 2. Marek Paťha 1989
29. 2. Martin Bedrlík 1980
29. 2. Ernest Husár 1960
29. 2. Lukáš Moucha 1988
29. 2. František Rodr 1952 – šedesátiny!!!

Program v týdnu 13. – 19.2.2012, (PDF)

19.12.2012

Admirácká dokopná 2012

PC181389.gif, 18kB PC181393.gif, 18kB PC181397.gif, 18kB
PC181418.gif, 18kB PC181423.gif, 18kB PC181424.gif, 18kB
PC181427.gif, 18kB PC181465.gif, 18kB PC181468.gif, 18kB
PC181471.gif, 18kB PC181474.gif, 18kB PC181483.gif, 18kB

Dne 18. 12. 2012, foto Michal Jalovec

8.12.2012

Admirácká "stará garda" vzpomínala

Druhá liga, divize, přebor Prahy, I. A třída. Všechny tyto soutěže hrávala před lety kobyliská Admira. Na to dobré, i na to, co se v minulosti tak docela nepovedlo, si v pátek 7. prosince zavzpomínala "stará garda" Admiry. Bývalí hráči a funkcionáři klubu, který už více než sto let hájí čest a dobré jméno kobyliského klubu. Sešlo se jich skoro šedesát - zástupci hned tří generací.

Tradiční organizátor, bývalý hráč i někdejší předseda výkonného výboru Pavel Křeček mohl být spokojen: "Je potěšitelné, že přišla a přijela spousta kluků, kteří s fotbalem a Admirou prožili hodně krásných let. Vážíme si toho, že mezi námi nechybí pan Josef Forejt starší, který letos oslavil devadesáté narozeniny a který hrával nejen za Admiru, ale i první ligu za Slavii a ŠK Bratislava. Býval i vynikajícím trenérem. Jmenovat další přítomné bych nechtěl, byl by to dlouhý výčet. Snad jen sekretáře Josefa Vavrušku, který v Admiře tuhle funkci dělá už od roku 1966 a je asi nejstarším a nejzkušenějším sekretářem v českém fotbale vůbec."

Setkání a občerstvení sponzorovali někteří bývalí hráči Admiry, přispěla i firma MADE, Pavel Křeček zajistil místnost v kobyliské restauraci U Hofmanů a všichni se tam díky pozorné obsluze cítili výborně.

Věrné admiráky samozřejmě těší, že současný A-tým vede divizi a má na jaře reálnou šanci bojovat o postup do České fotbalové ligy. Budou mu držet palce, někteří přímo v hledišti kobyliského stadionu, kam pravidelně chodí sledovat své nástupce.

A hlavně se všichni budou těšit na další setkání za rok, v prosínci 2013.

-api-

admiraci 2012 (1).gif, 53kB Admiraci 2012 (2).gif, 48kB
Admiraci 2012 (3).gif, 51kB Admiraci 2012 (4).gif, 51kB

Foto Ladislav Čadský

26.11.2012

Vítězní admiráci - školáci z Hovorčovické!

Žáci 6. a 7. sportovní třídy Základní školy Hovorčovická v Praze 8, kteří jsou hráči mládežnických týmů Admiry, se zúčastnili turnaje hraného o Pohár ředitele Domu dětí a mládeže na Šutce.

Jak nás informoval trenér Admiry Václav Pudil, který sportovní třídy se zaměřením na fotbal ve zmíněné škole vede, v celkové konkurenci deseti týmů naši kluci skutečně zaváleli. Byli nejlepší a nakonec jim patří skvělé první místo!

Blahopřejeme!

20.11.2012

Ondřej Vosický v Admiře skončil, odjíždí studovat na Tchaj-wan

>Jeden z nejlepších hráčů naší klubové historie v moderní době Ondřej Vosický odehrál za Admiru v Milevsku svůj poslední mistrovský zápas. Rozloučil se tradičně výborným výkonem a výhrou 2:1.

O tom, že Admiře bude v obraně chybět, není pochyb. Před trenérem Tesařem a klubovým vedením nyní stojí těžký úkol – najít za Vosu náhradu.

Ondřej nám ochotně odpověděl na několik otázek.


Trenér Jiří Tesař o tobě po utkání v Milevsku řekl: "Vosa odchází studovat do ciziny a bude moc těžké nahradit ho. Je to komplexní hráč na úrovni ČFL, člověk na úrovni, osobnost na hřišti, v kabině i mimo ni. Klobouk dolů…“ S jakými pocity jsi odehrál ten vítězný zápas v Milevsku?

Primárně mi trenér udělal radost a děkuju mu. Jestli mě ale viděl na rozlučce, tak toho člověka na úrovni asi musí vzít zpátky (úsměv). Zápas v Milevsku jsem se snažil hrát jako každý jiný, chtěl jsem si ho užít a vyhrát, rozloučit se vítězstvím. Ale že bych se tím stresoval, to už tak čtyři roky nedělám.

Kdy jsi vlastně přišel do Admiry a kterými kluby jsi předtím prošel?

S fotbalem jsem začínal na ČAFC Praha, mimochodem s Tomášem Petrem. Pak přes Bohemians 1905 a Meteor jsem se dostal do Vlašimi, odkud jsem přišel na začátku roku 2009 do Admiry.

Kdybys měl dát dohromady sestavu nejlepších hráčů, se kterými jsi za Admiru hrál, jak by vypadala?

Bylo by nefér, abych na někoho zapomněl. Takže se této otázce vyhnu tím, že napíšu, že nejlepší hráč byl a je Honza Martinic. S tím, že my ostatní mu k tomu neskutečně pomáháme (opět úsměv).

Proč, kam a na jak dlouho odcházíš?

V půlce února odjíždím studovat na Tchaj-wan, a to na National Taipei University. Vypadá to, že bych tam měl strávit pouze jeden semestr. Chci nabrat další životní zkušenosti, poznat novou kulturu a hlavně si vytvořit konkurenční výhodu na trhu práce. Po minulé zkušenosti, kdy jsem strávil půl roku v Lisabonu, vím, že to bude opět nezapomenutelný zážitek. A hlavně - je to jedna z posledních šancí vyjet do zahraničí víceméně bez závazků.

Nebude ti tam chybět fotbal a specifický život kabiny?

Fotbal mi určitě bude chybět, totéž je i s životem v kabině, který nabízí neskutečný relax. Když už jsem nehrál v Portugalsku, třeba si najdu nějaký klub v Taipei, ale to je ve hvězdách. Nevím, jak bude náročná škola a jestli by mi Matěj Čmejla vyřídil registraci.

Existuje ještě šance, že bychom tě zase na Admiře někdy viděli v našem černobílém dresu?

Pokud nezůstanu na Tchaj-wanu déle, což nepředpokládám, protože potřebuju v Praze dostudovat, a pokud mě někdo bude chtít, tak bych se vrátil rád. A Admira je jasně první volba. Je tu vše, co je k fotbalu potřeba, dobrá parta, zázemí, fanoušci a hlavně zábava.

Přejeme ti hodně zdaru a životního i sportovního štěstí. Co bys ty chtěl naopak popřát Admiře?

Já děkuju a Admiře bych popřál, aby fungovalo vše jako doteď a možná ještě lépe. A hlavně se tím fotbalem nestresovat a bavit se, protože to je to nejdůležitější.

-api-

Ondrej Vosicky.jpg, 53kB
V létě Ondřej Vosický přispěl výborným výkonem a přihrávkou na jeden gól k pohárovému vítězství 2:0 na hřišti FK Dobrovice. Tam náš tým odstartoval vynikající admirácký podzim, takže Vosa odchází do zahraničí z mužstva, které přezimuje v čele divize A.

Foto: Michal Jalovec

18.11.2012

*Přezimujeme v čele divize A!
*Dva body za námi jsou Štěchovice, čtyři body Rokycany
*Výhru 2:1 v Milevsku zajistili brankami Zahálka a Martinic
*Vosický sehrál za Admiru poslední zápas, odchází do ciziny
*Voso, velké poděkování za tvé působení u nás!
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*V Ďáblicích jsme vedli už 2:0, nakonec plichta 2:2
*V derby se trefili D. Němec a Jackl
*Exadmirák O. Novák vyloučen po druhé ŽK
*Jsme pátí, sedm bodů za vedoucí Dubčí
Najdete v rubrice B-mužstvo

*Derby s Meteorem jsme prohráli 0:1
*Nehorázná smůla: dvě tyče a neproměněná penalta…
*Trenér hostí Tichai: Zasloužili jste si vyhrát!
Podrobnosti v rubrice U-19

*FSC Libuš – Admira Praha 2:4
*Výhrou jsme si pojistili podzimní prvenství!
*Úspěšné trenérské duo Kostrba - Gröschl
Více v rubrice U-17

Česká liga žáků – dohrávky
*U-15 (trenér Pudil): Admira – FAŠV 2:4
*To je bez debat zklamání…
*Jsme desátí s třemi výhrami a jednou plichtou
*Devět prohraných zápasů je varováním před jarem

*U-14 (trenér Vavruška): Admira – FAŠV 4:3
*V poločase vypadali hosté na ručník
*Po pauze jsme se ale začali bát o tři body
*Plán překročen - přezimujeme šestí!
*Vyhráli jsme sedmkrát, jedna remíza, jen pět porážek

17.11.2012

Máme pořád stejnou filozofii – každý zápas vyhrát!

Po vítězství 2:1 na UMT v Milevsku, kterým náš tým zakončil podzimní část divize A, jsme si popovídali s úspěšným trenérem A-mužstva Jiřím Tesařem.

Tak jaký to byl podzim?

„Mrzí domácí ztráty, tři remízy – s Táborskem B, Tachovem i Štěchovicemi. Všechny tyto zápasy jsme mohli vyhrát. Na druhou stranu, doma jsme neprohráli. Víc se nám kupodivu daří venku. Vyhráli jsme tam šestkrát. Přejel nás jen Chrást a prohráli jsme i v Rokycanech. K tomu zápasu se ale nechci vracet, kdo tam byl, ví, o čem mluvím.“

V Milevsku sehrál za Admiru poslední utkání stoper Vosický… Hrál výborně, souhlasíte?

„Vosa odchází studovat do ciziny a bude moc těžké nahradit ho. Je to komplexní hráč na úrovni ČFL, člověk na úrovni, osobnost na hřišti, v kabině i mimo ni. Klobouk dolů…“

Před námi je přestávka, přípravné období. Co se bude dít v zimě?

„Nemám rád takové ty přáteláky po skončení podzimní části soutěže, takže nic takového nechystáme. Po Novém roce nás čekají zápasy turnaje na Vyšehradě, přátelské zápasy s juniorkami ligových klubů, zimní soustředění. Už v příštím týdnu si chci promluvit se všemi hráči, kteří u nás odehráli úspěšný podzim 2012, jestli mají chuť v Admiře pokračovat. Mám na mysli kmenové hráče, ty, kteří u nás hostovali, i ty, kteří jsou hráči Admiry a hostovali jinde. Nepočítám s čáslavským Žiakem, který k nám přišel v létě a pak se někam, bez slova vysvětlení, vytratil. Chtěl bych určitě najít náhradu za Vosického a posílit o jednoho hráče všechny řady. Momentálně už jednám se třemi dobrými fotbalisty, ale na jména je ještě brzy. Pokud budou mít zájem v Kobylisích to zkusit, přijde na řadu práce klubových funkcionářů.“

Mají šanci nastoupit do zimní přípravy i někteří hráči B-týmu?

„Mám v hledáčku dva a s těmi taky budu mluvit. A uvažuji i o jednom hráči z druholigového dorostu, to ještě uvidím.“

Jsme po podzimu první a ať se na to díváme, jak díváme, patříme tudíž k favoritům divize!

„První místo je samozřejmě paráda, ale nic to nemění na naší filozofii, kterou bych shrnul takto – do každého zápasu nastupujeme s cílem vyhrát. Jaro ukáže, jak se nám bude dařit!“

A vaše slovo závěrem, po úspěšném podzimu?

„Všem, kteří se o dobré výsledky Admiry zasloužili, chci poděkovat. Zaslouží si to.“

Připravil Aleš Pivoda, mediální pracovník FK Admira


Zimní přípravná utkání našeho A-týmu
6. ledna 13.00 SK Český Brod turnaj Vyšehradu
13. ledna 9.00 Bohemians 1905 turnaj Vyšehradu
16. ledna 18.00 Dukla juniorka hř. ZŠ Mikulova
19. ledna 13.00 SK Horní Měcholupy turnaj Vyšehradu
23. – 27. ledna zimní soustředění na Vysočině
3. února 11.00 FC Graffin Vlašim turnaj Vyšehradu
6. února 18.00 Sparta juniorka na Strahově
10. února 11.00 SK Zápy turnaj Vyšehradu
13. února 18.00 Meteor VIII na Štěpničné
17. února 13.00 Slavia juniorka turnaj Vyšehradu
24. února 11.00 Loko Vltavín turnaj Vyšehradu
2. nebo 3. března o konečné umístění turnaj Vyšehradu
16.11.2012

Milena Bedrlíková slavila narozky

Věrná admiračka Milena Bedrlíková oslavila Xté narozeniny - kde jinde, než na Admiře! Byl to hezký, příjemný a veselý středeční večer. Chybělo jediné - odpolední vítězství A-týmu nad Štěchovicemi...

IMG_1.gif, 18kB
Gratuluje Vašek Pudil
IMG_2.gif, 18kB
Přidává se Bláža
IMG_3.gif, 18kB
Honza Martinic
IMG_4.gif, 18kB
Přišel Ríša Lapka
IMG_5.gif, 18kB
Zdena Drtinová byla jen na skok
IMG_6.gif, 18kB
Milena si to užívala

Foto: Michal Jalovec

15.11.2012

IMG_6086-1.jpg, 89kB

*Šlágr podzimu nenadchl, přinesl jen záplavu žlutých karet
*FK Admira Praha – Štěchovice 0:0
*Udrželi jsme první místo v tabulce
*Matěj Čmejla skončil v nemocnici s otřesem mozku
*Ne však vinou Štěchovických…
*Přišlo 210 diváků – skvělé, děkujeme!
*Podzim 2012 zakončíme 17. listopadu v Milevsku
Čtěte v rubrice A-mužstvo

12.11.2012

Admiráci, přijďte fandit!

Admira u nás je nejlepší....jpg, 58kB

Středa, 14.00 - hostíme FK TJ Štěchovice!

Všem, kteří si udělají čas a přijdou, předem děkujeme!


12.11.2012

*Kvalitního soupeře jsme zlomili dvěma góly v závěru
*Admira – FK Hořovicko 4:2
*Hosté za stavu 2:2 věřili ve svou výhru
*Dva góly dal Birma, po jednom Komínek a Petr
*Obě branky dal Birma…
*… který vede pořadí střelců už s deseti trefami
*POZOR! Ve středu 14. 11. od 14.00 hostíme Štěchovice
*Minimálně do té doby vedeme tabulku divize A!
*Pokud můžete, přijďte náš tým povzbudit!
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Po vítězství 3:0 nad Hostivaří jsme výsledek zopakovali
*Admira B – SK Viktoria Štěrboholy 3:0
*Konečně se nám podařilo Štěrboholy přehrát a vyhrát!
*Dvakrát se trefil Ondrůšek, jednou D. Němec
*Ondrůšek se dotáhl na Šindeláře v pořadí střelců
*Podzim zakončíme sousedským derby v Ďáblicích
*Hraje se v sobotu 17. listopadu, výkop 13.30
Najdete v rubrice B-mužstvo

*Paráda - ze Svitav vezeme tři body!
*Třetí vítězství za sebou potěšilo
*Svitavy – Admira 0:3
*Dva góly dal Michálek, jeden Linek
*Podzim 2012 zakončí derby s Meteorem
*Hrát se bude v neděli 18. listopadu od 10.15
Podrobnosti připravujeme do rubriky U-19

Česká liga žáků: v měření sil s Meteorem jsme byli mírně lepší
Dvě výhry, jedna plichta, jedna porážka

*U-15: Admira – Meteor 0:0
*Plichta doma je málo…
*Zatím jsme jedenáctí
*Podzim zakončíme dohrávkou s FAŠV Varnsdorf

*U-14: Admira – Meteor 4:0
*Sousedy z Libně jsme přehráli po zásluze
*Sedmé místo je zatím velmi slušné…
*Ještě nás čeká dohrávka s FAŠV
*Tři body by znamenaly zimu na šesté příčce

*U-13: Meteor – Admira 1:4
*Po výborném prvním poločase přišla křeč
*Tři body jsou přesto cenné
*Do jara 2013 vstoupíme z osmého místa

*U-12: Meteor – Admira 5:2
*Padla kosa na kámen…
*Na první porážku jsme čekali do třináctého kola
*Jednou to přijít muselo!
*I tak dál vedeme tabulku…
*…a to nejméně do prvního jarního kola

9.11.2012

DSC04316.JPG, 55kB

Tak copak píší? A hele, v neděli hraje na Admiře FK Hořovicko!

No tohle - prý má Admira pořád šanci na první místo v tabulce…

Kope se v neděli 11. 11., tradičně od 10.15!

Taky tu čtu, že Hořovicko trénuje Honza Berger. No jistě, právě ten, co kdysi válel za národní mužstvo a za Spartu!

A že s tímhle soupeřem admiráci v divizi zatím vyhráli jen jednou, a proto se to budou snažit hned v neděli změnit.

Tak je to jasné! V neděli 11. 11. dopoledne žádné hračky, ani pohádky. Mami, tati - pojedeme na Admiru. Na fotbal!

Foto: Michal Jalovec


Pozor, nepřehlédněte! Se Štěchovicemi hrajeme ve středu 14. 11.!

FAČR, konkrétně STK pro soutěže v Čechách, nařídila sehrání odloženého utkání XII. kola divize Admira – FK TJ Štěchovice (utkání druhého a prvního týmu tabulky) na středu 14. 11. Výkop – 14.00.

Jakkoli to není ideální termín ani čas, zápas sehrajeme.

Chceme proto požádat všechny věrné admiráky – pokud jen trochu můžete, zkuste si to zařídit v práci či ve škole tak, aby se na stadionu sešla aspoň nějaká divácká kulisa. Přední Kopanina dohrávala zápas s Milevskem (1:2) ve středu 7. 11., taky od 14.00. Přišlo tam padesát duší.

Věřme, že nás bude na tribuně či v ochozech k stání nejmíň sto padesát! Admira bude fanouškovskou pomoc moc potřebovat!!!

Předem děkujeme a těšíme se na Vaši návštěvu.


Deník Sport o našem odloženém utkání

Deník Sport přinesl ve středu 7. 11. zajímavý názor diváka. Nabízíme ho svým příznivcům bez dalšího komentáře.

clanek.jpg, 53kB

5.11.2012

*Z Čížové vezeme tři cenné body!
*Čížová – Admira 0:2
*Výsledek 0:2 venku se nám líbí
*Stejně jsme vyhráli na Kopanině a v Benešově
*Brankář Víšek udržel počtvrté čisté konto
*Obě branky dal Birma…
*… který vede pořadí střelců s osmi trefami
*Za týden hostíme Hořovicko
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Z Pragovky jsme si přivezli tři body
*Vyhráli jsme 4:1, ačkoli chybělo několik opor
*Tentokrát bez posil z áčka
*Dvakrát se trefil Kocinger, dvakrát Másílko
*Ve středu 7. 11. hrajeme na UMT s Hostivaří
*Výkop pod reflektory v 19.00
*Další domácí zápas – v neděli 11. 11. se Štěrboholy
Najdete v rubrice B-mužstvo

*To tu ještě nebylo: Admira – Letohrad 9:2!
*Zlomili jsme prokletí rudých dresů i Hovorčovické
*Hosté se nestačili divit – my taky!
*Za týden jedeme do Svitav
Podrobnosti v rubrice U-19

Česká liga žáků: tři výhry, jedna porážka
*U-15: Litvínov – Admira 0:1
*Třetí podzimní vítězství potěšilo!
*Posunuli jsme se z dvanáctého na desáté místo
*Za týden derby Prahy 8: hostíme Meteor!

*U-14: Litvínov - Admira 3:5
*Další potěšující výhra na severu Čech!
*Sedmé místo je zatím velmi slušné
*Derby s Meteorem za týden slibuje vyrovnaný boj

*U-13: Admira – Kladno 4:6
*Tahali jsme za kratší konec…
*Držíme nadále osmé místo
*Za týden budeme v derby s Meteorem favority

*U-12: Admira – Kladno 7:3
*Jízda bez porážky pokračuje!
*Udrželi jsme vedení v tabulce!
*Příště jedeme na Meteor
*Navlékneme na šňůru další vítězný korálek?

1.11.2012

Schválené termíny odložených utkání

A-mužstvo - Štěchovice 25. 11. (neděle) v 10.15 h. na stadionu

B-mužstvo - Hostivař 7. 11. (středa) v 19.00 h. na UMT

U-17: A-mladší dorost-Junior 5. 11. (pondělí) v 19.00 h. V Úžlabině (změna volby hřiště)

U-16: B-mladší dorost - Satalice 6. 11. (úterý) v 18.45 h. v Satalicích (změna volby hřiště)

U-15, U-14: Starší žáci – FAŠV Varnsdorf 18. 11. (neděle) v 11.45 a 13.30 na UMT


Změna hrací plochy

U-19: A-dorost - Letohrad 4. 11. (neděle) v 10.15 h. Hovorčovická

Va.

30.10.2012

Pan Forejt bude vystupovat ve filmu o slavném Kubalovi!

Kontakt na pana Josefa Forejta, nejstaršího člena FK Admira, bývalého hráče Slavie, ŠK Bratislava, Admiry a někdejšího trenéra sešívaných, Teplic, Vlašimi a Motorletu, sháněl pan Karol Švaral ze Slovenska. Dostal od nás číslo na Forejtův mobil a důvod, proč chce pana Forejta kontaktovat, vysvětlil mailovou zprávou:

„Vazeny pan Pivoda, dovolte, aby som Vam touto cestou podakoval za poskytnutie kontaktu na p. Josefa Forejta. Spolupracujem s madarskou spolocnostou Flora Film p. Tiborta Kocsisa, ktory pracuje na dokumente o zivote slavneho futbalistu Ladislava Kubalu. Ten posobil v SK Bratislava v rokoch 1946-48 a neskor sa stal legendou v FC Barcelona. Pan Forejt bol spoluhracom pana Kubalu z cias jeho posobenia v SK Bratislava a podla nasich zisteni je poslednym zijucim clenom SK Bratislava z kadra 1946-1947 (najstarsim zijucim slovanistom je dalsi cesky fotbalista, p. Jaroslav Deršák, nar. 25. 6. 1920, ktory hral za SK Bratislava este v r. 1938). Radi by sme oslovili p. Forejta a poziadali ho o informacie tykajuce sa jeho posobenia v SK Bratislave v tomto obdobi, a dufame, ze sa s nami podeli o svoje spomienky. Dakujem a zostavam s priatelskym pozdravom Karol Svaral.“

Budeme se tedy těšit, že zmíněný připravovaný film bude časem k vidění i v ČR.

29.10.2012

*Sníh vyhrál nad Admirou i Štěchovicemi
*V divizi A byla sehrána jen dvě utkání
*Celkem šest zápasů odloženo
*Se Štěchovicemi budeme dohrávat 25. 11.
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*B-tým s Hostivaří kvůli sněhu taky nehrál
*Zápas je odložen na 7. 11.
*Výkop v 19 hodin, bude se hrát pod reflektory
Více v rubrice B-mužstvo

*Dorost U-19 připravil příjemné překvapení
*FK Kolín –Admira 1:2!
*Naše branky vstřelili Hejna a Michálek
Ostatní výsledky a tabulku najdete v rubrice U-19

*Česká liga žáků – dvakrát jsme přehráli Motorlet!
*U-13 Vikingové zvítězili venku 6:4
*Admiráci postoupili na sedmé místo
*U-12 Tygři vyučovali – zvítězili 14:5
*Tygři nadále vedou bez porážky tabulku!
*Týmy U-15 a U-14 nehrály
*Soupeři z Varnsdorfu nepřijeli
*Cestu jim zahradily spadané stromy

*V Danone Cupu jsme obsadili třetí místo
*Lepší byly jen velkokluby Sparta a Slavia
*Bohemians 1905 jsme rozstříleli 6:2!
Najdete v rubrice U-12

27.10.2012

Všechny, nedělní zápasy A mužstva se Štěchovicemi, B mužstva s Hostivaří a ml. dorostu s Juniorem jsou fotbalovým svazem zrušeny.
Přípravky ročníku 2004 a 2005 své zápasy odehrají zítra podle plánu na UMT, pokud nedojde k nějakému ještě výraznějšímu zhoršení počasí.

Za FK Admira Praha : ing. Čadský - org. pracovník

22.10.2012

*Z Benešova vezeme tři cenné body
*SK Benešov – Admira Praha 0:2
*Trefili se Kokoška a Birma
*Víšek chytil Štěpánovi penaltu!
*Benešov nastřelil tyč, my břevno
*Mezi 150 diváky bylo 20 příznivců Admiry
*Poskočili jsme na druhé místo
*Za týden hostíme Štěchovice
*Případná výhra by nás posunula do čela tabulky!
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Béčko napravilo výpadek z minulého kola
*Loko Vltavín B – Admira Praha B 0:3
*Zcela zasloužená výhra, byli jsme lepší
*Dvě branky vstřelil Šindelář, jednu Lukáš Němec
*Ten se vyšvihl do čela týmového žebříčku střelců
*V příštím kole přijede SK Hostivař
Najdete v rubrice B-mužstvo

Česká liga žáků: tři vítězství, jedna porážka
*U-15: Děčín – Admira 3:0
*Zatím máme jen dvě vítězství, to není mnoho…
*Dvanácté místo nás netěší
*Za týden hostíme FA ŠV
*Tři body proti poslednímu týmu jsou povinností!

*U-14: Děčín – Admira 1:7
*Potěšující výhra na severu Čech
*Nesmíme být namistrovaní, byla i spousta chyb
*Šesté místo je zatím solidní
*Příště přijede FA ŠV

*U-13: Admira - Litvínov 16:2
*Výsledek mluví za další komentáře
*Osmé místo není zatím špatné!
*Za týden jedeme k derby na Motorlet

U-12: Admira – Litvínov 16:2
*Předposlední tým jsme podle očekávání přehráli
*Udrželi jsme vedení v tabulce!
*Čeká nás těžké derby na Motorletu

14.10.2012

*Otevřeli jsme provoz krásného nového pažitu
*V derby jsme rozstříleli Aritmu 6:1
*Tentokrát jsme zahráli opravdu dobře
*Petr se blýskl hattrickem – konečně!
*Dvě branky dal Birma, jednu Kokoška z penalty
*Přišlo 275 diváků, děkujeme!
*Poskočili jsme na třetí místo
*Za týden jedeme do Benešova
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Totální kolaps v závěru zápasu
*Admira B – PSK Union 2:3
*Otočili jsme skóre z 0:1 na 2:1…
*…a pak jsme trestuhodně přestali hrát
*Sotva průměrný soupeř nakonec získal tři body
*Naše góly vstřelili Panýrek a Kocinger
*Jsme až devátí, to nás netěší…
*Za týden derby: Loko Vltavín B – Admira B
Najdete v rubrice B-mužstvo

*Výborný výsledek se zrodil na severu Čech
*Slovan Varnsdorf – Admira Praha 0:3
*Dvě branky dal Michálek, jednu Dolejš
*Zatím jsme desátí
*Příště přivítáme MFK Chrudim
Podrobnosti v rubrice U-19

*U-15: Mostu jsme doma podlehli drtivě 0:5
*Patří nám dvanácté místo
*Příště pojedeme na sever do Děčína

*U-14: Na Most jsme nestačili, prohráli jsme 3:7
*Držíme deváté místo
*Za týden nás čeká cesta do Děčína

*U-13: V Ústí nad Labem těsná prohra 4:5
*Chybělo šest nemocných či zraněných opor…
*Zatím jsme devátí
*V příštím kole k nám přijede Litvínov

*U-12: Pokračování úspěšného tažení
*Ještě pořád jsme nebyli poraženi!
*V Ústí nad Labem jsme vyhráli výrazně 7:2
*Nadále nám patří první příčka v tabulce
*Udržíme neporazitelnost i doma s Litvínovem?

10.10.2012

Kam v neděli dopoledne? Přece na Admiru. Na pražské derby!

X. kolo divize A – výkop v 10.15

FK Admira Praha - SK Aritma Praha

Oba kluby spojuje osobnost úspěšného trenéra Dušana Uhrina. Ten oblékal dres Aritmy jako hráč, v Admiře pak začal trenérskou dráhu, jež vyvrcholila stříbrem reprezentace ČR na EURU 1996. A další zajímavost. Současný trenér Aritmy Tomáš Kubr hrával za náš A-tým. Po letech ho opět přivítáme v Kobylisích. Stejně tak celou výpravu, hráče, trenéry, činovníky a slušné příznivce SK Aritma Praha.

Poslední vzájemné zápasy Admiry s Aritmou

ARI-ADM 3:2 (Klíma, Rybka, Smrčina – Kubice 2, přebor Prahy, podzim 2004)
ADM-ARI 3:1 (naše branky Martinic, Margolius, Nevěčný, přebor, jaro 2005)
ADM-ARI 8:4 (Trhlík a Deré 2, Vobořil, Lenz, Marousek, Martinic – Výravský 2, Mareček, Hájek, přátelsky na naší UMT, před startem jara 2007)

Náš soupeř z Vokovic: SK Aritma Praha

SK Aritma je pokračovatelem SK Veleslavín a Dynama Vokovice.
Klub byl založen v roce 1908. Dnes má 1100 členů v oddílech kopané, košíkové, atletiky, tenisu, dráhového golfu, ASPV, turistiky, odbíjené a curlingu. Sídlo klubu je ve Vokovicích u koupaliště Džbán, na pokraji chráněné krajinné oblasti Šárka.

Oddíl kopané má družstva všech věkových kategorií - od mini po starou gardu. Muži A hrají jakožto přeborníci Prahy z předchozí sezony divizi. V roli nováčka si počínají výborně a zatím jim patří páté místo v divizní tabulce! Dorosty a starší žáci hrají Pražský přebor, ostatní týmy různé pražské soutěže.

Ze známějších fotbalistů zde působili sparťané Tichý, Gůra, Svoboda, Mistr, slávisté Růžička, Kolman, Uldrych, hráči Plzně Bican a Švejdík či už zmíněný bývalý trenér reprezentace Uhrin.

Přijďte nám fandit! Vezměte s sebou manželku, přítelkyni, maminku či dceru – ženy u nás vstupné neplatí…

Admira do toho!

8.10.2012

*První pražské derby jsme zvládli
*Přední Kopanina – Admira 0:2
*Vítr znemožnil hrát fotbal, hrála se nakopávaná
*Domácím nepomohla změna trenéra
*Branky vstřelili Vosický a Kokoška
*Stoper Vosický je zatím nejlepším střelcem Admiry!
*Příště hostíme v dalším pražském derby Aritmu
*Tímto zápasem otevřeme zrekonstruovaný pažit
*Jiří Kubice bude hostovat v Průhonicích
*Z rezervy byl přeřazen Petr Jackl
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Lídr tabulky odjel z Hovorčovické poražen
*Admira B – AFK Spartak Kbely 2:0
*Trefili se Panýrek a L. Němec
*Za týden přivítáme PSK Union Praha
Najdete v rubrice B-mužstvo

*Proti Dukle jsme v lize žáků uhráli jediný bod
*U-15: Dukla v. Admira 5:0; jsme až dvanáctí…
*U-14: Dukla v. Admira 8:1; držíme sedmé místo
*U-13: Admira v. Dukla 3:6; Vikingové jsou sedmí
*U-12: Admira – Dukla 7:7; Tygři nadále vedou tabulku!
Referáty připravují naši zpravodajové

6.10.2012

Béďa Bedrlík a Honza Kostrba oslavili šedesátku

Šest životních desetiletí oslavili společně v klubovně na Admiře nerozluční kamarádi Ing. Bedřich Bedrlík a Jan Kostrba. Admiráci oběma srdečně blahopřejí, přejí hodně zdraví, osobní pohody a radosti s kobyliským fotbalem. A těm, kteří u toho nebyli, nabízíme několik fotek zachycených objektivem Michala Jalovce.

ALESI, TAK JESTE JEDNOHO, JO.gif, 18kB
Aleši, tak ještě jednoho, jo
BYLO SI CO POVIDAT.gif, 18kB
Bylo si co povídat
Fotograf Myšák poctivě dodržoval pitný režim
Fotograf Myšák poctivě dodržoval pitný režim
GRATULANTU SE SESLO DOST.gif, 18kB
Gratulantů se sešlo dost
MANZELKA OSLAVENCE VYSVETLUJE..gif, 18kB
Manželka oslavence vysvětluje.
OSLAVENEC BEDRICH S GRATULANTKOU.gif, 18kB
Oslavenec Bedřich s gratulantkou
OSLAVENEC HONZA, TAKTEY S GRATULANTKOU.gif, 18kB
Oslavenec Honza, taktéž s gratulantkou
PAN MAGISTR V DOBREM ROZMARU.gif, 18kB
Pan magistr v dobrém rozmaru
PRO OSLAVENCE BYLA ZAJISTENA EROTICKA SHOW.gif, 18kB
Pro oslavence byla zajištěna erotická show
SPOKOJENY PAN VAVRUSKA.gif, 18kB
Spokojený pan Vavruška
VSEOBECNA POHODA.gif, 18kB
Všeobecná pohoda
1.10.2012

Jiřka Roubíková oslavila narozeniny

Jiřinka Roubíková, naše bývala zdravotnice, manželka někdejšího předsedy klubu Jana Roubíka, maminka bývalých hráčů Jirky a Petra (ten pak léta na Admiře působil i jako trenér) a jedna z největších příznivkyň admiráckého fotbalu za celou dobu existence klubu, oslavila 30. září narozky.

Kolikáté? To se přece u dámy zralejšího věku nesluší prozrazovat. Bohužel, momentálně ji trochu trápí nějaká ta nemoc, ale my všichni na Admiře si ze srdce přejeme:

Jiřinko, dej se co nejrychleji do kupy a honem přijď zase mezi nás.

Už se na tebe upřímně těšíme!

Tvoji admiráci i admiračky


*Čtyřgólová omluva za výpadek v Chrástu
*Admira – Doubravka 4:1
*Tentokrát bez čáslavských pendlů
*Hráno v Hovorčovické za nádherného slunného dopoledne
*Trefili se Vosický, Kokoška, Čmejla a Ondrůšek
*A teď derby v Přední Kopanině – sobota 6. října v 16.00
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*V Dolních Počernicích jsme „vydolovali“ jen bod
*Sokol Dolní Počernice – Admira B 0:0
*Střelci si s sebou asi nevzali „gólové kopačky“
*Škoda, tento soupeř byl k poražení…
*Za týden přijedou Kbely, a to je lídr tabulky!
Najdete v rubrice B-mužstvo

*Tři body zpod Ještědu
*Rapid Liberec – Admira 2:4
*Za týden hostíme Trutnov
*Pozor, hrát se bude v Hovorčovické ulici!
Podrobnosti v rubrice U-19

*Báječný víkend našich ligových žáků
*U-15: Výhra nad Ústím nad Labem 3:2 je malou senzací!
*U-14: Vítězství 2:0 nad posledním Ústím bylo povinností
*U-13: Tři body z horké půdy Vyšehradu za výhru 3:2!
*U-12: Kanonáda 19:0 v domácím prostředí Vyšehradu
*Naši Tygři dál vedou ligovou tabulku bez ztráty bodu!
*V příštím kole přivítají druhou Duklu – to bude mač podzimu!

30.9.2012

Sportuje celá Praha 8

Nohejbalový turnaj pro veřejnost pod záštitou starosty Prahy 8 Jiřího Janků uspořádala MČ Praha 8 ve spolupráci s naším fotbalovým klubem. Turnaj se uskutečnil 30. září na sportovišti Ládví. Za FK Admira se role organizátorů úspěšně zhostili Michal Jakoubek a Robert Blažek.

Více čtěte v rubrice Turnaje.

25.9.2012

Kam v neděli dopoledne? Tentokrát na Hovorčovickou, na fotbal!

Fotbalový podzim 2012: VIII. kolo divize A

Neděle 30. září 2012 v 10.15 hodin, hřiště ZŠ Hovorčovická


FK Admira Praha
SK Senco Doubravka

Z důvodů probíhající rekonstrukce travnaté plochy na hlavním stadionu FK Admira se divizní zápas uskuteční na náhradní hrací ploše, kterou je hřiště ZŠ Hovorčovická, kde své domácí zápasy hraje B-tým našeho klubu.

Rozhodčí: Vladimír Melničuk z Plesné

Asistenti: Karel Henych z Mariánských Lázní, Petr Berka z Ostrova

Delegát FAČR: Josef Novotný z Mariánských Lázní


Jak jsme hráli s SK Doubravka? Zatím dvakrát, vždy úspěšně!

Divize A – září 2007: Doubravka – Admira 3:5
Branky: Prokš 2, Novák – Mičko 2, Martinic 2, Vlček.

Divize A – duben 2008: Admira – Doubravka 3:1
Branky: Kejha, Kondraš, Hruška – Král. Na Admiře sledovalo 157 diváků.


Nenechte admiráky ve „štychu“, přijďte jim fandit na Hovorčovickou!

Spojení: BUS od metra Kobylisy, směr Bohnice, výstup ve stanici Písečná a odtud mírným stoupáním 400 metrů k fotbalovému areálu.

Těšíme se na Vaši návštěvu!


23.9.2012

- černý víkend A mužstva a ligového dorostu
- žádná vstřelená branka a naopak 10 obdržených

- první vítězství B mužstva v soutěži 1.A.

- dvě těsné porážky starších žáků v lize od Vyšehradu
- v lize mladších žáků si Sokolov odvezl z Admiry dvě porážky, když pokaždé obdržel 11 branek

17.9.2012

- A mužstvo svoji možnost získat vítězstvím první místo v tabulce promarnilo
- první utkání bez docíleného a obdrženého gólu
- tuto sobotu hrajeme v Chrástu

- B mužstvo opět bez vítězství
- vyhrajeme už konečně v neděli doma s béčkem Vyšehradu

- hokejový výsledek U-19 se Slavií
-v neděli ráno na Hovorčovické hrajeme s Viktorii Žižkov

- opět výrazné vítězství tygrů ve Varnsdorfu

12.9.2012

Kam v neděli dopoledne? Přece na Admiru, na fotbal!

Fotbalový podzim 2012: VI. kolo divize A
Neděle 16. září 2012 v 10.15 hodin, stadion Admiry Praha

FK Admira Praha
FK Tachov

Rozhodčí: Tomáš Baum z Děčína
Asistenti: Michal Kapoun z Ústí nad Labem, Vojtěch Severýn z Prahy
Delegát FAČR: Václav Havránek z Rokycan

A jak jsme hráli s FK Tachov? Zatím dvakrát a vždy úspěšně!

Divize A – září 2008: Admira – Tachov 4:1 (0:1)
Sled branek: Habart 0:1, Lhota 1:1, Lhota 2:1, Kubice 3:1, vlastní po akci Majera 4:1.

Divize A – duben 2009: Tachov – Admira 0:2 (0:1)
Sled branek: Majer 0:1, Müller 0:2.


Přijďte Admiru povzbudit! Ceny, které můžete vyhrát v poločasové tombole:
I. cena: pohoštění v kobyliské restauraci U Jirky v ceně 300 Kč
II. cena: pohoštění v kobyliské restauraci U cihelny v ceně 300 Kč
III. cena: pohoštění v kobyliské restauraci Na Šutce v ceně 300 Kč
IV. cena: masný výrobek věnovaný firmou Maso Turek
V. cena: cena: masný výrobek věnovaný firmou MADE

PRÉMIOVÁ CENA: Sada dvaceti DVD James Bond, agent 007 – cenu věnovala mediální skupina MAFRA

Každý výherce obdrží navíc podle svého vlastního výběru knihu kriminálních případů, nebo almanach k 100. výročí kobyliské kopané.

Společně věřme, že i třetí vzájemný zápas mezi naším týmem a Tachovem skončí naším vítězstvím!
11.9.2012

*Tři cenné body z Nového Strašecí
*Na hřišti nováčka divize jsme vyhráli 2:1
*Domácím jsme tak trochu pokazili posvícení
*V rámci místní slávy přišlo 350 lidí
*To bylo zahozených šancí…
*Nakonec jsme museli tři body tvrdě bránit
*Za týden hostíme velmi silný Tachov
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Velké zklamání – Dubči jsme podlehli 1:3
*Dvě branky nám dal ex-admirák Hajner
*Chtěli jsme hrát o postup, to asi nehrozí
*Příště jedeme do Újezda nad Lesy
Podrobnosti v rubrice B-mužstvo

*Úspěšné pražské derby!
*Admira – Vyšehrad 5:0
*Konečně tým zahrál podle představ trenéra
*Za týden to bude těžší, jedeme na Slavii
Najdete v rubrice U-19

*Tak to tu ještě nebylo!!!
*Admira U-12 vede prvoligovou tabulku
*Dobře si vedly i týmy U-14 a U-13
*U-15 nestačil na Sokolov, prohrál o čtyři góly
Více v rubrikách ligových žákovských družstev

3.9.2012

*Druhé vítězství v divizi A
*Admira Praha – Malše Roudné 3:2
*Dvě branky vstřelil Majer, jednu Birma
*Výhru jsme museli doslova vydřít…
*Jihočeši byli těžkým soupeřem!
*Za týden jedeme do Nového Strašecí
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Derby v Dolních Chabrech nemělo vítěze
*SK Dolní Chabry – Admira B 2:2
*Dvakrát jsme vyrovnali vedení soupeře
*Branky vstřelili D. Němec a Jackl
*Za Chabry kopali internacionálové Vízek a Hašek
*A teď doma proti Čechii Dubeč
Najdete v rubrice B-mužstvo

*Nechce se věřit, ale je to tak…
*V Novém Bydžově jsme zahodili penaltu
*Byli jsme viditelně lepší, ale gól nepřišel
*A v 93. minutě jsme si dali vlastence…
*Nový Bydžov – Admira 1:0
*Čeká nás derby s Vyšehradem
Podrobnosti v rubrice U-19

*V lize žáků tentokrát vyhráli jen Tygři
Více v rubrikách U-15, 14, 13, 12

27.8.2012

*Neveselý výlet na západ Čech
*V Rokycanech jsme prohráli 2:4, ač už jsme vedli 2:1
*Zatím jsme až desátí…
*Po třech kolech máme dva vyloučené, to je špatně
*Za týden hostíme jihočeský tým Malše Roudné
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*V premiéře nového ročníku I. A třídy jsme remizovali
*Admira Praha B – TJ Kyje 2:2
*Dvakrát jsme vedli, hosté dvakrát srovnali
*Oba naše góly vstřelil Blažek
*Za týden jedeme „přes kopec“ do Dolních Chaber
Najdete v rubrice B-mužstvo

*Domácí tvrz padla po 846 dnech…
*Starší dorost na exligový Jablonec nestačil
*Admira – FK Baumit Jablonec 0:6
*V příštím kole zamíříme do Nového Bydžova
Podrobnosti v rubrice U-19

*Skvělé! Všechny čtyři ligové týmy žáků vyhrály!
*U-15: Admira – Karlovy Vary 2:1
*U-14: Admira – Karlovy Vary 4:0
*U-13: Teplice - Admira 3:9
*U-12: Teplice - Admira 5:7
*Naši Tygři jsou na druhém místě ligové tabulky!
Ostatní výsledky a tabulky najdete v příslušných rubrikách

22.8.2012

Nabor Admira web.jpg, 75kB

20.8.2012

*Domácí divizní premiéra podzimu 2012 přinesla plichtu
*Admira Praha – FC MAS Táborsko B 1:1 (0:1)
*Dostali jsme gól z přísné penalty, vyrovnal Vosický
*Ač hosté přijeli s pěti profesionály, herně jsme byli lepší
*Přišlo jen 170 diváků, čekali jsme větší návštěvu
*V sobotu 25. srpna jedeme do Rokycan
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Béčko prohrálo ve Střešovicích 1:3
*V neděli 26. srpna startuje I. A třída
*Do Hovorčovické přijede TJ Kyje
Najdete v rubrice B-mužstvo

*Z Hradce Králové bez bodu
*První zápas v České lize jsme těsně prohráli
*Olympia Hradec Králové – Admira 3:2
*Ve středu 22. srpna od 17 hodin hostíme SK Třebeš
Podrobnosti v rubrice U-19

*Do nového ročníku České ligy žáků jsme vstoupili porážkou
*Admira – 1. FC Karlovy Vary 5:8
Více v rubrice U-13

*Tygři ligovou premiéru zvládli na podtrženou jedničku!
*Admira – 1. FC Karlovy Vary 18:4
Čtěte v rubrice U-12

16.8.2012

Kam v neděli před obědem? Přece na Admiru, na fotbal!

II. kolo divize – skupina A

Dne 19. srpna 2012 v 10.15 hodin, stadion Admiry Praha


FK Admira Praha
FC MAS Táborsko B

Rozhodčí: Jan Staněk z Hradce Králové
Asistenti: Zdeněk Novotný Hradce Králové, Tomáš Ulrich z Prahy
Delegát FAČR: Roman Stančík z Karlových Varů


Náš soupeř z jihu Čech: FC MAS Táborsko B

Přivítáme reprezentanta ambiciózního fotbalového projektu, s nímž na jihu Čech přišel úspěšný podnikatel a fotbalový funkcionář Jiří Smrž. Ten se inspiroval krokem, který udělali představitelé fotbalových klubů Slovácká Slavia Uherské Hradiště a Synot Staré Město. Zahodili někdejší řevnivost a přehnané soupeření, dali se dohromady a vznikl úspěšný prvoligový 1. FC Slovácko. Pan Smrž postupoval obdobně. Spojil dva kluby z těsného sousedství, dříve nesmiřitelné rivaly Spartak MAS Sezimovo Ústí a FK Tábor (dřívější DSK a pozdější Vodní stavby Tábor). Vznikl tak dnešní klub FC MAS Táborsko, jehož A-tým hraje na Soukeníku v Sezimově Ústí II. ligu, B-mužstvo, které dnes hostíme, sídlí na táborské Svépomoci. Jihočeši se spolu s Bohemians 1905 přihlásili i do nové juniorské ligy, ač jim to směrnice FAČR neukládají, neboť povinnou účast mají jen prvoligové kluby.
FC MAS Táborsko pracuje znamenitě i s mládeží. Na sezimovoústeckém Soukeníku jsou tradičně lepší dorostenci, a na Svépomoci v Táboře zase žáci. Dnes hrají všechny kategorie ligové soutěže pod jednotnou hlavičkou.
Jiří Smrž, prezident klubu, říká: „Druhá liga patří do velkých měst.“ A proto se za podpory radnice chystá výstavba moderního fotbalového stánku v téměř čtyřicetitisícovém Táboře, kde FC MAS Táborsko už oficiálně sídlí. Na Soukeníku pak vznikne špičkové sportovní centrum pro fotbalovou mládež.
Hráče, trenéry, činovníky a slušné fandy z Táborska v Kobylisích upřímně vítáme!
Historii fotbalu v regionu mimochodem popisuje nová kniha Fotbalové Táborsko, kterou pro FC MAS Táborsko napsal Aleš Pivoda, náš tiskový mluvčí a hlasatel.


Kádr B-týmu FC MAS Táborsko

Brankář: Martin Blažek (1980);
Obránci: Jan Chotovinský (1983), Jakub Kalášek (1989), Karel Sláma (1991), Jan Boháč (1993), Patrik Zajac (1985), Ondřej Stránský (1993);
Záložníci: Pavel Nohava (1989), Jiří Rabinák (1989), Tomáš Samec (1984); Útočník: Jan Stoszek (1988).

V tomto složení mužstvo absolvovalo první zápas v Milevsku, kde zvítězilo 3:0. Sestava pro nedělní utkání bude určena podle toho, které hráče A-týmu a ligové juniorky nominuje šéftrenér klubu Luboš Zákostelský.

Realizační tým FC MAS Táborsko B
Trenér: Jan Klimek (1965)
Asistent trenéra: Jaromír Vavřina (1963)
Vedoucí mužstva: Petr Kolář (1963)
Masérka: Hana Hojdarová


FK Admira Praha sponzorují a finančně podporují

společnosti a podnikatelé Křeček, JOTIŠ, Spal, Jelínek, Spěváková, DAP, CHIC, Wenzel, CS BETON, BOBCAT, TEMO.


15.8.2012

Pan Josef Forejt oslavil devadesátku, celá Admira blahopřeje!

Forejt 90.jpg, 71kB Nejstarší člen FK Admira, její bývalý hráč a trenér, bývalý fotbalista Slavie a ŠK Bratislava, který trénoval také Slavii, Teplice, druholigovou Vlašim a Motorlet, se 14. srpna dožil krásných devadesátin. Přejeme hodně zdraví a fotbalové radosti!

Jménem FK Admira blahopřáli oslavenci sekretář Josef Vavruška a organizační pracovník Ing. Ladislav Čadský.

12.8.2012

*Divizní premiéra na jihu Čech dopadla znamenitě!
*Zpod někdejšího sídla Rožmberků vezeme tři body
*Český Krumlov – Admira Praha 2:4 (0:1)
*Dvakrát se trefil Snop, jednou Birma a Vosický
*Jihočeši dokázali dvakrát vyrovnat naše vedení
*V závěru jsme už byli viditelně lepší
*Zaslouženou výhru Admiry uznal i domácí kouč
*Za týden hostíme doma FC MAS Táborsko B

6.8.2012

*Generálka se vydařila!
*FK Admira – FSC Libuš 8 : 1 (4:1)
*A teď na divizi do Českého Krumlova!
Čtěte v rubrice A-mužstvo

2.8.2012

*Admira – Český Brod 5:1
*Výsledek nijak nepřeceňujeme
*Hosté nebyli o čtyři branky horší
Čtěte v rubrice A-mužstvo


Admira – FSC Libuš

V neděli 5. srpna čeká náš tým generálka před novým soutěžním ročníkem. V 17.00 přijede na Hovorčovickou FSC Libuš, přední mužstvo Pražského přeboru.

A necelý týden poté, v sobotu 11. srpna, pojedeme k prvnímu zápasu divizní skupiny A do Českého Krumlova.

29.7.2012

*Po úspěchu v Dobrovici přišla výrazná prohra
*1. kolo Poháru České pošty nám radost nepřineslo
*FK Admira - Loko Vltavín 1 : 4 (0 : 1)
*Blahopřejeme holešovickému soupeři k postupu
Najdete v rubrice A-mužstvo

26.7.2012

Pět branek přeborovému soupeři v čele s Václavem Drobným

V přátelském utkání jsme porazili SK Třeboradice 5:2
Čtěte v rubrice A-mužstvo.

23.7.2012

Upozornění trenérům a vedoucím všech týmů

Od nového soutěžního ročníku 2012-2013 dochází k novému rozdělení redakční práce našeho klubového webu.

Vedoucím redaktorem webových stránek je nadále Mgr. Aleš Pivoda, mediální pracovník a tiskový mluvčí FK Admira Praha.

Pokud jde o jednotlivé rubriky konkrétních družstev, do jeho gesce patří tyto:
A-mužstvo
B-mužstvo
U-19
U-15
U-14
U-13
U-12

Mail: ales.pivoda@seznam.cz, mobil 734 671 971

Organizační pracovník FK Admira Ing. Ladislav Čadský má na starosti náplň rubrik těchto týmů:
U-17
U-16
U-11
U-10
U-9
U-8
U-7

Mail: lada@cadsky.cz, mobil 602 939 810

Redakce webu vyzývá všechny trenéry, vedoucí týmů a zpravodaje, aby toto nové rozdělení respektovali a podle něj se s příspěvky obraceli vždy na příslušného funkcionáře klubu. V případě dovolených, pracovního zaneprázdnění, zahraničních cest apod. platí samozřejmě vzájemná zastupitelnost.
Obracet se lze eventuálně i na sekretáře FK Josefa Vavrušku, mail: admira.sekret@seznam.cz, mobil 607 829 772

FK Dobrovice - FK Admira 0:2 (0:0)

*Zvládli jsme předkolo Poháru České pošty
*Divizního nováčka z Dobrovice jsme na jeho trávě zdolali 2:0
*Oba góly vstřelil Zahálka
*Už tři zápasy držíme čisté konto!
*V I. kole poháru hostíme Loko Vltavín
*Hraje se v neděli 29. července v 10.15 na hřišti Hovorčovická
*Na Admiře se totiž do 5. srpna rekonstruuje trávník
Více v rubrice A-mužstvo

19.7.2012

Druhý přípravný mač: Vyhráli jsme i nad Slavií!
SK Slavia juniorka – FK Admira Praha 0:1 (0:1)

Juniorka Slavie vedená trenérem Michalem Petroušem nastoupila proti nám na svém domovském stadionu v Xaverově již ke čtvrtému přípravnému utkání. Dosavadní tři (třetiligové SK Kladno, Kunice a divizní Čelákovice) byla pro ni vítězná a tuto sérii nechtěla porušit ani s námi.
Ale také my jsme chtěli být úspěšní a to se povedlo.
Podrobnosti najdete v rubrice A- mužstvo.


14.7.2012

Úspěšná premiéra trenéra Tesaře v našem klubu
FK Admira Praha - FC Přední Kopanina 6:0 (0:0)

Po letní přestávce se opět roztáčí fotbalový kolotoč. První přípravné utkání pod taktovkou nového trenéra Jiřího Tesaře jsme zvládli úspěšně. Více čtěte v rubrice A-mužstvo

"Trenér Tesař zkoušel osm nových hráčů, z partnerského čáslavského FK i z jiných klubů. Někteří se ukázali opravdu v dobrém světle, o ty bychom měli zájem. Na konkrétní jména je z taktických důvodů ale ještě brzy. Celkově jsme hráli fotbal, na který se dalo koukat, ovšem zdůraznil bych, že šlo opravdu ryze o přípravu," konstatoval manažer FK Admira Richard Lapka.

12.7.2012

FK Admira - FC Přední Kopanina - sobota 14. července

První letní přípravné utkání A-mužstva s Přední Kopaninou se hraje na Admiře v sobotu 14. 7. 2012 od 10:15 hodin. Soupeřem nám bude divizní tým ze severozápadního okraje Prahy, náš dobrý starý známý, se kterým jsme se utkávali jak v divizi, tak i v Pražském přeboru.

V posledním skončeném ročníku divize 2011-2012 hrála Přední Kopanina v B-skupině, náš tým v C-skupině.

Poprvé v historii se oba týmy na podzim setkají v A-skupině.


8.7.2012

Smlouva o spolupráci mezi Čáslaví a Admirou byla podepsána

Do projektu fotbalových farem, který odstartoval v loňské sezoně pod hlavičkou FAČR, se zapojuje také FK Admira Praha. Partnera našla v profesionálním klubu FK Čáslav, který je účastníkem II. fotbalové ligy a jehož novým sportovním ředitelem je známý fotbalista Tomáš Haniak. Ten letos na jaře krátce hostoval v Admiře.

„Mohu konstatovat, že z obou stran byla podepsána dohoda o spolupráci mezi FK Čáslav a FK Admira Praha, podle níž bude v soutěžním ročníku 2012-2013 Admira fungovat jako farma druholigové Čáslavi. Nyní záleží už pouze na posvěcení dohody příslušným orgánem FAČR, k čemuž by mělo dojít v nejbližších dnech,“ uvedl předseda FK Admira Praha Ing. Zdeněk Potůček.

Projekt fotbalových farem má za účel zajistit větší vytíženost hráčů profesionálního klubu a zároveň umožnit větší sportovní kvalitu a diváckou atraktivitu pro farmu. Hráči z profesionálního klubu tak po vzoru hokejových „střídavých startů" nemusí být v klubu z nižší soutěže na dlouhodobějším hostování, ale mohou naskočit pouze jednorázově do soutěžních nebo přátelských utkání. V podstatě je pohyb mezi farmou a profesionálním klubem totožný, jako je pohyb mezi áčkem a béčkem.

V praxi by to mělo fungovat tak, že ti hráči z kádru Čáslavi, kteří nebudou tamějším trenérem Petrem Vrabcem nominováni k utkání II. ligy, mají být k dispozici pro zápas Admiry v divizi. A sice s tím, že v týdnu by měli absolvovat dva tréninky na Admiře s našimi fotbalisty. Tito hráči zůstanou čáslavskými profesionály a budou čáslavským klubem placeni, přičemž na Admiře budou brát prémie za vítězný zápas.

Pro Čáslav bude mít tato forma spolupráce výhodu v tom, že zmínění hráči nevypadnou ze zápasového rytmu a budou hrát divizní utkání.

Pro Admiru se zvýší konkurence v A-týmu a měla by se zvýšit i kvalita hry.

Pokud by se v Admiře objevil talentovaný hráč, který by měl naději hrát vyšší soutěž, mohl by dostat šanci právě v Čáslavi.


25.6.2012

Losovací aktiv: Budeme hrát A-skupinu!

Losovací aktiv ŘKČ FAČR, který se konal v sobotu 23. června v Praze, přinesl zásadní novinku. Náš divizní A-tým už nebude hrát ve skupině C, ale ve skupině A.

Tady je představení účastníků (podle čísel, která byla klubům přidělena):

1. Slavoj Český Krumlov – tradiční účastník divize z jihu Čech, v minulém ročníku hrál divizi A a obsadil 14. místo, když dlouho bojoval o záchranu
2. FC Rokycany – tradiční účastník divize ze západních Čech, v minulém ročníku hrál divizi A a patřil ke středu tabulky, když obsadil 9. místo
3. Sokol Nové Strašecí – nováček, divizi dosud nikdy nehrál, do soutěže byl zařazen ze 6. místa Středočeského krajského přeboru poté, co Votice svou účast v divizi vzdaly
4. Spartak Chrást – nováček, divizi dosud nikdy nehrál, do divize byl zařazen ze 2. místa přeboru Plzeňského kraje poté, co Koloveč účast vzdala
5. FC Přední Kopanina - tradiční účastník divize z okraje Prahy, v minulém ročníku hrál divizi B a obsadil 14. místo
6. SK Benešov - tradiční účastník divize ze středních Čech, v minulém ročníku hrál divizi A a obsadil 3. místo, když až do závěrečných kol usiloval o postup do ČFL; Benešov bude jedním z favoritů divize A
7. Sokol Čížová - tradiční účastník divize z jihu Čech, v minulém ročníku hrál divizi A a obsadil 10. místo
8. ZVVZ Milevsko - tradiční účastník divize z jihu Čech, v minulém ročníku hrál divizi A a obsadil 13. místo
9. FC MAS Táborsko B - tradiční účastník divize z jihu Čech, pokračovatel bývalého FK Tábor, v minulém ročníku hrál divizi A a obsadil 7. místo
10. Malše Roudné - nováček, divizi již v nedávné minulosti hrál, do soutěže byl zařazen ze 2. místa Jihočeského krajského přeboru poté, co vítězné Dražice postup do divize vzdaly
11. FK Tachov - tradiční účastník divize ze západních Čech, v minulém ročníku hrál divizi A a obsadil 11. místo
12. Doubravka Plzeň - nováček, divizi již v nedávné minulosti hrál, přeborník Plzeňského kraje
13. Aritma Praha - nováček, divizi již v dávnější minulosti hrál, přeborník Prahy
14. FK TJ Štěchovice – tým ze středních Čech, loňský nováček, po roce působení v divizi A obsadil velmi solidní 8. místo
15. FK Hořovicko - tradiční účastník divize ze středních Čech, v minulém ročníku hrál divizi A a obsadil velmi pěkné 5. místo
16. FK Admira Praha - tradiční účastník divize z Prahy-Kobylis, v minulém ročníku hrál divizi C a obsadil 11. místo.

Z A-skupiny oproti minulému ročníku zmizely Horní Měcholupy a Strakonice (oba týmy postoupily do ČFL), Votice a Koloveč (z ekonomických důvodů se nepřihlásily), Slavia B a Dukla B (byly zrušeny v souvislosti se zavedením povinné soutěže ligových juniorských týmů). Z posledního místa sestoupili Bohemians 1905 B. Tým byl následně také zrušen v souvislosti se zavedením povinné soutěže ligových juniorských týmů.

Zajímavost: Doubravka musí účast potvrdit!

Zástupci Doubravky Plzeň na aktivu oznámili, že v úterý 26. června se uskuteční valná hromada jejich klubu, která musí postup do divize potvrdit.

Pokud by účast potvrzena nebyla, měly by právo postupu Horažďovice, třetí z přeboru Plzeňského kraje, případně čtvrté Klatovy. Ty však zájem nemají, a proto ŘKČ FAČR nabídla podle koeficientu možnost hrát divizi A týmu FK Litoměřice, který v přeboru Ústeckého kraje skončil na 2. místě a měl nejlepší bilanci na druhých místech ze všech přeborů.

Litoměřice by sice rády postoupily, ale hrát by chtěly celkem logicky severozápadní skupinu B. Ta už je ovšem obsazena. Pokud by tedy Litoměřice neakceptovaly účast v oddělení A, pak se tato skupina bude hrát jen s patnácti účastníky.

Rozhodnuto: Doubravka divizi bere!

Druhý největším klub v Plzni po slavné Viktorii, SK Senco Doubravka, v úterý 26. června potvrdil, že jeho A-tým bude hrát divizi A. Tím padají spekulace o možné účasti Litoměřic či o pouze patnáctičlenné skupině.
Podrobnosti najdete v rubrice Přečetli jsme jinde.

Los Admiry

I. kolo: Český Krumlov – Admira (SO 11. srpna, úřední začátek)
II. kolo: Admira – Táborsko B (NE 19. srpna, 10.15)
III. kolo: Rokycany – Admira (termín bude upřesněn)
IV. kolo: Admira – Roudné (NE 2. září, 10.15)
V. kolo: Nové Strašecí – Admira (SO 8. září, úřední začátek)
VI. kolo: Admira – Tachov (NE 16. září, 10.15)
VII. kolo: Chrást – Admira (SO 22. září, úřední začátek)
VIII. kolo: Admira – Doubravka (NE 30. září, 10.15)
IX. kolo: Přední Kopanina – Admira (SO 6. října, úřední začátek)
X. kolo: Admira – Aritma (NE 14. října, 10.15)
XI. kolo: Benešov – Admira (termín bude upřesněn)
XII. kolo: Admira – Štěchovice (NE 28. října, 10.15)
XIII. kolo: Čížová – Admira (SO 3. listopadu, úřední začátek)
XIV. kolo: Admira – Hořovicko (NE 11. listopadu, 10.15)
XV. kolo: Milevsko – Admira (termín bude upřesněn)

A co říká náš trenér?
„Ze zařazení do A-skupiny nejsem zrovna nadšený. A to kvůli vzdálenostem a dlouhému cestování na západ a jih Čech. Zajímavější by z tohoto pohledu byla B-skupina, kterou jsme si víceméně přáli a ze které byly do C-skupiny přeřazeny Jirny. Pokud ale jde o výkonnost a herní kvalitu soupeřů, jsou všechny skupiny v podstatě srovnatelné,“ míní nový trenér Admiry Jiří Tesař.

Dorostence čeká Česká liga – skupina B
Náš tým U-19 je aktuálním vítězem přeboru Prahy. Jako nováčka ho čeká B-skupina České ligy dorostu (II. liga), kde se utká s těmito soupeři (jde o hrací čísla, nikoli o reálné pořadí zápasů):
Rapid Liberec
Trutnov
Varnsdorf
Chrudim
Kolín
Letohrad
Svitavy
Sokol Třebeš (část Hradce Králové)
Olympia Hradec Králové
Jablonec
Nový Bydžov
Vyšehrad
Slavia B
Viktoria Žižkov
Meteor

Ligoví žáci U-15, U-14, U-13 a U-12 budou hrát opět ve skupině B

Soupeři budou tito (opět nejde o reálné pořadí zápasů):
Teplice
Motorlet
Sokolov
Kladno
Vyšehrad
Ústí nad Labem
Dukla
Most
Junior Děčín
Fotbalová akademie Šluknovského výběžku
Litvínov
Meteor
Karlovy Vary

20.6.2012

Novinky: tři prvenství dorostenců a zemětřesení v soutěžích dospělých

Náš tým U-19 postoupil do České ligy dorostu (II. liga)

Ojedinělým úspěchem se mohou pochlubit naši dorostenci. Máme tři týmy dorostu – a každý vyhrál svou soutěž!

Na zápis do Guinnessovy knihy rekordů to není, ale potěší to dost! Renomé a prestiži Admiry je tento fakt samozřejmě „ku zdaru“!

U-19, starší dorost, se stal podruhé za sebou přeborníkem Prahy, když o konečném úspěchu rozhodl až výhrou 4:1 nad SK Horní Měcholupy v posledním kole. Remíza by k obhajobě titulu nestačila! K tomuto úspěchu přivedla náš starší dorost trenérská dvojice Jiří Mamurov – David Majer.

U-17, mladší dorost A, se rovněž stal přeborníkem Prahy. Přebor vyhrál o devět bodů! A to pod vedením trenérské dvojice Jan Kostrba – Martin Gröschl.

Triumf dovršil tým Admiry U-16, mladší dorostenci B, kteří vyhráli I. třídu! A to zcela suverénně! K prvenství je dovedl trenér Robert Blažek s asistenty Láďou Svobodou a Danem Hrdličkou.

Všem hráčům, trenérům, funkcionářům i rodičům kluků patří velký dík za vzornou reprezentaci kobyliského fotbalu!


U-19 bude kopat ligu!

Velmi zajímavá zpráva pak přišla od sekretáře Řídicí komise FAČR pro soutěže v Čechách Josefa Nikodéma: náš tým se i díky prvenství v Přeboru Prahy stává pro sezonu 2012-2013 účastníkem České ligy dorostu (II. liga)!

Pohled do tabulky právě skončené soutěže napovídá, že našimi soupeři by mohli být dorostenci Příbrami, Sparty Praha B, Dukly Praha, Č. Budějovic, Sokolova, Motorletu Praha, Kladna, Doubravky, MAS Táborsko, Ústí nad Labem, Roudnice n. L., Písku, Rokycan, nebo Slavie Praha B, Jablonce, Chrudimi, Viktorie Žižkov, Hradce Králové B, Vyšehradu, Nového Bydžova, Kolína, Olympie, Hr. Králové, FK Pardubice B, Letohradu, Meteoru Praha či FK Varnsdorf! Tedy – kvalita!


Značný nepřehled v soutěžích mužů…

Reorganizace soutěží – ČFL a divizí – související se zrušením B-týmů ligových klubů (zůstala jen Sparta B) a zařazením juniorských mužstev do povinné juniorské ligy s sebou nese „guláš“. Do této chvíle se ještě neví, které týmy budou v ročníku 2012-2013 hrát ČFL, které divizi a které zůstanou v příslušných krajských přeborech.

Důkazem faktu, že nejen na bojišti se mění situace každým okamžikem, ale také na poli fotbalové diplomacie, je tento fakt: kromě vítěze přeboru Prahy Aritmy byla dávána šance i dalším klubům. Osloveny byly například Libuš, Zličín, Radotín i další. Tři zmíněné kluby by účast v divizi zřejmě rády vzaly, jenže dalšího dne přišel šok. Co platilo včera, neplatilo dnes. Z Prahy postoupí jen Aritma. Libuš i Zličín si musí nechat zajít chuť. A Radotín prý dokonce místo divize bude hrát až I. A třídu, tedy s naším béčkem!

Přitom ze Středočeského přeboru údajně má do divize postoupit možná až šest mužstev…

Jasno nám v této džungli udělá teprve losovací aktiv ŘKČ FAČR, který se koná v sobotu 23. června na Jižním Městě. Ten se týká poprvé v historii našeho klubu hned šesti týmů Admiry!

Víme jistě, že náš A-tým bude hrát divizi. Jakou skupinu, to se necháme překvapit.

Náš tým U-19 si zahraje Českou ligu dorostu. O zařazení do skupiny platí totéž, co u mužů.

Naše týmy žáků U-15, U-14, U-13, U-12 budou hrát i nadále Českou ligu žáků, i když už bez statutu Sportovního střediska mládeže, který jsme pro nadcházející sezonu neobdrželi. Také zařazení této čtveřice do některé skupiny nás bude hodně zajímat.

Tým U-17 bude hrát Pražský přebor, U-16 I. třídu.


Jiří Tesař povede A-tým a stává se i šéftrenérem mládeže

Jak jsme již uvedli na tomto místě dříve, trenér Jiří Tesař, který přišel do Admiry z Českého Brodu, kde absolvoval patřičnou „rozlučka“, přebírá A-tým a současně bude i šéftrenérem mládeže.

V úterý 19. června už měl seznamovací setkání s trenéry a funkcionáři všech našich mládežnických týmů, aby jim předestřel svou představu a aby si vyslechl i jejich názory a náměty.


Admira farmou Čáslavi? Zatím se jedná!

Na webu druholigového FK Čáslav v této souvislosti čteme: "V rámci letní přípravy se dále utkáme s Příbramí, Hradcem Králové, Duklou Praha," řekl nový sportovní ředitel Tomáš Haniak s tím, že od nové sezony bude fungovat i farma Čáslavi. "Dohodli jsme se pražským divizním klubem Admira Praha na spolupráci. Hráči, kteří u nás nenastoupí v základní sestavě nebo se nevejdou do kádru pro zápas, půjdou hrát buď za béčko, nebo divizi na Admiře."

Podotkněme, že Tomáš Haniak, ještě jako aktivní hráč, u nás na jaře krátce hostoval. Nyní se už naplno věnuje funkcionářské práci v Čáslavi, jejíž dres před časem oblékal.

Ředitel Admiry Mgr. Jan Martinic k jednáním mezi FK Čáslav a FK Admira Praha uvedl: „Současný stav je takový, že probíhá administrativní proces schvalování a jednání o podmínkách smlouvy. Nejdříve musí být schválen soutěžní protokol na FAČR a to v souladu se směrnicí upravující start hráčů. Následně by měla být podepsána smlouva mezi Admirou a FK Čáslav. Ani jedno, ani druhé ještě není ve finální podobě, natož schváleno. Z tohoto důvodu zatím Admira nic oficiálně na svých webových stránkách neuvedla. Až bude vše regulérně schváleno a potvrzeno, podáme podrobnější informace.“

Jisté je, že v nejbližších dnech je vedení FAČR zaměstnáno děním na ME v Polsku a na Ukrajině. Kvůli postupu naší reprezentace do čtvrtfinále bylo přesunuto i losovací shromáždění I. a II. ligy. Mělo se konat ve středu 20. června.

„Farmářskou“ spoluprací mezi kluby se budou příslušní funkcionáři FAČR zabývat jistě až po skončení Eura 2012.


11.6.2012

*Domácí rozloučení přineslo tenisový výsledek
*Admira – Dvůr Králové nad Labem 6:3
*A to nám chybělo osm hráčů!
*Zahráli si čtyři dorostenci
*Mladík Ondrůšek dal dva góly!
*Sezonu zakončíme v sobotu v Náchodě
*Petr má šanci vyhrát soutěž střelců a brát prémii
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Tak to se nepovedlo, pánové…
*Dostali jsme lekci z produktivity
*Štěrboholy dobyly náš hlavní stadion…
*Viktoria Štěrboholy – Admira B 4:1
*Sezonu zakončíme v sobotu v Hovorčovické
*K sousedskému derby tam nastoupí Ďáblice
*Tak či tak, skončíme určitě druzí
Najdete v rubrice B-mužstvo

*Ligoví žáci dohráli své soutěže
*Vikingové U-12 skončili pátí, tým U-13 sedmý
Více v rubrice SpSM

7.6.2012

Nadále budeme hrát žákovskou ligu!
Fotbalové třídy v ZŠ Hovorčovická pokračují!

Řídicí komise soutěží FAČR v Čechách vydala 6. června seznam klubů, které byly zařazeny do České ligy žáků pro soutěžní ročník 2012-2013:

Kategorie U-12 až U-15

Sparta Praha, Bohemians 1905, FC MAS Táborsko, SK Dynamo České Budějovice, 1.FK Příbram, FC Viktoria Plzeň, FK Tatran Prachatice, FK Motorlet Praha, FC Písek, Český lev-Union Beroun, SK Benešov, FC Graffin Vlašim, FC Rokycany, FK Jindřichův Hradec, FK Teplice, SK Slavia Praha, FK Ústí nad Labem, FK Baník Sokolov, FK Viktoria Žižkov, FK Baník Most, FK Meteor Praha, FK Dukla Praha, SK Kladno, FK Admira Praha, FK Junior Děčín, FAŠV Varnsdorf, 1.FC Karlovy Vary, Litvínov, SK Hradec Králové, FK Mladá Boleslav, FC Slovan Liberec, Svitavy, FK Náchod, FK Pardubice, FK Baumit Jablonec, FK Čáslav, FK Slavoj Vyšehrad, RMSK Cidlina Nový Bydžov, MFK Chrudim, FK OEZ Letohrad, FK Kolín, MFK Trutnov.

Vedení FK Admira Praha tímto sděluje všem svým hráčům, trenérům, funkcionářům, rodičům našich mládežníků, sponzorům i příznivcům:

„V posledních dnech se vyrojily spekulace o další účasti našich žákovských týmů v kategoriích U-15, U-14, U-13 a U-12 v nejvyšší soutěži - České lize žáků. Shora zmíněný seznam, který si kdokoli může najít na oficiálních stránkách FAČR http://nv.fotbal.cz/scripts/detail.php?id=111336&tmplid=1772 , dokládá, že i v příštím soutěžním ročníku se na Admiře bude hrát ligový žákovský fotbal ve čtyřech věkových kategoriích.

I nadále pokračuje - díky vynikající spolupráci s vedením školy a především její ředitelkou Mgr. Martou Váňovou - rozšířená výuka fotbalu při Základní škole Hovorčovická v Praze 8-Kobylisích, kde v součinnosti s FK Admira Praha fungují tři třídy + nultý ročník.

Od 1. července dochází ke změnám v realizačním týmu trenérů a činovníků pracujících na úseku mládeže, které mají za cíl přinést další zkvalitnění výchovy a přípravy mladých hráčů FK Admira.

Funkci trenéra A-týmu mužů a současně i šéftrenéra klubové mládeže převezme pan Jiří Tesař (viz krátké představení níže).

Pan Václav Pudil bude napříště zastávat funkci trenéra prvoligového družstva Admiry U-15 a současně bude i nadále pracovat jako fotbalový trenér delegovaný FK Admira pro práci při ZŠ Hovorčovická.

Zařazení čtyř našich týmů do České ligy žáků chápeme jako ocenění naší dosavadní úspěšné práce s fotbalovou mládeží i jako perspektivu pro další výchovu kvalitních hráčů pro dorostenecké týmy a později i mužstva dospělých.

Je pro nás ctí, že FAČR Admiru nadále považuje za důstojného soupeře pro tak renomované kluby, jakými jsou například Sparta Praha, Bohemians 1905, FC Viktoria Plzeň, FK Teplice, SK Slavia Praha, FK Ústí nad Labem, Viktoria Žižkov, FK Dukla Praha, Hradec Králové, FK Mladá Boleslav, FC Slovan Liberec, FK Jablonec a další.

Z ekonomického hlediska je FK Admira s to fungování prvoligových žákovských družstev zabezpečit.

FK Admira Praha podniká všechny potřebné kroky, aby vybudovala kvalifikovaný, akční trenérský a realizační tým i hráčské kádry mládežnických družstev s cílem dosáhnout pro soutěžní ročník 2013-2014 přidělení statutu Sportovního střediska mládeže (U-12 až U-15) a Sportovního centra mládeže (U-16 až U-19).“


Jiří Tesař převezme A-tým i funkci šéftrenéra mládeže

Dosavadní trenér Českého Brodu Jiří Tesař převezme k 1. červenci A-tým Admiry. Současně se stane šéftrenérem mládežnické základy FK Admira Praha. Představujeme jej aspoň krátkým rozhovorem.

Pane trenére, můžete nám popsat svou hráčskou kariéru?

„Od žáků do dorostu Sparta, reprezentace do 15 let, pak bohužel vážné zranění kolena. Potom už jen nižší soutěže – Praga, Smíchov, Břevnov.“

A trenérská dráha?

„S trénováním jsem začal na Břevnově. Osm let jsem trénoval dorostenecké kategorie Sparty, rok jsem byl ve vršovické Bohemce, s dorostem Meteoru jsme postoupili do České ligy. Pak už přišly štace u mužů – dva roky v Brandýse, kde jsme postoupili do krajského přeboru, dva roky v Českém Brodě, kde jsme se teď probojovali do divize.“

Co vás přivádí do Admiry?

„Zajímavá nabídka. Admira je renomovaný stabilní pražský klub s více než stoletou historií, s širokou mládežnickou základnou, a náplní mojí práce bude vedení A-týmu i mládeže. Z Českého Brodu odcházím s těžkým srdcem, vytvořili jsme tam skvělou partu a postoupili jsme do stejné soutěže, jakou hraje Admira. Teď mě láká perspektivní práce a beru Admiru jako novou výzvu.“


Deník Dnes o utkání admiráckých Tygrů s Ajaxem Amsterdam

Deník Dnes ve svém pražském vydání ocenil ve čtvrtek 7. června náš tým starší přípravky U-11 (Tygři) s trenéry Martinem Průšou a Jardou Horákem, když přinesl článek týkající se vítězství Tygrů v mezinárodním turnaji ve Skalné na Chebsku a následných utkání Admiry s Ajaxem Amsterdam a HJK Helsinky. Ajax Amsterdam je v této věkové kategorii absolutní evropskou špičkou.

Článek chápeme jako další výraz ocenění práce FK Admira s mládeží.

Čtěte zde: KMBT35020120607103648.pdf


5.6.2012

*Na hřišti Převýšova jsme prohráli těsně 1:2
*Oba góly domácích nám dal exslávista Svoboda
*Naši branku vstřelil Vosický z penalty
*K bodu nebylo zase tak daleko
*Naposledy doma: za týden přijede Dvůr Králové
Více v rubrice A-mužstvo

*„Povinné“ tři body s posledním týmem tabulky
*Admira B – Junior 4:1
*Dominik Němec vstřelil už osmý gól sezony
*Příště hostíme na hlavním stadionu Štěrboholy
Najdete v rubrice B-mužstvo

*Naše tři dorostenecké týmy míří ke konečnému prvenství!
*Znamenitý obrat v derby Prahy 8!
*Admira – Meteor 3:1, ač jsme prohrávali 0:1
Čtěte v rubrikách dorostu: U-19, U-17, U-16

31.5.2012

A-tým přebírá dočasně Mamurov, Rambousek se vrací k béčku
Nový trenér divizního mužstva bude představen 5. června

Včera, 30. 5., byl na dobu určitou - a to do 16. 6. - pověřen vedením divizního A-týmu trenér Jiří Mamurov. Jeho podmínkou bylo, že v příštím roce nadále povede A-dorost, a nabídku přejít načas k A-týmu přijal jako pomoc klubu při řešení současné situace. Včera také již vedl první trénink A-mužstva. On i hráči byli seznámeni s tím, že od nové soutěžní sezony povede mužstvo nový trenér, který bude představen v úterý 5. 6. V klubu do současné doby nepůsobil.

Trenér Robert Rambousek se již ve středu 30. 5. rozhodl a od čtvrtka 31. 5. přebírá zpět B-mužstvo s tím, že je srozuměn s přáním vedení klubu pokusit se v příštím soutěžním ročníku o postup do Pražského přeboru.

A-dorost, kterému zbývá v Pražském přeboru sehrát ještě tři utkání, povede trenér Mamurov souběžně s přípravou A-týmu.

Vedení FK Admira Praha


30.5.2012

Trenér Rambousek u A-týmu skončil, dostal nabídku vést B-tým

Trenér Robert Rambousek nenašel společnou řeč s hráči A-mužstva, a proto se rozhodli u týmu skončit on i jeho asistent. Vedení klubu si cení jeho snahy vyvést tým z jarní krize, ale po vysvětlení si celé situace se rozhodlo akceptovat jeho rozhodnutí a nabídlo mu funkci hlavního trenéra u B-týmu s tím, že úkolem bude vyhrát 1. A třídu a postoupit s B-týmem do Pražského přeboru.

Trenér Rambousek si vyžádal čas na rozmyšlenou do čtvrtka 31. 5., kdy se definitivně rozhodne, jestli nabídku přijme.

Vedení FK Admira Praha

Pod Rambouskovým vedením divizní A-tým Admiry prohrál 1:2 ve Velimi, poté 2:4 doma s Novou Pakou, zvítězil 1:0 v Turnově a se silným Mšenem doma remizoval 1:1.

O řešení situace s obsazením trenérského postu u A-týmu budeme včas informovat.


25.5.2012

Vikingové pojedou do světa!

O fotbalové Admiře se v poslední době začíná vědět i v zahraničí. A to díky mládežnické líhni.

Nedávno Tygři, tým U-11, vyhráli velký mezinárodní turnaj ve Skalné, kterého se zúčastnilo 23 týmů. Díky tomu si pak mohli ve Františkových Lázních zahrát proti svým vrstevníkům z Ajaxu Amsterdam a HJK Helsinky.
V červnu se vydají Vikingové, tým U-12, na ještě větší mezinárodní turnaj do Berlína, kde tamní BFC Dynamo uspořádá ve dnech 16. a 17. 6. II. ročník ALLPOWER CUPu.
Bude to velká událost, s trochou nadsázky bychom mohli říci, že půjde o jakési „malé“ mistrovství Evropy klubů v kategorii hráčů narozených v roce 2000.
Ostatně – posuďte sami. Zúčastní se 32 týmů, rozdělených do čtyř osmičlenných skupin. Samozřejmě, převažovat budou týmy domácí, německé – těch bude 24. Chybět nebudou mladí hráči například z Bielefeldu, Wattenscheidu, Hannoveru, Dortmundu…
Zahraničí budou reprezentovat dánský B 93 Kodaň, rovněž dánský Taarbeak IF, finský FC Kopse, lotyšský Liepajas Metalurgs, rumunská Concordia Chiajna a tři zástupci českého fotbalu – Baník Most, Admira Praha 1 a Admira Praha 2. Tedy osm celků.
Turnaj se uskuteční ve sportovním centru Dynama Berlín zvaném Sportforum Hohenschönhausen. Každý celek sehraje během dvou dnů 11 utkání. K dispozici budou čtyři hřiště - dvě travnatá, dvě s umělou trávou.
V sobotu se bude hrát od 11 do 17.30 hodin. Nedělní program začne v 9.00 a skončí finálovým zápasem ve 14.50 hodin.
Kluci z Admiry budou bydlet v hotelu Kolumbus dva kilometry od stadionu a v programu zájezdu se najde čas i na prohlídku hlavního města Německa.
A kteří soupeři byli Admiře nalosováni?
Admira 1 bude hrát ve skupině C a v ní se utká s Rot Weiss Erfurt, Hansou Rostock, 1. FC Union Berlín, Berliner SC, dánským B93 Kodaň, RSV Göttingen a Nordberliner SC.
Admiru 2 čeká ve skupině B tato sedmička družstev – Hertha BSC, RB Lipsko, Lichtenfelder FC, finský FC Kopse, SCF Staaken, Blau Weiss Büderich a Grefifswalder SV.
Více se o turnaji dozvíte na stránkách Vikingů: http://www.vikingove.banda.cz/clanek/91468/turnaj-berlin/

20.5.2012

- po bojovném výkonu vítězství A mužstva v Turnově
- vítězství po 6. kolech a ještě venku
- vítězná branka z penalty, proti které nikdo neprotestoval
- pokutový kop proměnil Majer

- B mužstvo tentokrát klopýtlo doma s D.Počernicemi

- všechny tři dorosty opět vítězně a stále na 1. místě

- úspěšně zvládnutý turnaj Hervis Cup
- umístění našich tygrů na 7. místě

- vítězství našich mladších žáků U -13 na mezinárodním turnaji
- vítězství obou starších přípravek na Dukle

13.5.2012

*Krize pokračuje: Admira – Nová Paka 2:4
*Trenér Rambousek: Chybělo nasazení, chuť hrát, jiskra, vůle…
*Do kabiny nevidíme, ale… Chtělo mužstvo vůbec vyhrát?
*Smutná premiéra dorosteneckého gólmana Varechy
*Za týden jedeme do Turnova – přivezeme konečně body?
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Hladká výhra ve Strašnicích
*PSK Union – Admira B 1:5
*Dál držíme druhé místo, které může být i postupové!
Najdete v rubrice B-mužstvo

*Cenné tři body z Vršovic
*Vršovice – Admira 0:1
*Zápas rozhodl brankou Farkaš
*Nadále vedeme tabulku Pražského přeboru
Více v rubrice U-19

*S Juniorem Děčín tři výhry, jedna porážka
Kompletní výsledky našich ligových žáků v rubrice SpSM

*Dvouciferná výhra nad Děčínem
*Byli jsme výrazně lepší
*Jak to viděl náš soupeř
Podrobnosti v rubrice U-12

7.5.2012

*Ani ve Velimi jsme bohužel neuspěli
*FC Velim – Admira 2:1
*Čtvrtý jarní výjezd ven, čtvrtá porážka
*Dorostenec Dominik Němec dal premiérový gól v divizi
*Za týden hostíme Novou Paku
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Remíza se Spartakem Kbely 2:2
*Nervózní utkání, dva hosté vyloučeni
*Bod zajistil v závěru Beníšek „televizní střelou“
*V příštím kole jedeme do Strašnic na PSK Union
Najdete v rubrice B-mužstvo

*Výhra 4:0 nad ABC Braník
*Vedeme Pražský přebor o čtyři body
Čtěte v rubrice U-19v rubrice SpSM

*Starší žáci U-15, ani U-14 nestačili na Teplice
*Mladší žáci prohráli oba zápasy na Dukle
Podrobnosti v rubrice SpSM

*Ajax nám předvedl fotbal z jiné dimenze
*S HJK Helsinky jsme prohráli těsně 0:1
Více v rubrice U-11

23.4.2012

*Ani z Nového Bydžova jsme bod nepřivezli…
*Prohráli jsme 2:3…
*Jediné pozitivum: dva góly vstřelil dorostenec Blažek
*Klesli jsme na desáté místo
*Za týden hostíme Polepy, máme jim oplácet debakl 0:4
*Z českých divizních skupin sestoupí tři až pět týmů
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Další výhra, tentokrát na Vyšehradě
*„Šemíky“ jsme porazili v jejich prostředí 2:0
*Dobrý kolektivní výkon přinesl tři body
*V neděli přijede lídr tabulky z Vršovic
Najdete v rubrice B-mužstvo

*Dorostenci jasně vyhráli ve Stodůlkách 8:0
*V čele tabulky přeboru mají stále šestibodový náskok
Více v rubrice U-19

*Starší žáci dvakrát prohráli s Viktorkou Žižkov
*Mladší žáci vezou dvě vítězství z Rakovníka
Podrobnosti v rubrice SpSM

*Admiráčci 2005 uspořádali velmi zdařilý turnaj
*Patří jim uznání od soupeřů a dík od vedení našeho klubu!
Více v rubrice Admiráčci 2005

18.4.2012

*Skvělý výsledek zaznamenali naši Tygři
*Ve Skalné vyhráli velký mezinárodní turnaj
*Mezi 23 účastníky nenašla Admira přemožitele
*Blahopřání klukům a trenéru Martinu Průšovi
*Díky Tygrům se o Admiře ví i na Slovensku a v Německu
*Za odměnu si naši kluci zahrají s Ajaxem Amsterdam!
Podrobnosti v rubrice U-11

15.4.2012

Zemřel Roman Švamberg, vlašimský hráč hostující ve Velimi

Informace z webu FK Kolín:
FK Kolín vyšel vstříc žádosti FC Velim, jenž zažádal o odložení utkání. Důvodem je úmrtí jejich hráče Romana Švamberga. FK Kolín se přidává k hluboké soustrasti nejen rodině zesnulého fotbalisty. Utkání by se mělo dohrát 25. dubna od 17 hodin.
Zesnulý fotbalista Roman Švamberg byl hráčem FC Graffin Vlašim a ve Velimi byl na hostování. Kolínští diváci si jistě pamatují, že Roman byl v minulé sezoně chvíli i nominován z Vlašimi do Kolína v rámci "farmasmlouvy".
Podle dostupných zdrojů dosud není jasná příčina úmrtí mladého fotbalisty…

Také FK Admira se připojuje k vyslovení soustrasti týmu FC Velim, který je naším soupeřem
v divizní skupině C.


*Jen remíza s Pardubicemi B
*Gól jsme dostali z penalty po vlastní hrubce
*Plichtu 1:1 trefil vyrovnávacím gólem Kurek
*Vosický vyloučen po druhé ŽK
*Slabá návštěva v dešti a chladu
*Příští neděli jedeme do Nového Bydžova
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Zvládli jsme i druhé jarní derby Prahy 8
*Nad Bohnicemi jsme vyhráli 2:1
*Góly vstřelili D. Němec a Másílko
Najdete v rubrice B-mužstvo

*Tři výhry a jedna plichta v žákovské lize
Přehled výsledků ligových žáků v rubrice SpSM


10.4.2012

*Jabloneckému béčku jsme podlehli 0:3
*Druhý jarní zápas venku, opět bez bodu
*Zase jsme na cizí půdě nedali gól
*Trenér Jeřábek: Někteří hráči by se měli zamyslet…
*V příštím kole hostíme Pardubice B
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Výhra 5:2 nad Dubčí, upevnili jsme druhé místo
*Hovorčovická: Dva zápasy, dvě výhry, skóre 11:6
*Příští kolo přinese derby s Bohnicemi
Najdete v rubrice B-mužstvo

*První jarní ztráta A-dorostu
*Tempo – Admira 2:2
*Nadále vedeme tabulku přeboru Prahy
Podrobnosti v rubrice U-19

*Týmy U-13 a U-12 vyhrály v Ústí nad Labem!
*Kompletní ligové výsledky našich žáků
Více v rubrice SpSM

6.4.2012

FK Admira přeje všem svým hráčům, trenérům, činovníkům i příznivcům hezké velikonoční svátky.

Z technických důvodů bude tento web aktualizován až během úterý 10. a středy 11. dubna. Děkujeme za pochopení.

2.4.2012

*Po Trutnovu porážíme i další východočeský tým
*Admira – Hradec Králové B 2:1
*Branky stříleli Petr a Kurek
*Vyhrála naše bojovnost, uznal to i trenér hostí
*V tabulce jsme šestí
*Příště jedeme do Jablonce na tamní B-tým
Více v rubrice A-mužstvo

*Na Hovorčovické se hrál „tenis“
*Admira – Dolní Chabry 6:4!
*Panýrek se dvěma góly dostal do čela střelců
*Přišlo sto diváků, pěkná návštěva!
*Příště hostíme Dubeč
Čtěte v rubrice B-mužstvo

*Všechny naše dorostenecké týmy vysoce vyhrály
*U-19 nad Zličínem 9:0, U-17 nad Braníkem 6:2
*U-16 zvítězil v Ďáblicích 8:1
*Tři dorosty Admiry vedou tabulky svých soutěží!

*Potěšili ligoví starší žáci U-15
*V sousedském derby porazili Meteor VIII

30.3.2012

Kam vyrazit v neděli? Na Admiru – na fotbal!

Utkání FK Admira Praha - FC Hradec Králové B přináší již XIX. kolo divize C v neděli 1. dubna 2012 v 10.15 hodin na stadionu Admiry Praha. „Votrokům“ máme oplácet podzimní prohru 1:2, přijďte náš tým povzbudit.

Velmi zajímavé bude jistě i utkání Admira B – SK Dolní Chabry v XV. kole I. A třídy. Sousedské derby začíná v neděli 1. dubna v 16.30 a hraje se na hřišti ZŠ Hovorčovická. Na podzim jsme v Chabrech vyhráli 3:2 a vůbec se nebudeme zlobit, pokud by se měl stejný výsledek opakovat. I na derby Prahy 8 jste upřímně zváni!


27.3.2012

*Vyhráli jsme nad posledním týmem tabulky
*FK Admira – FK Trutnov 3:1
*Branky stříleli Petr, Vosický a Paťha
*V tabulce nám patří osmé místo
*V neděli 1. dubna hostíme Hradec Králové B
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Porážka v Kyjích 1:2
*Náš gól vstřelil Ondrůšek
*Stále držíme druhé místo v tabulce
*A teď derby s SK Dolní Chabry!
Najdete v rubrice B-mužstvo

*Starší dorost rozstřílel Loko Vltavín 13:1
*Mladší dorost A zvítězil 1:0 na Kopanině
*Béčko mladšího dorostu nastřílelo Újezdu deset branek
*Skvělé! Všechny naše dorostenecké týmy v čele tabulek
*Ligoví starší žáci A porazili Duklu 2:0
*Výsledky našich ligových žáků v rubrice SpSM

23.3.2012

Pozor, změna času!

V noci ze soboty 24. března na neděli 25. března se mění středoevropský čas na letní! Hodiny se posunují o 60 minut dopředu.
Nezapomeňte na to, až půjdete na nedělní divizní zápas.

19.3.2012

*Ani ve druhém jarním kole jsme nebodovali
*Po odchodu Mička nemáme střelce
*Ústí nad Orlicí – Admira 2:0 (1:0)
*Paradoxně jsme v tabulce poskočili o místo výš
*Za týden hostíme Trutnov, už musíme zabrat!
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*V sousedském derby jsme porazili střížkovskou Bohemku
*Nadále držíme první místo v přeboru
*Admira – Bohemians Praha 3:1
*Příště jedeme na Loko Vltavín
Více v rubrice U-19

*Výsledky úvodního kola 1. žákovské ligy
*Starší U-15 a U-14 nestačili na Slavii
*Mladší U-13 a U-12 potěšili výhrami na Meteoru!
Najdete v rubrice SpSM

*Tygři hlásí: Zlato z Kladna!
*Halový turnaj jsme vyhráli bez ztráty bodu
Podrobnosti v rubrice U-11


11.3.2012

*Těžké K. O. na úvod jarní části divize
*Kolín nám nastřílel čtyři branky
*Neměli jsme vážnější střeleckou šanci
*Za týden jedeme do Ústí nad Orlicí
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Na hřišti JM Háje vyhráváme 9:1
*Blažek nastřílel čtyři branky za poločas
*Nadále vedeme tabulku Více v rubrice U-19


9.3.2012

PROJEKT TOUR DE CLUB

Ve středu 7. března navštívil FK Admira Praha tým profesionálů z FAČR. Od 16.30 hodin na domácí UMT absolvoval tým U-11 pod vedením profesionálního trenéra mládeže pana Mgr. Zdeňka Srby, trenérů Karla Kopsy a Miloslava Houšky, za asistence trenéra U-11 Martina Průši, ukázkovou tréninkovou jednotku. Mezi diváky jsme viděli trenéry admirácké mládeže, rodiče, ale i přátele, kteří se kolem fotbalu motají. Celá tréninková jednotka se skládala z několika částí a trvala celkem 60 minut. Poté se přesunulo pár dospělých do klubových prostor, kde se za přítomnosti pedagožky paní Mgr. Ivany Bartákové konala volná diskuze o tom, jak důležitý je všestranný pohybový rozvoj u dětí, co všechno nabízí Institut sportovního lékařství, a jak je důležitá pro sportovce zdravotní prohlídka u odborníka. Rozhodně to byla pro všechny zajímavá zkušenost.

P1017611.gif, 16kB P1017612.gif, 16kB P1017613.gif, 17kB
P1017614.gif, 13kB P1017615.gif, 14kB P1017625.gif, 15kB

Text a foto: Vlaďka Zamrazilová


Hodnocení z pohledu šéftrenéra SpSM Václava Pudila

Dne 7. 3. 2012 proběhla na fotbalovém hřišti Admiry ukázková tréninková jednotka za účasti Mgr. Zdeňka Srby a dalších trenérů za FAČR. Za lékařskou vědu byla přítomna terapeutka Mgr. Bartáková, jejíž výklad měl sloužit jako instruktáž a zároveň podnět pro rodiče, kteří mají zájem o vývoj svého dítěte.
Po tréninkové jednotce se konala beseda ve VIP Admiry. Tam se dostaly k širšímu povědomí zájemců informace, kde hledat zdravotní chyby u dětí a jak jim předcházet.
„Děkuji všem zainteresovaným. Myslím, že to bylo velice poučné, a prosím trenéry, kteří se tréninkové jednotky zúčastnili, aby načerpané poznatky dále rozšiřovali. Tímto chci poděkovat žákům M. Průši, kteří se uvolili trenérskou jednotku předvést. Dále všem rodičům, trenérům a asistentům, kteří zůstali až do konce,“ konstatoval šéftrenér mládeže Václav Pudil, který zmíněnou trenérskou jednotku na Admiře osobně zajistil.
Jak řekl, osobně věří, že se v budoucnu bude opakovat.

8.3.2012

Mladší dorostenci přivítají hosty z Ukrajiny

Mládežnický tým U-15 klubu Karpaty Lvov z Ukrajiny se představí na UMT Admiry v utkání s naším týmem U-17. Hosty ze Lvova předchází vynikající pověst, ve své věkové kategorii patří k absolutní ukrajinské špičce.

Zápas se hraje v sobotu 10. března od 16.00 hodin. Přijďte se podívat na konfrontaci českého a ukrajinského mládežnického fotbalu!

7.3.2012

Kam v neděli dopoledne? Do Satalic na fotbal!

Fotbalové jaro 2012 je tu!

Zveme vás na XVI. kolo divize C:

Neděle 11. března 2012 v 10.15 hodin, sportovní areál Praha-Satalice

FK Admira Praha
FK Kolín, a.s.

Rozhodčí: Martin Šifalda z Otvic
Asistenti: Jaroslav Jedlička z Mostu, Marika Hasíková ze Stochova
Delegát ČMFS: Zdeněk Havlíček z Prahy

UMT v areálu Admiry je certifikována pouze pro soutěže Pražského fotbalového svazu, proto se zápas odehraje na satalické UMT, která má certifikaci i pro divizi.

Podzimní utkání – I. kolo

FK Kolín – Admira Praha 2:0 (0:0)
Branky: 67. vlastní, 81. Čapek, rozhodčí Šob, 270 diváků.

Středočechům máme co oplácet, přijeďte do Satalic fandit Admiře!

24.2.2012

Valná hromada zvolila nový výkonný výbor

Nový pětičlenný výkonný výbor FK Admira zvolili členové FK Admira Praha na valné hromadě, která se konala 23. února v Praze-Kobylisích.

Složení výkonného výboru:

Nový předseda ing. Zdeněk Potůček,
ing. Bedřich Bedrlík, Richard Lapka, Mgr. Jan Martinic, Josef Přitasil, členové

Zvolena byla i nová revizní komise, která bude pracovat ve složení Zdeňka Drtinová (předsedkyně), Jan Kostrba a Mgr. Aleš Pivoda.

Nový předseda Zdeněk Potůček krátce nastínil své priority. K nejbližším patří vytvoření podmínek pro úspěšné fungování sportovního střediska a centra mládeže při FK Admira Praha. Pokud jde o A-tým, cílem vedení klubu pro jaro 2012 bude umístění do třetího místa divizní tabulky.

Na valné hromadě byli vyhodnoceni a odměněni nejlepší hráči jednotlivých týmů FK Admira. Nejlepším hráčem divizního A-týmu byl vyhlášen Tomáš Majer.

1017689.JPG, 51kB
Valnou hromadu řídil jako již tradičně sekretář Josef Vavruška (vlevo)

1017688.JPG, 59kB
Člen výkonného výboru Josef Přitasil během svého diskusního vystoupení

1017692.JPG, 38kB
Výkonný výbor povede Ing. Zdeněk Potůček (uprostřed). Dosavadní předseda Ing. Bedřich Bedrlík (vpravo) bude dál pracovat ve výkonném výboru

Foto: Vlaďka Zamrazilová


Admiráčtí tipéři se nevyznamenali...

V anketě jsme tipovali, jak dopadne Plzeň v souboji se Schalke 04. Z 67 účastníků ovšem jen dva zúčastnění (což jsou tři procenta) hlasovali pro správné řešení postupové tajenky, tedy pro vyřazení Plzně v prodloužení! Takže - žádná sláva...
A jak to bude s novou anketou? Uvidíme 3. března!

20.2.2012

Upozornění všem aktivním hráčům FK Admira Praha!

Všichni aktivní hráči našeho klubu, kteří dosud nevyplnili přihlášku FAČR, tak musí učinit nejpozději do 29. 2. 2012 v sekretariátu FK Admira Praha. Po tomto termínu již bude muset hráč přihlášku včetně poplatku 50 Kč zaslat na FAČR samostatně. Hráč, který nebude veden v registru FAČR, nebude moci od podzimní sezony hrát za jakýkoliv klub v rámci soutěží řízené FAČR.

19.2.2012

Atraktivní zápas: Utkáme se s polským účastníkem Poháru UEFA!

FK Admira Praha v. Wisla Plock – sobota 3. března 10.30, UMT Satalice

Slavný polský klub Wisla Plock bude soupeřem našeho A-týmu v sobotu 3. března. Na UMT v Satalicích bude zápas rozehrán od 10.30 hodin.

Půjde o naši generálku před startem jarní části divize, v němž v neděli 11. března přivítáme na stejné umělé trávě v Satalicích favorita divizní skupiny C - FK Kolín.

Jak se zápas s Wislou Plock zrodil?

Vysvětlení nabízí sekretář Josef Vavruška: „V sobotu 3. března jsme měli hrát poslední utkání zimního turnaje ve Zličíně s divizními Štěchovicemi, které trénuje náš bývalý brankář Zdeněk Vrána. Štěchovičtí nás ale zaskočili zprávou, že na stejný termín si sjednali přátelský zápas s třetiligovou Českou Lípou, a žádali nás o sehrání utkání zimního turnaje v jiném termínu. Pro nás to byla nepříjemná komplikace, protože zápas se Štěchovicemi měl pro náš tým být generálkou na jarní divizi. Za této situace nám přišla velmi vhod nabídka ze Satalic, s níž se na nás obrátila paní Eva Haniaková, bývalá vynikající hráčka a nyní trenérka ženské kopané, se kterou Admira udržuje dobré kontakty. Polský klub Wisla Plock bude v uvedeném termínu v Satalicích na soustředění a má zájem o sobotní přípravný zápas. V plánu mají Poláci i návštěvu ligového utkání Sparta – Plzeň. Pro nás je to znamenitá možnost vyzkoušet si satalickou umělku a prostředí, v němž týden poté přivítáme Kolín. Za nabídku paní Haniakové děkujeme a vítáme ji!“

Dohrávka zimního turnaje ve Zličíně zůstává zatím otevřená.

Wisla Plock je momentálně účastníkem druhé nejvyšší soutěže – 1. ligy. Více se dozvíte na adresách:

http://www.eurofotbal.cz/kluby/polsko/wisla-plock/info/

http://www.eurofotbal.cz/kluby/polsko/wisla-plock/zapasy/1-liga-2011-2012/?cID=69&sID=282

V moderní historii klubu je patrná i česká stopa. Trenér Josef Csaplár dovedl fotbalisty Wisly Plock v roce 2006 k zisku Polského poháru. Po vítězství 3:2 v prvním duelu zdolal Csaplárův tým celek Zaglebie Lubin i v druhém zápase, tentokráte 3:1.

A tak se Wisla v sezoně 2006-2007 zúčastnila předkola Poháru UEFA, v němž byla ale vyřazena ukrajinským Černomorcem Oděsa po remíze 0:0 v Oděse a 1:1 v Plocku.

Přijeďte se do Satalic podívat na konfrontaci českého divizního a polského ligového fotbalu!

Jak do Satalic? Od stanice metra Střížkov autobusem č. 186. Linka odjíždí v 9.43, na stanici Satalice sportareál, přímo ke stadionu přijede v 10.10, případně odjezd v 9.58, v Satalicích příjezd v 10.25.


Zemřel Zdeněk Stanke – čest jeho památce!

Smutná zpráva dorazila na Admiru koncem týdne. Dne 11. února zemřel náš bývalý hráč z 60. let Zdeněk Stanke. Do fotbalového nebe odešel ve věku 68 let.

Rozloučení se konalo v úzkém rodinném kruhu. Admiráci nezapomenou!


15.2.2012

FK Admira Praha přeje svému bývalému hráči, pak i trenéru mládeže a stále věrnému návštěvníkovi utkání A-týmu Karlu Čápovi k jeho šedesátinám pevné zdraví a hodně radosti s admiráckým fotbalem.

Vedení klubu


26.1.2012

Pozvanka.jpg, 23kB

Karel Jeřábek se potkal s Abrahámem

Trenér našeho A-mužstva a dosud aktivní hráč Karel Jeřábek slaví v pátek 3. února padesátku.
O tom, že v Admiře působí kouč vynikajících kvalit, svědčí třeba fakt, že s SK Horní Měcholupy a potom i s Meteorem VIII dokázal vybojovat postup z Pražského přeboru do divize. V prosinci 2004 byl Karel vyhodnocen jako Trenér roku v rámci Pražského fotbalového svazu.

Karlu Jeřábkovi přejeme hodně zdraví, spoustu fotbalové radosti a pevných nervů. Bude je na lavičce Admiry v jarní části divize 2012 potřebovat! :-)

Admiráci


16.12.2011

iPF2012c.jpg, 48kB

Malé vánoční zamyšlení a shrnutí admiráckého podzimu 2011

Jak možná víte, přerušil jsem funkci generálního manažera na Admiře. Po dohodě s předsedou panem Bedrlíkem přesto tuto práci vykonávám do řádné volební valné hromady, která bude v únoru volit nový výkonný výbor klubu. Moje přání je, aby byl restrukturalizovaný… tzn. doplněný lidmi, za kterými něco je. A jedině v takovém výkonném výboru jsem, pokud bude zájem, ochoten pracovat. Kdo ví, o čem mluvím , mi musí dát za pravdu, protože fotbal je dnes bohužel hlavně o penězích, vlivu, funkcích a to nám tam zčásti chybělo. Nechci předbíhat událostem, ale někteří tito lidé mají Admiru oživit a snad je to na dobré cestě.

Moje hlavní náplň byla ta sportovní a té bych chtěl věnovat krátké zamyšlení. Obrovsky nás zasáhla „šlendriánská“ rekonstrukce školy v Hovorčovické, kdy „vhodně“ vybraná „odborná“ firma prováděla stavební práce tak erudovaně, že jsme tento areál nemohli celý podzim používat a obávám se, že ohrožené je i jaro. Získali jsme po několikaleté velké snaze Sportovní středisko mládeže (SpSM) a to mělo především ve školních hodinách tento areál využívat. Škola Na Korábě, kam kluci ze SpSM přechodně chodí, tato sportoviště k dispozici nemá, a tak šéftrenér SpSM pan Pudil a ředitel klubu pan Martinic měli opravdu hodně zamotané hlavy, jak to všechno zajistit. Radost mám z toho, jak se kluci ze sportovních tříd k tomu postavili. Vůbec pro ně není problém vzít „bágly“ a přejet tramvají s panem Pudilem na Admiru a tam to odtrénovat. I ostatní admirácké týmy situaci pochopily a až na výjimky jsou trenéři perfektní, neremcají, vědí, že místo tří hřišť máme dvě, a zvládli to s noblesou.

Áčko je samostatná kapitola, přes počáteční potíže je dnes uprostřed tabulky, trenér Jeřábek to stabilizoval. Vhodně mu tým doplníme a sestupové starosti by se nám měly vyhnout. Béčko opustil trenér Kostrba. Udělal tam s realizačním týmem obrovský kus práce, vykopal 1.B třídu a teď je druhý v 1.A. Uvidíme, jak se v B-chlapech povede novému trenérovi panu Rambouskovi (ten se svým mladším dorostem je také druhý v přeboru), má předpoklady, je držitelem A-licence a dobrý odborník.

V A-dorostu se sešla parta hráčů převyšující předposlední soutěž, kterou hrají (Pražský přebor), výrazně vedou tabulku a je jen škoda, že zatím není v našich možnostech mít Sportovní centrum mládeže (SCM), kde by hráli republikové soutěže. Pokusíme se ale v létě o zařazení do republikových dorosteneckých soutěží mimo SCM. Oba mladší dorosty jsou v tabulce také druhé a zázrak je to především u pana Kolmana, kterému se tým rozpadl a on si ho vůbec nedoplnil.

Zvlášť se musím zabývat ligovými týmy SpSM. Pan Pudil to s A-žáky nemá v soutěži jednoduché. Poslední dva z tabulky na sestupových místech jdou do licenčního řízení a tím i celé SpSM ( z 16 budou vybírat 6). Na konci ale udělali 9 bodů a jsou z nejhoršího venku. Má v týmu pořádek, to je bez debaty, ale kluci nebyli kvalitně vedení v přípravkových kategoriích, je to na nich vidět a v lize jim to chybí. Nahrazují to bojovností, srdíčkem, zlepšují se. Jaro bude už určitě lepší.

Týmy 98 a 99 mají podobné problémy. Trenéři dělají, co mohou, ale kluci se bojí hrát, málo kombinují. Přechod pražské soutěže – liga je obrovský. Chybí jim v přípravkových letech častější kontakty se špičkou. Nespokojení jsou pak samozřejmě i rodiče, ale věčným reptáním tomu vůbec nepomohou a týmy jenom rozklíží. Tam musí trenéři přitvrdit, a to výrazně.

Hru Vikingů sám hodnotit nebudu, nepřísluší mi to. Jediné, o čem bych se chtěl zmínit, je nová mládežnická koncepce ( dnes metodika). Vedení úseku mládeže na Strahově asi bylo často na dovolené ve Španělsku, a proto teď pořád slýcháme: „…španělská cesta, Barcelona“. Já nevím, mám možnost sledovat i anglickou ligu. Když hraje Barca, tak je to pro ni efektivní způsob hry, každého porazí, nepůjčí nikomu balón, ale mě prostě jejich fotbal nudí. Desítky přihrávek ve středu hřiště. Absence delších balónů, zakončení ze střední vzdálenosti, centry, hra hlavou atd. Mají určitě pět hráčů ve světové desítce, obrovské individuality a ty to vyřeší i jeden na jednoho. Zakončují do prázdné brány jako na Hanspaulce. Na fotbale si ale opravdu pochutnám, když přepnu na anglickou ligu. To je jízda, nahoru, dolů, souboje, střelba, zakončení.

V rámci svých možností povedu kluky k britskému způsobu hry s využitím české herní chytrosti, s překvapivou přihrávkou, s celoplošnou kombinací ( ale ne s překombinováním), s minimem přihrávek dozadu, velkou bojovnosti a častým zakončením.

A v neposlední řadě se musím zmínit ještě o jedné zásadní věci, a to je teď nový názor napříč mládežnickým spektrem: „ výsledek utkání není vůbec důležitý, hlavně, aby si kluci zahráli“… To je neuvěřitelné. Výsledek je přece důležitý. Hráč, i malý fotbalista, určitě chce vyhrát. Je to v mentalitě každého normálního kluka i chlapa. Do jakékoliv hry, soutěže, vždycky vstupuji s tím, že chci vyhrát. Samozřejmě korektně a celý tým, ne, že bude hrát jen pár hráčů. Pro kluky do dalšího života a do všech oborů lidské činnosti musí být normální neustoupit, hájit si pravdu. A když se třeba jednou budou prát ve výběrovém řízení o místo nebo zakázku, musí chtít vyhrát a ne si „jenom zahrát“. Tohle bohužel český národ někdy v mentalitě má, všechno vzdát, tak proč to ještě přiživovat?

Abych hodnocení podzimní části dokončil, nesmím zapomenout na přípravkovou kategorii. Pánové trenéři to tam dělají super. Hrají ELITE soutěže a tam vyrovnané zápasy i s ligovými týmy, které jsou neustále doplňovány pracovitými „sběrači“ talentů. Asi nejlépe zatím jsou na tom Tygři, to je velká kvalita, dobře vedení ,akorát by to někdy chtělo, aby si realizační tým uvědomil, že nejsou na Admiře sami.

V Kobylisích, celkově shrnuto, jde určitě fotbal nahoru. Dlouholetá tradice klubu nám ani nic jiného nedovolí.

Na závěr bych chtěl za svoji osobu a i za klub poděkovat všem lidem, kteří fotbalu na Admiře pomáhají, jak pracovně, tak sponzorsky. I těm, kteří mají pochopení pro naše nedostatky a chyby.

Všem spřízněným duším přeji hezké vánoční svátky a hodně štěstí a zdraví v novém roce 2012.

Richard Lapka


*A-tým bude hrát turnaj ve Zličíně
*První utkání sehraje 21. ledna
*Odstartujeme s třetiligovým FK Králův Dvůr
*Další účastníci: Štěchovice, Aritma, Zličín, Žižkov B
Rozlosování a podrobnosti najdete v rubrice A-mužstvo

28.11.2011

*Rozlučkové utkání: A-tým v. B-tým 8:3
*Stoičkov zaznamenal hattrick
*Dokud stačily síly, hrálo béčko důstojnou roli
Čtěte v rubrikách A-mužstva a B-mužstvo

*Starší dorost zakončil podzim výhrou venku
*Horní Měcholupy – Admira 0:6
*Přezimujeme v čele přeboru s šestibodovým náskokem
Více v rubrice U-19

*Panteři přivezli z turnaje v Jičíně bronz
Podrobnosti v rubrice U-9

21.11.2011

*Po čtvero hodech přišel bodový půst
*Průměrný Náchod vyhrál na Admiře 1:0
*Bez zraněného Mička jsme nenašli střelce
*Přezimujeme na sedmém místě
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Prestižní mač s Podolím jsme vyhráli 4:2
*V tabulce vedeme o pět bodů před Duklou B
*Podzim zakončíme na UMT Horních Měcholup
Najdete v rubrice U-19

*Vikingové na turnaji v Neratovicích až sedmí…
* ZL Meteor: Admira A – Lokomotiva U-13 4:0
* ZL Meteor: Bohemians Praha U-13 – Admira B 3:2 ( 1:2)
* Nedali jsme gól ani z tisíciprocentních loženek…
Podrobnosti v rubrice U-12

*Vyhráli jsme halový turnaj v Milovicích
*Kuny Kunc nejlepším hráčem turnaje!
Více v rubrice U-9

14.11.2011

Úspěšný admirácký podzim!

Vážení sportovní přátelé,
tento týden končí první polovina fotbalové sezony 2011-12. Celkově ji zhodnotíme až na únorové Valné hromadě klubu. Přesto mně dovolte několika větami zhodnotit proběhlou část sezony.
V současné době FK Admira Praha má 13 mládežnických družstev a dvě mužstva dospělých. Ve všech mládežnických kategoriích si Admira vede nadmíru dobře, počínaje těmi nejmenšími až po starší dorost, který navázal na loňské vítězství v Pražském přeboru a současné době opět přebor vede. Co se týká žákovských kategorií, panovaly po přihlášení do republikové soutěže obavy, ale ty se pomalu rozptylují, neboť starší žáci získali v lize 12 bodů a tudíž nehrozí aktuální sestupové starosti. Od výsledků starších žáků se odvíjí i setrvání v republikové soutěži. Velkou radost nám dělají „Vikingové“, kteří jsou v lize v první polovině tabulky! Není možno zapomenout ani na ostatní naše malé, kteří Admiru velmi dobře reprezentují.
Co se týká celků dospělých, A-mužstvo jako vlajková loď Admiry se po nepodařeném začátku soutěže dostává do skvělé formy, neboť nejenže na svém hřišti porazilo lídra soutěže celek Převýšova, ale důležité je, že jej porazilo po velmi dobrém výkonu, který potvrdili hráči i v následujícím utkání s týmem Dvora Králové, kde rovněž vyhráli. Velmi zajímavé je, že v posledních čtyřech utkáních naši borci vybojovali plný bodový zisk! Škoda že už končí tato část sezony!
B-mužstvo pod vedením trenéra Kostrby v uplynulé sezóně vyhrálo s přehledem I. B třídu a upřímně řečeno, nikdo nepočítal s vynikajícím výsledkem, kterým je druhé místo v I. A třídě, za dosud suverénními Vršovicemi!
Závěrem mně dovolte, abych všem hráčům, trenérům, vedoucím družstev a těm, kteří na Admiře pomáhají, poděkoval. Moje poděkování patří i všem členům Výkonného výboru, kteří svou mnohdy neviditelnou prací přispívají chodu tohoto klubu.

Ing. Bedřich BEDRLÍK – předseda FK Admira Praha

*Cenné tři body ze Dvora Králové!
*Vyhráli jsme 2:0, branky Mičko a Príborský
*Čtvrté vítězství v řadě, potřetí s čistým kontem
*Domácí zahodili penaltu, Kilevník trefil tyč
*Přišlo 380 diváků, mezi nimi i nemálo hulvátů
*Podzim 2011 zakončíme doma s FK Náchod
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Derby v Ďáblicích: naše šťastné vítězství!
*Vyhráli jsme 2:1 brankami Lupínka a Kavky
*Panýrek navíc neproměnil penaltu
*O všem se rozhodovalo v posledních minutách
*Přezimujeme na výtečném druhém místě!
*Poděkování trenéru Kostrbovi, teď povede dorost
Najdete v rubrice B-mužstvo

*Povinné tři body z Meteoru, ale fotbal nic moc
*Výhra 3:1 – druhou půli naši borci jen odchodili…
*V sobotu přijede Podolí, bude to zápas podzimu!
Podrobnosti v rubrice U-19

*Česká liga: Starší žáci přijeli ze Sokolova bez bodu
*Mladší žáci dvakrát vyhráli v Karlových Varech!
Více v rubrice SpSM

*Hladká výhra v Karlových Varech
*Přezimujeme na pátém místě!
*Jirka Vávra se loučí. Hagi, za všechno dík!
Čtěte v rubrice U-12

*Výhra nad Bohemians 1905 v poměru 15:8
*Přezimujeme v soutěži ELITE na krásném 4. místě!
*Se Spartou 2002 jsme prohráli těsně 13:14

*Panteři byli Slavii vcelku důstojným soupeřem
Najdete v rubrice U-9

7.11.2011

Sdělení předsedy FK Admira Praha

Vážení sportovní přátelé,
dovoluji si Vás touto cestou oslovit a upřesnit informaci ukončení činnosti pana Richarda Lapky ve funkci generálního manažera FK Admira Praha.
Na jednání Výkonného výboru FK Admira Praha, dne 2. 11. 2011, bylo projednáno výše uvedené rozhodnutí pana Lapky se závěrem, že jmenovaný bude vykonávat pouze část prací, které souvisely s výkonem funkce generálního manažera. Vzhledem k této skutečnosti byly některé povinnosti vyplývající z funkce přerozděleny mezi ostatní členy výboru a funkce generálního manažera FK Admira Praha byla zrušena.

Za Výkonný výbor
Ing. Bedřich BEDRLÍK – předseda FK Admira Praha

V Praze, dne 4. 11. 2011


*Porazili jsme lídra divize Převýšov 1:0
*Gól vstřelil Petr, přihrával Št. Zahálka
*Brankář Michal vychytal třetí podzimní nulu
*Přišla velmi pěkná návštěva 250 diváků
*Exligisty nabití hosté prohráli teprve potřetí
*A teď do Dvora Králové!
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Zbytečná prohra 1:2 na hřišti Štěrbohol
*Od 35. minuty jsme hráli o deseti
*Rozhodující gól jsme dostali v 88. minutě
*Podzim ukončí derby v sousedních Ďáblicích
Najdete v rubrice B-mužstvo

*Libuš na nás nestačila
*Náš tým si s chutí zastřílel
*Valenčík a Blažek dosáhli na hattrick
*Dál držíme vedení v tabulce přeboru
Podrobnosti v rubrice U-19

*Žákovská 1. liga – tři víkendová vítězství!
*U-15 porazili Rakovník 4:1
*U-14 zdolali stejného soupeře 1:0
*U-13 vyhráli 8:6 nad Viktorkou Žižkov
*Škoda že to tentokrát nevyšlo Vikingům…
Více v rubrice SpSM


21.10.2011

*Tři body ze Mšena, vyhráli jsme nad tamní Jiskrou 2:0
*Obě branky vstřelil Mičko, že by našel mušku?
*Tentokrát jsme byli fotbalovější, uznali to i domácí
*Proti nováčkům se nám zatím daří, teď přijede Převýšov
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Vyhráli jsme na Junioru, zase 5:3
*Dvě branky Lupínek, po jedné Kvapil, Jackl a Šefara
*Závěr patřil opět nám, dali jsme zase dvě góly
*„Domácí“ utkání se Štěrboholy odehrajeme u nich
Najdete v rubrice A-mužstvo

*Tři body ze Střešovic, zvítězili jsme 2:0
*Trefili se Hodboď a Farkaš
*Dál držíme první místo v Pražském přeboru
Podrobnosti v rubrice U-19

*Vikingové U-12 přivezli bod z Kladna
*Tygři U-11 porazili Duklu
*Panteři U-9 se trápili s Hájemi SOS, ale vyhráli 19:11
*Draci U-8 přivezli stříbro z turnaje ABC Braník
Čtěte v příslušných rubrikách

*Starší A-žáci vyhráli na horké půdě Kladna
*Celkem jsme ze středočeského města přivezli pět bodů
*Prohráli jen U-13, zato vysoce…
Výsledky našich ligových žáků v rubrice SpSM

27.10.2011

Vážení „admiráci“,

oznamuji ukončení své činnosti ve funkci generálního manažera a člena výkonného výboru FK Admira Praha.
Touto myšlenkou jsem se zabýval delší čas a moje rozhodnutí je neměnné. Některé události v posledních dnech na Admiře jsou pro mne jak lidsky, tak profesně nepřijatelné.
Myslím si, že za období, kdy jsem ve funkci generálního manažera působil, se spousta věcí podařila, samozřejmě ve spolupráci s ostatními funkcionáři Admiry, a za to bych jim chtěl poděkovat.
Dost práce je ještě před námi, ale to je již prostor pro nového manažera. Vážím si práce všech, kteří na Admiře pracují, a to většinou bezplatně. Byla pro mne čest s tímto kolektivem pracovat.
S drtivou většinou funkcionářů, trenérů, vedení jednotlivých týmů jsem si, myslím, našel společnou řeč. Samozřejmě s někým jsme si do oka nepadli, ale určitě jsme to mysleli ve prospěch našeho klubu.
Moje další práce na Admiře bude, pokud mi to klub dovolí, dál vést Vikingy v tažení Českou ligou žáků a v rámci svých možností a vlivu dál Admiře pomáhat, co mi síly stačí.

Richard Lapka


24.10.2011

*Porazili jsme Pěnčín-Turnov 4:3
*Dvě branky vstřelil Mičko, po jedné Paťha a Petr
*Hráli jsme proti nehorázné smůle, překonali jsme ji
*Fandové ukázali, že fandit se dá slušně a fair
*V tabulce jsme poskočili na osmou příčku
*Za týden jedeme do Mšena na UMT nováčka
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Hostivař jsme udolali hokejově 5:3
*Panýrkův mač – hattrick a pak vyloučení…
*Tři góly jsme dostali po dlouhých autech Nebřenského
*Závěr, jaký se nevidí, v nastavení jsme dali dvě branky!
*Příště hrajeme na UMT Junioru V Úžlabině
Podrobnosti v rubrice B-mužstvo

*Vršovice jsme vyprovodili výsledkem 11:1
*Valenčík se blýskl hattrickem
*Potvrdili jsme vedení v tabulce
Najdete v rubrice U-19

*Padli jsme čestně a vstoje
*Domácí prohra s lídrem soutěže není ostudou
*Admira – Baník Most 5:8
*Co Mosťákům závidíme? Jejich fanoušky!
Více v rubrice U-19

21.10.2011

Kam v neděli za zábavou? Přece na Admiru – na fotbal!

Divizní fotbalový podzim 2011 pokračuje už XI. kolem, a to
v neděli 23. října 2011 v 10.15 hodin.

Na stadionu v Kobylisích, Na Pecích 46, se uskuteční utkání

FK Admira Praha
FK Pěnčín - Turnov

Rozhodčí: Michal Kapoun z Ústí nad Labem
Asistenti: Petr Klupák z Litoměřic, Miloš Vitner z Teplic
Delegát FAČR: Vladimír Štěpánek ze Semil


FK Pěnčín-Turnov je fotbalový klub hrající divizi C. Klub byl založen v roce 2004 sloučením FK Pěnčín a SK Český ráj Turnov.
Turnovský klub hrál pod názvy FC Agro Turnov a SK Český Ráj Turnov 2. českou nejvyšší soutěž v letech 1993-1994 a 1995-1996.
V dávnější minulosti byl nejznámějším hráčem Turnova exsparťan Andrej Kvašňák.
FK Pěnčín startoval na úrovni krajského přeboru.
Domácí zápasy hraje tým v Turnově.

Přijďte fandit a nezapomeňte – ženy mají na Admiru už tradičně vstup zdarma!

B-mužstvo v neděli přivítá Hostivař

V X. kole pražské 1. A třídy je soupeřem našeho béčka SK Hostivař, který na jaře spolu s námi postoupil do vyšší soutěže z druhého místa.

Hraje se v neděli 23. října od 15.30 na naší UMT.

Zatím patří béčku slova uznání, a tak si dnes zaslouží i vaši podporu!

17.10.2011

*Z Nové Paky jsme si přivezli další čtyřku…
*Nová Paka – Admira 4:1
*Co se to s mužstvem děje?
*Jediný gól Admiry vstřelil Majer
*Za týden hostíme Pěnčín-Turnov
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Béčko přivezlo bod z Dolních Počernic
*Michálek chytil dvě minuty před koncem penaltu!
*Za týden nás čeká Hostivař
Najdete v rubrice B-mužstvo

*Vyhráli jsme 1:0 v Braníku a dál vedeme tabulku
*Vítězný gól vstřelil Skalický
Podrobnosti v rubrice U-19

*Panteři zvládli svou roli favorita
*FK Admira Praha – ABC Braník 48:9
Najdete v rubrice U-9

*ČLŽ – z Děčína jsme přivezli šest bodů
*U-15 a U-13 prohráli, U-14 a U-12 zvítězili
Výsledky a tabulky ligových žáků v rubrice SpSM


10.10.2011

*Velim jsme doma nepřehráli – 1:1
*Rychle jsme sice vedli, ale nestačilo to
*Pořád hledáme loňskou podzimní formu
*Poměrně solidně zachytal náhradní brankář Jungr
*Za týden jedeme do Nové Paky
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Taky béčko doma vedlo, ale nakonec jen plichtilo
*Škoda Machatovy zahozené šance, 2:0 už by asi stačilo
*Za týden jedeme do Dolních Počernic
Najdete v rubrice B-mužstvo

*Porazili jsme Duklu B 3:2 a vedeme tabulku
*Vítězný gól vstřelil Blažek z penalty
*Už dva roky jsme doma neprohráli!
Podrobnosti v rubrice U-19

*Dukle jsme „vyprášili kožich“ – 9:3
*Ligoví Vikingové jsou třetí v tabulce!
Více v rubrice U-12

*Veleúspěšný víkend Tygrů
*Výhra v derby na Meteoru a dvě v Mostě!
Čtěte v rubrice U-11

*Na Aritmě si Panteři s chutí zastříleli
*Vezeme body za drtivou výhru 42:9
Najdete v rubrice U-9

*ČLŽ – na Teplice jsme nestačili, ani U-15, ani U-14
*Tajně jsme doufali, že U-13 porazí Duklu – nestalo se…
*Čest Admiry zachraňovali U-12
Výsledky a tabulky ligových žáků v rubrice SpSM


7.10.2011

A-tým hostí v neděli dopoledne FC Velim

Už třetí tým z Kolínska bude soupeřem našeho A-týmu v divizní skupině C. V IX. kole hostíme v neděli 9. října od 10.15 hodin tým FC Velim. Zatímco my jsme před týdnem prohráli v Polepech vysoko 0:4, Velimští zdolali doma Trutnov 2:0.

Přijďte povzbudit naše hráče! Vstup pro ženy je tradičně zdarma, a tak vezměte i manželku, přítelkyni, sestru, dceru či maminku!


Béčko hraje proti PSK Union na domácí UMT!

Utkání VIII. kola 1. A třídy Admira B - PSK Union Praha se hraje vzhledem k dočasnému zavření hřiště ZŠ Hovorčovická na domácím stadionu, a to na UMT, v neděli 9. října od 16.00.

Přijďte fandit Admiře B, která jako nováček soutěže zatím prohrála jedno jediné utkání!

Za vaši podporu vám předem děkujeme!


5.10.2011

Azbest na Hovorčovické nám komplikuje život, žádáme o pochopení!

Jak je veřejnost informována, došlo při rekonstrukci budovy ZŠ Hovorčovická, jejíž fotbalové hřiště má FK Admira pronajaté prostřednictvím MČ Praha 8 pro zápasy a tréninky B-týmu a mládeže, ke zvýšené koncentraci azbestu. Ta bohužel značně překračuje povolené standardy. Areál je proto momentálně uzavřený…

Ve středu 5. října v 18.25 hod. odvysílal program ČT1 reportáž o likvidaci azbestu na Hovorčovické v pořadu Černé ovce!

K aktuální situaci se vyjádřil ředitel FK Admira Mgr. Jan Martinic: „Závěry z posledního kontrolního dne (čtvrtek 29. září) jsou následující: veškeré práce na škole musí skončit dne 30. října. Následně začne probíhat úklid a sanace celé školy, včetně našich šaten a příslušenství. Po ukončení stavební činnosti proběhne sanace celého objektu od nebezpečného azbestu, nyní by mělo probíhat výběrové řízení na firmu, která to provede. Po ukonční dekontaminace proběhne měření hygieny, které bude směrodatné pro rozhodnutí, co dál. Nyní je to vždy jen orientační. Pokud bude měření v normě, počítá vedení školy s tím, že někdy okolo Vánoc se žáci vrátí do školy a tím pádem tam může začít fungovat i SpSM a naše klubová činnost. Z toho plyne, že celý podzim pojedeme v náhradním režimu tréninkového procesu a jsme nuceni řešit změny zápasů naplánovaných na Hovorčovické. Prosím, abyste tuto situaci vzali na vědomí, a opět apeluji na vstřícnost a trpělivost vůči nutným změnám, které jsou s tím spojené.“

3.10.2011

*Těžká porážka 4:0 v Polepech
*Dva góly jsme domácím doslova darovali
*Ještě vloni jsme stejného soupeře deklasovali 5:0…
*Příště k nám přijede FC Velim
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Béčko vyhrálo 1:0 na „domácí trávě“ ve Kbelech
*Vítězný gól vstřelil Jackl
*Držíme jako nováček skvělé 2. místo!
*Čeká nás PSK Union – termín a hřiště upřesníme
Najdete v rubrice B-mužstvo

*Podprůměrné Stodůlky jsme přehráli 7:1
*Trenér Mamurov: Škoda že si nemůžeme vyzkoušet ligu
Přečtěte si v rubrice U-19

*Vikingové už jsou v ligové tabulce čtvrtí!
Výsledky ligových žáků v rubrice SpSM

*Vyhráli jsme 7:3 v Sokolově
*Nepotřebujeme Krakena, vypustili jsme Votlučku…
*…a ten nastřílel pět branek!
*Máme 15 bodů – skvělé!
Čtěte v rubrice U-12

*Stříbro z turnaje PFA v Davli
*Cenu pro nejlepšího gólmana si odvezla naše Verča!
Více v rubrice U-11

*Zahráli jsme si na slavné Julisce!
*Zážitek pro kluky i celý realizační tým
*Domácí Duklu jsme porazili 20:15
*Taky Viktorku Žižkov jsme zdolali – a to 17:15
*Hrálo se na Xaverově, v příjemném prostředí
Čtěte v rubrice U-8

21.9.2011

Upozornění všem spolupracovníkům těchto stránek!

Tiskový mluvčí FK Admira Praha Mgr. Aleš Pivoda bude ve dnech 24. září až 2. října mimo území ČR. S veškerými informacemi, které budete chtít umístit na web, se v této době obracejte na Ing. Ladislava Čadského, mail lada@cadsky.cz, mobil 602 939 810. Ten následně zprostředkuje předání informací webmasterovi Ing. Jiřímu Hlávkovi.

Týká se zejména A-týmu, B-týmu, U-19, U-12, U-11, U-10, U-9 a U-8.

Aleš Pivoda prosí kolegyně a kolegy Čadského, Vavrušku, Martinice, Kostrbu, Mamurova, Lapkovou, Zamrazilovou, Bednáře, Sochorovou a Danielovou, aby mu mailem na adresu ales.pivoda@seznam.cz potvrdili, že tuto informaci vzali na vědomí.

Kam v neděli dopoledne? Přece do Kobylis na fotbal!

Fotbalový podzim 2011 pokračuje už VII. kolem divize C

V neděli 25. září v 10.15 hodin se na našem stadionu uskuteční vůbec první historický zápas týmů, které se dosud nikdy nepotkaly, a sice

FK Admira Praha
RMSK Cidlina Nový Bydžov

Rozhodčí: Zdeněk Mudra z Přeštic
Asistenti: Ondřej Kožár z Tachova, Pavel Hudeček z Plzně
Delegát FAČR: Roman Stančík z Karlových Varů

Admira po domácí výhře nad Jabloncem B 3:2 a vítězství 1:0 na trávě FK Pardubice B bude usilovat o třetí výhru za sebou v řadě – buďte při tom a fanděte našemu mužstvu!

Těšíme se na Vaši návštěvu a nezapomeňte – ženy na Admiře neplatí, vstup mají zdarma. Vezměte proto s sebou i manželku, přítelkyni, sestru, maminku či dceru. Ať je nás na Admiře co nejvíc…

A budou-li tři body, bude nám všem o to víc chutnat nedělní oběd!


20.9.2011

*Tři body ve městě perníku trefil Mičko
*Pardubice B – Admira 0:1
*První čisté konto brankáře Michala
*První výhra venku
*V neděli přijede Nový Bydžov
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Neuvěřitelné – pět zápasů, pět výher o jeden gól!
*Admira B – Vyšehrad B 2:1
*Šefara vyloučen, přesto jsme urvali tři body
*A teď do Vršovic, na zápas dosud stoprocentních týmů!
Najdete v rubrice B-mužstvo

*Hokejový výsledek 4:3 v souboji s Tempem
*Držíme druhé místo v tabulce
Podrobnosti v rubrice U-19

*Čtyři zápasy ve Varnsdorfu, vezeme dvanáct bodů!
*Důležité vítězství starších žáků
Více v rubrice SpSM

*Vikingové zahráli dobře, odměnou jim byly napečené koláče
*Kluci se bavili fotbalem
Čtěte v rubrice U-12

*Na Spartu jsme nestačili, Tempo jsme zdolali
Najdete v rubrice U-11


12.9.2011

*Po mizerné první půli velký obrat a tři body
*Bouřka v kabině o přestávce zabrala
*Admira – Jablonec B 3:2!
*Vítězný gól vstřelil Petr minutu před koncem
*A teď do Pardubic na hřiště tamního béčka
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Čtvrtý zápas, čtvrté vítězství o jeden gól
*Z derby v Bohnicích jsme vytěžili cenné tři body
*Bohnice – Admira B 1:2
*Machata je už zase v čele žebříčku týmových střelců
*Za týden hostíme Vyšehrad. Kde, včas oznámíme
Najdete v rubrice B-mužstvo

*Ve Zličíně se nám tradičně nedaří…
*FC Zličín – Admira 2:1
*Prohráli jsme gólem z ofsajdu
*Neskutečné - pomezní zrovna telefonoval…
Podrobnosti v rubrice U-19

*Ústí nad Labem dobylo naše hřiště hned čtyřikrát
Výsledky ligy žáků v rubrice SpSM


6.9.2011

Kam v neděli za zábavou? Přece na Admiru – na fotbal!

Fotbalový podzim 2011 pokračuje utkáním V. kola divize C v neděli 11. září v 10.15 hodin. Na svém stadionu se domácí FK Admira Praha utká s týmem ze severu Čech – s juniorkou úspěšného prvoligového klubu z Jablonce.

FK Admira Praha
FK Baumit Jablonec B

Rozhodčí: Václav Němec z Bernartic u Písku
Asistenti: Jaromír Štuk ze Sezimova Ústí, Jan Kalenda z Prahy 10
Delegát FAČR: Vladimír Langmajer z Klatov

Protože se Admiře zatím v novém divizním ročníku příliš nedaří, potřebuje nutně zabrat a konečně taky vyhrát. Buďte u toho, podpořte naše mužstvo a fanděte Admiře!
Ženy mají vstup na stadion už tradičně zdarma!

V podvečer pak přijďte na derby Prahy 8!

Na stadionu Slovanu Bohnice (u lesa, stanice autobusů Podhájská pole) se v neděli 11. září v derby Prahy 8 utká domácí tým s naším B-mužstvem.

Slovan Bohnice
FK Admira B

Náš tým jako nováček zatím až nečekaně válí. Po postupu do 1. A třídy sehrál tři mistrovské zápasy – a všechny vyhrál. O totéž se pokusí i ve velmi prestižním souboji s nejbližšími sousedy z Bohnic!

Výkop bude v 17.00 hodin – pojďme společně podpořit náš B-tým!


*Znamenitý úspěch našich Tygrů U-11!
*Bronz z celostátního finále E.ON JUNIOR CUPU
*Jsme třetí mezi sedmnácti týmy z celé ČR a jedním ze SR
*Blahopřání klukům, trenérovi Průšovi a asistentovi Horákovi!
*Prestiž a renomé kobyliské Admiry zase o něco stouply!
*Nezapomenutelný zážitek ze SYNOT TIP arény
*S celkovým vítězem jsme v semifinále odehráli vyrovnaný mač
*„Na bednu“ nás posunul „penaltový rozstřel“
*A to v brance stál Hájčus, který není brankář!
*Finále před zraky reprezentantů Rosického a Kadlece
Podrobnosti v rubrice U-11

5.9.2011

*Z Hradce Králové bez bodu
*Prohráli jsme 1:2, ačkoli jsme vedli
*Nedaří se, mužstvo je v útlumu
*Příště hostíme Jablonec
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Třetí zápas v 1. A třídě, třetí vítězství
*Vyhráli jsme v Dubči nad Čechií 2:1
*Byli jsme „domácí“, Hovorčovická je mimo provoz
*A teď derby Prahy 8 v Bohnicích!
Najdete v rubrice B-mužstvo

*Lokádu jsme rozstříleli 11:0
*Blažek a Rakušan se blýskli hattrickem
*Vedeme tabulku Přeboru Prahy
Podrobnosti v rubrice U-19

*Víkend bez jediného bodu
*Starší žáci prohráli na Meteoru, mladší na Slavii
*U-15 stále bez bodu, což je varující!
Více v rubrice Sportovní středisko mládeže

*Na Motorlet jsme nestačili
Více rubrikách U-11, U-10

*Panteři naopak Motorlet rozstříleli
Více rubrice U-9

1.9.2011

UPOZORNĚNÍ: HOVORČOVICKÁ DO ODVOLÁNÍ UZAVŘENA!

V souvislosti s probíhajícími stavebními úpravami budovy základní školy v Hovorčovické ulici byla v této lokalitě naměřena zvýšená hladina azbestu, která překračuje povolené limity. Z tohoto důvodu byl s okamžitou platností přerušen i provoz na tamějším fotbalovém hřišti, které využívá FK Admira Praha.
Podle sdělení ředitele klubu Mgr. Jana Martinice byly dočasně zrušeny tréninky i zápasy na Hovorčovické - a to až do odvolání. Všechna víkendová utkání (3. a 4. září), která tam měla být sehrána, jsou přesunuta na stadion Admiry, Na Pecích 46!

Výjimkou je utkání Čechie Dubeč - Admira B v 1. A třídě dospělých, které bude po dohodě obou klubů sehráno v Dubči, a to v neděli 4. září od 17.00 hodin. V jarní části se pak zápas těchto soupeřů odehraje v Hovorčovické ulici.

Všem zainteresovaným se omlouváme, ačkoli na této situaci nenese náš klub žádnou vinu.

Děkujeme za pochopení.

VEDENÍ FK ADMIRA PRAHA

29.8.2011

Městská část Praha8 pořádá oblíbené turnaje (PDF)

Přihláška - nohejbal (DOC)

29.8.2011

*První bod, první gól venku a ze hry
*FK Trutnov – FK Admira Praha 1:1
*Vedli jsme Mičkovým gólem, domácí hned srovnali
*Dalším východočeským soupeřem bude Hradec Králové B
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Derby v Chabrech jsme zvládli, vyhráli jsme 3:2
*Vedli jsme už 3:0, domácí korigovali ze dvou penalt
*Zasloužené vítězství – zatím jedeme „bez ztráty kytičky!“
Najdete v rubrice B-mužstvo

*Ex-divizní střížkovskou Bohemku jsme přejeli 3:0
*Dvě branky vstřelil Rakušan
*Start do přeboru se nám povedl
*Dva zápasy, šest bodů a skóre 7:1
Podrobnosti v rubrice U-19

*V Bystřanech vyhráváme nad FK Teplice 10:3
*V ČLŽ zatím dva zápasy a skvělých šest bodů!
*Trenér Lapka: Kluci jsou hladoví po úspěchu!
Více v rubrice U-12

22.8.2011

*Po prohře v Kolíně jsme neuspěli ani doma
*Admira – Ústí nad Orlicí 1:2
*Hosté byli důraznější a disciplinovanější
*Na hřišti se jiskřilo, vládla nervózní atmosféra
*Za 180 minut jsme vstřelili jediný gól – z penalty…
*Kouč Jiskry osobně dirigoval v kabině urážlivé skandování
*„Soupeř nás porazil jednoduchostí!“ řekl trenér Jeřábek
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Do 1. A třídy vstoupilo béčko výhrou 2:1 nad TJ Kyje
*Je to jiný fotbal, rychlejší a důraznější
*A teď na derby do Chaber!
Podrobnosti v rubrice B-mužstvo

*Cestu za obhajobou titulu přeborníka Prahy jsme zvládli
*Admira – FC JM Háje 4:0
*Blažek se blýskl hattrickem!
Najdete v rubrice U-19

*Odstartovala Česká liga žáků
*Naši mladší žáci U-13 a U-12 přehráli v derby Meteor
*Starší žáci U-14 ani U-15 na Slavii nestačili
Více v rubrice SpSM

19.8.2011

Máme čtyři nové přenosné branky - děkujeme!

Jakákoli finanční pomoc ve prospěch fotbalu je v dnešní době mimořádně vítaná. A jde-li o částku 100 000 Kč, pak nezbývá, než poděkovat uctivě a veřejně. Právě tuto částku zajistil pro FK Admira Praha pan Richard Procházka, tatínek našeho Vikinga (U-12) "Prochyho", neboli Vojty Procházky.

Za zmíněné prostředky klub zakoupil s vědomím a souhlasem pana Procházky čtyři přenosné hliníkové branky (cena jedné činí 25 000 Kč), které znamenitě poslouží k tréninkům a přípravě našich fotbalistů.

Takže, pane Procházko - jménem všech admiráků Vám upřímně a veřejně děkujeme!

FK Admira Praha

17.8.2011

Zveme Vás na Českou ligu žáků!

Česká liga žáků, soutěž Sportovních středisek mládeže, do jejichž systému byl náš klub zařazen, startuje v sobotu 20. srpna a pak v neděli 21. srpna.
Pokud jste fanoušky admiráckého mládežnického fotbalu, nenechte si ujít jeho návrat na ligovou scénu – nejvyšší soutěž žáků jsme totiž hráli naposledy v ročníku 2001-2002!

Více najdete v rubrice SpSM


Kam v neděli? Přece do Kobylis na fotbal!

Fotbalový podzim 2011 začal: je tu II. kolo divize C!

V neděli 21. srpna v 10.15 hodin se na stadionu FK Admira, Na Pecích 46, uskuteční mistrovské utkání

FK Admira Praha
Jiskra Ústí nad Orlicí

Rozhodčí: Jiří Dujsík z Opatovic nad Labem
Asistenti: Ondřej Šedivka z Pardubic, Michal Novák z Nové Paky
Delegát ČMFS: Miroslav Skála z Merklína u Karlových Varů

Soupeř z východních Čech: Jiskra Ústí nad Orlicí

Sportovní klub Ústí nad Orlicí byl založen 16. 3. 1904 na ustavující valné hromadě v tehdejším hotelu Friml. Název TJ Jiskra nese oddíl od 1. 1. 1953. Nejznámějším odchovancem klubu je Jiří Časko, který kopal 1. ligu za Hr. Králové, v Baníku Ostrava, Viktorii Žižkov, Baníku Most. Příchodem současného hlavního sponzora v roce 1997 se výrazně změnily ambice klubu. V roce 2002 bylo několikaleté úsilí korunováno postupem do divize. Po pěti sezonách přišel v ročníku 2006-2007 opět pád do krajského přeboru. V sezoně 2008-2009 si návrat do divize Ústí n. O. po dvou letech vybojovalo s rekordním náskokem 24 bodů. V minulém ročníku 2010-2011 v divizi C Jiskra obsadila 8. místo se ziskem 37 bodů.

Po porážce 0:2 v Kolíně bude náš tým potřebovat diváckou podporu! Přijďte fandit Admiře!

Béčko vstupuje jako nováček do 1. A třídy!

Po vítězství v 1. B třídě se náš B-tým v neděli 21. srpna od 17.00 poprvé přesvědčí o tom, jaký výkonnostní rozdíl je mezi soutěží, z níž postoupil, a 1. A třídou. A to na hřišti ZŠ Hovorčovická, kde má béčko své domácí prostředí.

Naším soupeřem bude tým TJ Kyje, který v ročníku 2010-2011 obsadil v A-skupině 1. A třídy 10. místo s bilancí 26 8 4 14 34:58 28.

Zveme vás tedy i na odpolední mistrovský fotbal! Přijďte fandit Admiře!

15.8.2011

*Divize C: Premiéra nevydařila – prohráli jsme 0:2
*První divizní gól nové sezóny jsme vstřelili my – do vlastní sítě
*Trenér Jeřábek: Kvalita kolínského mužstva se projevila
*Kolínský trenér nás považuje za jednoho z favoritů divize C
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Nedělní výjezd do Jíloviště se moc nepovedl
*Jíloviště – Admira B 6:1
*Naši jedinou branku vstřelil D. Němec
*Chyběli Machata, Štefan, Šefara a Kafka a bylo to znát…
Najdete v rubrice B-mužstvo

*Zvítězili jsme 3:1 nad A-týmem Slovanu Bohnice!
*Zdá se, že obhájci titulu přeborníka Prahy jsou ve formě!
Více v rubrice Starší dorost U-19

*Úspěšná příprava na Českou ligu:
*Admira U-12 v. Motorlet U-12 12:7 (4:0, 3:3, 2:3, 3:1)
*Pár informací z letního období
Podrobnosti v rubrice Mladší žáci B U-12

10.8.2011

*Ondrášovka Cup: Sokolov potvrdil postup až v nastavení
*FK Admira Praha – FK Baník Sokolov 1:3
*Trenér Jeřábek: S tímhle soupeřem se dalo hrát!
*Zbytečné vyloučení Mička, v úvodu divize bude chybět
Čtěte v rubrice A-mužstvo

7.8.2011

Panteři hledají brankáře!

Náš tým U-9 Panteři posiluje před sezónou svůj hráčský kádr a hledá dobrého brankáře! Víte o šikovném klučinovi ročníku 2003, který by chtěl hájit admiráckou branku a rád pozná nové kamarády v perfektní partě fotbalového týmu? Pak určitě zavolejte!

Hlavní trenér: Dušan Sochor 602 299 815

Vedoucí družstva: Martina Sochorová 606 923 213

E-mailová adresa: sochormar@seznam.cz

4.8.2011

*Ondrášovka Cup: se Sokolovem už v úterý 9. srpna
*Výkop utkání 2. kola bude v 17.00 hodin, přijďte fandit!
*V přípravě remíza na trávě třetiligového Loko Vltavínu
Čtěte v rubrice A-mužstvo

30.7.2011

*Ondrášovka Cup: Jdeme dál!
*Po Hřebči jsme vyřadili další Středočechy
*Remíza 0:0 s třetiligovým Kladnem
*Penaltovou loterii jsme zvládli lépe my – 4:2
*Michal chytil střelu Radovi, Rendla přestřelil
*Za nás se trefili Kubice, Komínek, Jehlička…
*…a všechno rozhodl Mamurov
*Ve 2. kole přivítáme vítěze utkání Souš - Sokolov
Čtěte v rubrice A-mužstvo


Všechna žákovská družstva SpSM hrají o umístění!

Rozpis soutěží FAČR v kategoriích mládeže, který jsme obdrželi, hovoří jasnou řečí. Není pravda to, co se šuškalo původně při zřizování SpSM, a sice, že z těchto soutěží se nebude sestupovat.
Z přiloženého dokumentu je totiž jasné, že týmy v kategorii U-15 (v našem případě trenér Pudil) jednoznačně hrají o konečné umístění. Proč? Z rozhodnutí FAČR bez pochyb vyplývá, že celky, které se v jednotlivých skupinách ligy SpSP umístí na 13. a 14. příčkách, v podstatě sestupují.

Sotěže mládeže (PDF)

28.7.2011

Kam v sobotu dopoledne? Přece do Kobylis na fotbal!

V sobotu 30. července přivítáme po postupu z předkola Ondrášovka Cupu doma v 1. kole třetiligový SK Kladno.

Ten v přípravě dostal „půltucet“ v Xaverově od prvoligové Viktorky Žižkov – prohrál 0:6. Bez zajímavosti není fakt, že v sestavě Kladně nastoupilo sedm hráčů, kteří na jaře v divizi kopali proti Admiře za dnes již zrušené béčko. Tehdy jsme zvítězili 3:1.
Zápas, který začne v 10.15 hodin, povede rozhodčí Petr Berka z Ostrova, asistovat mu budou Jiří Kučka ze Sokolova a Martin Štěrba z Ostrova.
Vítěz se pak ve 2. kole utká s vítězem duelu SIAD Souš - Baník Sokolov.
Věřme, že to bude Admira, a držme palce!

Více najdete v rubrice A-mužstvo

26.7.2011

Ve středu si zahrajeme v Nymburce s Kunraticemi!

Díky internetu se nám operativně podařilo sehnat soupeře místo původně dojednané Viktorky Žižkov B, která ale zápas v pondělí odřekla.

Ozval se nám SK Slovan Kunratice (konkrétně náš bývalý hráč Mirek Mňuk), který je na soustředění v Nymburce. Zápas s nováčkem Pražského přeboru se tedy uskuteční tam.

Sehrajeme ho ve středu 27. července od 18.00 a bude pro nás přípravou na zápas I. kola Ondrášovka Cupu s SK Kladno, který nás čeká v sobotu 30. července.

Děkujeme Kunraticím za rychlou reakci. Stejně tak děkujeme za nabídku Pelhřimovu, který se na naši výzvu ozval také.

-api-

25.7.2011

*V Ondrášovka Cupu jdeme dál
*V Hřebči vyhráváme 6:2
*Vcelku jasná záležitost Admiry
*A teď třetiligové Kladno!
*Hraje se v sobotu 30. července
*Výkop v 10.15 hodin
Najdete v rubrice A-mužstvo

21.7.2011

*Na Motorletu jsme neuspěli
*Prohráli jsme 1:3
*Domácí byli důraznější, to rozhodlo
*V sobotu jedeme na turnaj do Hořovic
*V neděli na Ondrášovka Cup do Hřebče
Čtěte v rubrice A-mužstvo

POZOR, ZMĚNA! S Motorletem v Jinonicích!

Dnešní utkání SK Motorlet - Admira Praha se hraje na UMT Motorletu v Jinonicích! Výkop: 17.30.
Více v rubrice A-mužstvo

Upozornění návštěvníkům těchto stránek

V současnosti probíhá rekonstrukce jednotlivých rubrik a jejich aktualizace před startem nového soutěžního ročníku 2011 - 2012. Žádáme o trpělivost.

Redakce webu

17.7.2011

*V prvním přípravném mači „tenisová výhra“
*V ďolíčku jsme si s chutí zastříleli
*Mladí klokani to odskákali půltuctem
*Bohemians 1905 B - Admira 2 : 6
*Chyběli Michal, Hlaváček, Mičko, Mamurov a Čmejla
*Ani soupeř nebyl kompletní, výsledek nepřeceňujeme
*Ve čtvrtek nás prověří Motorlet, hraje se v Chotči
Čtěte v rubrice A-mužstvo

12.7.2011

A-mužstvo zahájilo letní přípravu

Čas dovolených skončil a na Admiře se v úterý 12. července už zase trénovalo. Na prvním srazu se trenéru Karlu Jeřábkovi a vedoucímu mužstva Františku Peřinovi ohlásilo 19 fotbalistů.
Při této příležitosti nám trenér odpověděl na pět otázek.

Na hrací ploše nebylo vidět několik tváří, na které je Admira zvyklá. Co to?
„Michal Mičko je zraněný, brankář Petr Michal se omlouval kvůli pracovním povinnostem. Absenci několika dalších hráčů zatím nechám bez komentáře. Někteří v Admiře pokračovat nebudou.“

Naopak – přibylo pár nových tváří…
„To je pravda, jak už to v létě bývá, budeme zkoušet fotbalisty, kteří by se měli poprat o místo v kádru. Mimo jiné i jednoho cizince. A v pátek by se měl připojit ještě zadák, který za Admiru už hrával v časech, kdy se tu kopala ČFL. Ale ani tady bych zatím nechtěl uvádět konkrétní jména, na to je ještě brzy.“

Po Kobylisích šly letní zvěsti o tom, že by se v Admiře měl objevit i jeden renomovaný fotbalista s prvoligovými zkušenostmi…
„Jistá jednání sice skutečně proběhla, ale nedošlo k dohodě. Takže ten fotbalista s prvoligovými zkušenostmi nepřijde.“

Co ukázal první trénink?
„Třeba to, že pár nových hráčů se jeví docela nadějně. Ale jeden trénink toho opravdu moc neodhalí…“

Jak bude vypadat příprava v nejbližších dnech?
„Budeme trénovat na písku na Ladronce, v lesním terénu zapracujeme na fyzičce a čeká nás domácí umělá tráva.“

První přípravný mač odehraje Admira ve vršovickém ďolíčku v sobotu 16. července. Naším soupeřem bude tamější divizní B-tým Bohemians 1905, který byl opět zařazen do A-skupiny.

-api-

6.7.2011

Ondrášovka Cup: Jedeme do Hřebče, pak by přijelo Kladno

SK Hřebeč, účastník 1. A třídy Středočeského kraje, nás čeká v předkole nového ročníku Ondrášovka Cupu, tedy Poháru Fotbalové asociace ČR (dříve ČMFS). Pokud by se nám podařilo postoupit do 1. kola, a to bychom měli, hostili bychom exdruholigové SK Kladno. Přesné termíny a začátky zápasů zveřejníme, jakmile budou dohodnuty – sledujte tento web.

Fotbalový server www.fotbalnews.cz přinesl následující informace, které přetiskujeme v doslovném znění:

Tuzemská pohárová soutěž už konečně zná los svých úvodních dvou dějství. V předkole Ondrášovka Cupu se střetne 14 dvojic, v prvním kole pak 48. Trofej obhajuje FK Mladá Boleslav.

Prvoligové týmy se ale zapojí do soutěže až od 2. kola. Startuje se předkolem během předposledního červencového víkendu. V soutěži figurují díky úspěšnému tažení ve „svých“ krajských pohárových soutěžích také týmy z 1. A třídy a dokonce jich je sedm. Zástupců krajských přeborů, tedy o jeden stupeň vyšších soutěží, je pět.

První kolo je na programu o týden později, tedy na sklonku července. V něm se už objeví i druholigové týmy. Velmi těžký los má vítěz uplynulého ročníku ČFL Bohemians Praha, jenž se představí na půdě nováčka ČFL v Roudnici nad Labem. Opavský vítěz MSFL nastoupí na hřišti divizních Petrovic.

Divizní Vilémov se může těšit na exprvoligové Ústí nad Labem, které už mimochodem jednou v pohárové soutěži vyřadil. Zbrojovka Brno nemusí ani nikam jezdit, v městském derby bude hrát u divizní Sparty Brno na hřišti v Komárově. To bude pikantní duel už proto, že současný lodivod exprvoligové Zbrojovky René Wagner hrával ještě loni na podzim právě za Spartu.

Třetiligová Hanácká Slavia Kroměříž, která to v minulém ročníku senzačně dotáhla až do semifinále, kde ji navíc v souboji s pozdějším držitelem trofeje z Mladé Boleslavi výrazně poškodil rozhodčí, začne letos svoji pohárovou pouť na trávníku divizního Hodonína.

Los předkola (23. a 24. července):

Rapid Liberec (přebor) – Jiskra Mšeno-Jablonec nad Nisou (divize)
Jiskra Jaroměř (I. A třída) – TJ Dvůr Králové (divize)
Mariner Bavorovice (I. A třída) – FK Tábor (divize)
Jiskra Ústí nad Orlicí (divize) – 1. FK Nová Paka (divize)
FK Nejdek (I. A třída) – Slavoj Žatec (divize)
Čechie Uhříněves (přebor) – SK Zápy (divize)
SK Hřebeč (I. A třída) – Admira Praha (divize)
Spartak Chrást (přebor) – Slavoj Koloveč (divize)
Lovochemie Lovosice (přebor) – SIAD Souš (divize)
SK Převýšov (divize) – FK Trutnov (divize)
FK Pěnčín-Turnov (divize) – Union Čelákovice (divize)
TJ Štěchovice (divize) – Slavoj Vyšehrad (divize)
SK Benešov (divize) – TJ Polepy (divize)
Slavoj TKZ Polná (divize) – FC Velké Meziříčí (divize)

Los 1. kola (30. a 31. července):

Rapid Liberec/Mšeno – SK Hlavice (ČFL)
Jaroměř/Dvůr Králové – OEZ Letohrad (ČFL)
Bavorovice/Tábor – FC Písek (ČFL)
Ústí nad Orlicí/Nová Paka – FC Velim (divize)
Nejdek/Žatec – 1. FC Karlovy Vary (ČFL)
Uhříněves/Zápy – Sokol Ovčáry (ČFL)
Hřebeč/Admira Praha – SK Kladno (ČFL)
Chrást/Koloveč – Jiskra Domažlice (ČFL)
Lovosice/Souš – Baník Sokolov (II. liga)
Převýšov/Trutnov – Arsenal Česká Lípa (ČFL)
Pěnčín-Turnov/Čelákovice – FK Kunice (ČFL)
Štěchovice/Vyšehrad – FK Hořovicko (divize)
Benešov/Polepy – Spartak MAS Sezimovo Ústí (II. liga)
FC Hlinsko (přebor) – FK Pardubice (ČFL)
FK Náchod (divize) – MFK Chrudim (ČFL)
Sokol Brozany (divize) – Baník Most (II. liga)
Stap-Tratec Vilémov (divize) – FK Ústí nad Labem (II. liga)
Podještědský FC Český Dub (divize) – Slovan Varnsdorf (II. liga)
Cidlina Nový Bydžov (divize) – Zenit Čáslav (II. liga)
SK Strakonice 1908 (divize) – Graffin Vlašim (II. liga)
SK Roudnice nad Labem (ČFL) – Bohemians Praha (II. liga)
FC Přední Kopanina (divize) – FK Králův Dvůr (ČFL)
Meteor Praha VIII (divize) – FC Chomutov (ČFL)
FK Litol (divize) – Loko Vltavín (ČFL)
FK Kolín (divize) – Marila Votice (divize)
Polná/Velké Meziříčí – FK Pelhřimov (divize)
TJ Heřmanice (I. A třída) – Sokol Lískovec (divize)
TJ Nový Jičín (divize) – MFK Frýdek-Místek (MSFL)
SK Náměšť na Hané (I. A třída) – SAN-JV Šumperk (divize)
MFK Havířov (divize) – MFK OKD Karviná (II. liga)
Elseremo Brumov (divize) – Tescoma Zlín (II. liga)
Sparta Brno (divize) – Zbrojovka Brno (II. liga)
Rostex Vyškov (divize) – Sulko Zábřeh (MSFL)
Sokol Tasovice (divize) – SK Líšeň (MSFL)
ŽĎAS Žďár nad Sázavou (divize) – 1. SC Znojmo (II. liga)
Horácký FK Třebíč (divize) – Slovan Rosice (MSFL)
FK Mikulovice (divize) – FC Hlučín (MSFL)
MSA Dolní Benešov (divize) – FK Slavia Orlová-Lutyně (divize)
FK Mohelnice (divize) – SK Uničov (MSFL)
Lokomotiva Petrovice (divize) – SFC Opava (II. liga)
SFK Vrchovina (divize) – Vysočina Jihlava (II. liga)
Dosta Bystrc-Kníčičky (divize) – MSK Břeclav (MSFL)
Viktoria Otrokovice (divize) – 1. HFK Olomouc (MSFL)
RSM Hodonín (divize) – Hanácká Slavia Kroměříž (MSFL)
TVD Slavičín (divize) – Fotbal Třinec (II. liga)
Slovácká Sparta Spytihněv (divize) – TJ Valašské Meziříčí (divize)
1. FC Přerov (divize) – Spartak Hulín (MSFL)
Celtic Bořetice (I. A třída) – Tatran Brno-Bohunice (divize)

(dp)

4.7.2011

Letní příprava A-týmu

16. 7. (sobota) 10.30 Bohemians 1905 B v Dolíčku
21. 7. (čtvrtek) 18.00 Motorlet v Chotči
23. 7. (sobota) letní turnaj v Hořovicích
27. 7. (středa) Vikt. Žižkov B hřiště a výkop dosud neurčeny
30. - 31. 7. Ondrášovka Cup podle losu
2. 8. (úterý) 18.00 Loko Vltavín v Holešovicích
7. 8. (neděle) 17.00 Neratovice v Neratovicích

Letní příprava B-týmu

27. 7. (středa) 18.30 Újezd nad Lesy B v Újezdě
30. 7. (sobota) 10.15 Brandýs B v Brandýse
3. -7 . 8. soustředění
10. 8. (středa) 18.00 Lobkovice Hovorčovická, nebo UMT
14. 8. (neděle) 16.00 Jíloviště v Jílovišti
16. 8. (úterý) 18.00 Sokol Troja v Troji
3.7.2011

Z patnácti soupeřů známe jen Polepy

Po dlouhých šestnácti letech se Admira vrací do C-skupiny fotbalové divize, kterou naposledy hrála v sezoně 1994-1995. V dalším ročníku pak totiž startovala v divizi A, z níž postoupila do ČFL. Tu hrála sedm let. Po sestupu rok kopala v divizi B, odkud hned sestoupila do Pražského přeboru. Tam setrvala dva roky. Po návratu do divizní společnosti byla na jeden rok zařazena do skupiny B. V dalších dvou ročnících náš tým kopal divizi A - a naposledy jsme prožili dvě sezony v divizi B.

Pojďme se podívat, co nás asi tak může čekat v „céčku“, v pro nás vlastně docela neznámé soutěži.

Tady je tabulka nedávno skončeného ročníku 2010 – 2011.

1. FK OEZ Letohrad 28 20 4 4 61:22 64
2. AFK Chrudim 28 18 5 5 64:28 59
3. FC Velim 28 15 6 7 47:40 51
4. FC Hr. Králové B 28 13 9 6 50:28 48
5. FK Mogul Kolín 28 12 9 7 44:27 45
6. FK Náchod 28 11 6 11 47:38 39
7. Horní Měcholupy 28 10 7 11 41:36 37
8. Ústí nad Orlicí 28 11 4 13 41:38 37
9. FK Trutnov 28 12 0 16 57:51 36
10. Nový Bydžov 28 10 6 12 33:51 36
11. Dvůr Králové 28 9 8 11 40:39 35
12. Pěnčín/Turnov 28 9 8 11 39:52 35
13. Nová Paka 28 10 5 13 29:47 35
14. SK Semily 28 5 5 18 33:68 20
15. Jičín 28 2 4 22 12:73 10

Tučně zvýrazněné týmy budou našimi soupeři v nadcházejícím ročníku divize. Letohrad a Chrudim postoupily do ČFL, Semily a Jičín sestoupily do příslušných krajských přeborů. V polovině soutěže z ní vystoupil AS Pardubice a jaro se dohrávalo pouze s 15 účastníky. Horní Měcholupy byly pro nadcházející ročník přeřazeny do skupiny A.

Výborné mužstvo má tradičně FC Velim, tým z Kolínska. Skončil na 3. místě tabulky, lépe než okresní rival FK Kolín, a toho si ve Velimi hodně cení. Zejména doma je tým nebezpečný, v tabulce domácích utkání byl ze všech týmů divize C nejlepší, když prohrál jediné utkání. Zvenku přivezli Velimští 13 bodů a v tabulce zápasů na cizích hřištích jim patřila 4. příčka. FC Velim bude opět nepochybně patřit k jednomu z kandidátů na nejčelnější umístění!

Béčko FC Hradec Králové obsadilo 4. místo v konečné tabulce. Zajímavý je fakt, že na vlastní půdě nebyli junioři Hradce Králové tolik nebezpeční, když v tabulce domácích mačů skončili až na 10. příčce. Zato venku si vedli ještě lépe než Velim, přivezli 25 bodů a byli třetí! Vzhledem k tradičně vynikající práci královéhradeckého klubu s mládeží lze předpokládat, že se utkáme s velmi kvalitním soupeřem. Otázkou je, jaký bude další osud B-týmu Hradce Králové. Od ročníku 2012 – 2013 bude pro klub povinná účast juniorky v nově zřizované samostatné soutěži. Je otázkou, zda si Hradec ponechá vedle povinné juniorky také béčko, nebo ho zruší. Fotbalové řády mu nabízejí obě tyto možnosti.

FK Kolín bude také nesporně patřit ke špičce divize C. Zejména doma, u Labe, je jen stěží porazitelný – a právě výjezd do Kolína nás čeká v premiérovém divizním kole. Bod by byl na úvod pro Admiru určitě úspěchem. Venku ovšem patřili kolínští fotbalisté spíše k průměru, což samozřejmě nemusí v nadcházejícím ročníku platit!

Do první poloviny tabulky se zařadil i FK Náchod, klub slavných tradic. Vždyť bývaly časy, pravda, už hodně dávné, kdy se v Náchodě hrála dokonce i 1. liga. V uplynulém ročníku divize C patřil Náchod výsledkově jak doma, tak i venku k lehkému nadprůměru. Uvidíme, co Východočeši předvedou letos.

Jiskra Ústí nad Orlicí umí zejména doma. Tam vyhrála devět ze čtrnácti utkání. Venku ovšem zvítězila jen dvakrát – a právě nevalná bilance na cizích hřištích ji nepustila v konečné tabulce výš než na 8. místo.

Ve spodní polovině žebříčku se srovnaly týmy FK Trutnov, RMSK Cidlina Nový Bydžov, Dvůr Králové nad Labem, FK Pěnčín – Turnov a 1. FK Nová Paka. Nasbíraly 36, nebo 35 bodů a zejména Nová Paka bojovala až do samotného závěru soutěže o udržení – na dálku s Doubravkou Plzeň a Čelákovicemi. Nakonec jako nejhorší tým z 13. místa sestoupili Západočeši a v Nové Pace zavládla velká radost ze záchrany.
Z kvintetu jmenovaných týmů byl doma nejnebezpečnější Dvůr Králové, ve vlastním prostředí prohrál jen dvakrát. Naopak nejméně se na domácí trávě dařilo týmu Pěnčína – Turnova, který své zápasy hraje v Turnově. Ze 42 možných bodů jich tu získal jen 20.
Venku ovšem Pěnčín – Turnov (a také Náchod) uhrál 15 bodů. Stejně jako už zmíněný Kolín.

Pouze jediné vítězství získané na cizí trávě si pak určitě nedali za rámeček ve Dvoře Králové…

To je tedy desítka „starousedlíků“ v divizi C.

A její noví účastníci? Z ČFL sestoupilo béčko FK Baumit Jablonec a velkou slávu tam věru nenadělalo. Vyhrálo pouhá tři utkání, čtrnáctkrát plichtilo, což suma sumárum znamenalo jen 23 bodů a poslední místo v tabulce. Těžko předvídat, v jakém složení a jakou výkonností se bude prezentovat jablonecká juniorka v divizi. Jedinou jistotou je fakt, že domácí zápasy bude hrát v Českém Dubu. Také tady platí totéž, co pro Hradec Králové. Otázkou je, jaký bude další osud B-týmu Jablonce. Od ročníku 2012 – 2013 bude pro prvoligový klub povinná účast juniorky v nově zřizované soutěži, a je otázkou, zda si Jablonec ponechá vedle juniorky také béčko, nebo ho zruší.

Polepy byly do C-skupiny přeřazeny spolu s Admirou. Kaňkou na jejich účinkování v divizi B byl incident, o němž ví snad celá republika. Zákrok místních pořadatelů proti kameramanovi Přední Kopaniny byl ostudný… S mužstvem Polep jsme hráli dvakrát, doma jsme ho porazili možná až příliš krutě 5:0, na Kolínsku jsme plichtili 1:1. Víme, že jde o tým složený ze zkušených fotbalistů s druholigovou či třetiligovou praxí, který určitě udělá vše, aby se vyhnul sestupovým starostem.

A teď nováčkové.
Z přeboru Libereckého kraje postoupila Jiskra Mšeno-Jablonec nad Nisou. Tým z okraje města bižuterie vyhrál soutěž s úctyhodným náskokem 18 bodů před druhou Višňovou, prohrál jen třikrát a remizoval také ve třech zápasech. Pokud mu vydrží nováčkovské nadšení a zápal, může být štikou divize.
Totéž platí o týmu SK Převýšov. Ten vyhrál přebor Královéhradeckého kraje o 17 bodů před Českou Skalicí a prohrál jen dva mače. Mužstvo z vesničky západně od krajského města vede jako trenér bývalý ligový hráč Hradce Králové a Liberce Pilný. Klub má nadstandardní ekonomické zázemí a díky tomu i velmi silný hráčský kádr. Pozoruhodný je střelecký průměr mužstva – 3,3 branky na jeden zápas! Není vyloučeno, že se Převýšov zařadí k úspěšným „fotbalovým vesnicím“, jakými jsou Ovčáry, Hlavice, Kunice, Koloveč či Jirny.
Posledním nováčkem je vítěz přeboru Pardubického kraje FK Pardubice B. Rezerva účastníka ČFL vyhrála soutěž po strhujících „dostizích“ s týmem Živanic o dva body, když si postup zajistila vítězstvím 3:0 nad Dobříkovem v posledním kole. Také béčko Pardubic bylo v přeboru poraženo jen dvakrát.

To je tedy stručné představení patnáctky našich soupeřů v divizi C. Odstartujeme ji v neděli 14. srpna v Kolíně, výkopem v 17.00. A pak už se roztočí kolotoč 240 utkání, který na jaře příštího roku určí vítěze skupiny – postupujícího do ČFL – a také sestupující tým. V této chvíli je jisté, že bez ohledu na všechny ostatní faktory určitě sestoupí poslední mužstvo tabulky. Další záležitosti kolem sestupů určí řídící orgán dodatečně, a to podle počtu B-mužstev, která se odhlásí z ČFL a divizí.

- api-

30.6.2011

Vážení admiráci, milé admiračky,

děkujeme všem za dobrou reprezentaci FK Admira v uplynulé sezóně, ve které jsme vybojovali tři první místa v soutěžích PFS (B-mužstvo, starší dorost A a starší žáci A). Vzhledem k tomu, že našemu klubu byl přidělen statut Sportovního střediska mládeže, čímž byla oceněna dlouholetá koncepční práce klubu s fotbalovými mládežníky, lze skončený soutěžní ročník označit za velmi úspěšný.
Admira Praha se ve fotbalovém prostředí stala uznávaným a respektovaným pojmem.
Od soutěžního ročníku 2011 – 2012 budou nejen naši A-muži, ale také čtyři žákovské týmy (U-15 s trenérem Pudilem, U-14 s trenérem Váchou, U-13 s trenérem Vavruškou, U-12 s trenérem Lapkou) hrát soutěže řízené Fotbalovou asociací ČR (dříve ČMFS).
Ostatní týmy, počínaje B-mužstvem v 1.A třídě, pak budou startovat v soutěžích řízených Pražským fotbalovým svazem.
Tiskový mluvčí klubu a webmaster klubových stránek děkují všem pravidelným i příležitostným spolupracovníkům. Nebudeme jmenovat všechny, abychom na někoho třeba nechtěně nezapomněli – prostě, existuje celý tým ochotných a obětavých lidí, díky kterým je náš web operativní a pravidelně aktualizovaný.
V této souvislosti bychom měli ke všem dopisovatelům z jednotlivých týmů jednu žádost – z technických i časových důvodů prosím omezte počet fotografií určených ke zveřejnění v příslušných rubrikách maximálně na 24 doprovodné snímky k jednomu referátu.
Přejeme všem krásné léto a těšíme se na další sezónu 2011 – 2012.

Mgr. Aleš Pivoda, mediální pracovník FK Admira
Ing. Jiří Hlávka, správce stránek FK Admira

27.6.2011

Los nás poslal na východ

Tři týmy z Kolínska (Kolín, Velim a staří známí z Polep), tři z Libereckého kraje (Pěnčín-Turnov, nováček Jiskra Mšeno a z ČFL sestoupivší Jablonec B), dva z Pardubického kraje (Ústí nad Orlicí a nováček FK Pardubice B), sedm týmů z Hradeckého kraje (Hradec Králové B, Nová Paka, Nový Bydžov, Náchod, Trutnov, Dvůr Králové a nováček Převýšov – vesnice s 300 obyvateli západně od Hradce Králové). To jsou naši noví soupeři v divizní skupině C, kam jsme byli přeřazeni z béčka, a to na naši žádost.
Více najdete v rubrice A-mužstvo


Los České ligy starších a mladších žáků

Naše čtyři žákovské týmy byly vzhledem k zařazení FK Admira do systému Sportovních středisek mládeže nasazeny do České ligy žáků.

Starší žáci budou hrát skupinu U 15 – B (trenér Pudil) a skupinu U 14 – B (trenér Vácha).

Našimi soupeři v lize budou: FK Teplice, Junior Děčín, Baník Most, SK Kladno, SK Rakovník, Baník Sokolov, Slavia Praha, Dukla Praha, FK Ústí nad Labem, Fotbalová akademie Šluknovského výběžku, Viktoria Žižkov, 1.FC Karovy Vary a Meteor Praha III.

Naše týmy budou hrát své domácí zápasy na trávníku ZŠ Hovorčovická, a to vždy v sobotu. U 15 v úředním čase stanoveném ČMFS, U 14 dvě hodiny před úředním časem ČMFS.

Premiérovým soupeřem Admiry v lize bude Slavia, soutěž odstartujeme na domácí půdě.

Mladí žáci budou hrát skupinu U 13 – B (trenér Vavruška) a U 12 – B (trenér Lapka).

Našimi soupeři tu budou: Dukla Praha, Junior Děčín, Baník Most, SK Kladno, Viktoria Žižkov, 1.FC Karlovy Vary, Meteor Praha VIII, FK Teplice, FK Ústí nad Labem, Fotbalová akademie Šluknovského výběžku, SK Rakovník, Baník Sokolov, Slavia Praha.

Naše týmy budou hrát své domácí zápasy na hlavním stadionu, vždy v sobotu. U 13 od 12.00 hodin, U 12 od 10.00 hodin.

Premiérovým soupeřem Admiry v lize bude Meteor VIII, soutěž odstartujeme na domácím hřišti.


21.6.2011

Richard Lapka nominován na Valnou hromadu ČMFS

Výkonný výbor Pražského fotbalového svazu nominoval generálního manažera FK Admira Praha Richarda Lapku na nedělní Valnou hromadu Českomoravského fotbalového svazu. Jde o výraz ocenění práce celého klubu pro rozvoj fotbalu v naší zemi. O jednání Valné hromady ČMFS, jehož se Richard Lapka zúčastní, budeme informovat.

-api-

20.6.2011

*Trpká porážka na závěr sezóny
*Admira – Meteor VIII 0:1
*Kdo rozhodl? Kanonýr Fíček…
*Nesplněný cíl: ke třetímu místu chyběl bodík
*Trenér Jeřábek signalizuje letní obměnu kádru
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Vynikající fotbal na rozloučenou s 1. B třídou
*Admira B – Újezd nad Lesy B 3:2
*Machata nastřílel hattrick!
*Jeho střelecký průměr: jeden zápas, jeden gól!
Najdete v rubrice B-mužstvo

*Radost na závěr i v přeboru staršího dorostu
*Admira – GORDIC Kačerov 2:0
*Soutěž jsme vyhráli o tři body před Žižkovem B
Více v rubrice Starší dorost A

*U-11 Vikingové první v Memoriálu Vojtěcha Kahovce
*Střešovický turnaj vyhrála naše červená sestava
Podrobnosti v rubrice U-11 Vikingové

15.6.2011

Kam v neděli dopoledne? Přece do Kobylis na fotbal!

XXX. kolo divize – skupina B
Závěrečné utkání sezóny 2010 - 2011

Dne 19. června 2011 v 10.15 hodin, stadion FK Admira, Na Pecích 46

FK Admira Praha
FK Meteor Praha VIII

Rozhodčí: Josef Svoboda z Divišova
Asistenti: Miroslav Garaja z Benešova, Ondřej Berka z Prahy 8
Delegát ČMFS: Pavel Říha z Prahy 4

V derby Prahy 8 nás čeká FK Meteor Praha VIII!

FK Meteor Praha VIII patří mezi nejstarší české kluby (po Slavii, Spartě a SK Plzeň je čtvrtým nejstarším doposud fungujícím klubem v Česku). Byl založen na jaře roku 1896 a dostal jméno po cyklistickém kroužku. Meteor, řečený „meteorská chasa“, stál u vzniku Českého svazu footballového v roce 1901. V roce 1902 se z fotbalového kroužku stal řádný klub. Málokdo již ví, že Meteor v dřevních dobách fotbalu porazil FC Barcelona a čtyři roky hrál i 1. ligu. A novodobá historie? Po „horších časech“, kdy spadl až do 1. A třídy, se Meteor vrátil z Pražského přeboru do divize, kam jej přivedl nynější trenér Admiry Karel Jeřábek. Meteor je náš tradiční soupeř, s jeho zelenobílými dresy se potkáváme už léta v divizi nebo v přeboru. V čele klubu stojí předseda Miloslav Volf, sekretářem je Pavel Stehlík.

Bilance derby Admira – Meteor: Zatím platí „můj dům – můj hrad“

Podzim 2005: Admira – Meteor 4:1; Zeman 2, Ondrík, Kubice – Stratil; 500.
Jaro 2006: Meteor – Admira 1:1; Fíček – Ondrík; 475.
Podzim 2008: Meteor – Admira 5:1; Houzar 2, Daňhel, Fíček, Jánoš – Kubice; 410.
Jaro 2009: Admira – Meteor 6:1; Majer 2, Jehlička, Müller, Kejha, Šimáček – Čmejla; 244.
Podzim 2010: Meteor – Admira 2:1; Omcirk, Janda – Majer; 480.

Z pohledu Admiry: 2 – 1 – 2 13:10; nejlepší střelec derby: 3 - Majer (Admira)

Přijďte se rozloučit s vrcholící sezónou – v sázce je konečné 3. místo v divizní skupině B, což by byl nesporně úspěch našeho klubu.

Vydejte se na náš stadion a fanděte Admiře! Děkujeme!

14.6.2011

*ZLATÝ VÍKEND!
*Na domácím HERVIS CUPU jsme obhájili loňské prvenství!
*Na E. ON JUNIOR CUPU jsme nenašli přemožitele
*Z Horních Počernic jsme přivezli ZLATO!
*Minirepublika na Slavii = jedna výhra, jedna prohra
Více v rubrice U 10 - Tygři

12.6.2011

Naši starší dorostenci přeborníky Prahy!

Remíza 0:0 na hřišti AFK Slavoje Podolí v předposledním kole Pražského přeboru staršího dorostu znamená definitivní potvrzení faktu, že Admira získává pro letošní rok přebornický titul! Tým vybojoval kolektivním výkonem na hřišti silného soupeře plichtu a vynikajícím zásahem se o to zasloužil brankář Hybeš, který ve druhé půli chytil domácím stoprocentní gólovou šanci.
Po prvním místě našeho B-týmu, který postupuje do 1. A třídy, a po zisku titulu přeborníka Prahy starších žáků je to už třetí letošní triumf admiráckého fotbalu!

Skvělé – kluci, děkujeme a blahopřejeme!

-api-

IMG_3813b.JPG, 47kB

6.6.2011

*Kladenské béčko jsme porazili 3:1
*Slepená sestava, zaskakovali i hráči z juniorky
*Průměrný výkon před nevalnou návštěvou
*Souboj o nejlepšího střelce pokračuje
*Mičko i Martinic přidali po jedné brance
*Za týden do Litvínova, který hraje o záchranu!
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Porážka 0:1 s Miškovicemi
*Kombinovaná sestava překvapivě nestačila
*Hodně chyběli Machata, Průša, Panýrek a Štefan
*Mladíci se ještě mají co učit
*V příštím týdnu do Dolních Měcholup
Najdete v rubrice B-mužstvo

*Sousedské derby jasně vyznělo pro Admiru
*Bohnický Slovan si odvezl pět branek
*Za týden hrajeme v Podolí, čeká se těžký mač
*Jediný bod nás dělí od titulu přeborníků Prahy!
Podrobnosti v rubrice Starší dorost A

*Plichta 2:2 na Zbraslavi
*Udrželi jsme jarní neporazitelnost
*V konečné tabulce jsme čtvrtí
*Trenér Blažek se načas loučí
Čtěte v rubrice Starší dorost B

*Jediná porážka na jaře – na Aritmě
*Získáváme druhé místo v 1. A třídě
*Přitom soupeři jsou většinou o rok starší
*Gratulace k pěknému úspěchu!
Více v rubrice U-10 Tygři

*Panteři vyhráli v Lipencích „tenisově“ – 6:3
*Také jim gratulace ke druhému místu!
Více v rubrice U-8 Panteři

30.5.2011

*Z Roudnice, jak se čekalo, bez bodu
*Prohráli jsme 1:2, vyloučen Čmejla
*Už zase: není faul ve vápně jako faul ve vápně…
*Nenastavovala se ani vteřina, proč asi?
*Další dva zranění – Kubice a Kurek
*Hráčům patří uznání, že je fotbal pořád baví…
*… a to i po „výletech“ do Čelákovic, Jiren a Roudnice
*Za týden hostíme Kladno B
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Velká gratulace, vloni čtvrtí, letos první!
*Vítězství 8:2 v Dubči znamená postup do 1. A třídy
*Pro Martina Machatu sezóna bohužel skončila…
*Za týden přijedou Miškovice
Více v rubrice B-mužstvo

*Vyhráváme 4:1 na Aritmě
*Titul přeborníků Prahy je zase blíže
*Ze tří utkání potřebujeme ještě čtyři body
*Za týden derby s Bohnicemi
*Chybět budou zranění Rakušan, Hejna a Blažek
Podrobnosti a snímky v rubrice Starší dorost A

*Nepříjemný Radotín jsme zdolali 2:0
*Prodloužená jarní série bez porážky
Najdete v rubrice Starší dorost B

25.5.2011

Starší žáci vybojovali Pohár Pražského fotbalového svazu!
FK Admira Praha - FK Bohemians Praha 4:0 (1:0)

Jednoznačným vítězstvím 4:0 nad střížkovskými Bohemians Praha ve finálovém utkání na trávníku ABC Braník získali naši starší žáci už třetí letošní úspěch.
Nejprve vyhráli zimní Memoriál Jana Roubíka na naší umělé trávě.
V minulých dnech si již tři kola před koncem Pražského přeboru zajistili prvenství a přebornický titul.
A nyní tedy porazili jednoznačně zelenobílé ze Střížkova a vybojovali pro Admiru Pohár PFS!
"Dva branky vstřelil Dan Hrdlička, po jedné přidali Kryštof Rzounek a Tomáš Končický. Při vší úctě k soupeři jsme byli jasně lepší a měli jsme dostatek šancí na vítězství o dost vyšším rozdílem," konstatoval vedoucí týmu Dan Hrdlička.
Není sporu o tom, že úspěšné tažení našich borců je výsledkem cílevědomé práce trenéra Josefa Kolmana.
Všichni admiráci starším žákům samozřejmě blahopřejí!

23.5.2011

*Bez pěti hráčů jsme zdolali Brozany 1:0
*Branku vstřelil Kurek
*Zasloužená výhra v boji o třetí místo
*Za týden jedeme do Roudnice
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Junior B jsme sestřelili 5:1
*Dvakrát skóroval Štefan
*Po brance dali Lupínek, Machata a Másílko
*V sobotu hrajeme v Dubči
*Machata se trefil už podvacáté!
*Lupínka čeká maturita a přijímačky na FTVS
Najdete v rubrice B-mužstvo

*Vyhráli jsme nad Braníkem 4:1
*V čele přeboru držíme pětibodový náskok
*A teď na Aritmu!
Podrobnosti v rubrice Starší dorost A

*Porazili jsme Duklu 14:1
*Hned čtyři kluci zaznamenali hattrick!
Najdete v rubrice Panteři

*********

18.5.2011

Kam v neděli dopoledne? Přece do Kobylis na fotbal!

Dne 22. května 2011 v 10.15 hodin, stadion FK Admira

Utkání XXVI. kola divize - skupina B

FK Admira Praha
Sokol Brozany

Rozhodčí: Vladan Haleš, Hradec Králové
Asistenti: Zbyněk Novotný, Hradec Králové, Michal Novák, Nová Paka
Delegát ČMFS: Igor Čechmánek, Řitka

V Brozanech jsme na podzim prohráli 2:3, i když jsme vedli už 2:0. A tak máme Severočechům co vracet. Navíc je toto utkání přímým soubojem o 3. místo v tabulce.

Tak tedy přijďte a fanděte s námi Admiře.

Za vaši účast už předem děkujeme!


Poděkování sponzorům turnaje U-9

FK Admira Praha uspořádala v sobotu 14. května 2011 turnaj hráčů nar. 1. 1. 2002 a mladších. Hrálo se na hřišti ZŠ Hovorčovická a je namístě vyslovit uznání zejména společnosti Elysberg Confiserie CR, s.r.o., se sídlem v Praze 7, a stejně tak i dalším firmám, které měření sil mladých sportovců také finančně podpořily.

Děkujeme!

babstav1.jpg, 6,3kB
emoti.gif, 10,0kB
joma.jpg, 7,9kB

16.5.2011

Naši starší žáci vyhráli Pražský přebor už tři kola před koncem!

Díky vítězství 4:0 na Aritmě ve Vokovicích se po 19 odehraných kolech přeboru Prahy starších žáků stali naši borci, svěřenci trenéra Josefa Kolmana, vítězi soutěže. Mají devítibodový náskok před druhou Viktorkou Žižkov B a lepší vzájemné zápasy. Nemohou tudíž už být předstiženi!

K tomuto velkému úspěchu a vzorné reprezentaci kobyliského mládežnického fotbalu našim starším žákům upřímně blahopřejeme!

Vedení FK Admira Praha


*V Jirnech jsme prohráli 1:4
*Není faul ve vápně jako faul ve vápně…
*Lepší bylo dívat se na hokej
*Za týden hostíme Brozany
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Hodně cenný bod z Újezda na plichtu 1:1
*Gól vstřelil Machata, trefil se už podevatenácté
*Za týden máme doma Junior B
Najdete v rubrice B-mužstvo

*První jarní porážka je dost krutá
*Junior B – Admira 4:1
*Dostali jsme lekci z produktivity…
Podrobnosti v rubrice Starší dorost A

*Udrželi jsme jarní neporazitelnost
*Admira B – Klánovice 4:3
*Hattrickem se blýskl Hovanec
Více v rubrice Starší dorost B

9.5.2011

*Derby s Kopaninou jsme vyhráli 3:0
*Fotbal? Nic moc…
*Hosté se trefili mezi tyče až v nastaveném čase
*Mičko už má na kontě osm branek
*Michal vychytal svou dvanáctou nulu!
*Za týden jedeme do Jiren na trávu lídra divize
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Nepříjemný JM Chodov jsme porazili 2:0
*Upracované, ale cenné vítězství
*Machata dal už svůj osmnáctý gól
Najdete v rubrice B-mužstvo

*Vydřeli jsme výhru 2:1 v Troje
*Oba góly vstřelil Hodboď
*Vedeme tabulku o sedm bodů před Podolím
Podrobnosti v rubrice Starší dorost A

*Remíza 1:1 v derby s Meteorem
*V nastaveném časem jsme dali gól, ale neplatil
*Jsme první o osm bodů před Loko Vltavínem
Více v rubrice Starší žáci A

4.5.2011

Připravujeme modelové utkání před žákovskou ligou

Modelové utkání přesně podle návrhu nových pravidel a regulí, podle nichž se bude v ročníku 2011 - 2012 hrát 1. žákovská liga (7 + 1), bude k vidění na stadionu Admiry ve středu 18. května v 16.00 hodin.

Souběžně na dvou hřištích se pod vedením dvou rozhodčích utkají týmy FK Admira U-12 (ročník 1999) proti týmům FK Admira U-11 (ročník 2000). Součástí pravidel bude i ofsajd platící na úrovni pokutového území (tedy na třetině hřiště). Tento prvek v soutěžích přípravek dosud neplatil a pro mladé hráče bude novinkou.

Všichni zájemci a příznivci mládežnické kopané jsou zváni!

3.5.2011

Kam v neděli dopoledne? Přece na fotbal!

Neděle 8. května 2011 v 10.15 hodin
stadion FK Admira

Čeká nás pražské derby - přijďte fandit Admiře!

XXIV. kolo divize – skupina B

FK Admira Praha - FC Přední Kopanina
Rozhodčí: Zdeněk Šimek z Ústí nad Orlicí
Asistenti: David Hock z Jablonného nad Orlicí, Jan Váňa z Prahy
Delegát ČMFS: Jan Šotek z Hořic

Podzimní výsledek: FC PK – Admira 3:4,
Houška, Nedvěd, Sdiri – Mičko 2, Vosický, Martinic, 200 diváků.

Předchozí derby Admira – FC PK: Čísla hovoří v náš prospěch!

Přebor Prahy

podzim 2004: FC PK – Admira 3:1, náš gól Jehlička;
jaro 2005: Admira – FC PK 4:1, Kubice, Martinic, Davídek, vlastní – Truhlář;
podzim 2005: FC PK – Admira 0:0, 150 diváků;
jaro 2006: Admira – FC PK 0:0, 250 diváků.

Divize

podzim 2009: FC PK – Admira 1:2, Charvát – Kejha, Mičko, 150 diváků;
jaro 2010: Admira – FC PK 5:2, Jehlička 2, Martinic, Bartolšic, Mičko – Nedvěd, Sedláček, 245 diváků.

Celková bilance z pohledu Admiry: 4 – 2 – 1 16:10; nejlepší střelec Mičko – 4 branky.

Nové internetové stránky www.cernasvine.cz

Od 26. dubna jsou v provozu nové internetové stránky www.cernasvine.cz. Jejich redakce nás požádala o zveřejnění tohoto dopisu:

Autoři webu www.cernasvine.cz monitorují aktuální dění v českém fotbalu, jeho nešvary, zákulisí a ty nejzásadnější novinky. Velký důraz kladou redaktoři tohoto webu na otázky týkající se rozhodčích na všech úrovních. Ostatně se můžete přesvědčit sami.

Rádi bychom Vás tímto coby sekretáře nebo administrátory stránek vašeho klubu požádali, zda by bylo možné vhodnou formou informovat o tomto webu fanoušky vašeho klubu a čtenáře internetové stránky vašeho klubu.

Ať už formou klasické zprávy v aktualitách na vašem internetu, emailem, nebo třeba umístěním odkazu na náš web kamkoliv na vaši klubovou stránku.
Budeme vděční za každou pomoc, protože náš web se teprve rozvíjí. Jsme samozřejmě rovněž připraveni Vám pomoci v případě vaší žádosti směrem k nám. Pokud budete řešit jakýkoliv zásadní problém a usoudíte, že by se jím mohli a měli redaktoři webu www.cernasvine.cz zabývat, samozřejmě vám v rámci svých možností budeme nápomocni.

Jak nám můžete pomoci?
1. Umístěním informační zprávy do aktualit vašeho klubového webu
2. Umístěním odkazu www.cernasvine.cz na váš klubový web do sekce Odkazy, pokud ji máte zřízenou.
3. Rozesláním informačního emailu členům, hráčům i fanouškům vašeho klubu.
4. Umístění loga našeho webu s hypertextovým odkazem kamkoliv na Váš klubový web

Pokud nám v rozvoji čímkoliv z výše uvedeného pomůžete, budeme velmi rádi a jsme připraveni Vám tuto pomoc v případě potřeby opětovat.
Dejte nám, prosím, vědět, jaké je vaše stanovisko k naší žádosti. I kdyby Vás tento informační email vůbec nezaujal a neoslovil.

Děkujeme.

Jsme s pozdravem,
za redakci www.cernasvine.cz
Pavel Novotný, Jaromír Novosad, Savas Odrážka


Naše stanovisko:

Nový web vítáme! Po doslova skličující zkušenosti se způsobem řízení zápasu divize B Union Čelákovice – Admira (0:0) trojicí Janoch – Grimm, Kříž dne 30. dubna máme totiž za to, že by výkony rozhodčích měly být skutečně pod veřejnou mediální kontrolou.
Proto stránky www.cernasvine.cz budeme nepochybně sledovat, hodláme s redakcí spolupracovat. Odkaz najdete v rubrice Odkazy – na homepage vlevo.

2.5.2011

Uvidíme konfrontaci kobyliské a anglické mládežnické kopané!

V úterý 3. května, od 11.00 hodin, se utká na hřišti ZŠ Hovorčovická výběr týmů U-14 a U-13 našeho FK Admira Praha (trenéři Pudil, Vácha) s žáky fotbalové školy v Burnley (Anglie, nedaleko Manchesteru).

Mladí Angličané jsou v Praze na pozvání SK Slavia Praha, bydlí v hotelu Slavia a projevili zájem o sehrání jednoho zápasu právě s naším výběrem.

Utkání bude zajímavou konfrontací kobyliské a anglické žákovské kopané. Máte-li možnost, čas a chuť, přijďte se do Hovorčovické podívat!

Robert Blažek

1.5.2011

*Remíza 0:0 v Čelákovicích
*Hrálo se v nepřátelském prostředí
*Od 25. minuty jsme byli v deseti po vyloučení Paťhy
*Pískal sudí Janoch – a opět odevzdával procenta soupeři
*Za týden nás čeká pražské derby s Přední Kopaninou
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Porazili jsme Satalice 4:0
*Opět vedeme tabulku o osm bodů
*Dva góly dal Machata, po jednom Tůma a Másílko
*V příštím kole přivítáme JM Chodov
Najdete v rubrice B-mužstvo

*V souboji prvního s druhým jsme byli jasně lepší
*Admira – Dukla B 5:1
*Blažek se blýskl už druhým hattrickem
*Zvýšili jsme náskok v čele tabulky přeboru
Podrobnosti v rubrice Starší dorost A

*Turnaj FK Admira ročníku 2000 – obhájili jsme prvenství
*Ve finále vítězství 1:0 nad ABC Braník
*O prvenství rozhodla branka Dvořáka
*Ztratili jsme jediný bod, dostali jsme jediný gól
*Viktor Záruba nejlepším hráčem turnaje
Více v rubrice U-11 Vikingové

*Otočili jsme skóre na Motorletu
*Vyhráli jsme 2:1
Čtěte v rubrice U-10 Tygři

26.4.2011

Výkonný výbor Českomoravský fotbalový svazu to potvrdil!

Admira je definitivně zařazena do seznamu klubů, kterým byl přidělem statut Sportovního střediska mládeže! Od sezony 2011 - 2012 tedy budou naši žáci hrát 1. žákovskou ligu! Více v rubrice SpSM!

*Zdolali jsme juniorku Teplic 2:0
*Branky vstřelili Kurek a Komínek
*Rozhodli jsme důrazem a zkušenostmi
*Držíme dál třetí místo v tabulce
*V sobotu 30. dubna jedeme do Čelákovic
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Nečekaná porážka a komplikace v boji o postup
*Admira B - JM Háje B 0:1
Více v rubrice B-mužstvo

*Zvítězili jsme na Kopanině 4:1
*Zahazovali jsme jednu šanci za druhou
*Dobře zachytal brankář Hybeš
Najdete v rubrice Starší dorost B

*Vyhráli jsme turnaj v Neratovicích
*Neztratili jsme ani bodík!
*Někteří hráči musejí přidat, na ligu by nestačili
Čtěte v rubrice U-11 Vikingové

*Dvě velikonoční vítězství
*(5+1) Admira B - Meteor 22:7
*(7+1) Admira B - Střešovice 4:1 (3:0)
Podrobnosti v rubrice U 10-Tygři

22.4.2011

Upozornění: Parkování v areálu je povoleno pouze trenérům, vedení klubu a v době utkání i rozhodčím!

Na základě opětovné a nyní oprávněné stížnosti vedoucího kuchyně na ZŠ Hovorčovická důrazně žádáme všechny trenéry, aby upozornili rodiče svých svěřenců na zákaz vjezdu motorových vozidel do areálu školy !!!!

Parkování v areálu je povoleno pouze trenérům, vedení klubu a v době utkání i rozhodčím!

Jde o to, abychom zabránili bezohledně parkujícím, kteří zablokují další zaparkované vozidlo, zablokují vjezd i výjezd z areálu a znemožní tak i eventuální nutný příjezd záchranných složek. Je potřeba, aby po projetí branou ji trenéři za sebou opět zavřeli. Alespoň jedno křídlo brány, kde je zákaz vjezdu viditelně vyznačen. Před branou je několik desítek parkovacích míst, takže rodiče hráčů nebudou mít problém s odstavením svého vozu.

Všem, kteří toto opatření pochopí, děkujeme. V opačném případě zvažujeme fotogalerii zde na webu. Pro zachování dobrých vztahů se ZŠ je potřeba ctít i nepsaná pravidla!

Vedení FK Admira Praha


Šéftrenérem mládeže FK Admira bude Václav Pudil

Vzhledem k udělení statutu Sportovního střediska mládeže (SpSM) bylo nutné uvést vedení mládežnického úseku Admiry do souladu s požadavky a smluvními závazky ČMFS, které vyžadují určité kvalifikační předpoklady (mimo jiné trenérská licence UEFA „A“) a časově náročnou trenérsko-pedagogickou práci při vedení tréninkových jednotek ve smluvní škole.

Z tohoto důvodu se od 1. 5. stává šéftrenérem SpSM pan Václav Pudil, který již od 30. 9. 2010 vede tzv. nultý ročník sportovní třídy, a zároveň se stává šéftrenérem celého mládežnického úseku.

Chtěl bych veřejně na tomto místě poděkovat dosavadnímu vedoucímu mládežnického úseku panu Martinu Průšovi, který se významnou měrou podílel na velice náročném procesu při získávání statutu SpSM a který se v posledním období zasloužil o rozvoj mládežnického fotbalu na Admiře. Martin nadále zůstává trenérem U-10 Tygříků s tím, že můžeme využít jeho zkušeností, které získal v dosavadní funkci u mládeže.

Mgr. Jan Martinic – ředitel klubu

18.4.2011

*Z Polep jsme přivezli jen bod, určitě bylo na výhru!
*Brzy jsme prohrávali, před přestávkou vyrovnal Klinka
*Ach, ty zahozené šance…
*Trenér domácích Bejlek: Admira? Na jaře nejlepší soupeř!
*Příště hostíme Teplice B, hraje se 24. dubna od 10.15
Najdete v rubrice A-mužstvo

*ČAFC B - Admira B 1:2
*Důležité tři body ze Záběhlic
*Branky Machata a Jackl
*Soupeře jsme zlomili doslova v závěru
*Za týden přivítáme v Hovorčovické JM Háje B
Podrobnosti v rubrice B-mužstvo

*Udrželi jsme se v čele tabulky přeboru Prahy
*Admira – FC Zličín 3:2
*Hattrickem se blýskl Blažek!
Více v rubrice Starší dorost A

*V Podolí jsme získali další tři body
*Nebylo to nijak snadné, i když domácí jsou poslední
*Jaro zatím: čtyři zápasy, dvanáct bodů!
Více v rubrice Vikingové U-11

*Výhra 7:6 nad Sokolem Kolovraty
*Podali jsme lepčí výkon, než minule
*Asi zavedeme pokuty za pozdní příchody!
Podrobnosti v rubrice Draci U-7

*Výhra 7:6 nad Sokolem Kolovraty
*Podali jsme lepší výkon, než minule
*Asi zavedeme pokuty za pozdní příchody!
*Zcela jsme ovládli turnaj na Hájích
*A-tým vyhrál, B-tým skončil druhý
*Tobiáš Vondra nejlepším střelcem
Podrobnosti v rubrice Draci U-7

11.4.2011

*Proti Mostu B jsme zápas otočili z 0:1 na 2:1
*Obě branky vstřelil Ondřej Vosický
*Hosté přijeli se třemi hráči druholigového áčka
*Zůstáváme na 3. místě tabulky
*Za týden jedeme do Polep – hraje se 16. dubna ve 14.00
Najdete v rubrice A-mužstvo

*Tempo B - Admira B 0:3
*Důležité tři body ze Lhotky
*Branky stříleli Šimáček, Machata, Lupínek
*Soupeře jsme zlomili až v závěru
*Za týden znovu ven – tentokrát na Čafku B
Podrobnosti v rubrice B-mužstvo

*Vyhráli jsme gólem z předposlední minuty!
*Jižní Město Háje ¬- Admira Praha 0:1
*Zápas rozhodl po standardce Jurník
Více v rubrice Starší dorost A

*Na Bílé Hoře jsme si s chutí zastříleli
*Výhra 5:1 a ještě neproměněná penalta
Najdete v rubrice Starší dorost B

*V Krči jsme urvali hodně cenné tři body
*Vyhráli jsme 1:0 a vrátili jsme soupeři podzimní prohru
*Jaro zatím: tři zápasy, devět bodů!
Více v rubrice Vikingové U-11

*Byli jsme lepší a porazili jsme Kopaninu 2:1
*Na silnou Slavii jsme podle očekávání nestačili…
Najdete v rubrice Tygři U-10

*Přátelsky před mistrovským jarem – Buldoci v. Panteři 10:0
*Kamil Zach vstřelil 1000. gól v buldočí historii
Čtěte v rubrice Buldoci U-9

*Remíza 6:6 se Šeberovem
*Ztratili jsme dvoubrankové vedení
*Soupeř byl disciplinovanější
Podrobnosti v rubrice Draci U-7

4.4.2011

Kam v neděli dopoledne? Přece na fotbal!

Fotbalové jaro 2011: XX. kolo divize – skupina B

Neděle 10. dubna 2011 v 10.15 hodin, stadion FK Admira

FK Admira Praha
FK Baník Most B
Rozhodčí: Michal Čurda z Frýdlantu v Čechách
Asistenti: Jiří Blaschke z Liberce, Petra Simmerová ze Žandova
Delegát ČMFS: Slavomír Kozel z Chebu

Podzimní výsledek: Baník Most B – Admira 0:1
Kubice, 100 diváků.

Přijďte fandit Admiře!


*Vezeme tři „povinné“ body z Děčína
*První gól zařídil Klinka, zkušená posila z Kladna
*Dali jsme tři branky, mohlo jich být klidně osm
*Poskočili jsme na třetí místo tabulky
*Domácí jsme téměř jistě poslali do krajského přeboru
*Za týden hostíme doma opět Severočechy – Most B
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Zápas jara jsme zvládli!
*Admira B – Hostivař 3:2
*Z jasného vedení 3:0 zbytečné nervy
*Vedeme tabulku o osm bodů
*Machata prokázal smysl pro fair play!
*Brankář Michálek: Gólovka v 90. minutě? Ani ne!
*Záložník Moucha: Užívám si to!
*Za týden nás čeká mač na Tempu
Najdete v rubrice B-mužstvo

*Bod proti Viktorce Žižkov B – 2:2
*Zápas měl kvalitu, v závěru jsme mohli rozhodnout
*Zůstali jsme v čele tabulky přeboru
*Za týden jedeme na JM Háje
Podrobnosti v rubrice Starší dorost A

*Domácí remíza 1:1 se střížkovskou Bohemkou
*Někteří hráč by měli více potrénovat
Více v rubrice Starší dorost B

*Braník jsme porazili 3:0
*Odveta se povedla i s úroky
*Tak se bojuje za Admiru a její barvy!
Čtěte v rubrice Vikingové

*Bohemka nás přejela 9:3
*Chyběla bojovnost, kluci zápas odchodili
Více v rubrice Draci

31.3.2011

Admira získala statut Sportovního střediska mládeže!

Stálo to nás to už hodně úsilí a bude nás čekat ještě spousta práce, ale naše přání se splnilo. Dne 28. března rozhodl Českomoravský fotbalový svaz o tom, že FK Admira Praha byl udělen Statut sportovního střediska mládeže.
ČMFS tím ocenil dlouholetou systematickou práci kobyliského fotbalu s mládeží, naše sportovní výsledky, výchovu talentů i postupné výrazné vylepšování našeho sportovního areálu. Projevil tak také svou důvěru v to, že v budoucnu a v nových podmínkách se aktivity ve prospěch mládežnické kopané v Admiře ještě patřičně zkvalitní.
Náš klub samozřejmě hodlá udělat maximum pro to, aby tuto důvěru nezklamal.

Vedení FK Admira Praha

Certifikát Sportovního střediska mládeže

Máme Sportovní středisko mládeže, budeme hrát žákovskou ligu!

Ředitel FK Admira Mgr. Jan Martinic poskytl klubovému webu první informace, týkající se pro nás potěšitelné skutečnosti, že FK Admira obdržel na základě certifikačního řízení ČMFS statut Sportovního střediska mládeže. Protože v Admiře i v jejím okolí zvedla tato informace vlnu zájmu, požádali jsme ředitele klubu o zodpovězení několika otázek.

Co konkrétně Admiře udělení statutu Sportovního střediska mládeže přinese?

Jsou s ním spojená práva a povinnosti se týkají žákovských kategorií. Od nového soutěžního ročníku budou tato družstva zařazena do republikových soutěží (liga žáků). S fungováním SpSM je spojena rozšířená výuka tělesné výchovy - v současné době ji už rok zkušebně provozujeme ve smluvní škole ZŠ Hovorčovická pod vedením trenéra Václava Pudila (trenérská licence "A").

Jaké budou nejbližší kroky klubu v tomto směru?

V úterý 5. dubna se sejde vedení klubu a mládežnického úseku a bude řešit organizační i sportovní záležitosti spojené s řízením SpSM. Následně se uskuteční schůzka s trenéry žákovských družstev, kterých se tato významná změna v chodu klubu bude bezprostředně týkat.

Kdy dostanou informace rodiče našich mládežnických hráčů, kterých se důležitá změna v činnosti klubu bude týkat?

Všechny děti zařazené do příslušných žákovských družstev – a tedy do systému SpSM - dostanou písemnou informaci pro rodiče po zmíněné schůzce vedení klubu s trenéry.

A závěrem - kdy budou k dispozici bližší podrobnosti?

Podrobná informace bude na našem webu zveřejněna co nejdříve po jednání vedení FK Admira a trenérů.

api


Kam v neděli odpoledne? Přece do Hovorčovické na fotbal!

Naše B-mužstvo, které vede B-skupinu 1. B třídy a usiluje o postup do vyšší soutěže, hostí v neděli 3. dubna doma, na trávníku ZŠ Hovorčovická, tým SK Hostivař.

Jde o "zápas jara", protože právě Hostivař je naším největším soupeřem v boji o postup!
Tým z opačného konce Prahy zatím prohrál pouze dva mistrovské zápasy, z toho jeden doma s naším béčkem. Momentálně na náš tým ztrácí v tabulce 5 bodů. Pokud by se nám podařilo vyhrát, zvýšili bychom náskok na nadějných 8 bodů!

A tak tedy, věrní admiráci, neváhejte a přijďte do Hovorčovické vytvořit naší "Boce Juniors" opravdu domácí prostředí! Zejména uvítáme partu našich vlajkonošů!

Spojení - autobusy z Kobylis směrem Bohnice, výstup na zastávce Písečná, odtud po schodech doprava nahoru, cca 300 metrů až ke hřišti.

Výkop je v 16.30 hodin, delegováni jsou sudí Pinkas - Bastl, Dušek.

Klobásy a občerstvení budou samozřejmě k mání, má být krásné počasí, tak věřme, že si užijeme i krásný fotbalový podvečer s dobrým koncem!

api

27.3.2011

*Porážíme Český Dub 2:0, ale…
*Excelentní úvod, pak ovšem spíš rozpaky
*Dva krásné góly, tři body do tabulky
*Uhlíř se trefil poprvé v admiráckém dresu
*Za týden jedeme do Děčína
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Sedm branek na UMT v Braníku
*Vstup do jarní sezony se povedl
*Za týden hostíme v Hovorčovické SK Hostivař
*Kapitán béčka Martin Průša: Je tu opravdu parta!
Najdete v rubrice B-mužstvo

*Tři body z UMT posledního Vyšehradu
*Vstřelili jsme pět branek, nedostali žádnou
*Šemíci nás neprověřili, přijdou těžší mače
Podrobnosti v rubrice A-starší dorost

*Tři góly, tři body v jarní premiéře
*Újezd nad Lesy - Admira 0 : 3
Najdete v rubrice Vikingové

*Dobrý start do jarní sezony
*Porazili jsme SOS Háje 2:0
*Brankářka Verča udržela čisté konto!
Více v rubrice Tygři

*Výhra 2:0 na UMT V Braníku
*Na penalty jsme prohráli 3:8
Čtěte v rubrice Buldoci

24.3.2011

Pozor, změna času!

V noci ze soboty 26. března na neděli 27. března se mění středoevropský čas na letní! Hodiny se posunují o 60 minut dopředu.
Nezapomeňte na to, až půjdete na nedělní divizní zápas Admiry s Českým Dubem. Mohlo by se vám totiž stát, že přijdete až na druhý poločas.
A to by byla zajisté škoda…

22.3.2011

Kam v neděli dopoledne? Přece na fotbal!

XVIII. kolo divize – skupina B

Neděle 27. března 2011 v 10.15 hodin, stadion FK Admira

FK Admira Praha - PFC Český Dub

Rozhodčí: Ondřej Kožár, Tachov
Asistenti: Tomáš Mokrusch, Plzeň; Jan Tikal, Praha
Delegát ČMFS: Vladimír Štěpánek, Semily

Podzimní výsledek: PFC Český Dub – Admira 3:1
Němec 2, Krejčík – Kubice, 100 diváků.

Máme Severočechům co oplácet!

Přijďte fandit Admiře!


*Plichta v derby na Vyšehradě
*Cenný bod z tamější umělé trávy
*První jarní gól vstřelil Petr
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Rozhovor s trenérem Kostrbou před jarní sezónou
*Poslední příprava – remíza 2:2 s Trojou
*V neděli hrajeme v Braníku s tamním béčkem
*Cílem je postup do 1. A třídy!
Najdete v rubrice B-mužstvo

*Shrnutí zimní přípravy
*Na Vyšehrad pojedeme pro tři body
*Aktuální kádr týmu
Podrobnosti v rubrice starší dorost A

*Cenný bronz na turnaji v Braníku
*Prohráli jsme jen s Bohemkou – na penalty
*Naše hra měla úroveň!
Více v rubrice Vikingové

14.3.2011

*Jarní premiéra v divizi nevyšla
*S Vilémovem jsme prohráli 0:1
*Zahodili jsme bohužel i penaltu
*Posílení Severočeši kousali víc, než se čekalo
*A teď derby na Vyšehradě!
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Boca Juniors vyhrála turnaj v Satalicích
*Rozhodující zápas s Měšicemi – 6:3 pro nás!
Najdete v rubrice B-mužstvo

*V Zimní lize Meteoru jsme obhájili loňské prvenství!
*Vítězství ve finále nad dívkami Slavie zajistili střelci penalt
*Z Neštěmic s „bramborovou“ medailí – bylo na víc…
Více v rubrice Vikingové

*V zimní lize porazili Tygři 2001 Mladou Boleslav 4:1
*Lepšími vzájemnými zápasy tak vyhráli I. ročník Zimní ligy!
Připravujeme podrobnosti

11.3.2011

Smutná zpráva z Admiry: Zemřel Karel Kolečáni

I ve fotbale přicházejí smutné události a neradostné zprávy. FK Admira Praha oznamuje, že v minulých dnech zemřel po dlouhé, těžké nemoci pan Karel Kolečáni. Dožil se věku 72 let.
Pamětníci vědí, že Karel Kolečáni býval jedním z nejlepších fotbalistů pražské Admiry v 60. letech minulého století, kdy klub startoval ve třetí nejvyšší soutěži čs. kopané pod názvem Dynamo Kobylisy.
Poté, co ukončil hráčskou kariéru, působil pan Kolečáni v Admiře, která se v roce 1968 vrátila ke svému tradičnímu názvu, jako trenér.
Pokud mu to zdravotní stav dovoloval, býval občasným návštěvníkem utkání Admiry v její moderní historii i účastníkem setkání staré gardy admiráků.
V každém případě zůstával až do své smrti jejím věrným příznivcem.
V osobě Karla Kolečániho odešla jedna z legend kobyliské kopané.
Jeho památku uctí fotbalisté Admiry minutou ticha před utkáním 18. kola divize B, v němž na domácím stadionu přivítají PFC Český Dub.

foto.jpg, 28kB

api

7.3.2011

Fanouškovský bus do Satalic nepojede

S poděkováním jsem musel odříci velkorysou nabídku pana Josef Nováka, který zajišťuje dopravu našich fotbalistů na zápasy mimo Prahu. Byl ochoten přistavit autobus pro diváky i na utkání Admira – Vilémov, který se hraje 12. března od 10.15 hodin v Praze 9-Satalicích, ale zájem fanoušků byl nečekaně slabý, takže jsme tuto možnost museli odmítnout.
Doufejme tedy, že se na zápas vypraví věrní admiráci svými auty. Bude zajímavé vidět, kolik pražských diváků se na zápas dostaví. Z Vilémova zcela určitě někteří přijedou – jen aby Severočeši nakonec nehráli v „domácím prostředí“…

Pokud chce někdo využít MHD, tady je jízdní řád linky 186

Sobota 12. března

TAM
Bulovka 9:22 9:37
Střížkov metro 9:28 9:43
Letňany metro 9:32 9:50
Sportareál Satalice 9:55 10:10
ZPĚT
Sportareál Satalice 12:05 12:20
Letňany metro 12:28 12:43
Střížkov metro 12:34 12:49
Bulovka 12:39 12:54

Vstup na stadion je cca 200 metrů od zastávky Sportareál Satalice.

Aleš Pivoda

28.2.2011

*Derby s Meteorem – plichta 1:1
*Náš gól Petr, za soupeře – kdo jiný? - Fíček
*V Memoriálu Jiřího Kolína jsme skončili druzí
*Ve středu hrajeme na Slavii s jejím béčkem
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Jako na houpačce!
*Dvě výhry, plichta, dvě porážky…
Najdete v rubrice Draci

*Úspěch na turnaji Dukly Praha
*Admira opět dobyla turnajový Olymp!
Podrobnosti v rubrice Panteři

24.2.2011

Utkání "B" mužstva v sobotu na Aritmě se bude hrát již od 14.00 hodin. ( původně 16.00)


POZOR, NEPŘEHLÉDNĚTE!

Kdo pojede do Satalic na Vilémov?

První jarní divizní zápas se blíží, v sobotu 12. března přivítáme na UMT v Satalicích SK Stap Tratec Vilémov.

Severočeši, na jejichž trávě jsme na podzim vyhráli 1:0, mají v zimní přestávce vynikající výsledky. Jen namátkou:

S ligovým dorostem Teplic hráli 0:0, díky čemuž vyhráli turnaj O pohár města Děčína. Ve zmíněném turnaji nebyli vůbec poraženi.

Dále například porazili Rumburk 9:0, Lovosice 3:2, třetiligovou Českou Lípu 2:1 (!).

Čeká nás tedy rozjetý soupeř, proti kterému to nebudeme mít vůbec lehké!

Pan Josef Novák, autodopravce, který zajišťuje dopravu našich fotbalistů na divizní zápasy, za což mu touto cestou děkujeme, je ochoten 12. března zavézt fanoušky od stadionu Admiry do Satalic a po zápase zase zpět. Pokud tam ovšem má vypravit autobus, potřebujeme mít představu, kolik příznivců se hodlá na zmíněný zápas touto cestou vypravit. Pokud jich nebude aspoň třicet, nemá cenu autobus zajišťovat.

Proto bychom potřebovali, aby se každý zájemce, který chce do Satalic s fanouškovským busem opravdu vyrazit, přihlásil. Jak?

Mailem na adresách: ales.pivoda@seznam.cz , admira.sekret@seznam.cz.

Hlásit se lze i telefonicky u sekretáře klubu Josefa Vavrušky – číslo 284 681 722, nebo na mobilu 607 829 772.

Případně u tiskového mluvčího klubu Mgr. Aleše Pivody na mobilech 734 671 971, event. 731 188 374.

O zájmu vás, fandů, i o tom, zda se podaří autobus naplnit, budeme na těchto stránkách informovat.

api

21.2.2011

Z rozhodnutí výkonného výboru klubu platí při zápasech mládeže zákaz kouření ve všech prostorech budovy šaten, včetně kantýny.

16.2.2011

Utkání A mužstva se Sokolem Ovčáry ve středu od 18 hodin bylo hosty pro velkou nemocnost odvoláno.

10.2.2011

*Rozpis finálové skupiny Memoriálu Jiřího Kolína
*V neděli 13. února hrajeme s Brandýsem
*Dukla B nás prověří v sobotu 19. února
*Derby s Meteorem je na pořadu v neděli 27. února
*V přátelském utkání jsme přehráli Neratovice 3:1
Čtěte v rubrice A-mužstvo

Upozornění!
Z technických důvodů nebude tento web v následujících dnech aktualizován. Běžný provoz bude zahájen opět 23. února.

api

6.2.2011

*Memoriál J. Kolína: Výhra nad Motorletem 3:0
*Postupujeme do finálové šestky
*Přátelsky: 10. února v 18.00 hostíme doma Neratovice
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Turnaj v Satanicích: Udolali jsme Třeboradice 3:2
*Zápas rozhodl Moucha šest minut před koncem
*Přátelsky: 12. února v 10.30 ve Strašnicích s PSK Union
Najdete v rubrice B-mužstvo

30.1.2011

*Mužstvo se vrátilo ze zimního soustředění
*V Nové Včelnici jsme hlavně nabírali sílu
*Nehrál se tam žádný přáteláček
*Trenér Jeřábek: „Vrátili jsme se živí a zdraví!“
*Memoriál Jiřího Kolína: Admira – Zápy 0:3
*Leader Středočeského přeboru nás vyškolil
*Příčiny porážky? Byli jsme prostě horší
*Na Štěpničné zatím dvě výhry, dvě prohry
Čtěte v rubrice A-mužstvo

22.1.2011

Poblahopřáli jsme Láďovi Čadskému a Honzovi Martinicovi

Dlouholetí funkcionáři fotbalové Admiry se v těchto dnech dožívají významných životních jubileí. Ing. Ladislav Čadský, člen výkonného výboru a dlouholetý rozhodčí, se narodil 3. února 1946. Mgr. Jan Martinic, ředitel FK Admira a otec kapitána našeho A-týmu, má v rodném listě datum 22. ledna 1956.
Oběma jsme ve čtvrtek 20. ledna upřímně poblahopřáli, předali nějaký ten dárek a s oběma jsme jejich životní výročí náležitě zapili. Mezi přípitky nechybělo ani přání, ať jim admiráci na všech frontách a na všech hřištích, kde nastupují, dělají jen samou radost.

api

P1208514.gif, 19kB P1208520.gif, 21kB P1208522.gif, 20kB
P1208536.gif, 19kB P1208540.gif, 18kB P1208545.gif, 20kB
P1208554.gif, 19kB P1208562.gif, 20kB P1208590.gif, 16kB

Foto: Michal Jalovec


*Druhá výhra na Memoriálu Jiřího Kolína
*FK Chmel Blšany jsme porazili 2:0
*Branky vstřelili Kurek a Petr
*Blšany vedl exsparťan Siegl, taky si zahrál
*Neukáznění Severočeši co chvíli řečnili a provokovali
Čtěte v rubrice A-mužstvo

16.1.2011

*První vítězství na Memoriálu Jiřího Kolína
*Porazili jsme Meteor VIII B 2:1
*První půli jsme ovšem prohráli 0:1
*Po změně stran skóre otočil Bartolšic
*Čekání na první gól v roce 2011 trvalo 152 minut
*Další soupeři – Český Brod, pak Blšany

10.1.2011

Zima na Admiře aneb Kobyliský fotbal vykročil do roku 2011

0109111135-00.gif, 15kB 0109111136-00.gif, 16kB 0109111137-00.gif, 16kB
0109111137-01.gif, 16kB 0109111138-00.gif, 16kB 1119101044-00.gif, 14kB
0109111538-00.gif, 17kB 0109111614-00.gif, 16kB

Foto: Michal Jalovec

9.1.2011

*Jednáme o posílení mužstva na 3 – 4 postech
*Kádr zůstal po podzimu prakticky nezměněný
*Co čeká A-tým v dalších dnech?
*V prvním utkání Memoriálu Jiřího Kolína jsme prohráli
*Admira – US Praha až nečekaně hladce 0:3…
*Za týden by to proti Meteoru B mělo být znatelně lepší
Více v rubrice A-mužstvo.

20.12.2010


Krásné Vánoce, pevné zdraví do nového roku 2011 a v něm spoustu radosti z fotbalu přeje všem hráčům, trenérům, funkcionářům, sponzorům a fanouškům upřímně

FK Admira Praha


18.12.2010

Fotbaloví admiráci vzpomínali

PRAHA/KOBYLISY – Josef Forejt, František Novotný, Ladislav Němeček, František Kasal. Jména fotbalistů, kteří to ve více než stoleté historii FK Admira Praha dotáhli v černobíle pruhovaných dresech nejdál. Před padesáti lety až do druhé ligy! Pamětníkům jsou známá i další jména - Došek, Forejt mladší, Hřebačka, Marek, Nebeský, Růžička. Ti i další bývalí výborní hráči, trenéři či funkcionáři se setkali 17. prosince 2010, aby si zavzpomínali na léta, kdy reprezentovali kobyliskou kopanou na druholigových, divizních či přeborových hřištích.

Byly to časy, kdy na fotbal chodilo nepoměrně více lidí než dnes. Vždyť třeba divizní utkání o postup do II. ligy mezi Slavojem Žižkov a Dynamem Kobylisy, jak se v té době jmenovaly Viktorka a Admira, sledovalo dnes neuvěřitelných 7 000 diváků!
Celkem do kobyliské restaurace na Vlachovce dorazily čtyři desítky těch, jejichž sportovní srdce stále bijí pro kobyliský černobílý dres a klubový znak se dvěma koňskými hlavami uprostřed.
Současné klubové funkcionáře na setkání zastupovali místopředseda FK Admira Josef Přitasil, ředitel klubu Mgr. Jan Martinic, manažer Jiří Kubice, sekretář Josef Vavruška, člen výkonného výboru Ing. Ladislav Čadský a tiskový mluvčí Mgr. Aleš Pivoda.
Nechyběla ani paní Jiřka Roubíková, jejíž dva synové (Jirka i Petr) za Admiru také hrávali, nejvěrnější fanynka klubu, která s ním prožila více než šest desetiletí.
Mluvilo se o lecčem – třeba o tom, že Admira má před jarní odvetnou části divize reálnou šanci bojovat o postup do České fotbalové ligy. Také o úspěšné práci s mládeží či o stále viditelnější proměně k lepšímu, kterou postupně prochází kobyliský fotbalový areál.
Toto setkání na sklonku roku, které vždy organizuje bývalý hráč a funkcionář klubu Pavel Křeček, je v Admiře už letitou tradicí.
A všichni, kteří přišli, si slíbili – za rok ve zdraví a v dobré náladě zase na viděnou!

-api-

15.12.2010

POZOR! Důležité upozornění všem trenérům a vedoucím týmů!

Výpis z rozhodnutí výkonného výboru FK Admira Praha č. 102, ze dne 1. 12. 2010:

"Hráč bez předložení zdravotního dokladu, ne staršího než 1 rok, nesmí být nominován k utkání."

Odpovídají trenéři a vedoucí družstev.

Josef Vavruška, sekretář FK Admira

PS: Je v zájmu hráčů, trenérů, vedoucích družstev i celého klubu, aby všechny týmy FK Admira Praha toto rozhodnutí důsledně dodržovaly!


Podle současného stavu mají v tomto směru nedostatky tyto týmy:

B-mužstvo dospělých - trenér p. Kostrba
B-starší dorost - trenér p. Blažek
A-starší žáci - trenér p. Kolman
Tygři - trenér p. Průša
A-starší dorost - trenér p. Mamurov (potvrzení má jen 11 hráčů)
Ročník 1998 - trenér p. Vácha (potvrzení má jen 13 hráčů)
Buldoci - trenér p. Másilko (potvrzení má jen 12 hráčů)

VA

10.12.2010

Zimní turnaj starších žáků na Admiře se dne 11. a 12. 12. nekoná

1.12.2010

Kdo postrádá koloběžku?

Je to trochu úsměvné, ale... Někdo zřejmě přijel na náš stadion na koloběžce a pak odtud odešel pěšky. Že by ho zlobila paměť? Tak či tak, koloběžka je momentálně na sekretariátu klubu a vcelku tam překáží.

Takže - buď si ji zapomnětlivý majitel urychleně vyzvedne, nebo "stroj" poputuje pryč. Zřejmě do šrotu... Co s ním taky, ve sněhu a mrazu?

api

30.11.2010

Poděkování všem dopisovatelům tohoto webu

Rád bych poděkoval všem věrným admiračkám a admirákům (trenérům, vedoucím týmům, rodičům mládežníků), kteří obětavě, ochotně a včas naplňují jednotlivé rubriky tohoto webu. Starají se tak o úspěšnou oficiální klubovou prezentaci na veřejnosti.
Záměrně nechci jmenovat konkrétní lidi, abych třeba na někoho nezapomněl. Byl by to solidně dlouhý výčet.
Jedno jméno ale přece uvedu – webmaster Jirka Hlávka. Ač není členem ani funkcionářem Admiry, už několik let s námi na dálku po internetu táhne tu „fotbalovou káru“.
Milé dopisovatelky, vážení dopisovatelé, věřte, že v klubu si Vaší práce v tomto směru upřímně vážíme. Těšíme se, že se stejnou intenzitou budeme společně pokračovat i v další sezóně.

Aleš Pivoda,
mediální pracovník FK Admira

24.11.2010

*Podzim 2010 byl úspěšný na devadesát procent
*Mrzí nás remíza s Čelákovicemi a prohra v Brozanech
*Zápas na Meteoru? Ostudný výkon!
*Zimní příprava začne 5. ledna 2011
*Na jaře chceme udržet druhou příčku v tabulce
Rozhovor s trenérem Karlem Jeřábkem čtete v rubrice A-mužstvo

14.11.2010

*V derby Prahy 8 jsme propadli: Meteor – Admira 2:1
*Kvalita hry nenadchla, byli jsme bohužel horší…
*Náš čestný gól vstřelil Majer, jenže až v nastavení
*Přišlo 480 diváků, radovali se ti z Libně
*Přezimujeme sice druzí, ale…
*Bodově nás dostihl Vyšehrad, Meteor mu pomohl
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Poslední zápas podzimu jsme zvládli
*Újezd nad Lesy B – Admira B 1:3 (1:1)
*Dvě branky vstřelil Machata, jednu Panýrek
*Sérií vítězství jsme protáhli na šest po sobě
Najdete v rubrice B-mužstvo

12.11.2010

Poděkování Pavlu Váchovi a Josefu Přitasilovi

Jménem vedení klubu chci poděkovat panu Pavlovi Váchovi (trenérovi mladších žáků "A") za dost složitou a náročnou opravu, téměř rekonstrukci, osvětlení na naší UMT.
Současně patří dík také panu Josefu Přitasilovi (členovi výkonného výboru FK a našemu významnému sponzorovi) za provedení zemních prací a dodání materiálu spojených s opravou osvětlení.

Mgr. Jan Martinic - ředitel FK Admira Praha

9.11.2010

Kam v neděli dopoledne? Přece do Libně na fotbal!
Náš tým čeká derby Prahy 8 na trávníku Meteoru VIII

FK Meteor Praha VIII
FK Admira Praha

Podzim 2010 v divizi B končí XV. kolem!
Neděle 14. listopadu 2010 v 10.15 hodin - stadion Meteoru

Rozhodčí: Jiří Kučka
Asistenti: Pavel Pešek, Jan Aubrecht, všichni ze Sokolova
Delegát ČMFS: Jiří Krenčík z Chlumce nad Cidlinou
Náš hostitel: FK Meteor Praha VIII

FK Meteor Praha VIII patří mezi nejstarší české kluby. Byl založen na podzim roku 1896, když první hráči vytvořili kroužek, jenž dostal jméno po rozpadlém cyklistickém kroužku Meteor. Ten stál také u vzniku Českého svazu fotbalového v roce 1901. O rok později se z fotbalového kroužku stal řádný klub.
První hřiště, na kterém Meteor začínal, bylo na vojenském cvičišti na Invalidovně. Své stálé hřiště však neměl, a tak se často stěhoval. Až v roce 1910 se na delší dobu klub usadil na hřišti U Perutzů ve Voctářově ulici v blízkosti loděnic. Zde působil až do roku 1929, kdy se opět musel stěhovat a to na hřiště Střížkova Na Stráži. V tomto období (r. 1925) se METEOR hlásil k profesionalismu a stal se účastníkem prvního ročníku I. ligy. Po dvou letech ale sestoupil do II. ligy, odkud se do té nejvyšší ještě jednou na jednu sezonu vrátil v roce 1930.
Od roku 1931 pak fotbalisté Meteoru po dlouhá léta působili na úrovni třetí a čtvrté soutěže u nás.
Problémy se zázemím se vyřešily v roce 1934, kdy na základě jednání s rodičovským sdružením reálného gymnázia získal Meteor hřiště v Libni u Sokolovny za kostelem a zde působí dodnes.
Největší úspěch v poválečné historii dosáhl Meteor v letech 1974 – 1975, kdy hrál jedno soutěžní období Národní ligu. Dalších deset let pak působil v divizi.
Druhým sportovním areálem, kterým dnes FK disponuje, je hřiště v Bedřichovské ulici, kde vedle travnaté plochy ve spolupráci s Bohemians 1905 vzniklo hřiště s umělým povrchem 3. generace.
Důležitým mezníkem v novodobé historii libeňských fotbalistů byl přelom roků 1993 a 1994, kdy došlo k oddělení fotbalistů od SK Meteor Praha a vytvoření občanského sdružení FK Meteor Praha VIII.

O oboustrannou motivaci je postaráno už předem!

Derby mezi Admirou a Meteorem je už po dlouhá desetiletí prestižním utkáním o neoficiální titul „fotbalového krále Prahy 8“. Stav v tabulce před utkáním nic neznamená, derby je prostě derby a jiné to nebude ani tentokrát!

A k tomu přidejme ještě pár zajímavostí:

*Trenérskou dvojici Meteoru dnes tvoří duo Josef Jarolím – František Mysliveček. Oba působili svého času i na Admiře.
*Nejlepším střelcem Meteoru je Jan Fíček. V ročníku 2001 – 2002, kdy Admira hrála ČFL, byl jejím nejlepším střelcem – ano, tentýž Jan Fíček.
*Naopak náš trenér Karel Jeřábek a vedoucí týmu František Peřina přišli do Admiry právě z Meteoru!
*A jeden z našich současných nejlepších hráčů Ondřej Vosický kopal za Meteor v derby na jaře 2006 proti Admiře a málem nám vstřelil gól.

Tabulka divize B před derby:
1. Jirny 14 103 1 33: 14 33 ( 15)
2. Admira Praha 14 9 3 2 33: 12 30 ( 9)
3. Vyšehrad 14 8 3 3 31: 20 27 ( 9)
4. Brozany 14 7 5 2 31: 21 26 ( 2)
5. Teplice B 14 7 2 5 27: 17 23 ( -1)
6. Roudnice n. L. 1471 6 35: 22 22 ( 4)
7. Polepy 14 7 1 6 29: 31 22 ( 4)
8. Český Dub 14 6 3 5 27: 18 21 ( -3)
9. Meteor Praha14 5 5 4 17: 16 20 ( -1)
10. Čelákovice 14 5 3 6 18: 25 18 ( 0)
11. Most B 14 5 2 7 21: 27 17 ( -7)
12. Vilémov 14 5 2 7 21: 30 17 ( -7)
13. Přední Kopanina 1442 8 21: 32 14 (-10)
14. Kladno B 14 4 2 8 19: 33 14 (-10)
15. Litvínov 14 3 1 10 14: 33 10 ( -8)
16. ŘEZUZ Děčín 14 0 2 12 12: 38 2 (-16)
Bilance derby v posledních letech: Padá dost branek!

Pražský přebor – 25. 9. 2005: Admira – Meteor 4:1, Zeman 2, Ondrík, Kubice – Stratil; 500 diváků.

Pražský přebor – 17. 4. 2006: Meteor – Admira 1:1, Fíček – Ondrík; 490 diváků

Divize A – 16. 11. 2008: Meteor – Admira 5:1, Houzar 2, Daňhel, Fíček, Jánoš – Kubice; 410 diváků.

Divize A – 20. 6. 2009: Admira – Meteor 6:1, Majer 2, Jehlička, Müller, Kejha, Šimáček – Čmejla; 244 diváků.


Přijďte, přijeďte, fanděte Admiře!


8.11.2010

*Litvínov jsme rozstříleli „tenisově“ 6:1
*První poločas excelentní, druhý spíše opatrný
*Paťha dal dva góly a byl nejlepší na hřišti
*V čele střelecké tabulky je nadále Martinic
*Za týden jedeme do Libně k derby na Meteor
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Dolní Měcholupy dostaly na Admiře devět branek
*Šindelář se blýskl hattrrickem
*Stále vedeme tabulku o pět bodů
*Podzim zakončíme v Újezdě nad Lesy
*Petr Jackl míří do Manchesteru
Najdete v rubrice B-mužstvo

*Těžký mač s Podolím jsme doma zvládli – 3:2
*Naše branky vstřelili Brejcha, Gruss, Zemánek
*V tabulce jsme druzí za Duklou B už jen na skóre!
Podrobnosti v rubrice Starší dorost A

*Jen remíza 2:2 na hřišti posledního Radotína
*Místo hladké výhry jsme se obávali aspoň o bod
*Trenér nevylučuje dramatické změny v kádru!
Blíže v rubrice Starší dorost B

*Vítězíme 3:1 nad PSK Union
*Někteří hráči soupeře byli o hlavu větší
*Škoda obdrženého gólu, mohli jsme vyhrát s nulou
Čtěte v rubrice Panteři

3.11.2010

Blahopřejeme novomanželům Ivě a Martinovi Průšovým!

Vše nejlepší, hodně zdraví, štěstí, lásky, osobních i sportovních úspěchů s kobyliským fotbalem

přeje

FK Admira Praha

2.11.2010

Kam v neděli dopoledne? Přece do Kobylis na fotbal!
Admira přivítá fotbalový tým z ryze hokejového města

Zveme Vás na XIV. kolo divize – skupiny B
Neděle 7. listopadu 2010 v 10.15 hodin - stadion Admiry v Kobylisích

Poslední domácí zápas podzimu 2010: Admira Praha – FK Litvínov

Rozhodčí: Pavel Štěpánek z Chrudimi
Asistenti: Tomáš Kembický z Pardubic, Vilém Čížek z Prahy
Delegát ČMFS: Petr Fadler z Litoměřic

Náš soupeř: Fotbalový klub Litvínov a.s.

Historie FK Litvínov se začala psát 24. srpna 1945 v Národní kavárně a to pod názvem SK Stalinovy závody. Prvním předsedou klubu byl Karel Holec. Nejvyšší třídou, kterou si mužstvo vyzkoušelo, byla III. liga v letech 1968-1971 a později ročník 1980-81 ve II. národní lize. V začátcích klub neměl své hřiště. Budovaná plocha u dolu Minerva byla později zrušena, tak jako hřiště v prostorách bývalého tábora 33 v Růžodole. Dlouhá léta působil klub na Letním stadionu. Ještě nedávno hrál FK Litvínov mistrovské zápasy v Lomu. Poté se vrátil na Letní stadion vedle extraligového hokejového ZS Ivana Hlinky. Klub má tým dospělých, šest mládežnických týmů a šest přípravek. Dobrý zvuk má Fotbalová škola Litvínov. Vloni bylo zprovozněno hřiště s umělým povrchem 4. generace.
V čele FK Litvínov, akciové společnosti, stojí předseda Zdeněk Uhlíř.

Hráčský kádr FK Litvínov

Brankáři: Karel Brejcha (89), Petr Švarc (90), Petr Beneš (92);

Obránci: Petr Šafránek (90), Igor Žuravský (92), Radek Cholenský (83), David Christov (83), Pavel Holub (86), Martin Severa (90), Michal Khaur (92);

Záložníci: Erik Bank (88), Vít Pour (89), Jaroslav Horský (87), Slávek Mai (81), Tomáš Vaculík (82), Jaroslav Procházka (87), Libor Polomský (73), Martin Měšťánek (92);

Útočníci: Lukáš Stožický (87), Miroslav Svoboda (82), Dušan Mirga (92), Lukáš Urban (89).

Realizační tým: Vratislav Havlík (trenér a sportovní ředitel), Miroslav Jirka (asistent trenéra), Viktor Kazar (asistent trenéra), Miroslav Šalanský (vedoucí), Jindřich Falta (masér).

Společná bilance v divizi: hosté zatím o něco úspěšnější
Září 2003: Litvínov – Admira 2:0, Jouza z pen., Collins.
Duben 2004: Admira – Litvínov 0:1, Jirka.
Říjen 2006: Litvínov – Admira 1:1, Cholenský – Marousek.
Červen 2007: Admira – Litvínov 2:1, Martinic, Deré – Olejník.
Listopad 2009: Litvínov – Admira 3:2, branky domácích jsme v archivu nedohledali – Mičko, Martinic.
Červen 2010: Admira – Litvínov 3:1, Komínek, Mičko, Kubice – Měšťánek.

V neděli 7. listopadu, po utkání A-mužstva, od sehraje od 14.00 na stadionu utkání XII. kola 1. B třídy naše B-mužstvo.
Soupeřem nám bude SK Dolní Měcholupy. Béčko vede svou soutěž s pětibodovým náskokem před SK Hostivař a je na dobré cestě za postupem do 1. A-třídy.

Přijďte, přijeďte, fanděte Admiře!

1.11.2010

*Hladká výhra v Kladně 3:0
*Domácí junioři nás příliš neprověřili
*Brankář Michal udržel už poosmé čisté konto
*Do čela pořadí střelců poskočil Martinic
*Za týden hostíme doma FK Litvínov
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Jasné vítězství 4:0 v Miškovicích
*Panýrek se trefil dvakrát, skórovali i Moucha a Kvapil
*Jsme nadále první v tabulce
*Za týden přijedou Horní Měcholupy
*Pozor! Nehraje se v Hovorčovické, ale na stadionu!
Podrobnosti v rubrice B-mužstvo

*Derby v Bohnicích jsme vyhráli 3:0
*Pomalejší rozjezd, pak už jsme byli viditelně lepší
*V tabulce jsme stále druzí za Duklou B
Najdete v rubrice Starší dorost A

25.10.2010

*Porazili jsme Roudnici 1:0, gól: Kurek
*Excelentní výkon Michala v brance
*V tabulce jsme druzí, máme 24 bodů
*V sobotu 30. 10. jedeme do Kladna na béčko
*Jeřábek: Chtěl bych ještě šest až sedm bodů
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Nad Dubčí B vítězíme 3:0
*Trefili se Lupínek, Machata a Beníšek
*Vedeme tabulku 1. B třídy
*V neděli 31. 10. odpoledne hrajeme v Miškovicích
Najdete v rubrice B-mužstvo

*Nad Aritmou jsme vyhráli 4:0
*Dalo to víc práce, než jsme čekali
*Jsme druzí, stíháme vedoucí Duklu B
Podrobnosti v rubrice Starší dorost A

*Kladno jsme na „minirepublice“ zdolali 4:2
*Zbytečná prohra 5:6 s Mostem
*Na Slavii jsme doma neměli – 1:6
*V mistráku vyhráváme 1:0 ve Stodůlkách
Více v rubrice Tygři

*V přeboru Prahy 7 + J vítězíme 2:0 nad Braníkem
*Cenná výhra nad týmem posíleným o hráče Sparty a Bohemians 1905
Čtěte v rubrice Buldoci

*Porážka 3:5 na Tempu mrzí…
*Lépe jsme kombinovali, hůř stříleli
Najdete v rubrice Draci

18.10.2010

*Z Brozan jsme odjeli hodně zklamaní, bylo na víc!
*Brozany – Admira Praha 3:2, ač jsme vedli už 0:2
*V pořadí střelců se Martinic dotáhl na Mička
*Vlastními hrubkami jsme domácím nabídli tři body
*Hoďme to za hlavu, v neděli přijede Roudnice!
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Boca Juniors vyhrála na Junioru 1:0
*Dál držíme první místo v tabulce
*V neděli přijede do Hovorčovické Čechie Dubeč B
Najdete v rubrice B-mužstvo

*Vezeme tři body za výhru 4:0 z Braníka
*Jsme druzí „na dostřel“ vedoucí Dukly B
Podrobnosti v rubrice Starší dorost A

*Újezd Praha 4 – Admira Praha 5:4
*Prospali jsme začátek a body už jsme nedohnali
Více v rubrice Tygři 2001

*Z Edenu jsme odjeli s prázdnou
*Je to už tradice, opět těsná prohra se sešívanými
*Slavia Praha – Admira Praha 1:0
Čtěte v rubrice Vikingové

13.10.2010

*Čelákovice jsme neporazili, jsme druzí
*FK Admira – SK Union 0:0
*Po devíti kolech vysloveně nepovedený mač
*Břevno, tyč, „loženky“, ale gól žádný…
*Hosté dohrávali bez dvou vyloučených
*V neděli do Brozan, tam to bude hodně těžké

11.10.2010

Kam ve středu odpoledne? Přece do Kobylis na fotbal!
Admira přivítá tým, jehož hvězdou je Vratislav Lokvenc

Zveme Vás na dohrávku VIII. kola divize – skupiny B
Středa 13. října 2010 v 16.00 hodin - stadion Admiry v Kobylisích

FK Admira Praha
SK Union Čelákovice
Rozhodčí: Martin Svatík z Chebu
Asistenti: Pavel Bacík z Jáchymova, Nikola Šafránková z Č. Budějovic
Delegát ČMFS: Jan Hanzal ze Stráže nad Nežárkou
Náš soupeř ze středních Čech: SK Union Čelákovice

SK Union vznikl roku 1921. V roce 1924 založila skupina hráčů SK Čelákovice, který v letech 1953 – 1968 hrál II. ligu. Union hrával na úrovni okresu. Vzestup se datuje v roce 1992 příchodem funkcionářů kolem Ing. Stanislava Tangla. V létě 1997 postoupil Union do divize. V roce 1999 se sloučil s SK Čelákovice a postoupil v Poháru ČMFS přes Příbram do 4. kola. Pod vedením trenérů Bielika a Jarolíma postoupil v létě 2001 na jednu sezónu do ČFL. Umístění: 2005 – 4. místo v divizi C, 2006 – 13. místo a sestup z divize B, 2007 – 1. místo v krajském přeboru, 2008 – 12. místo v divizi C, 2009 – 6. místo v divizi B, 2010 – 11. místo v divizi B. Klubové barvy: modrá a bílá. Klub řídí výkonný výbor v čele s PhDr. Václavem Tichým.

Kádr týmu SK Union Čelákovice (věkový průměr 22,7 roku):

brankaři: JANÁČEK Jakub, POKORNÝ Petr, ŠTĚPANOVSKÝ Matěj;

obránci: HOMOLA Petr, FLEKAČ Pavel, HAVLÁT Tomáš, DOSTÁL Martin, KEJMAR Lukáš, JANDA Ondřej, VRŠEK Vojtěch, VESELÝ Martin (na jaře 2010 u nás hostoval ze Struhařova);

záložníci: HAKL František, JELÍNEK Martin, NOVÝ Radek, KOCH Petr, DALEKOREJ Jiří, PROKEŠ Josef, PÁRTL Matěj;
útočníci: SKUHRAVÝ Radek, KOCH Ondřej, LOKVENC Vratislav, KRAUS Pavel.

Realizační tým:
vedoucí mužstva – Roman Kovář, hrající trenér – Vratislav Lokvenc, hrající
asistent – Radek Skuhravý, maséři – Tomáš Kratochvíl, Jan Prokůpek, fyzioterapeutka – Eva Jenčíková.

Utkání X. kola: Roudnice – Čelákovice 6:1 (2:1)

V poločasové přestávce vedli domácí o jediný gól. Roudnice dala první dvě branky, ale těsně před pauzou snížil hlavou Hakl. To bylo ale ze strany hostí vše a domácí rozjeli po změně stran pořádný brankostroj. Ve druhém poločase musel brankář Štěpanovský lovit čtyřikrát míč ze své sítě.

Branky: Medek 2, Laušman 2, Brandejs, Miřatský – Hakl. Rozhodčí: Cupl. ŽK: 1:3. Diváci: 520. Poločas: 2:1.

Čelákovice: Štěpanovský – Dostál, Havlát, Homola, Vršek (49. Janda) – Hakl, Veselý (49. Nový), Novák, Jelínek, O. Koch – Lokvenc (64. Kraus).


Bilance Admira v. Union v posledních letech – zatím 1:3 (skóre 4:8)
Červenec 2008: Union - Admira 3:0, Pohár ČMFS;
Leden 2009: Union – Admira 1:0, zimní turnaj na UMT Štěpničná;
Září 2009: Admira – Union 1:2, divize B;
Květen 2010: Union – Admira 2:3, divize B.

10.10.2010

*Ostře sledovaný mač s Viktorií Jirny jsme zremizovali
*Hosté vedli z penalty 0:1, na 1:1 vyrovnal Šindelář
*Za áčko vstřelil svůj první gól
*Střídání trenéru Jeřábkovi vyšlo!
*Zasloužená remíza, shodli se lodivodi obou týmů
Čtěte v rubrice A-mužstvo

7.10.2010

Kam v neděli dopoledne? Přece do Kobylis na fotbal!
Admira přivítá tým, jehož hvězdou je Marek Kincl

Zveme Vás na X. kolo divize – skupiny B
Neděle 10. října 2010 v 10.15 hodin - stadion Admiry v Kobylisích

FK Admira Praha – SK Viktorie Jirny

Rozhodčí: Aleš Šob z Hradce Králové
Asistenti: Zbyněk Novotný z Hr. Králové, Tomáš Rožnovský z Hronova
Delegát ČMFS: Zdeněk Krejčí z Prahy

Náš soupeř ze středních Čech: SK Viktorie Jirny

1928 - v červenci 1928 byl založen fotbalový klub Viktorie Jirny;
1930 – první mistrovský zápas Tuklaty - Jirny 3:4;
1954 - přestavba sportovního areálu;
2003 - postup z 1. místa do I. A třídy;
2004 - postup z 1. místa do Středočeského přeboru;
2006 - postup z 1. místa do divize;
2007 - první rok v divizi - 2. místo!
2008 - druhý rok - 1. místo! Postup do ČFL přenechán Královu Dvoru;
2009 - třetí rok - 2. místo! Postup přenechán Motorletu;
2010 – čtvrtý rok – 1. místo! Postup přenechán Chomutovu;

Obdivuhodná bilance, v divizi za čtyři roky dvě druhá a dvě první místa!

Filozofie klubu je neobvyklá – v každém divizním ročníku Jirny usilovaly o prvenství, aby se pak postupu vzdaly ve prospěch jiných klubů. V kádru najdeme hned osm hráčů, kteří před časem kopali 1. ligu: Bílek, Obermajer, Starec, Šimek, Jandzik, Janoušek, Jindráček, Kincl (ten hrál i za Petrohrad a Rapid Vídeň).

Momentálně Jirny vedou tabulku divize B, náš tým je druhý.

Dohrávané utkání VIII. kola: Jirny - Polepy 5:0

„Mám–li být upřímný, výsledek mohl mít jinou podobu, ale to by se musel soupeř prosadit z vyložených šancí, které si připravil,“ dokázal utkání upřímně charakterizovat trenér Jiren Josef Jícha.

Branky: 3. a 40. Jandzik, 13. Jindráček, 54. Kincl, 78. Král. Rozhodčí: Čížek. ŽK: 1:2. Diváci: 110.

Jirny: Štěpnička – Bílek, Obermajer, Procházka, Smola – Šimek (79. Kuétéguem), Kejha, Jandzik – Jindráček (64. Logojda) – Kincl, Janoušek (37. Král).

Bilance zápasů Admira - Jirny: Jedna výhra, tři porážky

Divize B: Admira – Jirny 1:0, gól Mičko, podzim 2006.

Divize B: Jirny – Admira 4:3, góly Šimek 2, O. Kejha, Jindráček – Deré 2, Margolius z penalty, jaro 2007.

Divize B: Admira – Jirny 0:3, góly Jindráček 3, podzim 2009.

Divize B: Jirny – Admira 3:0, góly Kejha, Toncar, Jandzik, jaro 2010.

Dosavadní výsledky Viktorie Jirny v letošní divizi B

Jirny odstartovaly doma jasnou výhrou nad Kopaninou 4:1. Z Brozan přivezly bod za remízu 1:1. Poprvé a zatím naposledy prohrály v Dubí s Teplicemi B 1:3, když toto utkání se dohrávalo v náhradním termínu. Od 4. kola nasadily Jirny k „jízdě“ – s Kladnem B doma 4:1, na Meteoru výhra 3:1, doma nad Vyšehradem také 3:1, v Děčíně 3:2 a v Čelákovicích 2:1. Ve středeční dohrávce 8. kola hostily Jirny tým Polep – středočeské derby skončilo drtivou výhrou Viktorie 5:0.

Velkou posilou je pro Jirny střelec Marek Kincl, který kdysi Spartě památným gólem v poslední minutě zajistil účast v Lize mistrů. Například proti Kopanině se blýskl hattrickem. Uhlídat jej a jirenské standardky, z nichž Viktorie střílí většinu svých branek, bude pro nás úkol číslo 1. Mužstvo to samozřejmě zkusí, i když budou chybět zadáci Vosický (stop na tři utkání) a Paťha (stop na jeden zápas), vyloučení před týdnem na Kopanině.

Přijďte, přijeďte, fanděte Admiře! V sázce je 1. místo v tabulce!

6.10.2010

*Béčko vyhrálo v Satalicích 3:2, ale byla to dřina
*Nejlepší výkony podali Michálek, Šindelář a Zahálka
*Juniorka vede svou soutěž, napodobila tak A-tým
*O víkendu nás čekají dva zápasy prvního s druhým
*V divizi hostíme Jirny, v 1. B třídě Újezd Praha 4
Více v rubrice B-mužstvo

3.10.2010

I na Kopanině vítězíme i když za cenu dvou vyloučených hráčů
Dramatické utkání až do konce, které dohráváme o 9 hráčích
V neděli obhajujeme první místo proti Jirnům, přijďte nás povzbudit
Naše Boca Juniors veze cenný bod z Chodova, když po většinu utkání hrála o 10 hráčích
Přesvědčivé vítězství A dorostu proti Troji
Remíza A žáků na Vltavínu, od prvního místa v přeboru nás od soupeře dělí 1 branka

27.9.2010

ADMIRA - Čelákovice divizní utkání, které nebylo sehráno z důvodu nezpůsobilého terénu bylo přeloženo na středu dne 13.10.2010 od 16:00 hodin.

ADMIRA "B" - SATALICE, utkání 1.B.třídy, které nebylo sehráno z důvodu nezpůsobilého terénu bylo přeloženo na středu dne 6.10.2010 od 18:00 hodin na UMT v Satalicích.

Nové termíny podléhají schválení příslušných STK svazu.

22.9.2010

Kam v neděli dopoledne? Přece do Kobylis na fotbal!
Leader tabulky přivítá tým, jehož hvězdou je Vratislav Lokvenc

Zveme Vás na VIII. kolo divize – skupiny B
Neděle 26. září 2010 v 10.15 hodin - stadion Admiry v Kobylisích

FK Admira Praha – SK Union Čelákovice

Rozhodčí: Martin Svatík z Chebu
Asistenti: Pavel Bacík z Jáchymova, Nikola Šafránková z Č. Budějovic
Delegát ČMFS: Jan Hanzal ze Stráže nad Nežárkou

Náš soupeř ze středních Čech: SK Union Čelákovice

SK Union vznikl roku 1921. V roce 1924 založila skupina hráčů SK Čelákovice, který pak v letech 1953 – 1968 hrál II. ligu. Union hrával na úrovni okresu.
Vzestup se datuje v roce 1992 příchodem funkcionářů kolem Ing. Stanislava Tangla. V létě 1997 postoupil Union do divize. V roce 1999 se sloučil s SK Čelákovice a postoupil v Poháru ČMFS přes Příbram do 4. kola. Pod vedením trenérů Bielika a Jarolíma postoupil v létě 2001 na jednu sezónu do ČFL.

Umístění Unionu v posledních letech:

2005 – 4. místo v divizi C,
2006 – 13. místo a sestup z divize B,
2007 – 1. místo v krajském přeboru,
2008 – 12. místo v divizi C,
2009 – 6. místo v divizi B,
2010 – 11. místo v divizi B.

Klubové barvy: modrá a bílá. Klub řídí výkonný výbor v čele s PhDr. Václavem Tichým.

Utkání VII. kola: Polepy – Čelákovice 3:2 (2:1)

Domácí před 200 diváky kopali ve středočeském derby dvě penalty, obě proměnili. Oba góly Unionu vstřelil bývalý reprezentant a exsparťan Vratislav Lokvenc. Právě ten je jako hrající trenér jednoznačně největší hvězdou našeho soupeře a měl by do ochozů kobyliského stadionu přilákat hodně fotbalových příznivců.

Sestava Unionu v Polepech: Janáček – Dostál, Homola, Veselý, Havlát – Pártl, Hakl, Jelínek, O. Koch – Lokvenc, Dalekorej.

Bilance Admira v. Union v posledních letech – zatím 1:3 (skóre 4:8)
Červenec 2008: Union - Admira 3:0, Pohár ČMFS;
Leden 2009: Union – Admira 1:0, zimní turnaj na UMT Štěpničná;
Září 2009 (před 364 dny!): Admira – Union 1:2, divize B;
Květen 2010: Union – Admira 2:3, divize B.

Přijďte, přijeďte, fanděte Admiře! V sázce je udržení 1. místa v tabulce!

19.9.2010

NEPŘEHLÉDNĚTE! Den otevřených dveří na fotbalové Admiře

Práce s fotbalovou mládeží je prioritou FK Admira Praha a jedním z důkazů je i Den otevřených dveří, který klub uspořádá ve čtvrtek 23. září od 16 hodin ve spolupráci s Městskou částí Praha 8 na svém stadionu v kobyliské ulici Na Pecích 46. Součástí bude i nábor fotbalových žáčků ročníků 1999 až 2006.

K vidění bude praktická ukázka vedení tréninkové jednotky přípravek mladých hráčů zmíněných ročníků, kteří už oblékají černobílý dres Admiry.

Všechny děti, které se zúčastní náboru, budou odměněny sladkostí, ať už posílí řady klubové mládeže, nebo ne.

Jejich rodiče si samozřejmě mohou prohlédnout zázemí klubu. Seznámí se také s trenéry a funkcionáři, kteří jim zodpoví všechny dotazy související s výchovou malých fotbalistů v Admiře a ve smluvní Základní škole Hovorčovická. Tam od září začalo pracovat Sportovní středisko mládeže pod vedením profesionálního trenéra FK Admira.

Kromě fotbalové nabídky mohou příchozí v rámci Dne otevřených dveří vidět na stadionu Admiry také ukázky lukostřelby, šermu či bojového umění aikida. Atrakcí bude nepochybně i předvedení provozu starověké kovárny.

Všichni příznivci admirácké mládeže jsou srdečně zváni!


UPOZORNĚNÍ: Nepřítomnost mediálního pracovníka ve dnech 25. září až 3. října!

Všem týmům a spolupracovníkům tohoto webu. Mediální pracovník FK Admira Mgr. Aleš Pivoda bude ve dnech 25. září až 3. října mimo území ČR. Veškeré informace určené ke zveřejnění na klubových webových stránkách v této době směřujte na Ing. Ladislava Čadského.
Mail: lada@cadsky.cz; mobil: 602 939 810.
Aleš Pivoda bude k dispozici opět od pondělí 4. října.

*Boca Juniors vyhrála v Hájích 2:1
*Branky vstřelili Machata a Jackl
*Za týden hostíme v Hovorčovické Satalice
Najdete v rubrice B-mužstvo

*Tempu jsme nastříleli půltucet
*Soupeř nebyl zase o tolik horší
*Rozhodly výkony brankářů
Podrobnosti v rubrice Starší dorost A

*Na Kopanině jsme vyhráli tenisově 6:4
*Ve druhé půli jsme byli viditelně lepší
*V poslední minutě Kuba chytil penaltu
Více v rubrice Tygři 2001

18.9.2010

*Ze souboje o první místo jsme přivezli cenný bod
*FK Teplice B – FK Admira Praha 0:0
*V první půli jsme hráli fotbal jako za časů ČFL!
*Tepličtí se posílili o šest profesionálů z A-mužstva
*Měli jsme víc šancí a blíž k vítězství
*V závěru začaly docházet síly, bránili jsme plichtu
*Na obou stranách zachytali brankáři – Slavík i Michal
*Michal už má na kontě pět zápasů s nulou
*Za týden hostíme Čelákovice s Vratislavem Lokvencem!
Čtěte v rubrice A-mužstvo

13.9.2010

NEPŘEHLÉDNĚTE! Celoklubové focení v úterý 21. září na stadionu!

Celoklubové focení se uskuteční v úterý 21.9. 2010 na stadionu. Účast všech hráčů, trenérů a funkcionářů nutná! Harmonogram focení jsem všem trenérům rozeslal e-mailem. Prosím o dochvilnost a o dodržení klubových barev s možností vypůjčení dresů od jiného týmu.

Martin Průša, vedoucí mládeže FK Admira

12.9.2010

*Nováček si bude premiérový start na Admiře dlouho pamatovat
*FK Admira Praha – TJ Polepy 5:0 (3:0)
*Hattrickem se blýskl Marek Paťha
*Tentokrát jsme proměnili skoro všechny střelecké šance
*Středočeši nebyli tak špatní, jak ukazuje výsledek
*Příště hrajeme v Dubí proti Teplicím B o čelo tabulky divize B!
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*V soutěži 5 + 1 porážíme Viktorku Žižkov 14:4
*Na hřišti A vítězíme 5:1
*Na hřišti B dokonce 9:3
Více v rubrice Tygři 2001

*Čafka B nás vyučila – byla lepší a po zásluze vyhrála
*FK Admira Praha B – ČAFC Praha B 1:3 (1:1)
*Vedoucí gól nás ukolébal, pak už ale hráli hosté
*Nejlepší na hřišti byl hostující stoper Chvátal
*Průša byl po druhé ŽK vyloučen
*Příště hrajeme na JM Háje B, a to v neděli 19. září
Čtěte v rubrice B-mužstvo

*Ze Zličína jedeme bohužel bez bodu…
*FC Zličín – FK Admira Praha 2:1
*Přes velkou převahu jsme vstřelili jediný gól…
Více v rubrice Starší dorost A

8.9.2010

Kam v neděli dopoledne? Přece do Kobylis na fotbal!
Leader tabulky přivítá nováčka divize z Kolínska

Zveme Vás na VI. kolo divize – skupiny B
Neděle 12. září 2010 v 10.15 hodin - stadion Admiry v Kobylisích

FK Admira Praha - Polepy (TJ Sokol)

Rozhodčí: Jaromír Štuk ze Sezimova Ústí
Asistenti: Petr Šafránek z Českých Budějovic, Jan Dobrý z Prahy
Delegát ČMFS: Pavel Peteřík z Plzně

Dosud neznámý soupeř ze středních Čech: Polepy

Polepy leží nedaleko Kolína a fotbal se tu hrál na úrovni 3. či 4. třídy. V sezoně 2000 - 2001 Polepy postoupily do 3. třídy, po roce do „okresu“. V roce 2006 do I. B třídy. Sezona 2007 - 2008 přinesla postup do I. A třídy. Za rok přišel postup do Středočeského přeboru. Tým tvoří hráči se zkušenostmi z ČFL i divize, odchovanci kolínského fotbalu a fotbalisté z okolí. Fotbal je součástí TJ Sokol, ale používá pouze název Polepy. Předsedou klubu je Jiří Král. Klubové barvy: modrá a bílá.

Utkání V. kola: ŘEZUZ Děčín – Polepy 1:3 (0:1)

„Vyhráli jsme zaslouženě, ale musím uznat, že domácí měli šance, nás však podržel brankář Malý,“ uvedl kouč Polep Jaroslav Bejlek. Branky: 76. Dvořák – 5. vlastní, 86. Týma, 89. Javorek.
Polepy hrály v sestavě: Malý – Týma, Murárik, Suchánek, Karkoš – Slezák (73. Hrabal), Paták, Kmoch, Javorek – Müller, Křelina (88. Vaňkát).

Polepy v divizi: Pro nás zatím velká neznámá!

S Polepy se utkáváme vůbec poprvé v historii. Do divize postoupily ze 4. místa, když účast odmítl Český Brod (spolu s Polepy postoupily i Kolín, Vlašim B, a Litol). Nečeká nás snadný soupeř. Na Meteoru byly Polepy lepší a smolně prohrály gólem z penalty. Výhry nad Vyšehradem a v Děčíně jsou jasným varováním!

5.9.2010

*Tři „zlaté“ body vydolované v hornickém Mostě
*Výhru 1:0 zajistil už v první minutě Kubice
*Tentokrát nám popřálo i štěstíčko…
*Dva vyloučení: mostecký Frnoch, náš Zahálka
*Vedeme tabulku divize B!
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Tempo B jsme udolali „hokejově“ 4:3
*Hattrick Machaty, premiérový gól Panýrka
*Hosté dohrávali o deseti, ale pořád zlobili
*Vedeme tabulku 1. B třídy, skupiny B!
Najdete v rubrice B-mužstvo

*JM Háje jsme přehráli hladce 5:0
*Výborný první poločas rozhodl
*Jsme třetí o skóre za Podolím a Duklou B
*Dvě branky Blažek, po jedné Valenčík, Bareš, Zemánek
Podrobnosti v rubrice Starší dorost A

*JM Háje jsme zdolali 4:2 na jejich hřišti
*Byli jsme lepší, vyhráli jsme po zásluze
*Krutá lekce: model 5 + 1 na zmenšených hřištích…
*…Slavii jsme v Edenu podlehli 4:21
Více v rubrice Tygři 2001

31.8.2010

Stará garda pořádá 4. září tenisový a nohejbalový turnaj

Stará garda Admiry uspořádá v sobotu 4. září tenisový a nohejbalový turnaj ve sportovním areálu vedle fotbalového stadionu Admiry, kterému „šéfuje“ pan Jiří Gabriel.
Účast přislíbili bývalí hráči Pexa, Forejt, Hřebačka, František i Karel Novotní a řada dalších.
Chybět nebudou ani trenéři Forejt, Segmüller, Novotný či Troníček.
Organizátoři děkují touto cestou sponzorům za zajištění celé akce – zejména pánům Přitasilovi, Rodrovi, Demlovi, Staňkovi a Hřebačkovi.
Poděkování patří i pánům Gabrielovi a Kubicemu.
Všichni příznivci Admiry jsou upřímně zváni!

Za organizátory Karel Čáp

29.8.2010

*Výhra 3:1 nad Děčínem je cenná, ale výkon nenadchl
*Mičko vstřelil dvě branky, jednu dal Martinic
*Po výborné první půli přišel slabší druhý poločas
*Lepší mužstvo než má Děčín by náš výpadek potrestalo
*V neděli 5. září hrajeme na trávníku Baníku Most B
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Cenné tři body z hostivařské „větrné pláně“
*Hostivař – Admira Praha B 1:2
*Branky vstřelili Lupínek a Průša
*Vedeme tabulku 1. B třídy!
Více v rubrice B-mužstvo

*Žižkov B – Admira 3:4
*Cenné tři body z „bláznivého utkání“
*Podrobnosti připravuje trenér Mamurov
Najdete v rubrice Starší dorost A

25.8.2010

Kam v neděli dopoledne? Přece do Kobylis na fotbal!

Zveme vás na IV. kolo divize – skupiny B
Neděle 29. srpna 2009 v 10.15 hodin - stadion Admiry v Kobylisích

FK Admira Praha - FK ŘEZUZ Děčín

Rozhodčí: Miroslav Garaja z Benešova
Asistenti: Miloslav Pospíšil z Vrdů, Pavel Haltuf z Prahy 3
Delegát ČMFS: Karel Bohuněk z Neratovic


Náš soupeř ze severních Čech: FK ŘEZUZ Děčín

FK ŘEZUZ založil v květnu 1999 Vladimír Šoltys, majitel firmy na zpracování masa a uzenin. Odtud pochází i přezdívka „řezníci”. Vlastní fotbalový stánek má klub v Děčíně na Starém městě, kde majitel vybudoval areál s dvěma travnatými a jednou UMT plochou. Krytá tribuna pojme 350 sedících diváků. Péči o fotbalovou mládež věnuje klub zvláštní pozornost, má družstva všech věkových kategorií. Zápasy A-týmu navštěvuje kolem 300 diváků. Barvy klubu jsou žlutá, červená a černá.

Ve III. kole: Slavoj Vyšehrad – Řezuz Děčín 6:0 (0:0)

Děčín: Erneker - Červenka, Jirchář, Podolský, Stach - Kurty, Žáček, Mitro (66. Líbal), Demčenko - Majer, Dvořák.

Skoro hodinu drželi Severočeši na Vyšehradě plichtu 0:0. V 59. minutě pak byl vyloučen děčínský Podolský. Poté vstřelili domácí první gól a hra Severočechů se zhroutila. Nakonec Vyšehrad docílil rekordní výhry. Lze čekat, že se Děčínští budou chtít na Admiře rehabilitovat. Už proto, že dosud proti našemu týmu nezískali v divizních zápasech nikdy ani jediný bod.

Všechny dosavadní výsledky Admiry i Děčína v tomto divizním ročníku najdete v rubrice Výsledky.


Bilance vzájemných utkání v divizní skupině B:

Čtyři zápasy, zatím 12:0 na body, skóre 14:5 pro Admiru.

Admira – Děčín 3:2; Deré, Švec, Lenz - Jirchář, Žebro; podzim 2006.

Děčín - Admira 2:4, Janda, Marguš – Vobořil, Martinic, Vlček, Kubice; jaro 2007.

Admira – Děčín 5:1; Martinic 2, Majer, Jehlička, Krulich – Dvořák; podzim 2009.

Děčín – Admira 0:2; Mičko, Kubice; jaro 2010.


23.8.2010

*První porážka v novém ročníku přišla v Českém Dubu
*Vedli jsme brankou Kubiceho, ale to bylo všechno
*Trenér Jeřábek: „Hráče bohužel ukolébalo uspokojení…“
*Za týden chce tým prohru odčinit doma proti Děčínu
Čtěte v rubrice A-mužstvo

*Ostrý start béčka proti Braníku B přinesl devět branek
*Nad nováčkem 1. B třídy jsme vyhráli 7:2
*Po dvou brankách vstřelili Lupínek a Jackl
*Za týden hrajeme v Hostivaři
Najdete v rubrice B-mužstvo

20.8.2010

Jak to bylo ve Vilémově aneb Děkujeme, Vikingové!

leto 2010 472.gif, 19kB leto 2010 473.gif, 19kB leto 2010 481.gif, 16kB
leto 2010 506.gif, 14kB leto 2010 514.gif, 14kB leto 2010 518.gif, 15kB
leto 2010 524.gif, 16kB leto 2010 529.gif, 17kB leto 2010 557.gif, 18kB
leto 2010 576.gif, 15kB leto 2010 614.gif, 16kB leto 2010 621.gif, 17kB
leto 2010 623.gif, 18kB leto 2010 630.gif, 16kB leto 2010 639.gif, 15kB
leto 2010 647.gif, 18kB leto 2010 653.gif, 16kB leto 2010 656.gif, 18kB

Fotografovala Jitka Lapková

19.8.2010

*Cenné tři body z Vilémova
*Vyhráli jsme 1:0 brankou Jehličky
*Dokud domácím stačily síly, zlobili
*Druhá půle už patřila viditelně nám
*V dešti přihlíželo 385 diváků
*Skvělou atmosféru vytvořili naši Vikingové
*Klobouk dolů před domácími pořadateli
*Jsme na prvním místě tabulky!
Více v rubrice A-mužstvo

15.8.2010

*Vstup do nové sezony se nám výrazně povedl
*V derby jsme nastříleli Vyšehradu pět branek
*Tu premiérovou vsítil Jiří Kubice
*Jan Martinic v čele klubové tabulky střelců
*Brankář Petr Michal udržel první čisté konto
*Ve středu 18. srpna odložený zápas ve Vilémově
*Odjezd autobusu ve 12.30 od stadionu
*Přišlo 260 diváků, na derby jsme čekali i víc
Čtěte v rubrice A-mužstvo

11.8.2010

Středeční výsledky - áčko prohrálo, béčko plichtilo, A-dorost vyhrál

*Uhříněves - Admira A 2:1
*Troja - Admira B 1:1
*Admira A-dorost - Motorlet 11:1
Více najdete v příslušných rubrikách

10.8.2010

Ve středu hraje A-tým v Uhříněvsi

Přátelské utkání jako přípravu na nedělní divizní derby se Slavojem Vyšehrad sehraje náš A-tým proti účastníkovi přeboru Prahy Čechii Uhříněves.

Hraje se ve středu 11. srpna v Uhříněvsi. Začátek v 18.15 hodin.

8.8.2010

Tak vypadá Vilémov, kde jsme měli odstartovat divizi

Na sever Čech do Vilémova mělo vyrazit naše A-mužstvo v sobotu 7. srpna. Nejelo se nikam, protože podle včasné informace z Vilémova tam měli hřiště pod vodou a zápas byl odložen. Hrát by se mělo 18. srpna v 17.00.
Ve Vilémově měli v sobotu bohužel docela jiné starosti. Kdepak fotbal… Tyto řádky a snímky nám zaslal manažer SK STAP TRATEC Vilémov Libor Sklenář, kterému touto cestou děkujeme.

Text jeho e-mailu:

Okolo 14 hodiny vlastně doteď byl Vilémov zatopen, stejně jako další města a obce v okolí, a už nebyl umožněn ani průjezd. Takže jsme se např. do vlastní firmy dostávali jen s hasiči. Zasílám pár fotek z našeho „náměstí“a okolí mého domu, kde jsem pytli s pískem spolu s rodinou zabezpečoval, aby se potopa nedostala do domu, hasiči čerpali vodu do kanálu apod. Posílám k tomu i foto ze hřiště – ale z dopoledne.
Odpoledne jsem se tam již nedostal, nebylo to možné. Podle správce je to ale hrozné a asi tam budou i škody, zítra se tam snad dostanu, ale mám strach, že nás to bude stát dost peněz.
Tak jen na dokreslenou, že to u nás není lehké a že byste sem bývali ani nedorazili, protože by vás někde od Šluknova vraceli.

Záplava 009.gif, 19kB Záplava 013.gif, 19kB Záplava 028.gif, 18kB
DSC05484.gif, 16kB DSC05489.gif, 19kB DSC05490.gif, 19kB
DSC05494.gif, 18kB DSC05498.gif, 21kB DSC05499.gif, 19kB

Panu Sklenářovi i všem Vilémovským přejeme, aby se ze škod v obci i na svém stadionu co nejrychleji vzpamatovali a vypořádali se s nimi. Tak, aby zase mohli myslet na fotbal. Držíme palce, aby se utkání, k němuž do Vilémova pojedeme 18. srpna, mohlo odehrát už v klidu a bez potíží.

FK Admira Praha

7.8.2010

Start divize ve Vilémově odložen!

Utkání 1. kola divize B Vilémov - Admira Praha bylo odloženo pro nezpůsobilý terén.
Hrát by se mělo ve středu 18. srpna v 17.00 hodin.
Podrobnosti najdete v rubrice A-mužstvo.